Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 218362 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #45 poslato: Decembar 26, 2012, 07:03:22 posle podne »
Ajde i ovo, malopre sam dobila. Lako, redovno, uobicajeno pitanje.

"Da li se moj kolega lozi na mene?" Ovim recima me pitala zena i to udata. Rade oboje u skoli. Cisto radi vezbe, sta mislite sta on predaje, a sta ona? Osnovna skola je u pitanju. Ovo, naravno, uopste nije deo pitanja, ali vas ja cimam da pokusate da prepoznate, ako se isto moze prepoznati i, naravno, da odgovorite na ono sto je ona pitala. Sta biste izvukli iz ove slike neba? Ima li tu osnova za svaleraciju?

26.12.2012. 18.17. Beograd
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #46 poslato: Decembar 26, 2012, 08:16:36 posle podne »
Lozi se itekako  :D

On je SA u Sco, prema kome hita SU a on mu daje recepciju.

Buduci da je SA njegov signifikator i postavljen u 4. polju starine/proslosti, tipujem na istoricara a drugi izbor bi bio eventulano nastavnik fizickog jer je SA u uzajamnoj recepciji MA na vrhu 7. a vlada radikalnom 5.

Ona mi je veca enigma, a pokusacu da je identifikujem primarno preko MO, jer je SU u averziji sa AC. Posto je MO u ME znaku i njemu i aplicira dok je ME u Sag ciji vladar JU(uzajamna recepcija) oznacava i inostranstvo, mislim da predaje strani jezik i to engleski kao prvi svjetski jezik.

Mada je sasvim moguce da i ona predaje istoriju, jer je SA dispozitor SU u 4.

Bice tu nesto, ova aplikacija uz recepciju nema sanse da nesto ne proizvede samo sto ce ovaj MA na vrhu 7. donijeti i frku.

Ehm, jos nesto...
Ako gledamo preko 10. polja varijacije na temu, on bi onda predavao likovno zbog VE u polju njenog radovanja, a ona bi predavala fizicko zbog MA na vrhu 7.?
Bas me kopka koji ce pristup dati bolji rezultat.
« Poslednja izmena: Decembar 26, 2012, 09:41:54 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #47 poslato: Decembar 26, 2012, 09:27:23 posle podne »
Vidi Goxija al se raspisao na švaleraciju u prosveti, auuuu

Slažem se za istoričara, a ona matematiku na osećaj, bez astrologije 8)

MO se opozicijom odvaja od VE, i ako je bilo loženja gasi se ta vatra, mada kako bi njoj doldelio SO koje stiže SA za manje od 4 stepena, imaju šansu da obave švedsku gimnastiku, čisto tehnički

http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #48 poslato: Decembar 27, 2012, 09:29:03 pre podne »
Ona biologiju, on fizicko. Mislila sam na MA na dsc, na pravu loptu. Kod nje, stvar nije toliko direktna, ali SO u 6. i zemljanom znaku donekle ima veze sa florom i faunom.

MO ide ka ME, a ME ima veze sa 7. jer vlada elementom, pa ovo moze biti i neko treci, recimo, njen muz. U kontekstu MA na dsc, eto nevolje, neprijatnosti i velikih problema. Mozda bas zbog ovoga procenjujem da ce se medju njima nesto desiti i da ce to izaci na videlo i zatalasati dobro njen zivot.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #49 poslato: Decembar 27, 2012, 02:56:29 posle podne »
Da će biti nevolja, posebno po njega, i ja bih računala, upravo zbog ovog MA na Dsc koju ujedno vlada MC-om.
"Komplikacija" odnosa može doneti osudu kolektiva, pritisak javnosti, a ogovaranjima da ne pričam jer je ME prema kome MO ide u svom izgonu.
Zapravo, čak i da ne bude ništa konkretno, lako se može desiti da okolina "nanjuši" njegova osećanja i eto belaja.

Inače, vrlo sam skeptična oko toga da će do direktne ili trajnije šeme ipak doći. Ona je prikazana SO koji nema neka interesovanja prema znaku u kom se SA nalazi, pri tom je kadentna, pa sve to ukazuje na njenu pasivnost. Možda će joj samo laskati pažnja koju od njega dobija, no kad krenu ogovaranja lako se može desiti da se povuče.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #50 poslato: Decembar 27, 2012, 03:11:00 posle podne »
Ako je prof fizičkog moraće da padne švedska parterna gimnastika ;)
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #51 poslato: Decembar 27, 2012, 03:45:15 posle podne »
Zainteresovana je ona, stekla sam utisak. Ne znam, ali vidim da to slabo SO ide ka SA. Ta aplikacija dokazuje zainteresovanost. Kako je njegov SA u fiksnom znaku, na uglu, dovoljno je istaknut da stvar konkretizuje.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #52 poslato: Januar 09, 2013, 04:56:18 posle podne »
Ajde, ovo od Bozica. Pomalo netipicno pitanje. Vise fantazija nego realnost prema mojoj proceni. Sta biste rekli ovom coveku? Kopiracu njegov mejl:

"Sustina mog interesovanja je datum 26.6.1998. godine. Mali uvod pre toga. U zivotu sam pravio mnogo dobre poteze i odluke, ali cini mi se mnogo vise gresaka. Ipak, bez obzira na ishode mojih odluka, isao sam dalje. Medjutim, na dan koji sam spomenuo upoznao sam jednu zensku osobu sa kojom sa proveo divnih 2 sata plesuci, igrajuci i pricajuci. Bilo je to apsolventsko vece na mom fakultetu. Sticajem okolnosti tu osobu nikada posle toga vise nisam video, iako sam siguran da osim sto se ona meni svidela, da sam se i ja njoj svideo. Pokusao sam da je nadjem u studentskom domu nekoliko dana kasnije, ali je ni tada nisam nasao. Posle sam odustao, ali mi se cesto svih ovih godina vraca u misli, mada ne mogu da kazem da me opseda, a sa druge strane u takvim trenucima "srecem znakove pored puta" kao asocijacija na nju. Posto osim imena, grada i smera na fakultetu nemam nijedan drugi licni podatak o toj osobi, interesuje me da li u mom natalnom horoskopu ili na drugi nacin moze da se vidi predisponiranost susreta i eventualni potencijalni ishod da smo nastavili dalje. U tom periodu, koliko se secam, nisam upoznavao mnogo crnih zenskih osoba, tj ako je izgled bitan, imala je dugu crnu kosu, prosecne visine oko 170 cm, nosila je naocare, imala je beo ten, naglasene grudi i bila je vesele prirode. Eto, toliko od mene, mozda je malo cudno, ali bih voleo da ovo razresim na neki nacin, posto me malo po malo "muci"."

7.1.2013. 11.47 am, Bgd.




astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #53 poslato: Januar 09, 2013, 07:51:08 posle podne »
E ovo je stvarno vr'  ::) ::) ::)

Kako odgovoriti na pitanje sta bi bilo kad bi bilo, i kako ikad znati da je odgovor 'tacan' ili ne...? Ovo je defintivno za "karmicku astrologiju" i slicne moderne splacine&idiotluke  >:(

'Ajde da je pitao da li ce je opet sresti...
« Poslednja izmena: Januar 09, 2013, 08:08:28 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #54 poslato: Januar 09, 2013, 08:01:19 posle podne »
Ja nisam sigurna koliko sam razumela pitanje.
Je li on to se nada da će je pronaći ili ga interesuje da li je "malo više popio" na apsolvetntskoj večeri pa istripovao curu  :P
Iskreno, smatram da je besmisleno tražiti "šta bi bilo kad bi bilo", tj. ovo što pita kako bi se završila ta veza da je opstala. Tu možemo pustiti mašti na volju, al ništa nam ne može garantovati da smo bili u pravu.

Da pitanje spada u ona "budalasta" ukazuje i ne preterana povezanost vladara sata ME i vladara Asc VE. Pored toga, SA vrlo blizu Dsc po nekim autorima ukazuje da bi tumač mogao lako da pogreši i da njegov sud neće biti ispravan.

SO je na samom MC što meni nakako privlači pažnju, i sve to je smešteno u IX znaku od Asc. U tom delu verujem da on kao muškarac ima neka maštanja i snove o misterioznoj devojci, zanoseći se da bi ona mogla biti "ona prava". Sad, kako je osa Asc-Dsc u fiksnim znakovima, pa i MO, to bi možda jednim delom moglo da ukaže da ima istine u njegovom verovanju, ali ne vidim pouzdanih pokazatelja da bi do obnove kontakta među njima moglo da bude.

Ne znam, iskreno, kakav bi odgovor ovom čoveku dala. Što kažeš, Nataša, ovo je više fantazija nego realnost, podseća malo na scenarije latinoameričkih serija (možda i turskih, ali njih nisam imala prilike ni jednu epizodu da pogledam).

PS
Pisala sam odgovor istovremeno analizirajući kartu, pa tako Cor ulete pre mene sa sličnim zaključkom.
« Poslednja izmena: Januar 09, 2013, 08:02:53 posle podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #55 poslato: Januar 09, 2013, 08:07:55 posle podne »
Karta ispada radikalno radi ME vladara sata koji je iste prirode kao znak na AC, ali...sama cinjenica da je ona kao MA u aplikaciji i snaznoj uzajamnoj recepciji sa SA u 7. govori u prilog toga da je ona vec bila zauzeta i da za njega sanse nije ni bilo.

VE u Sag je u averziji sa AC pa pogresno gleda na situaciju tj. ne vidi je onakvom kakva je stvarno bila.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #56 poslato: Januar 09, 2013, 08:19:03 posle podne »
Ne znam ni kako bi je video i spoznao za dva sata druzenja, Ovaj covek, inace ozenjen, ima, ocigledno, velikih problema sa emotivnom zreloscu i centriranoscu i uvek zvuci, meni barem, kao da mi se obraca devojka, ne muskarac od oko 40 godina zivota. Ipak, tako je kako je i meni se cini, posle ponavljanja mog zahteva da mi objasni pitanje, da on pita da li je propustio najvecu ljubav svog zivota, nesto u tom smislu. Sad' nije konkretizovao zahtev za odgovorom da li ce se ikada vise sresti, ali ja jesam zakljucila da se i o tome radi. Njemu je brak dosadan, on je od onih koji su navuceni na zaljubljenost i izgleda da se kod njega vise luci onaj hormon zadovoljstva u tom stanju. ::) Nije mu ovo prvi put da me pita za neku drugu zenu, ali ovog puta je svoj rekord nadmasio. Eto, i ovo je praksa, nema foliranja. Vrlo je njanjav, osetljiv i uvek u nekom emotivnom imperativu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #57 poslato: Januar 09, 2013, 08:43:30 posle podne »
Ovaj bre nema uzemljenje, mnogo varniči.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #58 poslato: Januar 09, 2013, 08:43:43 posle podne »
Citat
Ne znam ni kako bi je video i spoznao za dva sata druzenja
Nisam ni mislio da je nekako trebao/mogao upoznati nju vec trezveno sa ove distance sagledati sam dogadjaj;ovim dodatnim objasnjenjem VE u averziji dobija puni smisao, njemu kormilo ne smeta.
« Poslednja izmena: Januar 09, 2013, 08:48:41 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #59 poslato: Januar 09, 2013, 09:34:30 posle podne »
Ovaj bre nema uzemljenje, mnogo varniči.

Mora da i ti imas ovakve pod naponom.  ::)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com