Natalna svastara

  • 215 Odgovora
  • 124720 Pregleda
Re: Natalna svastara
« Odgovor #90 poslato: Maj 27, 2013, 01:19:55 posle podne »
Hvala. To me je zanimalo. Taj solar meni inace deluje kao bitan za tu osobu vezano za partnerske odnose jer je Asc solara u znaku natalnog desc, a ova konjukcija se desava tacno na Ic-u. Moze biti i pocetak zajednickog zivota. A da, profekcija mu je u znaku natalne Venere pa ova konfiguracija sa Venerom dolazi jos vise do izrazaja. S tim da je u tom solaru Mesec vec u Jarcu, nema opozicije sa Venerom, valjda je bolje sto je tako. Jos bolje bi bilod a mu se vide Mesec i Sunce u ovom solaru jer ima direkciju solarnog luka Mo90So a natalno ima sextil izmedju njih.

http://www.dodaj.rs/f/3g/Du/4bOOO0D4/sfpage.jpg

Unutrasnji krug je natal, spolja solar.

p.s. Inace je u pitanju moja neostvarena ljubav. Nek se ozeni vec jednom da mogu da se smirim :)
« Poslednja izmena: Maj 27, 2013, 01:24:31 posle podne od strane LadyInRed »

Re: Natalna svastara
« Odgovor #91 poslato: Maj 30, 2013, 03:28:59 posle podne »
Tacno sam pretpostavila da ce Saturn na asc u narednom solaru ( krece za koji dan ) da bude u vezi zuba i evo zakomplikovalo se nesto u ponedeljak/utorak moram da idem da ga vadim. Inace slican problem mi se pojavio kada sam posla u I razred osnovne skole a sada evo treba da diplomiram, mislim da nije slucajno :)

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna svastara
« Odgovor #92 poslato: Jun 01, 2013, 02:54:25 posle podne »
Hvala. To me je zanimalo. Taj solar meni inace deluje kao bitan za tu osobu vezano za partnerske odnose jer je Asc solara u znaku natalnog desc, a ova konjukcija se desava tacno na Ic-u. Moze biti i pocetak zajednickog zivota. A da, profekcija mu je u znaku natalne Venere pa ova konfiguracija sa Venerom dolazi jos vise do izrazaja. S tim da je u tom solaru Mesec vec u Jarcu, nema opozicije sa Venerom, valjda je bolje sto je tako. Jos bolje bi bilod a mu se vide Mesec i Sunce u ovom solaru jer ima direkciju solarnog luka Mo90So a natalno ima sextil izmedju njih.

http://www.dodaj.rs/f/3g/Du/4bOOO0D4/sfpage.jpg

Unutrasnji krug je natal, spolja solar.

p.s. Inace je u pitanju moja neostvarena ljubav. Nek se ozeni vec jednom da mogu da se smirim :)

Ja imam slican primer, radi se o mom partneru, koji takodje ima ASC solara u Strelcu koji je njegovo 4 natalno polje, JU kao vladar solarnog ASC na solarnom DSC u Blizancima, a u natalnoj 9 kuci, a inace mu JU natalno vlada 7 p i 4 p.
ME je sa njim u solaru u kvadratu i pada u Ribe.
Godisnja profekcija dakle pocinje sa 25* Raka, sto znaci da je otprilike u aprilu, kada je otisao preko, profekcija usla upravo u Lava, gde je natalni JU, i time JU postao profekcioni vladar godine.

U ovoj solarnoj godini kao sto rekoh, natus je otisao u inostranstvo, resio da ode po svaku cenu i na bilo koji nacin, zaduzio se i pozajmio novac ocekujuci da ce nesto dobro iz svega izvuci, iako je u dubini duse ipak sumnjao ali zeleo je da proba. Medjutim, ocigledno da JU u izgonu ne moze mnogo da pruzi, pa se nakon 2 nedelje vratio prilicno nezadovoljan onim sto je video, i na kraju uvideo da nema puno nade za posao tamo u ovom trenutku, osim sto je otisao tako, da vidi malo sta ima preko i ostao duzan...nema puno vajde ocigledno od JU u izgonu.  ::)

Pri svemu tome, eto, godisnja profekcija mu je upravo u Lavu gde je njegov natalni JU, vladar 4. i 7 p, a solarno 9 p. bas pocinje u Lavu i obuhvata i njegov natalni ASC u Devici. U mesecu kada je otisao, mesecna profekcija mu je bas padala u Lava! :smiley:

Neverovatno je kako je siroka i sarenolika astroloska simbolika, a opet, kada se sve vec odigra, onda postaje sve savrseno jasno i logicno!  :smiley:

Palo mi na pamet jer vidim da je i kod ovog tvog puno 9 p. a i VE kao vladar godisnje profekcije upravo u konjunkciji sa ME i JU, a JU mu je i vladar solarne 9. ME natalne 9.  :smiley:
« Poslednja izmena: Jun 01, 2013, 03:01:55 posle podne od strane alea »

Re: Natalna svastara
« Odgovor #93 poslato: Jun 01, 2013, 05:36:59 posle podne »
Pravo da ti kazem on je mozda i pre rodjendan otperjao. Nesto ga nema na skyup a obicno kada je u Srbiji onda ga ima i tamo kada nije nema ga a sada ga nema :) Ma neka mu je srecan put, umorila sam se vise od njega :)

Re: Natalna svastara
« Odgovor #94 poslato: Jun 30, 2013, 02:28:58 posle podne »
Nesto me malo pre podstaklo na sledece pa rekoh da pitam. Ako imamo vl. desc u 2oj kuci natala ili ako je vl. desc zajedno sa vl. 2. kuce zakljucili bismo da partner ima neke veze sa finansijama nosioca natala e sada kako doci do toga da li ce partner doprinositi uvecanju finansija ili pak umanjeniu. Recimo moja mladja sestra ima vl. desc u 2. kuci mars u Skopriji koji je u konjukciji sa Saturnom i u trigonu je sa njenim vl. Asc Venerom u Raku dok je kod mene vl. desc Jupiter u Sco  (5.kuca/6.znak) u konj. sa Mesecom vladarem 2. kuce i opoziciji sa Venerom u Biku.

Ja bih recimo za sestru njeno stanje protumacila kao takvo da ce se njen partner svakako njoj mesati u finansije i da ce imati neku dobit jer je Mars u znaku svog sedista ali da ce biti i nekih restrikcija jer je u konj. sa Saturnom. E sada s obzirom da postoji neka polovicna recepcija izmedju Marsa i Venere ( jer je on u padu i u treiplicitetu u Raku i obrnuto slicno vazi za Veneru ) verovatno ona i hoce i nece imati koristi od toga?


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #95 poslato: Jun 30, 2013, 02:52:41 posle podne »
Bez uvida u natale ta situacija mi lici na to da je on taj koji generise pitanje novca jer 2. i 7. dele vladarstvo, bilo da on vise zaradjuje, samo on zaradjuje ili zaradjuje i ona, ali on pokusava da kontrolise raspolaganja (zavisi od udaljenosti MA od SA i vrste konjunkcije). Taj trigon moze znaciti dve stvari, da ona precutkuje i tiho pristaje na obrasce koje on namece, ali i da se sa tim intimno ne slaze jer se radi o negativnoj recepciji i razlicitim modusima (kardinalno-fiksno). Ca i Sc su nemi znaci pa dosta precutnog u njihovom odnosu ima. Ona izbegava, a i on da govore o nekim stvarima koje im se medjusobno ne dopadaju i to nije samo pitanje novca jer VE i MA vladaju horizontom, ali novac moze biti okidac za izvlacenje stvari na povrsinu. MO, dispozitor VE, moze u ovome biti pomagac ili odmagac, zavisi od stanja i odnosa prema ovim signifikatorima, ali ni to mi ne znaci bez celokupnog konteksta. Ona ima zelju da stvari promeni jer je VE u primarnom obrtu pre MA i jer je u kardinalnom znaku, ali kao da nema snage da preduzme nista ili krene pa odustane jer je VE u zenskom znaku 120 MA u svom sedistu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna svastara
« Odgovor #96 poslato: Jun 30, 2013, 03:21:25 posle podne »
Da, i ja mislim da je bas tako. Cak sam joj i skrenula paznju. Pritom ona kao Venera je u konj. sa Suncem odnosno spaljena od muskog principa gde je Sunce i egzaltirani vladar 7. kuce pa utom vise ukazuje na njene partnere. Vrlo je pasivna u odnosu i dozvoljava im da joj kroje zivot. Sto se tice novca on trenutno vise zaradjuje ali recimo i ono sto zarade zajedno on prisvoji pa joj kupi nesto ali u svakom slucaju on odredjuje kako ce taj novac da se trosi a ona cuti ( Rak ). Mesec je takodje u Raku na onom cuvenom 26* na Prokionu.

Za moju situaciju vec ne bih znala kako da protumacim jer meni vl. 2. kuce zajedno sa Jupiterom vl. desc ne vidi Asc i vl. Asc. Kako to tumaciti? I tu verovatno postoji neka zavisnost od partnera s tim da verovatno Jupiter doprinosi uvecanju novca pre nego obrnuto mada verovatno ne u nekoj velikoj meri jer nema dostojanstvo u Sco.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #97 poslato: Jun 30, 2013, 03:27:01 posle podne »
O tome kada nadjes partnera, nemoj sada.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna svastara
« Odgovor #98 poslato: Jun 30, 2013, 03:49:55 posle podne »
Vazi. A sada mi pade na pamet da je tom njenom momku u njegovom natalu vl. asc u 2oj kuci.

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna svastara
« Odgovor #99 poslato: Jul 05, 2013, 01:12:35 posle podne »
Koliko se ovo pokazalo tacno u praksi?

Citat
Spaljena Venera ili Venera u solarnom orbisu, ili Jupiter u takvoj poziciji, a u vezi sa Venerom preko aspekta znak su braka sa ženom iznad 45. godina

https://www.tradicionalnaastrologija.com/tekstovi/ljubav-i-brak-u-tradicionalnoj-astrologiji.html

« Poslednja izmena: Avgust 04, 2019, 08:01:51 pre podne od strane Natasa »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #100 poslato: Jul 05, 2013, 01:44:56 posle podne »
Tesko da samo moja praksa moze da "opravda" sva ta pravila jer koliko god da klijenata imam, aforizama je vise u progresiji kvalifikacije iz osnovne postavke. Varijanti je previse da bih to mogla da sagledam.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna svastara
« Odgovor #101 poslato: Jul 30, 2013, 08:43:17 pre podne »
Ko o cemu baba Mina o ustipcima :(

Koliko dugo ce me ovaj Sa u 4 van sekte drzati ako gledamo da sam sada u vladavini Sa kao triplicitetnog vladara svetla vremena? Posto su mi vladari Me, Sa i Ju, a sada sam u Sa vladavini...pa rekoh da cujem posteno DOKLE? (gruba podela znam da je po 25 godina), ali meni je vise dosta!

Rasplet oko stana - kupci me vukli za nos ovi poslednji ravno mesec i po, da bi od silnog saturnovskog cekanja, dosli do vadjenja vlasnickog lista, sastajanja sa advokatima, naznakom 'evo sad ce' i konacno odustali na moje insistiranje porukom da mi kazu konacno kad ce kapara (koja je bar 3x bila najavljivana)...i osta ja do daljnjeg ovde gde sam potpuno mracno nezadovoljna.

O vezama i pokusajima istih i svijanja porodicnog gnezda znamo vec kako ide tj. ne ide.

O samoci da ne tupim...

Dakle koliko cu ja to ziveti da bi ovaj Sa prestao sa njegovom drugom trecinom mog zivota?

Hoce li Ju sledece godine kad mi je solar u Raku i Ju u 1p, a profekcijski Asc u Strelcu doneti (po teoriji) valjanije stanje?

Iskreno, ne vidim vise svrhu istovetnog zacaranog kruga, nemam sta vise da naucim od Sa...sve mi je vec 'pruzio' svako razocarenje, svaki klip, svaki pokusaj je osujecen.

Gledam svoju majku koja vec 20 godina zivi bez muza, Sa pravi, usamljena, teska i sebi, trudi se maksimalno, ali tuzna, nesrecna, nevoljena, odbacena, a jako jako dobra dusa, i lepa zena. I mislim se ja sam ranije pocela sa tim Sa manifestacijama...i nisam dosla ni do cega...osim bede, koja je sada vec vidna, stvari su stare, gomila treba da se popravi, ponovi, para se nema, posla se nema, pocela trulez i u bukvalnom smislu, npr. u kuhinji izmedju elemenata od vode i hrane, nemam para da menjam elemente...ma idila!

I koliko ce Ju kao treci hronokrator onako izgnan retro moci uopste da donese nesto pozitivno u trecoj trecini zivota?

Dakle, sta je lepse jednoj zeni nego biti voljena i imati svoj topli dom? Sa mi je sve to uskratio.

I kad pomislim na onaj horarac o Mr. Pravom gde imamo opet mnostvo zbog promenljivih znakova, pa opoziciju Mo/Ve i sijaset drugih pokazatelja nesrecno postavljenih uopste nisam srecna da imam jos jednog, dvojicu, trojicu, pa prazan hod, pa opet jedan dva pa prazan hod, i tako naguram do 60 godina...ama uopste mi se to ne svidja...uopste nisam u fazonu da poredim vise sta je koji rekao, uradio, mislio, da ne budem vulgarnija u izrazima koliki mu je i kakav je...mislim stvarno vise ne mogu ali stvarno.

Eto posto mome razocarenju nema kraja, rekoh da vidim hoce li me vise Sa pustiti na miru, jer decenijama kolo vodi kao ugaona planeta, i ne vidim da mi je ista dobro doneo po sistemu ' naucila si lekciju'. Nema vise lekcija i nemam sta vise da naucim osim praznine i petrifikacije svega normalnog sto sam zelela i zamislila.
« Poslednja izmena: Jul 30, 2013, 08:50:21 pre podne od strane mina »

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna svastara
« Odgovor #102 poslato: Avgust 15, 2013, 08:11:05 posle podne »
Mince, ja ne vidim tvoj natal.
Znam otprilike, ali sto ga ne stavis u potpis?

Bdw...i mene taj SA muci, od rodjendana i to ovog jubilarnog, 40. on mi preuzima vladavinu firdarije i subfirdarije...a jos mi tranzitira 12. kucom i staje na natalni MO.  :-\

Meni je ove godine JU vladar profekcije, usput mi je ASC solara u Raku, ali nista mi doneo nije, osim silnih nadanja, ocekivanja i neispunjenja mojih nada....to je tako karakteristicno za debiltiranu planetu. A on jeste bio u svom izgonu u Blizancima u mom solaru.
Tako, ipak ce tebi u solaru on biti egzaltiran, sto bi trebalo da koliko-toliko ublazi njegovu natalnu debiltiranost.  :smiley:

Citat
I koliko ce Ju kao treci hronokrator

Da li bi mi neko objasnio ovaj pojam, kako se odredjuju hronokratori?
« Poslednja izmena: Avgust 15, 2013, 08:13:48 posle podne od strane alea »

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna svastara
« Odgovor #103 poslato: Avgust 16, 2013, 02:27:32 posle podne »
Vala Alea Saturn ostaje Saturn...

elem da vam se poFalim...konkurisala ja bzv na neki konkurs za prevodioce, otisla na testiranje, svesna da sam napravila gresku u prevodu jer nije bilo recnika niti neta da se konsultujes, kad ono...zovu me...i evo mene radim punih pet dana od ponedeljka, znaci doslo cara da duvara kad je Mina pocela da radi radno vreme kao sav 'normalan svet'. Da skratim pricu...posao je prevodioca sto znaci moj posao, zamena za porodiljsko koje ce trajati u teoriji godinu dana, radno vreme 9 sati dnevno sa jednim satom pauze za rucak, usred centra grada...i naravno klasican Marfijev zakon, nista nista, pa ujedno krece i kotrljanje ovog mog standardnog privatnog posla...i naravno sta je to nego Mars u Jarcu na delu, tacno u ponedeljak opozicija sa natalnim...u solaru Mars na natalnom Marsu na MC-u...nisam verovala da ce se aktivirati ali eto...desilo se i to cudo...

Alea duso stavicu potpis...ma sa i bez njega, Saturn mi ne gine...

mislim da je to sa hronokratorima neka Ptolomejeva fora...a ujedno gledam i te triplicitetne pa ko velim mozda ce debilitirani Ju biti bolji od debilitiranog Me i Sa van sekte...osim ako nisam vec sva isaturnizovano debilitirana....

a to sa nadanjima nemoj da mi pricas...ceo vek se nadam...i to prostim stvarima...pa nista...npr. odlasku na more sa 'momkom' misaona imenica, slaviti NG sa nekim tamo doticnim takodje misaona na kub...a to su tako proste stvari...ali izem ga...valjda ce mi se posreciti u starackom domu :(

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #104 poslato: Avgust 16, 2013, 04:18:11 posle podne »
Podele vremena prema Klaudiju, ako na to mislite jer hronokratorskih rasporeda ima vise u tradiciji:

MO prve 4 godine zivota
ME narednih 10 godina, do 15.
VE 8 godina, do 23.
SO 19, do 42.
MA 15, do 57.
JU 12, do 69.
SA ostatak zivota, pozna starost

Uvek u bilo kom ciklusu, narocito solarnom povratku, pogledajte vladara doba zivota prema Ptolomeju, gde stoji u ciklusu i da li je aktiviran jos nekim, recimo firdarom, podfirdarom ili "oslobadjanjima" ili decenijom.

Postoje i triplicitetni hronokratori, Dorotejeva prica, dva prva, treci korektivni za sve univerzalne signifikatore stvari, na prvom mestu svetala. Prvi vladar tripliciteta vlada prvom trecinom zivota, drugi, drugom, treci, trecom. Bonati je svakom, recimo, dao po 20 godina, ali moze i 25 prema prosecnom zivotnom veku.

Ja putujem ovih dana pa nemam vremena za forum, ako budete pitale, javicu se tek sledece nedelje s mora.

« Poslednja izmena: Avgust 16, 2013, 04:20:52 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com