Natalna svastara

  • 215 Odgovora
  • 123300 Pregleda
*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #15 poslato: Februar 14, 2013, 10:52:42 posle podne »
Citat
A kao mladja sam se jedno vreme tripovala da budem monahinja , ali sam skontala da je zalosno sa ovim mojim fizickim karakteristikama da to uradim jer ne bih ispostovala date mi kvalitete

 ;D pa bre jedno s drugim nema veze, humanitarni rad i Crveni Krst sa monahinjom i fizickim karakteristikama...joj Lady bas me zasmeja...

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #16 poslato: Februar 26, 2013, 03:00:37 posle podne »
Slucajno sada nesto primetih pa rekoh da vas pitam, mozda neko ima iskustva sa tim. Koliko moze biti bitno kada u progresijama neka planeta iz retrogradnog krece u direktan hod? Zapazila sam da u tom periodu kada sam se zabavljala sa deckom koji mi je do sada najvise znacio u zivotu Jupiter koji je natalno retrogradan krece direktno. Znaci iz stacionarnog u direktan hod. Od tog trenutka se meni menja pogled na ljubav, partnerske odnose generalno ... Da li je samo slucajnost ili moze imati veze?

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #17 poslato: Februar 26, 2013, 03:12:54 posle podne »
Nije slučajno, naravno. Isto se dešava i kada Ve prelazi iz direktnog u retro hod, ili obrnuto, u vezi sa tom tematikom veza. I faze planeta u odnosu na Sunce se takođe gledaju..
Nije to jedini faktor, ali se svakako računa, bar ga ja posmatram.

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #18 poslato: Februar 26, 2013, 03:29:42 posle podne »
Da da prosto mi je upecatljivo. Jer u vezu sa njim krecem u Jupiterovom potperiodu kada je Jupiter retrogradno isao preko natalne Fortune bio vl. profekcoinog desc, inace je vl. desc i u Solaru je bio vl. desc. Bas se dosta stvari poklopilo a eto i to kretanje iz R u D je izgleda dodatni pokazatelj. Ali nekako kao da nije samo u pitanju bila ta veza nego uopste zivot na tom polju mi se drasticno menja. Pre toga sam izlazila godisnje sigurno sa po 4-5 momaka, zavisi a nakon toga prazno godinama. Broj onih sa kojima uopste progovorim na temu ljubavi pre njega je 387682 a posle njega 3-4 npr. Tu se desio neki kvrc.

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #19 poslato: Mart 08, 2013, 01:16:26 pre podne »
Ako nam naidje Saturnov tranzit ili u Solaru bude u vezi sa Asc, odnosno telom natusa da li bismo kao mogli da na neki nacin ublazimo mogucu bolest ishranom koja je suprotna suvom i hladnom kakav on jeste. Da li bi trebalo jesti tolu i vlaznu hranu, poput nekih corbica,djuveca ... ? Da li postoji neki tekst o remdijalnim merama koji smatrate dobrim?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #20 poslato: Mart 08, 2013, 12:02:12 posle podne »
Ne moze tako, mora se pazljivo odmeriti struktura natala. Ukoliko hronicna bolest ne postoji, ne treba unapred preduzimati apsolutno nista. Tretmani su vezani za akutne ili hronicne bolesti. Akutne se bolje tretiraju dekumbiturnim signifikacijama, hronicne natalnim. Oskar Hofman je jedan od upucenijih u astrolosku medicinu. Slusala sam ga, imam neka njegova predavanja i to sto znam prenosim, ali, kao sto rekoh, ne treba se sa ovim igrati bez valjanog razloga, narocito ne iz perspektive natalnih ciklusa jer su isti mnogoslojni, sto znaci da jedan SA ciklus uopste ne mora imati veze sa humoralnim disbalansima te kategorije cak i kada je na asc. Ja sam ga imala na asc u vreme trudnoce i porodjaja i nikakva bolest, naravno, nije bila u pitanju, vec nova zivotna situacija i napor koji ide sa njom. Tekst kao tekst ne postoji dovoljno dobar da bih ikome preporucila da se samo na njega osloni, ali cu preporuciti knjige. Konkretno Ricarda Sondersa i njegovu "The Astrological Judgment and Practice of Physick" i Kornelija Agripu "Occult Philosophy". Tu vec ima detalja i uptustava. Nema precica. Astrologija se ne uci kroz tekstove i komentare vec integralna dela. Ovo kazem, ne tebi nesto posebno, vec svima koji citaju. Sam Hofman se drzi Sondersa i Kalpepera. Ako bas zelis precice, imas Frolijevo predavanje o medicinskoj astrologiji i dekumbituriama prema Lilijevoj i delimicno Sondersovoj delineaciji. Ja nekako uvek pretpostavljam da su to svi citali, da imaju pa ne iznosim. Na starom artu, onom plavom, pre aktuelnog koji jos uvek stoji, sam i iznela celu delineaciju sa predavanja. Moguce da je to izgubljeno u stalnim rusenjima foruma. Ne znam, ali transkript postoji u slobodnoj prodaji u svakom slucaju.
« Poslednja izmena: Mart 08, 2013, 12:04:28 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #21 poslato: Mart 08, 2013, 12:22:53 posle podne »
Hvala puno na odgovoru :)
Taj deo astrologije je jako zanimljiv i mozda negde i sustina jer cemu astrologija ako ne znas da das konkretan savet kako nesto preduprediti i eventualno proci sa sto manje posledica. Znam da je ozbiljna tematika i pod tekstom sam mislila i na knjige. Hvala jos jednom :).

Sto se tice Saturna konkretno, mota mi se oko Fortune i motace se i u narednom solaru. Cak je Asc naredog solara tacno na Fortuni zajedno sa Saturnom, pa videcemo. Jeste mi Saturn natalno u 5. kuci i vladar je Mc-a ali je ujedno vladar 8. kuce pa mi onda ne dodje prijatno kada ga vidim na uglu. Mada, mozda ce samo najaviti novi ciklus kao sto kazes jer bi trebalo da diplomiram tu negde u to vreme pa onda naravno slede neki novi napori.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #22 poslato: Mart 08, 2013, 12:48:22 posle podne »
Izbunarila sam neki sazetak price o engleskim dekumbiturama jos iz 2005. nekoga sam ovome ucila. Engleske dekumbiture razlikuju se od grckih prema mundanoj raspodeli uloga. O tome sam pisala na https://www.tradicionalnaastrologija.com/tekstovi/jatromatematicke-dekumbiture.html

Engleska delineacija izgleda otprilike ovako:

     Dekumbiturni horoskopi su horarne karte koje se parve za trenutak u kojem astrolog prima pacijentovu mokracu ili za trenutak u kojem pacijent “pada u postelju”. Ovaj izraz “pada u postelju” nije dovoljno dobro objasnjen u literaturi I, zapravo, oznacava vreme kada bolesna osoba, zbog bolesti a ne nekog drugog razloga, leze u krevet. Ovaj trenutak, najcesce, nije poznat I iz tog razloga je, verovatno, izmisljeno donosenje mokrace. Iskreno, nikada nisam imala ovakav primer u sopstvenoj parksi, a verujem da ga nije imao niti jedan savremeni astrolog. Dekumbiture, po mom misljenju, danas mozemo praviti za trenutak primanja pacijenta u bolnicu ili za trenutak u kojem bolesna osoba leze u bolnicki krevet. Verujem, da ako se vodi racuna, mozemo utvrditi ovo vreme. Sto se kuca dekumbiturnih karti tice osnovno pravilo je da je pacijent, uvek, predstavljen I kucom I njenim vladarem cak I onda kada mokracu astrologu donosi neko drugi, a ne obolela osoba. MO je, takodje, vazan I predstavlja kosignifikatora obolelog osim u onim slucajevima kada je rak na dsc jer tada predstavlja lekara. Znaci, I kuca je bolesnik, VII je lekar, X je lek, a bolest se gleda na isti nacin kao I kod obicnih medicinskih horaraca. Dispozitor glavnog signifikatora, poslednji MO aspekt ili planeta koja aflikuje vladara I ili sam asc su signifikatori bolesti. Arapske tacke su iste kao I kod obicnih horarnih pitanja. Prakticno jedina razlika je u tome sto se asc uvek odnosi na bolesnika. Postoji jedna posebna vrsta dekumbitura koja sluzi za preciznije pracenje toka bolesti. Radi se o dekumbiturama mesecevih kuca u okviru kojih postoji posebna podvrsta  koja se naziva “horoskopom 16 kuca”. Dekumbiture mesecevih kuca prave se za trenutke u kojima MO ulazi na stepen tacnog odstojanja od stepena trenutka na kojem je MO bio kada je napravljena osnovna dekumbiturna karta. Recimo, najjednostavniji primer bi bio da zamislis da je MO u trenutku padanja u postelju bio na 2 stepena raka. Pored osnovne dekumbiture mozemo praviti jos cetiri pratece dekumbiture za trenutak ulaska MO na 90. stepen od pocetne pozicije pa tako pravimo poseban horoskop za trenutak ulaska MO na 2 vage, 2 jarca, 2 ovna I horoskop za prvi MO povratak. Ovi prateci horoskopi sluze za pracenje toka bolesti za svakih 7 dana otprilike I porede se kao sto se horoskopi lunarnih povrataka porede sa natalnim. Ako u nekom od ovih horoskopa imamo neku specificnu situaciju, poput MO na vrhu VIII, asc osnovne dekumbiture na vrhu VIII pratece dekumbiture, loseg MO aspekta I sl, izvodimo zakljucak da bi taj period mogao biti dramatican ili fatalan po pacijenta. Poenta je da kombinujemo osnovnu I pratecu dekumbituru. Pratece dekumbiture mozemo praviti I za krace vremenske periode, recimo za ulazak MO na 45. stepen do osnovne pozicije ili za ulazak MO na 22, 5 stepeni od osnovne pozicije. Ove dekumbiturne horoskope nazaivamo “horoskopima 16 kuca” jer za mesec dana mozemo napraviti 16 horoskopa za svakih 22, 5 stepeni MO pomaka. Ovo su najkraci vremenski periodi koji su se detaljnije analizirali u praksi I krace od ovoga ne moze jer se radi o pracenju situacije u okviru 42, 43 sata.


« Poslednja izmena: Januar 03, 2020, 02:45:56 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #23 poslato: Mart 08, 2013, 12:51:30 posle podne »
Princip 16 kuca poreklo vuce, najverovatnije, iz (kopiram tekst sa "Zaboravljenih sitnica" zarad integralne sadrzine).

Hexadekahredoni ili sesnaestine lunarnih figura pominjane u pseudo-Ptolmejevom Centilokvijumu (zbirki 100 aforizama pogresno pripisanih Ptolomeju) dobijenih podelom zodijackog kruga na 16 delova gde samo 4 kvadrata mogu biti upisana u zodijacki krug, a da isti obuhvataju tih 16 tacaka. Ovde se radi o izometriji jer ako kvadrat zarotiramo za 22,5  lucnih stepeni, dobijenih podelom kruga na 16, 4x on ce doci na isto mesto. Ptolomej, istina, spominje nesto slicno nazivajuci ovu stvar "zaokretima" Meseca koji predstavljaju kvartilne tacke u odnosu na cvornu osu. Te tacke zajedno cine tetragon gde prvi pripada mladom Mesecu, a ostala tri trima ostalim lunarnim fazama. Iz ovih lunarnih tetragona izvedena je i metoda "horoskopa 16 kuca dekumbiture" koji se naveliko pominju u engleskoj medicinskoj astrologiji. Tih 22,5 stepeni od radikalne lunarne pozicije su veoma osetljive tacke pa ih valja proveriti kako u horarnim tako i u elekcionim i natalnim kartama. Osetljivih lunarnih stepeni ima jos i o njima ce biti reci nekom drugom prilikom.

« Poslednja izmena: Mart 08, 2013, 01:05:04 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #24 poslato: Mart 08, 2013, 12:55:46 posle podne »
Hvala :)

A da li je moguce savetovati nesto pre nego do bolesti dodje. U smislu preduprediti bolest da se ne pojavi u tom najozbiljnijem obliku videvsi da za taj odredjeni period osobi stoji mogucnost za pojavu odredjene bolesti?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #25 poslato: Mart 08, 2013, 01:03:31 posle podne »
Moze se savetovati, ali uputstvo za ovo je podugacko. Radi se o opstim remedijalama kristala, metala, boja, sitnica poput strana sveta ka kojoj se okrece uzglavlje, uredjenje radnog i zivotnog ambijenta i menjanje ishrane prema sazetim uputstvima sta jesti vise, a sta manje. Pre toga, tacno utvrdjivanje potencijalnog zarista i njegovog humora. Ne mogu, zaista, i to ovde da iznosim, preobimno je.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #26 poslato: Mart 08, 2013, 01:05:16 posle podne »
O tome bih da citam, eto, nadam se da cu nabaviti nesto od onoga sto si preporucila pa cu vec videti o cemu se radi. Hvala  :smiley:

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #27 poslato: Mart 13, 2013, 01:15:02 posle podne »
Da li znate za neki tekst/knjigu koja se moze naci na netu vezano za planete i boje koje oznacavaju ?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #28 poslato: Mart 13, 2013, 01:59:59 posle podne »
Imas u Lilijevoj Hriscanskoj, u prvom delu. Iz toga izvlaci sve nijanse prema istom principu i logici mesanja.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #29 poslato: Mart 13, 2013, 02:16:12 posle podne »
Tnx :)