Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak

  • 27 Odgovora
  • 20112 Pregleda
*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #15 poslato: Jul 01, 2013, 01:31:28 posle podne »
A posle se ljute na mene kad škorpiju nazovem akrep??? Jeste turski, video sam dosta davno neke turske novine, i vidim horoskop kad škorpija akrep. Posle sam pretražio net i skinuo par slika  sa njihovih astrosajtova. Inače imaju dve škole, naizgled jake, naravno amerikanizirane, ali modernjačko đubre...
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #16 poslato: Jul 01, 2013, 01:46:13 posle podne »
Mislim da imaju i solidnu tradiciju. Pisala mi je neka zenica, ali ja to nisam sacuvala, predstavila se, sve po protokolu. Uostalom, prevelika je to nacija da im ovo promakne.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #17 poslato: Jul 01, 2013, 01:54:19 posle podne »
Miki, pa ti si akrep  :D  :D  :D (asc Sc).
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #18 poslato: Jul 01, 2013, 01:56:59 posle podne »
jašta more, akrep nego :D :D :D
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #19 poslato: Jul 01, 2013, 01:58:58 posle podne »
Drago mi je, ja sam Aslan.  :D
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #20 poslato: Jul 01, 2013, 02:03:11 posle podne »
u podlozi Balik
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #21 poslato: Jul 01, 2013, 02:33:41 posle podne »
Tako nekako.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #22 poslato: Jul 01, 2013, 02:35:54 posle podne »
U prevodu - svi smo neke anđame  :D
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #23 poslato: Jul 01, 2013, 03:03:55 posle podne »
 :D  :D Koja ti je to rec sada? Jeste, svi smo "nesto" i zato treba imati duha za varenje stvarnosti i cinjenica.  ;)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #24 poslato: Jul 01, 2013, 03:11:09 posle podne »
Pa turska  :D
A značenje - od drekavca, vampira, veštica pa do ostalih "inih"
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #25 poslato: Jul 01, 2013, 07:32:52 posle podne »
nekako mi ti ličiš na drekavca :D :D :D
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #26 poslato: Jul 01, 2013, 09:40:42 posle podne »
Pa nije da sam tiha.... biće da nisi na lošem putu.... :D
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Novenariae-jos jedan nacin da se podeli Zodijak
« Odgovor #27 poslato: Jul 03, 2016, 01:23:26 posle podne »
 Abraham Ibn Ezra u "Elekcijma, ispitivanjima i medicinskoj astrologiji" o devetinama raspravlja sa argumentom tripliciteta koji se zasnivaju na broju 9 koji razdvaja prvi od poslednjeg znaka elementalne grupe. Njegova vrlo specificna tvrdnja tice se i ovoga: "Moc devetina. Kako je deveti znak od svakog znaka poslednji od njegove vrste (elementa) on moc svih devet prethodnih znakova stavlja u jedan. Pocinje se sa tropskim znakom jer sa njima pocinju godisnja doba, ali neki drugi kazu da je to zbog toga sto postoji samo devet cifara." Posebno ih naglasava u horarnim horoskopima gde, prema Ezri, devetina ascendenta otkriva skriveni motiv za postavljanje pitanja. Devetine Ezra rasporedjuje kao i dvanaestine, sto znaci da devetina horoskopskog faktora biva "prebacena" u devetinski deo Zodijaka na koji se odnosi. Ako je nekom devetina ascendenta u Pi i ako je stvarni ascendent u Li, racunace se kao da je ascendent i u Pi, odnosno, JU ce biti vladar horoskopa na ovaj nacin.

Metod devetinske distribucije

Abu Masar u Dajksovom priredjivanju" Persijskih natala (rodjenja)" devetine ne vezuje za broj devet koliko za lunarni ciklus od 108 dana (sto je i broj vecih lunarnih godina). Istu logiku vidimo i u evropskom antickom nasledju u vezi sa rimskim novenama, odnosno, vremenskim/kalendarskim ciklusima. Govoreci o devetinama, Masar naglasava da se radi o vrhunskom tajnom znanju koje zaista ne treba davati sirokoj publici i onima koji duhom ne zasluzuju i ne razumeju filozofiju astrologije. Eto, zbog njegovog uputstva moracu da zakomplikujem izlaganje kako bi ga samo dostojni mogli da razumeju:) Primer je moj natal, tako mi je najlakse. Distribucije devetina su vrlo slicne terminskim distribucijama na osnovu broja stepeni ascenzija znaka u koji horskopski faktor, najcesce ascendent, pada. Moj ascendentni stepen pada na 13. Le. Distribucija se vrsi na sledeci nacin. Prvo se ustanovi u koju devetinu ascendent pada. Ascenzijska velicina svakog stepena Zodijaka (http://www.bendykes.com/reviews/ascensions-table-2014.pdf) se podeli na tri kako bi se dobila vrednost dodatka od 3.3 koliko u celini pripada devetini. Na mom primeru (ascendent na 12 Le) u tabeli ascenzija za sirinu Beograda pronalazimo za znak Le vrednost od 1.32 za 1 stepen Le. Ovu vrednost delimo sa 3 i dobijamo 0.44 i na to dodamo proizvod 3 i 1.32 sto je 4.4 stepeni koje prevodimo u godine i mesece. Dakle, 0.44 je trecina poslednjeg dela distribucije iz devetina prema stepenima ascenzije, a 3X1.32 je rezultat velicine tri cela stepan u ukupnoj velicini devetine za tri stepena znaka Lava, na geografskoj sirini 45 severno. Cetiri stepena su 4 godine, a ostatak cetiri je nesto ispod 6 meseci ako uzmemo da 100 celih pokriva 12 meseci, 50 pokriva pola godine, a 40, odnosno, 4 oko 5 meseci, tacnije prema formuli:

6:5=x:4

x=6x4/5

x=24/5

x=4.8 meseci

Dakle, devetina mog ascendenta na 12 Le, tacnije, prva devetina mog ascendenta, traje prvih 4 godine i 5 meseci mog zivota. Posle toga na snagu stupa druga devetina vatrenih u redosledu prema daljoj distribuciji. Pocetna devetina mog ascendenta pada u drugi deo od ukupne devetine, sto je drugi znak elementa vode (cela devetina pripada Ca), a to je Sc. Dakle, pored toga sto devetina 12 stepeni Le pripada Ca, taj stepen pripada i Sc. Kada ukupan period od 4 godine i 5 meseci podelimo na tri, svakom potperiodu pripada 17.6 meseci, pa Sc, odnosno, MA, vladaju prvih 17.6 meseci mog zivota, drugih 17.6 pripadaju JU, vladaru Pi, a treci deo prve devetine je Ca, kome pripada poslednjih 17.6 od prvih 4 godine i 5 meseci na pocetku mog zivota. Posle ovoga distribucija prelazi na vatreni triplicitet za novih 4 godine i 5 meseci koji se dele na tri jednaka dela i startuje se od prvog znaka elementa u zodijackom smeru, dakle, od Ar pa onda je Le i na kraju Sa u celoj raspodeli. Posle vatre sledi zemlja za novih 4 godine i 5 meseci mog zivota itd. Pratite liniju devetina sa prelazom iz znaka u znak jer se vrednosti vremenskih jedinica menjaju sa ascenzijama znaka. Vladari distribucija devetina i poddevetina se posebno tretiraju u solarnom povratku i postaju vazni nosioci perioda, uz vladara profekcionog znaka, odnosno, planete u profekcionom znaku za godinu solarnog povratka.

U ovom metodu, vladar godine, prema devetinskim podelama, bice uvek vladar prve devetine znaka u koji ascendent solarnog povratka pada. Ako je to Sc, recimo, vladar godine bice MO, jer Ca pripada prvoj devetini znaka Sc, ne MA kao vladar tog znaka. Uz ovog vladara godine, koji se posebno posmatra u drugim ciklusima, narocito solarnom povratku, kovladar bice i vladar distribucije devetine, a uz njega i vladar profekcionog znaka.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com