Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 641593 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1215 poslato: Jun 25, 2013, 09:26:30 posle podne »
Posle cemo i tvoj primer Alea. Nema veze, Lady je u pravu (bravo ponovo Lady, ovo ti je ko zna koji put da prepoznas). :applause: I Lilitu je pogodila. Blizanacke karte su velika misterija uprkos svim malim zodijackim podelama kojima obiluje TA. Misterija su jer i pored nekih stvari tesko mozemo objasniti ovoliku razliku u zivotnom veku dva brata obzirom da je obojici vladar MA u 8. kod SA. Samo to je dovoljno da zakljucimo da se radi o losem natalu. Prema Doroteju, stariji brat se gleda kroz SO i SA u karti mladjeg, mladji preko ME u karti starijeg, ali sa tim necemo daleko stici jer je SA u 8, SO na dsc, a ME u 6. znaku, odnosno, 5. Plasidus kuci. Nije ubedljivo. Prediktivni ciklusi su takvi kakavi su, mozemo svasta nesto vrlo ubedljivo izvuci, ali iz starta, iz natala moramo "opravdati" ovu cinjenicu. Nemam neka narocita resenja ovde osim vladara casa rodjenja. Stariji je rodjen u vreme ME casa koji stoji u sukcedentnoj kuci (istina 6. znaku), a mladji u vreme MO sata koji natalno stoji u 6. kuci, a 7. znaku. Ovaj MO je relativno slab, jos uvek nevidljiv na nebu za razliku od ME koji je u, istina zavrsnoj, ali jos uvek aktuelnoj ,orjentalnoj fazi vidljivosti. MO je u kuci povreda i ugrozavanja telesnog integriteta i u primarnim direkcijama je dosao na SO u konjunkciju. Dosao je i kod drugog brata, ali MO nije vladao njegovim casom. Opet, i ovo zavisi od vrste primarnih pomeranja. Istina, vrlo, vrlo nategnuto, ali postoji to Al Hajatovo i Masalahovo pravilo o znacaju vladara casa rodjenja koji je jednak sa vladarem asc. Dakle, ME u 5, u orjentalnoj vidljivosti naspram MO bez svetlosti u 6. SA, vladar 3. u karti starijeg jeste u 8. ali tu imamo problem jer SA jeste simbol i starije brace tako da necemo biti sigurni ni sa ovim.
« Poslednja izmena: Jun 25, 2013, 09:28:33 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1216 poslato: Jun 25, 2013, 09:33:26 posle podne »
Da, ima jos i ovo. Fortuna prema fiksnoj formuli kod mladjeg tacno na Antaresu. Kod starijeg, normalno, 6 stepeni ranije.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1217 poslato: Jun 25, 2013, 09:36:26 posle podne »
Alea, tek sam sada videla tvoj post. Izvinjavam se, ispalo je da je meni prvoj na pamet palo to sa vladarima casa. Bravo i drago mi je sto vidimo isto.  :applause:
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1218 poslato: Jun 25, 2013, 10:06:03 posle podne »
Iako nije bas vesela tema u pitanju drago mi je da sam pogodila, hvala Natasa na pohvali :). Ovo za sat rodjenja ja nisam ni pogledala ali od sada cu obratiti paznju jer svakako da jeste upecatljivo ovo sto ste navele. Znaci ima nesto u tom satu rodjenja  ^-^.

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1219 poslato: Jun 25, 2013, 10:28:46 posle podne »
Izvinjavam se na off-u,citam sve sto pisete,ali nemam to znanje da bih se ukljucila,ali sam shvatila da vremenom dosta stvari naucim. Nego me sad uplasiste sa vladarom sata i almutenom. Da ne bi bilo da zavirujem u natal. Da li je to potvrda za kraci zivot ako je vladar sata,i almutena isto i vladar VIII polja??

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1220 poslato: Jun 25, 2013, 10:50:45 posle podne »
Nije potvrda jer vladari tripliciteta znaka na asc i svetla vremena, kao i sama svetla uz benefike, sve mogu da poprave. Uostalom, ni stariji brat nema mnogo razlicit horoskop, ali su benefici na uglu kod njega imali nekakav smisao. Ko zna, mozda i sam kraj znaka Sc na asc mladjeg nesto znaci, tipa, brza promena, vrlo kratko...Nije astrologija egzaktna da bi smo sa necim zapecatili neciju sudbinu jer je svaki vremenski trenutak neponovljiv, a mi stalno potezemo ista pravila koja kod jednog ukazu na smrt, a kod drugog ni na sta slicno, cak ni na neku drugu vrstu tragedije. Zaista je ovo stvar talenta za procenjivanje kvaliteta vremena, onog misticnog, ne ovog konvencionalnog. Ja kada sam prvo pogledala ove karte (nije moj klijent u pitanju vec horoskopi kolege iz SAD sa kojima se virtuelnom druzim pa ja saljem njemu svoje, on meni njegove neke primere) meni je, eto, taj pozni asc prvo upao u oci i ja sam iz prve isla na mladeg, ali sam kasnije, pristojnijim i temeljnijim pregledom karte, zakljucila to sto sam zakljucila. Almuten nije apsolutna kategorija i zato nije uvek pouzdan, a vladar casa, sta znam, razmislite iz svojih iskustava koliko ga ima u zivotima i licnostima ljudi koje dobro poznajete. Moj vladar je VE u Ta u 10. ali ja je nesto ne prepoznajem u sebi ni oko sebe. VE je i almuten mog natala i blisko aspektuje asc, ali je ja ne vidim toliko osim u svojoj devojcici koja je, zvucace glupo jer mogu ispasti pristrasna kao i svaka majka, veoma lepa i neverovatno mila i zenstvena. Ta VE je ona, meni se cini, a ne ja, niti bilo sta izvan mene u objektivnim okolnostima mog zivota. VE kao almuten odlazi na nju vise nego na mene jer je prvi triplicitetni vladar JU, koji prema Doroteju simbolizuje decu, ali ne samo direktno, vec preko tripliciteta. Uostalom, univerzalni je simbol devojcica, mladih zena, sestara...Kao sto vidis, almuten moze znaciti mnogo toga u zivotu osobe i po definiciji bi morao biti i vrlo markantan deo licnosti, ali u mom slucaju to ne ispada tako. Tanano je to za tacno razlucivanje i sa teorijom je nama lakse, praksa je najteza stvar.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1221 poslato: Jun 25, 2013, 10:56:42 posle podne »
Jasno mi je,hvala na objasnjenju.

Apropo karti blizanaca,nisam smela da se ukljucim u diskusiju,jer ne umem astroloski detaljno da objasnim,ali sma onako odmah na osecaj pomislila da je mladji brat,bas mi je bio jak osecaj,ali astroloski ne bih umela da obrazlozim.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1222 poslato: Jun 25, 2013, 11:04:32 posle podne »
Kazi, slobodno, da vezbamo intuiciju. I Miki tako, uglavnom lakonski govori.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1223 poslato: Jun 25, 2013, 11:08:50 posle podne »
Kazi, slobodno, da vezbamo intuiciju. I Miki tako, uglavnom lakonski govori.
  :D primetila sam,ni on nije dao obrazloženje. Da li misliš na ove druge karte?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1224 poslato: Jun 25, 2013, 11:11:37 posle podne »
Njih cu sutra, ne mogu veceras, gledajte ih vi. Miki ne daje obrazlozenje dok mu ne zatrazis, a i tada tesko. Evo, sada ga pitam sta mu je bilo na pameti kada je to zakljucio. Kako verujem da je vec u horizontalni, mozda se sutra oglasi  ;)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1225 poslato: Jun 25, 2013, 11:13:57 posle podne »
Ja sam jednostavno imala jak osecaj da je mladji brat,čak bez dvoumljenja,iako sam naravno čekala Vašu potvrdu.
Rhetorius mi jednom reče da imam izraženo ne šesto,već 12.čulo  :D

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1226 poslato: Jun 25, 2013, 11:21:43 posle podne »
Gledala sam skoro jedan film snimljen po istinitom dogadjaju. Frank Abagnale. Vrlo interesantno. Imam samo njegov datum rodjenja i mesto,ali covek je ocigledno osim inteligencije imao i srece.Ne znam da li se moze nesto pricati bez vremena rodjenja,probala sam da potrazim na google,nisam nasla vreme.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1227 poslato: Jun 25, 2013, 11:23:03 posle podne »
Tesko, zapravo moze, ali ne iz perspektive natalne, eventualno horarne, ali ni to ne ide tako mehanicki. O cemu se radi?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1228 poslato: Jun 25, 2013, 11:26:34 posle podne »
Tesko, zapravo moze, ali ne iz perspektive natalne, eventualno horarne, ali ni to ne ide tako mehanicki. O cemu se radi?
To je film "catch me if you can",o poznatom,nadarenom falsifikatoru,koji je usao u te vode jos kao tinejdzer,kasnije,iako biva uhvacen,ne lezi celu kaznu,vec radi za policiju,kao priznat "otkrivac" falsifikovanih cekova.
Film je inace rezirao Spilberg,mada kazu da se ne podudaraju svi detalji sa knjigom (sto je i logicno)

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1229 poslato: Jun 25, 2013, 11:32:26 posle podne »
Ma znam, Di Kaprio u glavnoj roli. Neverovatan karakter, tipican ME u kvalifikaciji. Vest, sarmantan, obmanjiv, veseo sa hronicnom mimikrijom. Uspeo je da ubedi ljude da je lekar specijalista, a on ni srednju zavrsio nije. Svasta nesto, radio kasnije za FBI kao konsultant za prevare i falsifikate.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com