Natalna svastara

  • 215 Odgovora
  • 123281 Pregleda
Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #30 poslato: Mart 21, 2013, 11:35:35 posle podne »
Posto je vecina vas pogledala ko zna koliko karti, ako neko ima primer karte slicne mojoj ( vl. desc totalno nepovezan sa vl. asc cak ni preko druge planete ) a da je osoba imala neku duzu vezu/brak volela bih da mi posaljete podatke ako je moguce :). Pregledala sam razne neke slucajeve gde se ljudi ne vencavaju ali makar su imali neke duze veze i svako ima po neki faktor koji ne valja ali niko nema ovako nepovezane vl. asc i desc tako da ne mogu da donesem neki validan zakljucak.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna svastara
« Odgovor #31 poslato: April 20, 2013, 09:27:06 posle podne »
Ja ti još od kada šaljem :) I neke jesu, po meni, slične tvojoj.
Moja best frendica ima kartu kao ti, averzija So i Mo, vladara I i VII..Sa u VII.
Pazi, čak i nije tako teško da se bilo ko uda..pogotovo u današnje vreme..kapiram da ti ljudi što se nisu venčali, ili ne žele, ili imaju pogrešne neke stavove..ako želiš i imaš ispravan stav o tome udaćeš se.:)
« Poslednja izmena: April 20, 2013, 09:32:46 posle podne od strane Natasa »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #32 poslato: April 20, 2013, 09:33:49 posle podne »
Promenila sam naslov teme jer je istoimena otvorena na Scriptoriumu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna svastara
« Odgovor #33 poslato: April 20, 2013, 09:53:48 posle podne »
Ako, ako, nije problem ni za premestanje ni za menjanje naslova.

Cherry , ma da , moze se svako udati/ozeniti ali poenta je da se udas/ozenis za nekoga ko ti odgovara. Elem, koliko se secam valjda nije toliki problem kada se vl. asc i desc ne vide koliki je ako vl. desc ne vidi desc. Mada obicno postoji ipak neka planeta koja povezuje vladare asc i desc pa se ljudi preko necega spoje. Kod mene cak i to ne postoji :) Mislim cim sam ja imala neke veze do sada sigurno postoji nacin da se nekako sa nekim spojim ali trajanje veze je vec posebna briga :) A jeste cinjenica da sam cesto u nekom mimohodu sa muskarcima koji mi odgovaraju i u tome se izgleda ponajvise ispoljava ta averzija. Ja sam istrazivala dosta te karte sa averzijom vezano za vl. desc i znak u kome je desc i pokusavam jos uvek da skontam da li se u vreme udaje/ulaska u vezu aktivira taj vl. desc ili onaj tripl. vl. koji vidi desc ili pak sunceva aplikacija ili mora nesto od ova dva poslednja da bude u sprezi sa aktivacijom vl. desc. Jos uvek nisam dosla do nekog konkretnog zakljucka, a ako neko ima neka zapazanja na ovu temu lepo bi bilo da podeli sa nama :)
« Poslednja izmena: April 20, 2013, 10:02:41 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna svastara
« Odgovor #34 poslato: April 20, 2013, 10:29:55 posle podne »
Pa imam ja zapažanja, može da se aktivira bilo šta, što više pokazatelja to bolje. Kad kažem bilo šta, to može da bude- sekundarno izlazak neke planete (vladar I, vladar VII, Sunce, Mesec, Venera) i Fortune na ugao natalni ili progresivni, progresivno/natalno ili čak i progr/progr. spajanje tih planeta..ulazak tih planeta u termine Ve ili Ju, to sam sve proveravala.. zatim promena Venerinog kretanja iz retro u direktno u progresiji (to je bilo kod jedne devojke)...meni uskoro vladar sedme menja znak, to ću da javim šta će biti (sad ne smem da uđem tek tako u vezu, plašim se da mi taj ne zapadne hahah)

Primarni kontakt So/Ve- najčećše, So/Mo isto dobro radi..trebalo bi i promena termina Asc i Mc-a  (to nešto nisam ispitivala)..

U solaru već znaš..aktivna sedma kuća...isto što sam zapazila - kada je u solaru Ve ili vladar VII blizu natalnog stepena- to uvek bude upečatljiva godina za ljubav..

Mislim može bukvalno bilo šta da bude od svih tih stvari, još kada uključiš gde pada vladar godišnje profekcije..nađeš uvek nešto..tranziti na Fortunu i Spirit, upečatljivi tranziti Sa i Ju na neke od planeta u vezi sa VII..itd., itd

Ako hoćeš vežbaj na primeru moje drugarice, mislim da ga imaš..to je recimo izuzetak...ima 80 posto pokazatelja i za sada se ništa nije desilo a solarna godina ističe za 5 dana..nekad jednostavno nema pametnog nekog odgovora..

A najgore ti je da se opterećuješ previše tim računicama. A pošto imaš takav horoskop greška bi ti bila i da se ne opterećuješ uopšte, samo tih godina koje su ti rekli obrati pažnju da daš svoj maksimum, a za sada se opusti. Recimo moja drugarica ne veruje da je sada bila dobra godina i odbija svaku priliku gde može nekog da sretne ("ako su druge našle tek tako, čemu onda da se ja trudim")..što mislim da je veoma nezreo stav..

Najbolje na sebi da radiš..a kako bude biće, to možda i nije do tebe, ali ako nemaš osnovu (prevazilšla si nerealna očekivanja o princu iz bajke, pripremljena si na život u dvoje , ostvarena si ličnost profesionalno, imaš krug osoba kojima je stalo do tebe itd. itd) onda taj neće da se zadrži.

I da, kod svakog se vidi različito, nekad se vidi ulazak u vezu, a posle verovala ili ne, venčanje se ni ne vidi. Nekom se ne vidi ulazak u vezu, a venčanje odlično prikazano, kod nekog se vidi i jedno i drugo..

Napisa ja opet esej..odoh sad :)

Re: Natalna svastara
« Odgovor #35 poslato: April 21, 2013, 12:21:16 pre podne »
Posto je ovo svastara,evo i ja da pitam ;D Kako odredjujete recimo triplicitetnog vladara neke kuce? Da li to znaci; pogledam vladara neke kuce,i onda po ptolomeju vidim vladara tripliciteta?? Lupih mozda sada,ali ptolomejeva tabela mi je jasna kod horara ;D ali mi nije jasno da li to tako funkcionise i u natalu? Jer ako je tako kako se onda posmatra taj triplicitetni vladar?

Re: Natalna svastara
« Odgovor #36 poslato: April 21, 2013, 01:07:09 pre podne »
Posto je ovo svastara,evo i ja da pitam ;D Kako odredjujete recimo triplicitetnog vladara neke kuce? Da li to znaci; pogledam vladara neke kuce,i onda po ptolomeju vidim vladara tripliciteta?? Lupih mozda sada,ali ptolomejeva tabela mi je jasna kod horara ;D ali mi nije jasno da li to tako funkcionise i u natalu? Jer ako je tako kako se onda posmatra taj triplicitetni vladar?

Kada se kaze triplicitetni vladar misli se na znak u kome se nalazi neka planeta ili tacka. Recimo za desc u Vagi tripl. vladari su Saturn i Merkur a Jupiter participira mada ga ja gledam kao ravnopravnog.
Znaci kada se kaze tripl. vladari Venere ili bilo koje druge planete/tacke misli se na vladare tripliciteta znaka u kome se nalazi.

Re: Natalna svastara
« Odgovor #37 poslato: April 21, 2013, 01:13:14 pre podne »
Cherry, veruj mi da se uopste vise ne opterecujem, mislim ne brinem ali me kopka. Eto htela bih da prokljuvim kako se to vidi pa to ti je :). U svakom slucaju jeste bas individualno odnosno razliciti pokazatelji su u pitanju ali verovatno se vremenom stekne osecaj koja godina bi mogla biti vise a koja manje bitna. Ja iskreno ne mislim da osoba moze nesto posebno da preduzme povodom tog pitanja u tom smislu se slazem donekle sa tvojom drugaricom jer se ljudi upoznaju i spajaju na bizarne nacine vrlo cesto. Ako treba nesto da se desi, desice se. Ja sam makar imala puno prilika ali sve to moze da se baci niz vodu kad se ne pojavljuje neko ko meni prija i sa kim mogu da se uklopim. Isto tako moze da se desi da se pojavi nekome samo jedna osoba u zivotu i da bude bas ona prava ;)

Mada, moguce je da se moze malo isforsirati odredjena simbolika da bi se nesto pokrenulo, valjda za to sluze remedijalne mere :).

« Poslednja izmena: April 21, 2013, 01:14:53 pre podne od strane LadyInRed »

Re: Natalna svastara
« Odgovor #38 poslato: April 21, 2013, 02:23:06 pre podne »
Kada se kaze triplicitetni vladar misli se na znak u kome se nalazi neka planeta ili tacka. Recimo za desc u Vagi tripl. vladari su Saturn i Merkur a Jupiter participira mada ga ja gledam kao ravnopravnog.
Znaci kada se kaze tripl. vladari Venere ili bilo koje druge planete/tacke misli se na vladare tripliciteta znaka u kome se nalazi.
Ovaj deo o saturnu i merkuru mi je jasan,a kako si dosla do jupitera?Jer u tabeli ne mogu da pronadjem bilo kakvo povezivanje jupitera sa vagom.

Znaci,ako mi je dsc u biku,onda gledam gde je venera,a da li gledam oba triplicitetna vladara ili samo po tome da li je dnevno ili nocno rodjenje?
« Poslednja izmena: April 21, 2013, 02:26:18 pre podne od strane Ariena »

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna svastara
« Odgovor #39 poslato: April 21, 2013, 07:23:16 pre podne »
Kada se kaze triplicitetni vladar misli se na znak u kome se nalazi neka planeta ili tacka. Recimo za desc u Vagi tripl. vladari su Saturn i Merkur a Jupiter participira mada ga ja gledam kao ravnopravnog.
Znaci kada se kaze tripl. vladari Venere ili bilo koje druge planete/tacke misli se na vladare tripliciteta znaka u kome se nalazi.
Ovaj deo o saturnu i merkuru mi je jasan,a kako si dosla do jupitera?Jer u tabeli ne mogu da pronadjem bilo kakvo povezivanje jupitera sa vagom.

Znaci,ako mi je dsc u biku,onda gledam gde je venera,a da li gledam oba triplicitetna vladara ili samo po tome da li je dnevno ili nocno rodjenje?

Evo, mozes se koristiti Dorotejevom tabelom:

http://3.bp.blogspot.com/-yvMQBlMtFL4/Tu-5vlV3wlI/AAAAAAAABHY/LD-Sd_EAa8U/s1600/DorotheanDignities.jpg

Inace, Lady moja sestra ima averziju vladara 1. i 7. pa se udala i bila u braku 10 godina, i stalno je imala neke duge veze. Provericu sta je kod nje bilo istaknuto.  :smiley:
« Poslednja izmena: April 21, 2013, 07:32:35 pre podne od strane alea »

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna svastara
« Odgovor #40 poslato: April 21, 2013, 10:28:16 pre podne »
Sto vise citam sve vise nista ne mogu da ukljucim 100%. Ne funkcionise sve kod svakog...kod mene posebno...ostaje sve u domenu mentalnog ja bih...ono nece...npr. ono Cherry kad pricas za solar i vladara 7p blizu natalnog stepena...kod mene nije funkcionisalo ostalo na nivou misli...i tako vazda...
Gomila toga sto je nazovi trebalo, eto vidis i tvojoj drugarici, jednostavno se ne desava...a navodno postoje pokazatelji...tako da ipak negde mislim i tvrdim da je sasvim dovoljno da je  umesan malefik na bilo koji nacin i da ce vec po defaultu 'baksuzluk' biti presudan, mo's da imas sta hoces od ostalih lepih i manje lepih aspekata/indikacija...dzaba...

Kod mene samo i iskljucivo ko stoperica rade horarci na temu ljubavnih pitanja...znaci svaki je bio negativan i svaki se ostvario...ostatak tipa kroz natalnu manje vise ne...

I jos jedno zapazanje u odnosu na sopstveni natal.
Obzirom na sve sto imam izgnano...i sa ovoliko godina zakljucak je sledeci:

Rodjena u inostranstvu, u mladosti zivela tamo-amo...kako su godine dolazile tako se pogorsavalo sve, i sad prodajem stan jer nemam posla/para i odoh da kupim neki plac jer kad nemam nista u frizideru da prehranim dete ja dobijam nervni napad...znaci odoh da se bavim mini poljoprivredom pa sta zasadim i sta nikne...dzaba mi tesenje da je sve 'prolazno' jer stanje sa mojim prevodjenjem je sve gore...i opet tonem u dugove...

Dalje, od onog vajnog prevodioca koji je preveo masu knjiga, delegacije, zakoni, ugovori, na tone stranica, ja sada blejim i gledam u 4 zida...ode moj mozak na otavu...i izasla iz stosa...

Sa ovim Sa u 4p izolacija je sve gora i tacno vidim sebe ako pozivim staru, iznemoglu, jadnu, bednu, siromasnu i samu....divno, a placala sam sve i svakog na ovaj ili onaj nacin.

Zatim pomoc od muskih ne postoji, preko oca, brata, o drugima da ne pricam.
Sto se partnera tice - kriterijumi se snizili, od onog mog Marsa u Jarcu koji je hteo ambicioznog i vrednog partnera, dominantnog da se njime ponosim...ja dozivljavam hronicno ponizenja od gorih od sebe, sa nedovrsenim infantilnim bicima koji mogu imati godina koliko hoce ali jednostavno su udareni u glavu.

Dalje, od ponizenja sto pomenuh koje me prati vec odavno...do njihovih problema koji su uvek mnogo 'veliki' da li zaista ili predimenziorano nema veze...ali svakako postojeci...dakle njihov zivot u trenutku kad sam ja tu je obojen besparicom i nekom vrstom mizerije...sa pratecim problemima...a kod mene je simptomaticno, a ima njih ima i posla...nema njih nema ni posla ni para nema nicega...znaci oni de facto mogu da pomisle da ja strasno dobro radim blago meni...ovajde se svaki na svoj nacin, i onda nema njih, nema ni prihoda koji su do tada bili...kako zasto ne znam...samo znam sta me prati...

Dakle izgnani vladar svakako daje sve gore i gore kako staris...ja sam se jos i drzala i nadala...ali...na kraju je doslo cara do duvara...iako je solar sa Marsom Bog zna kako obecavao ludu godinu po pitanju para/posla...osta na nivou mog razmisljanja kako cemo preziveti i sta da radim...jer i kad naidje posao to je ili samo frizider ili deo vracanja dugova unazad posto su rashodi tj. dazbine mesecno prevelike za jadnog bednog prevodioca koji nema kome da prevodi jer su pukle i grcke i kiparske firme...dakle visa sila sto bi se reklo...i moje znanje ne treba vise nikome u onoj kolicini koja je postojala do pre par godina...

Tako da od izgnanih vladara mogu samo da ocekujem sve gore i gore.
« Poslednja izmena: April 21, 2013, 10:31:45 pre podne od strane mina »

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna svastara
« Odgovor #41 poslato: April 21, 2013, 11:21:46 pre podne »
Ja sam se dvoumila da li da pisem o sebi ili ne, jer me vec bude i blam da vrtim svoj natal. Htela sam u stvari samo da kazem da sama imam tog izgnanog SA u 7. mundanom polju a 8. znaku, kao dispozitora mog JU i VE.
Lady i ja smo bas o tome i pricale, i ono sto se kod mene istaklo, u godini kada sam se udala ( najpre pocela da se zabavljam sa svojim sada vec exom ) imala sam u primarnim direkcijama SA120MO.
Meni je vrh 7 p. u Blizancima a nastavlja se u Raku gde je natalni SA.
SA i JU su u onom odnosu koji se naziva "velikodusnost" jer je JU u Vodoliji a SA u Raku, i verovatno zbog te markantne pozicije u 7 polju, onog momenta kada je primarni SA dosao u trigon sa MO a MO mu inace daje recepciju po domicilu, a uz sve to, antiscija mog JU pada 2* od natalnog MO, taj MO je po nekom mom zakljucku ( kakav god on bio, ali ja sam tako zakljucila ) delovao kao provodnik i spojio SA i JU. Meni su i ME i MO u Skorpiji i SA i JU se preko njih "vide".

Takodje sam te godine imala u primarnim direkcijama ME0SO ( ME mi je almuten 7. a SO inace ima 60JU i prirodni je signifikator muza ), i najlepse od svega, VE0JU natalni.  :smiley:

Naprosto su se sve kockice slozile.

Kada smo moj ex i ja poceli, SA je usao u Vodoliju i prelazio preko mog JU, zatim kvadrirao ME pa MO, i mi smo imali jedan veliki prekid u vezi, od 8 meseci, nakon cega smo se pomirili i na kraju, posle pola godine vencali, pa dobili i bebu. :)
JU je usao u Skorpiju i prelazio preko natalnog ME ( a u solaru su bili u 1. solarnom polju zajedno sa VE kao vladarkom sol. ASC )
SA je u godini braka usao u Ribe, ali sam u solaru imala tog SA na 25* Vodolije i u egzaktnom kvadratu sa natalnim MO.
 
Profekcioni ASC mi je dosao u Lava, pa mi je natalni JU bio na profekcionom DSC, i time se aktivirala moja natalna pozicija SO0ASC60JU. Tako da, nadje se neki nacin, put, mogucnost, samo treba pronaci koji je to model koji kod nekoga pali varnicu.

Cak stavise, prosle godine, kada sam upoznala svoju drugu veliku ljubav, prvu posle kraha braka, imala sam u primarnim direkcijama SA90ME. Opet kombinacija vladara 7 p. Ovaj kvadrat aktivirao je tranzitni ( a i solarni JU ) koji je bio u Biku u mom 5 p.
Takodje u primarnim sada vec imam SO60ME a i vec primarni JU ulazi polako u manje od 1* ka 60 VE.

Imam velika ocekivanja i nadam se dobrom od JU u Raku, jer ce mi odmah stati na natalnog SA, a zatim napraviti trigon ka ME, 180VE pa 120MO, iako me sada svojski muci ovaj SA koji mi kvadrira vladara, pa mi se i ljubav raspala...ali, opet, nekako ne gubim nadu.  :smiley:

Eto, samo sam htela da dam svoj licni primer, ako nekome bude bilo od koristi, da zna da i taj izgnani SA ( koji je opet verovatno kriv i za krahove i patnje ali to je vec druga strana medalje ) moze da odradi stvar kada ga podrzi JU.  :smiley:
« Poslednja izmena: April 21, 2013, 11:27:38 pre podne od strane alea »

Re: Natalna svastara
« Odgovor #42 poslato: April 21, 2013, 02:30:17 posle podne »
Alea,hvala puno za tablicu,detaljnija je od ptolomejeve. Sto se tvog primera tice,nemoj da ti bude glupo,meni je ovako kao laiku lakse i interesantnije kada citam primere.Posto spominjes almuten VII kuce,da li to sama izracunas ili moze u morinusu?
Jos da dodam,koliko vidim ima razlike u ovim tabelama,recimo MA u sco po ptolomeju triplicitetni vladar D mu je MA,a u ovoj tabeli je VE. Kod mene se izgleda sve vrti oko tog MA i VE,samo jos da povezem ;D
« Poslednja izmena: April 21, 2013, 02:32:22 posle podne od strane Ariena »

Re: Natalna svastara
« Odgovor #43 poslato: April 21, 2013, 04:01:59 posle podne »
Sto se tice direkcija i progresija logicno je da ne rade svima iste jer neko za ceo zivot nece imati Ve0So ili Mo0So, prosto nemoguce je zbog njihove pozicije u karti. Jedino osobe kojima je Venera orijenalna mogu ocekivati Veneru na Sunce i to jos bolje ako je do 30 stepeni jer onda ce se desiti u tim godinama a ne u 60oj recimo :) Ili osobe koje imaju Mesec u blizini Sunca i to poslednja faza mogu ocekivati Mesec0Sunce ostali tesko da ce za brak imati ovo kao okidac. Zato prilikom procene vremena braka mora unapred da se pronadje sta bi to moglo za zivota osobe da se spoji i na koji nacin. Jos jedna stvar, konjukcije i opozicije su jednako "nezgodne" jer planeta koja je u konjukciji ovu drugu ce dotaci preko direkcija tek za 60 godina npr.

Kod nekih osoba sam recimo zapazila da planeta koja aspektuje vl. desc kada napravi direkciju na vl.desc pokaze brak ali to kod mene recimo sa konjukcijom i opozicijom Meseca i Venere sa vl. desc ne moze da se ocekuje jer ce jelte da se desi tek za 60 godina.


Re: Pitanja i nedoumice
« Odgovor #44 poslato: April 21, 2013, 04:59:34 posle podne »
Posto je vecina vas pogledala ko zna koliko karti, ako neko ima primer karte slicne mojoj ( vl. desc totalno nepovezan sa vl. asc cak ni preko druge planete ) a da je osoba imala neku duzu vezu/brak volela bih da mi posaljete podatke ako je moguce :). Pregledala sam razne neke slucajeve gde se ljudi ne vencavaju ali makar su imali neke duze veze i svako ima po neki faktor koji ne valja ali niko nema ovako nepovezane vl. asc i desc tako da ne mogu da donesem neki validan zakljucak.
Lady,mislim da imam jedan primer,da napisem ovde ili na pp?