Karijera i posao u natalnoj karti

  • 197 Odgovora
  • 123565 Pregleda
*

Van mreže Abyss

  • ***
  • 33
    • Abyss
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #45 poslato: Januar 21, 2013, 09:00:41 posle podne »
Pa dobro, bar sam pogodio da je marsovski posao u pitanju :)

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #46 poslato: Januar 21, 2013, 09:13:17 posle podne »
Da, to stoji. Mada definitivno i Merkur bi trebalo negde se uključi zbog te trgovine.

Ono što mene najviše čudi u ovoj karti je neki nedostatak ambicije. A kako je Ju kao vladar X još i almuten karte, onda ovo Sunce na Mc-u, pa čak i Mars u Ovnu u aspektu sa Ju. Ali izrazito je neambiciozan čovek.

Ipak ovo Sunce se ostvarilo ali ne kroz poslovni plan koliko kroz to da je čovek poznat u svom kraju, druželjubiv, svakoga zna, sa svakim se ispriča. Drugarica kaže da kada krene negde sa njim, zaustavi ih sto ljudi da se pozdrave. Vole ga ljudi. U poslu nikada nije imao želju ni mogućnosti da se probije, ali zato recimo on sam organizuje neke večeri u domu kulture, recimo igranke za penzionere  :)
Što se posla tiče nikad nije sam nešto tražio, jurio, uvek se neko od poznanika i prijatelja našao da mu pomogne. I nikad nije radio više nego što može, samo koliko je neophodno.

Kako god da okrenem teško mi je da objasnim to. Jedino da je do temperamenta, ali opet čudno..

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #47 poslato: Januar 21, 2013, 09:16:42 posle podne »
Slicno onom Mikijevom primeru sa nerealizovanim, egzaltiranim SO. Tamo SA bese u vezi sa SO. MA ima veze sa tehnickim zanimanjima, izmedjuostalog. Veza sa SA svedoci o tome, ali ostaje zanimljivo koliko se ovaj MA vise lose nego dobro manifestovao. Bice da je covek nezgodne naravi pa MA nosi prekide i svadje. JU u Li u 7. iz asc i eto ti kvirulanta.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #48 poslato: Januar 21, 2013, 09:18:13 posle podne »
Po ovom tvom poslednjem opisu, prilicno odgovara Pi na asc. Nista mu ne ide, on ne moze, okolnosti opstruktivne i pasivne...
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #49 poslato: Januar 21, 2013, 09:30:36 posle podne »
Nije nezgodne naravi, (otac mu je recimo bio, ne znam da li to ima neke veze). Vrlo pošten čovek, to se nekako oseti, uz to i šaljivdžija. Deluje kao čovek rođen pod srećnom zvezdom, mada mu život naravno nije takav, pre suprotno. Čak je rođen na svoju krsnu slavu, što nekako deluje kao blagoslov.

Po priči dobio je prvi otkaz nepravedno, mislim da ništa on nije uradio, niti se zamerio nekom, ali je to bila velika prekretnica u njegovom životu. Za ove poslove kasnije, kako je krenulo ovo loše vreme u zemlji i nije toliko čudo što ih gubi.

Da, definitivno Riba,  kažu da je vreme tačno. Vladar sedme je u XI, žena preko prijatelja, Mesec je definitivno u V, zbog broja dece. Tako da se to vreme uklapa.
Znaju poneke Ribe da ostanu nerealizovane, ima toga..

*

Van mreže Abyss

  • ***
  • 33
    • Abyss
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #50 poslato: Januar 21, 2013, 09:35:01 posle podne »
Zanimljiv mi je ovaj Jupiter, nikako ne znam kako da gledam planete koje nisu ni tamo ni vamo, tj tek ušle u neki znak ili samo što nisu izašle iz njega.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #51 poslato: Januar 21, 2013, 09:44:44 posle podne »
Pa ako nastavlja direktno ne vidim neki problem, u Vagi mu je svakako bolje nego u Devici.
A u Vagu je definitivno ušao skroz, na prvom stepenu je. . Sada ću da pogledam u efemeridama šta se dešava.
(Konfliktno mi je samo kada pređe u naredni znak pa odmah krene retro, kao što je slučaj sa mojim Me, ušao u Vagu i krenuo odmah da se sprema za povratak, dakle stacionarno retrogradan, to je recimo nit tamo-nit vamo)

edit: 15. januara 1957. Ju kreće retro i polako se vraća u Devicu. Jedino ako pratimo sekundarne progresije, pa da primetimo da posle 25 kreće karijera da ide korak unazad..
« Poslednja izmena: Januar 21, 2013, 09:50:58 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #52 poslato: Januar 21, 2013, 09:46:18 posle podne »
Citat
ali ostaje zanimljivo koliko se ovaj MA vise lose nego dobro manifestovao.

Mislim da je to jos jedan sjajan primjer vaznosti koncepta sekte.
 MA je malefik iz partije koja nije na vlasti i zato djeluje vise protiv interesa natusa.

Citat
Znaju poneke Ribe da ostanu nerealizovane, ima toga..

Posebno one koje imaju vladara AC u averziji sa domicilom, rekao bih. Mislim da je to vazan faktor kad radi o tome kako osoba prolazi kroz zivot - ciljno,aktivno, planski i sistematicno ili kao brod bez kormilara, pa gdje ga  struje odvedu i bace.

A tu ima i dosta flegme kroz znak na AC i MO u Ca u bliskom aspektu s njim a to zapravo potvrdjuje "pogubljenost" koja  je generalno obicno prouzrokovana neublazenom/slabo ublazenom averzijom vladara AC ka njegovom domicilu.

« Poslednja izmena: Januar 21, 2013, 09:48:32 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #53 poslato: Januar 21, 2013, 09:49:26 posle podne »
MA u znaku solarne egzaltacije moze opisati oca.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #54 poslato: Januar 21, 2013, 10:01:12 posle podne »

Posebno one koje imaju vladara AC u averziji sa domicilom, rekao bih. Mislim da je to vazan faktor kad radi o tome kako osoba prolazi kroz zivot - ciljno,aktivno, planski i sistematicno ili kao brod bez kormilara, pa gdje ga  struje odvedu i bace.


Imam jedan sjajan primer ali na žalost ne i dozvolu da postavim kartu.  Ribe na asc, vladar Ju u XII , u Vodoliji, retro. Takođe je i vladar X. Veoma uspešna karijera za godine koje ima. Ta mi je karta isto bila jedna od nedoumica.  Doduše ima ugaona svetla, a Mesec na Mc-u je triplicitetni vladar asc. Inače je sve kadentno, osim Meseca, a Sunce je na negde 6 stepeni od ugla.

MA u znaku solarne egzaltacije moze opisati oca.
Ne znam koliko je otac možda uticao na napuštanje više škole ili ga usmeravao u smislu karijere, ali ta naglost i preka narav Marsa u Ovnu se definitivno vidi kroz oca.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2013, 10:03:55 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #55 poslato: Januar 21, 2013, 10:01:27 posle podne »
Vladar mog asc je u averziji i u Pi uz to. Cak i losoj kuci, prema nekim sistemima. Iako se za mene ne moze reci da sam voljna tvrdjava, ne moze se, jednako tako, ni reci da sam neusmerena, stihijska, i da ne znam sta zelim ili da volim da idem linijom manjeg otpora. Moze biti da bi meni bliski prepoznali tu vrstu slabosti, ali ja nekako ne mogu. Vredna sam dovoljno, usmerena svakodnevno od jutra do sutra, zaradjujem iskljucivo zahvaljujuci svom radu i trudu. Uvek sam se pitala kako opravdati neke stvari u jednom i ne opravdati istim principom u drugom primeru. Ne ide to glatko i po stopostotnoj zakonitosti.

Ova digresija a propo averzije vladara asc.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #56 poslato: Januar 21, 2013, 10:19:43 posle podne »
Možda ima ublažavanja averzije?

Kao da sam videla više uslovno rečeno "dobrih" karti, koje ne daju nikakva dostignuća.
Evo dve osobe imam koje onako bolje poznajem, jedna beše 4 planete (svetla, vladar asc i Ve) u sedištu, druga 3, isto uključujući vladara asc. To su dve najpasivnije osobe koje poznajem. Dođe svakom neki bezveze period, ali one su u stanju da po više od 5 godina stoje na istom mestu, i to po svim životnim pitanjima. Samo se pitam kako ne krenu stvari same od sebe da im se dešavaju bar.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #57 poslato: Januar 21, 2013, 10:25:22 posle podne »
Postoji i taj koncept ublazavanja averzija u slucajevima posredne povezanosti znakova. Le prema Pi nije u atributu ublazavanja, jer znaci nisu povezani preko solsticijalne ili ekvinocijalne ose. Utoliko gore u mom slucaju. Ali, Sc prema Ar ce biti ublazeni jer dele dispoziciju ili Ar prema Vi jer su preko iskosenja (antiscije) u vezi.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #58 poslato: Januar 21, 2013, 10:35:42 posle podne »
A što se tiče Raka i Lava?
Oni su u aveziji ili ne (kao znaci u kojima su svetla u sedištu).

Da li može ublažavanje averzije da postoji i kada neka planeta aspektuje stepen Asc a istovremno i vladara asc.
Pisali su Goran i Billy o tome na riznici..i probali smo na nekim primerima, čini se logično.
Ovde sa Suncem u Ribama nema šta da "pomogne", jedino po znakovima ako se gleda - Ve i Ma vide i Asc a i Sunce.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #59 poslato: Januar 21, 2013, 10:38:58 posle podne »
Nešto razmišljam, možda je ova natsicija MA na Dsc (ako sam dobro videla stepene) donela suđenja, posebno što je MA povezan sa SO i time učestvuje u pitanju profesije, a u II znaku jer je to kuća (po sistemu kuća-znak) koji govori o zaradi pa indirektno vezana i za posao.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović