Kako pravilno tumaciti tranzite

  • 30 Odgovora
  • 29780 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Kako pravilno tumaciti tranzite
« poslato: Jun 05, 2013, 07:44:29 posle podne »
Najpopularnija alatka u pokusaju predvidjanja buducnosti modernih astrologa, svepoznati tranziti, bili su tek pomocno sredstvo u analizama prediktivnih ciklusa tradicionalnih majstora astrologije. U tekstu o solarnim znacima (jos jedna u nizu modernistickih zabluda) objasnila sam razlog zbog kojeg je nesto ispred necega i zbog kojeg je sve u astrologiji strogo hijerarhizovano i uredno poredjano. Vremenski trenutak u kojem se posmatra jedan tranzit, a to je trenutak realnog vremena koji subjekt (referencu) analize postavlja na nekoliko stepenika nize na vremenskoj skali, udaljenijiji je od te reference, ako se uporedi sa simbolickim trenucima na kojima se zasnivaju tradicionalno vise pozicionirane prediktivne tehnike. Primera radi, blizi prvoj referenci, natalu recimo, jesu primarne direkcije koje se zasnivaju na dvadesetcetvorocasovnoj rotaciji nebeske slike koja uslovljava simbolicke kontakte sa nebeskim pozicijama u trenutku rodjenja. Ipak, i od ovog trenutka startnoj osnovi postoji blizi, a to je trenutak slike same startne osnove (bilo koja referentna horoskopska karta) koja se jednako tumaci prema startu (radiksu) i prema predikcijama (projekcija na vremenskoj skali u blizoj ili daljoj perspektivi). Profekcije su jedan takav vrlo specifican prediktivni metod koji se ne zasniva na nekim buducim horoskopskim pozicijama, vec trenutnim, radikalnim. Simbolizam se u ovom slucaju derivira iz sadasnjeg trenutka ka nekim buducim prema zakonu jedan znak-jedna godina. I planete mogu biti fiksna prediktivna referenca u metodama koje im dodeljuju nepromenljivi broj prema razlicitim osnovama, koji se dalje simbolicki prenosi na neki buduci vremenski okvir (firdari, vladari vremena, decenije). Tranziti su, u poredjenju sa ovim, prilicno daleki vremenski trenuci, daleki u odnosu na analiziranu referencu. Naveliko promovisani kao jedino orudje u pokusaju da se, koliko toliko, da kvalitativan oblik izabranom vremenskom isecku iz buducnosti, kod modernih astrologa jesu, prakticno, i jedino prediktivno sredstvo. Istini za volju, strpljiviji i pedantniji medju njima poklonice paznju i jednako cuvenom solarnom povratku (koji nije isto sto i solarni povratak u helenistickoj astrologiji), sekundarnim progresijama ili primarnim direkcijama, ali ne pravim direkcijama vec prostim prema kljucu jedan stepen-jedna godina. Lako je zakljuciti iz sleda kvarenja tradicionalnih tehnika da se radi o njihovoj simplifikaciji do nivoa koji ce postati razumljiv svakome, u skladu sa stihijom masovne popularizacije necega sto u proslosti nikako nije moglo biti predmet zabave i sredstvo privlacenja paznje. Simplifikovana astrologija nije prava astrologija, to je tek prosta verzija ovog umeca, prilagodjena uvodu na nivou ranoskolskog uzrasta. Niti su tranziti ono sto se danas naziva tim imenom, niti su primarne direkcije direkcije po kljucu stepen-godina, niti su solarne revolucije to sto se danas promovise pod tim imenom, ali o tome je vec pisano na mojim stranicama. Sada da se vratimo tranzitima.

Ovih dana na internetu, u dnevnim novinama, mesecnicima vise ili manje strucnim, mogu se citati vrlo slicni, nekada i isti naslovi na temu Venere ili Merkura u Raku, Marsa u Blizancima i tome slicno. Za ocenu kvaliteta stila, jezika i predmetne sadrzine nije potrebna posebna akademska kvalifikacija iz kritike pisane reci. Bez da se previse trudimo oko istih sebi cemo (ako ne i javno) priznati da su ti pisani redovi uzaludno potroseni i da “dela” nose neukusnu odoru vrlo lose lirske proze. Posle takve forme nece ostati mnogo od astroloske sadrzine koja se radja iz sadejstva unutrasnje mistike i racionalne kontemplacije. Astrologija je jedina vestina (nekada nauka) koja je u celini odredjena ovakvom kumulativnom uslovljenoscu i o tome je, takodje, dosta reci napisano. Sta su tranziti bili u 2000 godina prethodne tradicije i kako su se koristili moze se zakljuciti iz citanja samo jedne knjige, astroloske biblije, Ptolomejevog Cetvoroknjizja. Zaista, ne morate ici dalje od ovoga, ali i pored ove cinjenice rezultati i pisanja astrologa danas svedoce da je pomenuto delo ostalo potpuni stranac za vecinu.

Praksa nam je toliko puta dokazala da u vreme nekih dogadjanja tranzit vrlo deskriptivno namece zakljucak o direktnoj vezi izmedju simbolike referentne karte, vremenskog okvira tranzitne pozicije i realnog dogadjaja u manifestaciji dok u mnogim drugim, jednako vaznim, slucajevima isti taj tranzit ostaje potpuno pasivan i izneverava ocekivanja astrologa. Ono sto se, zapravo, desava nije odsustvo ocekivane veze izmedju tranzita i dogadjaja vec odsustvo astrologove sposobnosti da tu vezu ouci. Zasto je to tako? Jedno od poznatijih pisanih pravila tradicionalne astrologije tice se poklapanja najmanje tri pokazatelja sa tri razlicita nivoa u bilo kojoj vrsti astroloske analize (osim horarne). Pravilo kaze da jedan pokazatelj insinuira, dva pojacavaju insinuaciju, a treci u kumulaciji sa prethodna dva radja zakljucak, odnosno, predikciju. U kontekstu ovog pravila tranziti se nalaze na tom trecem, cesto i cetvrtom mestu prediktivne analize, tek posle profekcija, vladara vremena i solarne revolucije, ali ni tada samostalno prema svojoj poziciji u Zodijaku vec jedino u sprezi sa slikama ovih prediktivnih karti i pozicija i to na vrlo odredjen nacin. Tranzit se kvalifikuje na tri, odnosno, cetiri moguca nacina:
 
1.   Kada u analiziranom periodu ulazi u znak koji je jos nekim prediktivnim ciklusom izbacen u prvi plan (poput uglova u profekcionom pomeranju, ascendenta u solarnoj revoluciji ili kada je tranzitna planeta u aspektu do 3 stepena sa onim radikalnim pozicijama koje su istaknute preko uglova u tim prediktivnim metodama).

2.   Kada je u osetljivoj fazi helijackog ciklusa. O istima pisano je na http://www.tradicionalnaastrologija.com/forum/index.php?topic=21.0 odnosno kada je oko zastanaka (retrogradnih i direktnih stanica) na zodijackim stepenima koji brojem obuhvataju one natalne pozicije koje su drugim prediktivnim ciklusima istaknute na uglovima i kada je tranzitna planeta na izlasku izpod solarnih zraka orjentlano (ispred ) ili okcidentalno (iza) Sunca, najcesce na 12. stepeni. Ako se desi da ova helijacka pozicija planete rastojanjem egzaktno, odnosno, do 3 stepena zahvata neku natalnu poziciju, tranzit ce biti okidac. U suprotnom ne jer ulazak Venere u znak Raka, primera radi, od manjeg je znacaja nego odvajanje Venere od Sunca u prvoj polovini prethodnog znaka iz razloga aktivacije kvalifikovane helijacke faze (sticanje vidljivosti na zapadu posle zalaska Sunca). Sam znak Raka nece ukazati ni na sta do na kvalitet ove Venere u nekom novom natalu, a ne predikciji, osim ako znak Raka ne stoji na ascendentu solarne revolucije ili profekcije ili nekom drugom uglu. Nije tesko zakljuciti da su mundane pozicije u proceni planeta od daleko veceg znacaja od zodijackih. Znaci se u tradiciji nisu “personalizovali” na nacin na koji je daleko najveci broj savremenih ljubitelja ove nauke navikao. Znak je u najvecem broju slucajeva obezbedjivao sustinski kvalitet prema kontekstu stvari. Tako, recimo, Rak nije majka, nije zena, nisu emocije, to je uvek Mesec, Rak je novo i pocetno (pocetak novog godisnjeg doba, promena solarne putanje), Rak je brzo (kardinalna obratnica), zbog toga je Rak i iznenadno, ali je i vlazno, vodeno u ambijentalnom kontekstu, severno zbog maksimalne severne nebeske elongacije Sunca itd. Znak nikada nije manifestovana celina po sebi vec skup sifara koje u realizaciju prevode planete posrednici i mundani okvir horoskopa (horoskopske kuce). Povrsan pogled na uvodne delove Hriscanske astrologije Vilijama Lilija jasno naglasava ovaj princip. Kada opisuje znake, Lili opisuje elemente, kvalitete, rodove, ambijente, oblasti i gradove. U vezi sa licnoscu tek u kontekstu ascendenta i njegovog vladara. Kada govori o kucama, onda govori o svemu ovome i o licnostima dodatno (10. kuca su kraljevi, princevi, vojvode, sudije, visoki oficiri...majke...ali Jarac kao deseti znak nije nista od toga vec je hladan, suv, zemljani, zenski, cetvoronozni, juzni...). Planete su uvek najpersonalnije od sva tri nivoa. Zodijacki znak nije nista drugo do plan, skrivena kombinacija razlicitih ideja koje se u ispoljavanju mogu preraspodeliti na razlicite nacine. Mundane kuce daju konkretan okvir nacina ispoljavanja, a planete postaju subjekti u najkonkretnijem smislu te reci. Govoriti o Veneri u Raku u tranzitu, bez horoskopskog okvira, isto je kao govoriti o majci, majici, kolacu ili devojcici u bari, trku, bunaru, Skandinaviji...Mozete na ovo dopisati jos oko stotinjak opisa, ali sta oni zaista znace u zivotu bilo koga.

3.    Sledeci slucaj u kojem se tranzit mora uzeti u razmatranje jeste ponavljanje planetarne faze kao i u osnovnom horoskopu. Primera radi, u mom natalu Merkur u 9. apsolutno vlada svim onim sto simbolizuju 2. kuca i tacka fortune jer vlada relevantnim znakom Device u kojem pocinje moja druga kuca i stoji moja tacka fortune. Merkur je u helijckoj zapadnoj fazi, prilicno vidljiv jer je dovoljno daleko od Sunca, ali je spor na nedelju dana od retrogradnosti. Tranzit Merkura, zbog ovakve natalne situacije, postaje aktuelan za pitanja moje druge kuce jedino kada ostvari ovakvu sporost i kada je  u kardinalnom znaku kao u natalnoj poziciji. Gledajte uvek ponavljanje faza i brzine planete kao u natalom slucaju. Tada je tranzit zaista i najrelevantniji za tu vrlo konkretnu natalnu situaciju. Prost prolazak planete kroz neki znak nece izvan ovih kvalifikacija imati opipljiv znacaj, kao ni aspekt sa nekom natalnom planetom, osim u slucaju da se ispune  uslovi iz prve dve stavke. Iz ovoga proizilazi zakljucak da retrogradnost u slucaju tranzita nema isti kvalitet, odnosno ne mora da ima, kao u slucaju osnovne, radikalne (natalne) pozicije. U natalu i bilo kojoj drugoj osnovnoj karti, retrogradnost je kvalifikacija maleficnosti planetarne manifestacije dok u prediktivnom kontekstu retrogradnost prosto znaci ono sto Ptolomej naziva intenzifikacijom, vremenskim okvirom u kojem se nagovesteni dogadjaji i desavaju ili pocinju da se desavaju. Nemojte nikada na isti nacin tumaciti retrogradnost u osnovnom horoskopu i retrogradnost u vreme tranzita.

4.   Zamrzavanje je poslednji nacin na koji se tranziti mogu tumaciti i ticu se konjunkcija (lunacije i eklipse, planetarne konjunkcije i konjunkcije planeta sa Suncem) i stepena na kojima se desavaju, a koji se dovode u vezu sa osnovnim pozicijama ili nekim drugim prediktivnim ciklusom.

astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2013, 07:46:00 posle podne »
INTENZIFIKACIJE I RELAKSACIJE

U mundanoj sekciji Tetrabiblosa, u 4. poglavlju, Ptolomej govori o vrstama tranzita: “...ili povremenih redovnih stanica planeta, to jest Saturna, Jupitera i Marsa, kada god zastanu, jer su tada znacajni...” Na ovom mestu prvi put pominje ono sto je u stavci 2 gore napisano. U 6. poglavlju iste sekcije dalje kaze: “...Pocetak odredjenih jenjavanja i intenzifikacija dogadjaja izvodimo iz konjunkcija koje se desavaju (lunacije i eklipse, planetarne konjunkcije i sinodicke konjunkcije, tj. konjunkcije planeta sa Suncem) u medjuvremenu (od pocetka prediktivnog ciklusa).., a takodje i iz drugih kretanja planeta, ako one koje uticu na predvidjeni dogadjaj bilo izlaze ili zalaze, ili su stacionarne, ili izlaze uvece i u istom su trenutku u aspektu prema zodijackim znacima koje sadrze uzrok...” (znaci koji aktiviraju radikalne faktore preko uglova i luminara, a kroz vece prediktivne cikluse i ono sto je receno u stavci 1). Planete kada izlaze iz solarnog orbisa ili su stacionarne ili su orjentalne intenziviraju i aktiviraju obecano drugim prediktivnim ciklusom, ali kada zalaze (postaju vidljive na zapadu), donose umirenja, odnosno, relaksacije prema njegovom izrazu. U 8. poglavlju on objasnjava zasto su konjunkcije sa Suncem vazne, zasto su luminari marsali i zbog cega, zapravo, helijacka faza jedne planete daje odredjeni kvalitet konkretnoj manifestaciji. Luminari su “marsali” kako on kaze, lideri planeta koji im daju ili oduzimaju kvalitet izrazaja. Iz ovoga se da zakljuciti da se tranzit moze posmatrati i kao zaseban fiksni ciklus kada se za trenutak konjunkcija planeta, lunacija ili eklipsi pravi posebna horoskopska karta koja se dalje povezuje sa osnovnom i drugim prediktivnim kartama. Na ovaj se nacin tranzit “zamrzava” iz stavke 4. U 12. poglavlju mundane sekcije vrlo jasno ponovo upucuje na izlaske i zalaske zvezda (planeta) u odnosu na Sunce.

U natalnoj sekciji, na kraju knjige, u poglavlju o podelama zivota na periode, posle izlaganja o vladarima vremena i profekcijama (on profekcionom mesecu ne daje 30 vec prosecnih lunarnih 28 dana ciklusa), tranzite prvi put naziva ingresijama (ulascima planeta u pojedinacne zodijacke segmente). Vremensko trajanje tranzita odredjeno je prema haldejskoj poziciji planete, odnosno, prema njenom astronomskom obrtu na vidljivom nebu. Saturnov tranziti kao i Jupiterovi, vladaju godinama, ostalih planeta mesecima, a Mesecevi su relevantni za dnevni ritam, osim u slucajevima koji su podvedeni pod stavku 1 gore, dakle,  jedino u kontekstu znaka “obeleznog" vecim ciklusom (solarnim povratkom ili profekcijom) jer, kako kaze: " opsti hronokratori imaju vecu moc dok delimicni samo odmazu ili pomazu...a ulazak (tranzit) utice na stepen povecanja ili smanjenja (intenzifikacija i relaksacija iz prethodnih poglavlja o mundanoj astrologiji) dogadjaja. Na kraju 194. strane: "Ako su iste planete vladari vremena (veceg ciklusa iz natalnih prediktivnih pomeranja) i ingesa (tranzita)”, tj. ako tranzitna planeta ostvaruje kakav kvalifikovani tranzit i istovremeno ta planeta nosi godinu kroz vladarstvo nad asc povratka ili profekcionim ascendentom, priroda predvidjenog dogadjaja bice izuzetno snazna (velika zivotna desavanja). Na isti nacin intenzitet ce biti pojacan ukoliko se tranzitna planeta nadje u znaku kojim vlada, a ovaj znak se pojavi kao nosilac veceg ciklusa (ugao u solarnom povratku ili profekcioni ugao). Recimo, Marsov ulazak u Ovna, u mesecu kada profekcioni asc ili dsc udje u isti znak i dodatno Ovan bude na uglu solarnog povratka.

« Poslednja izmena: Jun 05, 2013, 09:27:27 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #2 poslato: Jun 29, 2013, 10:08:46 pre podne »
Pokusavam da shvatim znacaj JU ulaska u Raka u svom natalu.

Meni je JU almuten karte i vladar ASC i vladar POF, a ove godine i vladar godisnje profekcije, jer je profekcija u Ribama i mom 4 znaku. Solarni ASC mi je na 8* Raka. U solaru je JU veoma slabo postavljen, iako je tranzitirao 7 p. u Blizancima, meni je to u solaru 12 kuca, ali pravi aplikaciju sa MO u Ovnu. Takodje, mi solarna 8. obuhvata natalnog JU u Vodoliji.

Ulaskom u Raka, JU ce tranzitirati mojim 1 poljem solara.
Da li mu to onda daje na vaznosti ove godine?
« Poslednja izmena: Jun 29, 2013, 10:10:25 pre podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #3 poslato: Jun 29, 2013, 01:16:21 posle podne »
Veoma je vazan po mnogo osnova. Vladar je natalnog asc, profekcionog i ove godine ulazi u solarni asc, ali ne obicnim tranzitom vec startom novog helijackog ciklusa (postace ponovo vidljiv na istoku u solarnoj 1.). Treba, naravno pogledati koje profekcione kuce dolaze na natalne uglove, jednako tako i planete, koja natalna pada u profekcione uglove i sve ovo povezati. O tebi ne znam nista, nikakav kontekst nemam pa opsta mesta ovde stavljam. Ja i helenski solar koristim, tek da vidim ima li poklapanja. JU znacaj ce kulminirati onda kada na 12 stepeni od SO (sada negde) u okviru 3 stepena zahvati neki natalni stepen. Ako takvog nema, gledaj prvu stanicu i stepene izmedju stanica sta i kako ti kaci u natalu, soalru i profekcionom okviru. Tranzite jednako gledajte i prema profekcijama, cak vise nego prema natalnom okviru, dobicete cesto preciznije podatke. Ne znam koliko godina ti imas, ali JU se oslobadja u 5. znaku od profekcionog asc. 5. kuca je svasta nesto, ne bih da insinuiram. Uostalom, stanje natalnog JU je na prvom mestu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #4 poslato: Jun 29, 2013, 06:06:04 posle podne »
Kad sam vec zapocela temu, ove godine punim 40, imam veliku decu.
Zanimljivo je kako se skoro skolski pokazala profekcija u mom 4 znaku, jer je najznacajniji dogadjaj ove godine za mene bio preseljenje iz mog stana u roditeljski dom, dosla sam da zivim sa svojima, u roditeljsku kucu. Meni JU vlada 1. i 4 kucom, i gotovo skolski se odigralo ovo preseljenje.

No, ono za cim ja zudim je napredak u poslu, promena posla i preseljenje u Bg, sa svojim partnerom...

Citat
Tranzite jednako gledajte i prema profekcijama, cak vise nego prema natalnom okviru, dobicete cesto preciznije podatke. Ne znam koliko godina ti imas, ali JU se oslobadja u 5. znaku od profekcionog asc. 5. kuca je svasta nesto, ne bih da insinuiram. Uostalom, stanje natalnog JU je na prvom mestu.

Ovo mi nije jasno, mislis tranzit preko planete koja profekcijom dolazi u taj znak? ( mislim sada na Raka)

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #5 poslato: Jun 29, 2013, 06:47:44 posle podne »
Mislim na tranzite generalno i to ove kvalifikovane u osetljivim helijackim fazama kada dodju u kontakt (znak) u kome se nalazi neki profekcioni faktor. Najvazniji su profekcioni uglovi, ali se sve gleda u principu. Nisam mislima cak ni na samo JU tranzit vec i na SA tranzit i MA jer su oni sporiji. Ulazak MA u Le ce ti, recimo, biti znacajan za zdravlje i za sve na sta se odnosi 6. kuca, jer ako ti profekciona pada u Pi, Le je 6. znak koji moze biti aktiviran MA ingresom. Ne znam napamet, ali princip je da profekciono utvrdis godisnje pozicije najvaznijih faktora i onda gledas planetarne ingrese (ulaske planeta u znake). Ponavljam, narocito su znacajni ingresi u kojima se ostvaruju kvalifikovane helijacke faze (izlazak planeta, zalazak planete, r, d stanice). Ptolomej jasno sugerise i posebna karte za planetarne ingrese koje mozes ukrstiti sa najvaznijim prediktivnim natalnim ciklusima. Recimo, uradis kartu ulaska JU u Ca za mesto tvog rodjenja, vidis gde padaju uglovi tog horoskopa u natalnoj, gde pada sam JU i MO, njegov dispozitor. Dalje, mozes ovaj horoskop uporediti sa solarnim povratkom i svim ciklusima, ali to dalje veoma komplikuje stvar jer ces baratati sa previse informacija sa kojima neces znati sta da radis. Drzi se kvalifikovanih tranzita prema profekcionim mestima i solarnog povratka. Jos nesto cu ovde ponoviti. Bas u ovoj poslednjoj frci koju sam aktivirala bila je ovlas pomenuta tehnika za koju se veruje da nije tradicionalna. Radi se o sekundarijama (progresijama). Tanja je lepo dokazala u svom tekstu da iste jesu vrlo tradicionalne, a sve i da nije dokazacemo da jesu preko Plasidusovog rada koji ih pominje i primenjuje u "Primum mobileu". Tradiciju ne cini puka primena tehnika koju je koristio neki drevni autor vec nacin na koji se razmislja i filozofija u koju se veruje. Dakle, koristi i sekundarne progresije jer su definisanije od primarnih koje se proteznu po jednom kontaktu na vise godina (zavisi od izabranog modela). Kod njih gledaj progresiju tacke fortune (izlazak na ugao ili vrh kuce prema Plasidus podeli) i gledaj gde su uglovi i svetla, kada menjaju znak, kada na njih izlazi planeta, nista vise. Mnogo posla te ovde ceka kao sto vidis i zato se lako istog ne hvatam tek tako na forumu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #6 poslato: Jun 29, 2013, 07:19:38 posle podne »
Sad si me nesto podestila na Fortunu. Negde sam vec procitala o vaznosti progresija Fortune. Elem meni je Fortuna od pre nekoliko meseci izasla na desc a u ovom solaru mi je solarni Asc tacno na natalnoj Fortuni. Ne znam u kom smislu to moze da se ispolji? Da li je sada zdravlje i telo coveka na neki nacin bitno ili ima vise veze sa finansijama ili u kom smeru to moze da ide?

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #7 poslato: Jun 29, 2013, 07:48:12 posle podne »
Vala tranzitni Sa na profekcionom Asc me je doveo do dna onako svojski, raskidi prijateljstava, besparica, cemer itd...
istovremeno je sekundarni Mo prosao natalnog Sa ovih prvih sest meseci sto se i dalo videti...
cekam sekundarnu VeR 0 Sunce eto onako kako samo Mina moze...da ceka... ;D :thumbsup:

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #8 poslato: Jun 29, 2013, 07:48:24 posle podne »
Dsc su "drugi", svi oni koji ne spadaju u porodicu, decu i prijatelje. Vrlo cesto se progresivni kontakt fortune sa ovim uglom javlja u vreme novih ljubavnih poznanstava i zaljubljivanja.

Ovo kod aleae, JU je novi ciklus zapoceo u njenoj profekcionoj 5. kuci sto znaci da njenoj deci, odnosno, jednom njenom detetu stoji "nesto novo", neki novi pocetak, ne mora uopste biti velika stvar u pitanju. Kada gledate tranzite pa, recimo, taj MA u 6. profekcionoj kada joj dodje, ne mora se odnositi na nju vec nekog njoj bliskog. Tranzit u 6. ne mora biti samo nasa povreda, nasa bolest vec i povreda/bolest nama bliske osobe. Naravno uvek na umu moramo imati i to da jedno polje nije ekskluzivno rezervisano za manifestaciju iz prvog nivoa pa 6. uopste ne mora imati veze sa bolescu ili povredom vec sa dogadjajima u vezi sa rodjacima s oceve strane. Tako, 7. moze znaciti ljubav, ali i desavanja u odnosima prema svima onima koji pripadaju 7. Meni se recimo ova nemila prepirka koju ste morali da pratite desila u vreme ME zaokreta u profekcionoj 7. kuci u kojoj se jos naslo i SO i JU pred ingres i helijacki novi ciklus. Taj sticaj faktora u mojoj 12. a 7. profekcionoj, aktiviran je helijackim ciklusima nekih planete. Simbolika natalne 12. se prenela na 7 profekcionu. Dakle, tranziti preko profekcionih faktora, najvise uglova, su se pokazali vrlo cesto u praksi.
« Poslednja izmena: Jun 29, 2013, 07:49:56 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #9 poslato: Jun 29, 2013, 08:12:50 posle podne »
Zanimljivo je ovo oko svajde i aktivacije 12. kuce jer jeste pocelo iza ledja i negde kao tajnog neprijatelja. Svakako 7. kuca mogu biti i neprijatelji kada se povezu sa 12om  :hookah:

p.s Ako moze tvoj suprug Natasa da ubaci onaj smajli kada razmislja. Mislim da se zove hm. Tako mi fali kada ovako pisem neka razmisljanja jer nisu tvrdnje nego razmisljanja pa ne bih da me neko pogresno shvati.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #10 poslato: Jun 29, 2013, 10:00:54 posle podne »
Citat
Ovo kod aleae, JU je novi ciklus zapoceo u njenoj profekcionoj 5. kuci sto znaci da njenoj deci, odnosno, jednom njenom detetu stoji "nesto novo", neki novi pocetak, ne mora uopste biti velika stvar u pitanju.

Kako da ne! Kcerka mi je upravo maturant gimnazije, ima ovih dana upis na fakultet, sto znaci da ako bog da, odlazi, menja grad, okruzenje, dom...a ona sama je ASC Rak, sto znaci da i njoj JU izlazi iz natalnog 12 p u 1 p.

Zanimljivo je posmatrati predikcije iz tog ugla. Ja sam obicno posmatrala profekcije u odnosu na solar, pa i mesecne profekcije, tranzite sam u poslednje vreme poptuno potisnula. Dok nisam procitala kako mogu itekako da aktiviraju ugao koji je istaknut profekcijom ili solarom.

Najupecatljiviji dogadjaj godine mi je svakako ta selidba. Mozda to nekome ne zvuci nista spektakularno, ali ja sam 30 godina zivela u tom stanu, tamo sam zivela i u braku, i posle razvoda, i nakon 30 godina sam dosla da zivim u skroz drugacijem okruzenju! To je meni zivotna promena. Mnogo je pokazatelja ukazivalo na to, ali eto, preselila sam se (definitivno) pre nepunih mesec dana, u momentu kada mi je mesecna profekcija bila u Devici, a to je u solaru moje 4 p, a masa planeta je bila u Blizancima, sto je profekcijom moje 4 p.

Sekundari su mi zanimljivi i pratim ih, mada sam i ja mislila da oni ne poticu iz TA, priznajem.

Nego, apropo 10 p. meni je JU u solaru bas bio slab, pogotovo sto je i tranzitirao mojim 7 p. i u izgonu u Blizancima sto mi je solarno 12. , ucinio me je, najblaze receno, nesposobnom potpuno! Kao da nisam bila u stanju da vodim svoj zivot, bez snage, bez entuzijazma, bez volje, energije, toliko sam zelela da dobijem bolji posao, napredovanje u karijeri, ali svi pokusaji bili su jalovi! Osetila sam se na momente kao zatvorenik, nesposoban skroz da upravlja svojim zivotom. I sto je najvidljivije, prestala sam da se smejem, potpuno sam se promenila, nisam ista osoba kao pre...

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #11 poslato: Jun 29, 2013, 10:30:24 posle podne »
To sa 4. je prilicno jasno i jeste selidba vrlo vazan zivotni dogadjaj, narocito ovde kod nas na ovim prostorima gde se ljudi celozivotno vezuju za prostore.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #12 poslato: Jun 30, 2013, 01:19:49 posle podne »
p.s Ako moze tvoj suprug Natasa da ubaci onaj smajli kada razmislja. Mislim da se zove hm. Tako mi fali kada ovako pisem neka razmisljanja jer nisu tvrdnje nego razmisljanja pa ne bih da me neko pogresno shvati.

Suprug je ubacio dva, ali ne taj koji trazis (ne pitaj me zasto, prekomplikovano je). Ubacio je zbunjenog i neodlucnog, ali taj zbunjeni se ceska po bradi pa vizuelno moze da prodje i kao kontemplativni.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #13 poslato: Jun 30, 2013, 01:30:52 posle podne »
A da, vidim ovog zbunjenog pa da na takav sam i mislila. Super, hvala  :thumbsup:
« Poslednja izmena: Jun 30, 2013, 01:33:24 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Kako pravilno tumaciti tranzite
« Odgovor #14 poslato: Jun 30, 2013, 02:42:24 posle podne »
Podstakla me ova priča oko selidbe, a u kontekstu ulaska JU u Ca, pošto je to znak u kome imam i vladara Asc-a i SO, a JU mi je vladar IV.

U solaru za 1978/79 JU je takođe bio u Ca i promenila sam mesto prebivališta za nekih 300km. Tada mi je sorani Asc bio baš u Ca.

U solaru za 1990/91, ponovo JU u Ca, ovog puta solarna III, i ja se ponovo selim na 300km.

U solaru za  2001/02 JU samo što je ušao u Ca, a u sledećem je bio na izlasku iz Ca i u solarnoj IV, ali mi ni jedan nije doneo preseljenje. Doduše, 2000 sam imala jednu selibu od 30km, i u navedenom periodu ozbiljno sam razmišljala da opet menjam mesto življenja. No, period je doneo nešto drugo u JU simbolici.

I evo sad ponovo JU ušao u Ca, solar se bliži, a ja opet vrlo ozbiljno razmišljam da promenim grad. Ovog puta to se dešava u solarnoj IX kući. Videćemo da li će se "obrazac" ponoviti.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović