Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 219767 Pregleda
*

Van mreže zmaj

  • ***
  • 26
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #75 poslato: Januar 25, 2013, 01:38:05 posle podne »
Joj, draga Zmaj, kakva nagrada od SA...no sreća te tranziti dođu i prođu...


vise nisam pri pameti -nekad se ucini da ce jupiter doneti a odnese a nekad da ce saturn blokirati a ocuva nesto
 Tako da- ko zna..... bilo bi tuzno da joj blokira priliv novca dve godine tranzitom kroz drugu kucu ali obzirom u kakvoj ekonomiji funkcionisemo daj sta das.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #76 poslato: Januar 25, 2013, 06:35:08 posle podne »
Joj, draga Zmaj, kakva nagrada od SA...no sreća te tranziti dođu i prođu...


vise nisam pri pameti -nekad se ucini da ce jupiter doneti a odnese a nekad da ce saturn blokirati a ocuva nesto
 Tako da- ko zna..... bilo bi tuzno da joj blokira priliv novca dve godine tranzitom kroz drugu kucu ali obzirom u kakvoj ekonomiji funkcionisemo daj sta das.

Meni je recimo tranzit Sa na vladara II, (a pri tome je saturn bio višestruko aktivan, i kao suvladar firdarije), doneo zaradu. Taj period pamtim po nešto boljoj finansijskoj situaciji, dok mi je na polju partnersta taj period bio jedan od najgorih u životu. Čak mislim da se negde od januara do juna vrteo oko vladara II i VII ( i kvadrata sa vrhom II), da bi tek u junu počela da se raspetljava ljubavna situacija, a zarada je negde ubrzo stala.

Sada mi isto Saturn ulazi u II, i imala sam jedan zaista veliki izdatak (školarina) , ali i manje zarade (za koje se nisam ni angažovala, nego same prosto dolaze). Takođe, u narednih godinu dana bi trebalo da završim sa master studijama i da nađem posao, tako da bi opet finansije krenule za vreme tranzita Sa kroz drugu kuću.

Tako da ne mora uvek da blokira priliv novca, verovatno tu ima više nekih faktora, a i eto meni se desilo da Sa pokrene to polje novca i zarade.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #77 poslato: Januar 25, 2013, 06:49:39 posle podne »
Jedan od tih drugih faktora bi moglo biti stanje stanje vladara profekcionog 2. polja u natalu/solaru, ili tacke supstance/njenog vladara, pa i POF.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #78 poslato: Januar 25, 2013, 07:11:18 posle podne »
Da, ko zna šta sve može da utiče, mrzi me da gledam sebi sad to opet, poenta je da ne  mora uvek tranzit Sa u vezi sa II kućom da označi prekid priliva novca.
Doduše, setih se da sam te pare čuvala (a obično sve trošim brzo), i pokušavala moje da ubedim da ulože u nešto u kući, ali oni me nisu podržali (trebalo je da oni dodaju jedan deo), eto nije mi uspelo da uložim u nešto. Ali princip samog zarađivanja je tekao jednim sasvim pristojnim tokom kada se imaju u vidu ti tranziti.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #79 poslato: Januar 26, 2013, 10:51:48 posle podne »
Znate šta mi je danas upalo u oči, možda ne može tako da se gleda, ali danas je Venera na stepenu SAN-a. Nema aspekte, ali da li može da kod pitanja koja imaju venerijansku tematiku označi nešto markantno.

Znam za ono da vladar prenatalne sizigije treba da bude ugaon da bi pitanje imalo veće šanse da se ostvari, da li je ovo na neki način slično tome, ili se može zanemariti?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #80 poslato: Januar 27, 2013, 11:17:10 pre podne »
Verovatno moze. To sto si nesto vanredno primetila, najcesce, ima znacaj za tumacneje, bez obzira na to sto nije stalno referentno pravilo. Kao i u medicini kada lekar dodje do tacnog zakljucka o dijagnozi preko atipicnih simptoma i u astrologiji je tako.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #81 poslato: Februar 11, 2013, 09:13:42 pre podne »
Ne narocito zanimljiva, ali danas vrlo cesta horarna pitanja jesu ona koja za predmet imaju sve varijante u vezi sa prometom nekretnina. Kako biste resili ovo? Kopiracu deo mejla sa direktnim pitanjem:

"imam jos jednu molbu, a odnosi se na pitanje prodaje sadasnjeg naseg stana i kupovinu novog, posto imamo zelju da se odselimo iz postojece zgrade, ne toliko zbog stana koliko zbog samog stanja zgrade i liftova, da ne spominjem komsiluk koji je vise manje svuda isti ili slican....sustina mog pitanja oko ovoga je da li treba i kada da udjemo u prodaju i kupovinu stana? Da li je bolje npr. da uzmemo kredit za novi, a izdajemo stari ili ga lagano prodajemo, ili odmah prodati, pa kupiti nesto drugo..."

25.1.2013. 13.07. Beograd
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #82 poslato: Februar 11, 2013, 11:01:28 pre podne »
Što "volim" kada je vladar Asc-a spaljen, pa čak i ovako separaciono  ;D

Bez obzira na koju se opciju odlučili stvari neće ići glatko, ni brzo, a nekakav gubitak u transakciji ili nepovoljnost u novčanom iznosu je izvestan. Ovo kažem jer MO u II, iako je u domicilu, nije pokazatelj neke finansijske stabilnosti, a ide iz trigona sa SA koji je u znaku njegovog pada prema opoziciji sa VE koja je u znaku njegovog izgona. I SA i VE su u lošim kućama, a pri tome je jedan malefik na samom MC-u.

Pa tako, ako sklope ugovor o kreditu, verovatno će uslovi biti nepovoljni, i mada će imati para da isplaćuju rate biće to veliko opterećenje za kućni budžet. Ako se odluče na prodaju postojećeg stana, neće baš postići neku cenu što će onda ograničiti izbor pri kupoveni druge nekretnine.
 
Ako pogledamo VII i njegovog retro vladara, ono opet ispada da je najbolje da ništa ne diraju još neko vreme...Samo je pitanje da li će poslušati savet.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #83 poslato: Februar 11, 2013, 12:04:33 posle podne »
Što "volim" kada je vladar Asc-a spaljen, pa čak i ovako separaciono  ;D
Možda će u međuvremenu da joj se razbistri u glavi i vidi šta joj je činiti. :)

I ja nisam za prodaju stana, barem ne do leta, kada Jupiter uđe u Raka. Sada je cena niska i ako budu prodali moraće ili da doplate ili da kupe manji. Ovo sa kreditom i izdavanjem mi izgleda povoljnije, mada krediti nikada nisu povoljni. Da li separacija Meseca od Saturna znači da su nedavno izašli iz jednog?  Povezanost Merkura, Marsa-(stanari) i Saturna (kredit) izgleda kao neka trampa. Uzmu kredit, usele stanare i od stanarine otplaćuju ratu.
« Poslednja izmena: Februar 11, 2013, 12:16:30 posle podne od strane Miloš »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #84 poslato: Februar 13, 2013, 10:56:30 pre podne »
Tako sam nekako i ja procenila. Savetovala sam izdavanje ovog i kupovinu novog. Signifikator potencijalnih kupaca/zakupaca je u fleksibilnom znaku. Taj kvalitet simbolizuje ponavljanje situacije i odgovara iznajmljivanju nekretnine. Da je bio u kardinalnom ili fiksnom moralo bi  porazmisliti u pravcu prodaje. VE u 8. ojacava sanse za dobijanje kredita, a vladar 10. signifikator cene stana, je pred r ciklusom u fiksnom znaku. Zakljucila sam da 14 do 18 meseci nece moci da postignu onoliko koliko ocekuju, cak i da je to sto ocekuju malo. Uzela sam broj stepeni do direktnog povratka i dodala jos dosta kako bi se vratio u prosecan ritam.

Evo jednog studentskog.

"Da li cu upisati fakultet i ako upisem da li cu uspeti da udjem na budzet ili cu morati kroz samofinansiranje?"

2.5.2007. 15.28. Beograd (asc 25. Vi).
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 11:10:38 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #85 poslato: Februar 13, 2013, 11:48:46 pre podne »
Evo jednog studentskog.

"Da li cu upisati fakultet i ako upisem da li cu uspeti da udjem na budzet ili cu morati kroz samofinansiranje?"

2.5.2007. 15.28. Beograd (asc 25. Vi).

Uh, ovo pitanje ima dosta oprečnih pokazatelja.
S jedne strane imamo oba benefika na uglovima: VE koja vlada IX znakom na samom MC-u i JU koji se nameće i kao prirodni signifikator pitanja je na IC-u u svom domicilu...
Međutim, JU je retrogradan što često deluje "naopako", sam ME kao vladar Asc-a je spaljen (mada je u IX znaku), dok MO kao prvu aplikaciju ima kvadrat sa SA u izgonu i XII znaku...

E sad, osnova za upis ima zbog eto naglašenosti tog IX polja na nekoliko načina, ali na samofinansirajuću varijantu. Druga opcija koja mi pada na pamet jeste da i ako uspe da uleti na budžet da će to pravo vrlo brzo izgubiti ili će napustiti fakultet.

"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #86 poslato: Februar 13, 2013, 11:54:00 pre podne »
MO na Via combusta i spor, barem jedno neće od ta dva, lično mislim da je upala na samofinansirajuće
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #87 poslato: Februar 13, 2013, 11:57:11 pre podne »
"Da li cu upisati fakultet i ako upisem da li cu uspeti da udjem na budzet ili cu morati kroz samofinansiranje?"

2.5.2007. 15.28. Beograd (asc 25. Vi).

Imam sličnu postavku u natalu, kada su u pitanju Merkur, Sunce i Mesec, samo u suprotnim znacima, pa ću malo tumačiti i iz sopstvenog primera.
Merkur započine novi ciklus, znači, u pitanju je novi početak, početak studija, tako da bih rekao da će upisati fakultet. Venera i Jupiter na osi MC-IC olakšavaju i daju nadu za pozitivan ishod. Retrogradni Jupiter kao vladar završetka, govori da će stvar ispasti polovično dobra, to jest, da će biti primljen ali kao samofinansirajući. Njegov novac odlazi u kasu fakulteta-Venera u desetoj. To potvrđuje i Mesec koji vlada jedanaestom, novcem državnih institucija ? koji je u padu i aplicira Saturnu iz dvanaeste, neće upasti na budžet.

http://i50.tinypic.com/nyhw4.jpg
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 12:13:19 posle podne od strane Miloš »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #88 poslato: Februar 13, 2013, 02:42:11 posle podne »
Upisala je i to na budzetu. Diplomirala krajem prosle godine. Ovo je od onih horaraca gde benefici na uglovima maksimalno proguravaju stvar. MEoSO u znaku 9, blizu vrha 9. svedoci o dobijanju drzavne beneficije jer SO, prema Regiomontanusu, vlada vrhom 11. pa ova spajajuca konjunkcija vladara 1. i 11. u znaku 9. postaje prilicno eksplicitna. Istina je da se moglo tumaciti i na nacin koji ste istakli, potpuno legitimno, ali ta esencijalna stvar benefika preko meridijana jos jednom potvrdjuje da se stvar moze i vrlo jednostavno sagledati. MO 90 SA u 11. se nije manifestovao.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #89 poslato: Februar 13, 2013, 08:56:51 posle podne »
Evo jedne zanimljive karte, moj horar je u pitanju. Postavljen posle polaganja prijemnog, u nekom očajnom stanju. Mislila sam da sam loše uradila. Epilog je bio da sam upisala posle nekih 15 dana, ali sam bila prva ispod crte, pa sam čekala da li će neko da odustane i nervirala se. Na upis sam otišla mrtva bolesna, jer sam dobila neku upalu grla. Trebalo je da ranije objave rezultate, ali iz nekog razloga se to prolongiralo, još su se meni ljudi javljali da čestitaju jer sam po rezultatima prijemnog bila iznad crte, ali u ukupnom zbiru je ispalo prva ispod.
S obzirom na Mesec u ph koji aplicira osi čvorova, mislila sam da nema šanse da upadnem..jer vladaru IX aplicira ali posle 20 stepeni..a aplikacija sa vladarem X nema..