Neosetljivost na opseg

  • 17 Odgovora
  • 9630 Pregleda
*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Neosetljivost na opseg
« Odgovor #15 poslato: Maj 28, 2013, 10:11:57 pre podne »
 :D Čitala sam malo tu temu na FB, ali pošto nisam "prijatelj" nisam mogla da učestvujem u diskusiji. Mada, mislim da pisanjem ne bih ništa ni postigla.

Zanimljivo je kako su gluvi i slepi na pojašnjenja. Uopšte ih ne štreca šta god da napišeš. Zapravo, štrecnulo bi ih kada bi im neko, kao Miki što ima običaj, malo grublje sasuo nešto, ali i to opet ode na totalno pogrešnu stranu. Iznova i iznova na takve objave kreću komentari tipa "moj/a X (planeta) je u Y znaku (sa ili bez tačnog stepena) i Z kući", a vrlo često uz dodatak-pitanje "šta li to znači?".

I šta na to reći/pisati?
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Neosetljivost na opseg
« Odgovor #16 poslato: Maj 28, 2013, 10:23:31 pre podne »
Sto bi rekao Miki meni, "kome ti objasnjavas". Pa dobro, ajde da uzmemo da su mi oni tek izgovor, sansa, prolaz do nekoga kome je moguce dato da razume. Ko zna sta se krije iza mog impulsa da objasnjavam. Ako verujemo u sudbinu, bice da sve ovo ima nekog smisla. Neka svako radi svoje. Oni nek' lupaju, ja cu povremeno da skrecem.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Neosetljivost na opseg
« Odgovor #17 poslato: Maj 28, 2013, 02:05:58 posle podne »
Nemanje pojma dostojanstva planete, esencijalnog i akcidentalnog, jeste hendikep moderne astrologije. Nepoznavanje planete koja je almuten/almutem ili al-mu'bataz, ako baš hoćemo da "originališemo", jeste dalje medioktitetisanje astrologije koja je težila da se modernizuje.
Stavljanjem svega u isti nivo, dobija se željeni cilj, svi u jedno stado. Nije to tako naivna operacija, da su jednostavno prostaci sami od sebe ščepali astrologiju i smutili je u nepreglednu kašu lažnog optimizma.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa