Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 641071 Pregleda
*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #180 poslato: Januar 28, 2013, 11:23:13 posle podne »
Totalna degradacija tradicionalnog kosmosa.

Grade ''novo nebo i novu zemlju''  :-\
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #181 poslato: Januar 29, 2013, 02:56:06 posle podne »
Moja stara klijentkinja. 13.4.1956. 14.50. Pozega,Srbija. Asc na 14 Vi.

Osnovni prediktivni ciklusi za period april 2012-april 2013. Sta biste joj rekli da je ceka u ovoj godini od znacajnih dogadjaja i da li takvih uopste ima na vidiku.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #182 poslato: Januar 29, 2013, 04:38:14 posle podne »
Poprilično je istaknuta Venera, vladar je profekcije, u solaru se ponavlja natalna situacija konjunkcije Ve i Južnog čvora u Blizancima, u primarnim aktuelne su direkcije Ve trigon Ju, Ve na prenatalnom sizigijumu..takođe tranzitni Ju je u Blizancima tokom 2012.

Takođe i direkcija So kvadrat Sa, ističe se time što u solaru postoji opozicija..

Istaknuta Ve (rekla bih pozitivno, ali zbog južnog čvora može da ode i na drugu stranu)
Sa druge strane So ugroženo Saturnom, da nisu neki problemi muža sa zdravljem, da ne kažem smrt..

Možda ovako na prvu loptu, smrt muža i njen odlazak u inostranstvo..mada treba još sve uklopiti..

Evo u u sekundarnim Sunce je ušlo u termine Marsa, što je značajno jer natalno postoji kvadrat..Desiće se i progresivna lunacija negde oko 3,4 meseca od rođendana, (a u tom nekom periodu i progresivna Fortuna izlazi na asc), taj bi period mogao da označi neke promene u njenom životu..mada je to već najavljeno prolaskom progr. Meseca preko Mc-a i Venere..
« Poslednja izmena: Januar 29, 2013, 04:52:23 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #183 poslato: Januar 29, 2013, 08:53:27 posle podne »
Smrt jeste, ali ne muza. Majka joj je umrla, a mesec dana, malo vise, pre toga, izgubila je dugogodisnji posao. Ona odavno zivi u SAD-u. Sta imamo ovde, a da moze ukazati na ovo sto se desilo i sto nije iznenadjujuci, obzirom na njene godine.

Profekcioni asc dolazi do 9. znaka cime ME u Biku postaje vrlo vazan nosilac godine. Natalno, ME vlada 10. (posao, majka). U solarnom povratku asc joj pada u 8. cime se pitanje smrti postavlja na naslovnicu. MO povratka stoji u 5. natala, vrlo blizu vrha, a 5. je 8. od 10. I u mom primeru sa astro-arta, u vezi sa smrcu mog dede, derivativna kuca je bila istaknuta, kao i njen vladar. U solaru, vladar asc solara ujedno je i vladar solarne 8. i preko kontraantiscije direktno je u vezi sa SA, vladarem solarne 10. koji stoji u solarnoj 7. (smrt majke). U primarnim direkcijama in mundo, VE sa vrha natalne 10. dolazi na SO u natalnoj 8. Kako je rodjenje dnevno VE uz ME simbolizuje majku. Uz VE na SO dolazi i mc. Helenski solar za 27.3.2012. u 13.32. asc stavlja tacno na natalnu 5. (smrt majke) dok MO, skupa sa VE (zenski signifikatori) se zaustavlja u solarnoj 5. (derivativna 8.). Vladar solarnog mc-a, MA je u 8. solara. Regularni lunarni povratak od 21.1.2013. asc postavlja na isto mesto na kojem je i asc helenskog solara, u 5. natalnu kucu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #184 poslato: Januar 29, 2013, 10:19:43 posle podne »
Ova simbolika je baš jasna, čak i samo kada bi se uzelo da je u ovom običnom solaru imala Ve u Blizancima sa Južnim čvorom, jasno je da se aktivira ta natalna postavka, tranzitni Ju je prolazio preko te tačke i vrha X kuće, i čak i sa samo tim faktorima je jasno. Nekako me je ka mužu povukao tranzit Sa u opoziciji sa So, dok je istovremeno postojala i primarna direkcija So/Sa...uz ovo natalno Sunce u VIII znaku u VIII kući..

Ova direkcija Sunce/Venera je još iz 2010. ili nisam dobro namestila?
Ima i Venera opozicija Mars 2011.

Stavila sam u Morinusu Placidus semiarc i Mundane direkcije
« Poslednja izmena: Januar 30, 2013, 12:40:15 pre podne od strane Cherry »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #185 poslato: Januar 30, 2013, 11:53:08 pre podne »
Mozda ce vam zanimljivo biti kako se isti dogadjaj (smrt majke) vidi u ciklusima njene rodjene sestre. Njoj je posao krenuo nizbrdo jos 2012. ali je dovoljno finansijski obezbedjena da ne brine zbog toga.

13.12.1954. 3.11. (asc 4. Sc) Pozega. Asc sam ja rektifikovala prema TA standardima i mom nekom iskustvu, da vas ne buni tih 11 minuta.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #186 poslato: Januar 30, 2013, 01:01:51 posle podne »
Koliko ja vidim na brzinu ovako, ovde nije išlo preko desete kuće, Sunca kao vladara X i Meseca kao majke, koliko preko Merkura koji je vladar VIII kuće.
(ima direkciju Me kvadrat Sa, profekcija dolazi u Devicu i XI kuću, Merkur je vladar godine, u solaru je devica u X kući, vladar u solarnoj I..Jupiter tranzitira natalnom VIII..
Mislim da joj pomračenje nije kačilo neku planetu..mada jeste VIII kuću..
Profekcijski asc je u terminu Me..

Kao da je tranzitni Merkur u kvadratu sa natalnim Sa doneo to aktiviranje Me/Sa..
Ne znam ja jedino vidim to preko VIII kuće..očekivala sam više preko So/Mo..

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #187 poslato: Januar 30, 2013, 03:15:37 posle podne »
Ima ME, istina. Htela sam da prezentuje kako astrologija na vise nacina moze da ukaze na istu stvar i kako nam fiksna delineacija ne radi uvek na svim primerima zbog cega moramo biti "otvoreni" za ono sto nam nebo, cesto i vrlo indirektno, zeli da kaze. Postoji i treca sestra, ali ne mogu i njen natal da iznosim ovde. Ova starija trenutno prolazi cuveni SA drugi obrt. Uglovi joj se poklapaju sa natalnim, sto znaci da ce godina biti vazna. Profekcioni asc dolazi do 11. koja je u solaru 10. Automatski, natalna 10. profekcijom dolazi do 8. U ekvatorijalima (mundanim) ME, vladar 8. dolazi na ic (automatski 180 mc). U solaru ME solara je vrlo blizu MO, dva stepena tek, ali egzaktno 120 natalni MO u natalnom znaku 10. Rodjenje je nocno pa MO dobija primat nad VE u prirodnoj signifikaciji. ME i natalno i solarno vlada 8. I prema zodijackim primarni direkcijama imamo ME na ic.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #188 poslato: Januar 30, 2013, 08:38:41 posle podne »
.
Poprilično je istaknuta Venera


Natalno, ME vlada 10. (posao, majka). U solarnom povratku asc joj pada u 8. cime se pitanje smrti postavlja na naslovnicu.

...

 U primarnim direkcijama in mundo, VE sa vrha natalne 10. dolazi na SO u natalnoj 8.

Hm, moguće da nije relevantno uza sve faktore koje ste navele, ali duadijska VE joj vlada MC-om pa možda njena ugroženost ostalim metodama time dobiva na težini.
« Poslednja izmena: Januar 30, 2013, 08:40:24 posle podne od strane Tora »
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #189 poslato: Januar 30, 2013, 10:37:11 posle podne »
Pa samom pozicijom Ve blizu mc-a ne treba nam ni da gledamo duadu da bi je povezali sa X. Možda da nije u toj poziciji a potrebno nam je da je povežemo sa desetom jer znamo šta se desilo..

Mada ja stvarno ne znam još uvek ni kako funkcionišu u natalnoj a tek u predikcijama ne.
Kako uopšte funkcionišu duade ovako u natalnoj?

Ja ne mogu mnogo u iskustvu na drugim kartama, tek od skoro ih gledam.

Recimo kod mene sam primetila, možda i nisam u pravu, ali kako u temperamentu nemam flegme i samo jednu planetu u vodenom znaku, a opet imam izraženiju intuiciju, i nekad umem da se emotivno raspilavim, i pronašla sam razlog tome u duadi Asc koja je u znaku Riba, duadi vladara asc koja je u znaku Raka, i vodenom almutenu koji je u svojoj duadi u Škorpiji..tako da posredno ipak imam vodu u vezi sa ličnim faktorima..
« Poslednja izmena: Januar 30, 2013, 11:16:26 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #190 poslato: Januar 30, 2013, 10:48:08 posle podne »
Duade funkcionisu na slijedecem principu(parafraziram Ibn Labban-a koji opet prenosi helenisticko ucenje) - kad je neki planet u duadi nekog znaka, racuna se kao da je u aplikaciji s njegovim vladarom a istovremeno se tretira i kao da je polozen u polju koje doticni znak zauzima.

Normalno, ako taj znak sadrzi i planet(e) onda je i sa svima njima povezan, cak i vise nego sa samim vladarom znaka po onom principu da je pozicija planete uticajnija/neposrednija od vladarstva(Valens/Morin).
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #191 poslato: Januar 30, 2013, 11:21:40 posle podne »
A da li se gledaju duade asc-a, mc-a i čvorova?

Zanimljivo, ovako se dobija još jedna dimenzija u tumačenju..sad ću baš da pogledam na nekoj poznatoj karti kako to izgleda..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #192 poslato: Januar 31, 2013, 02:36:34 pre podne »
A da li se gledaju duade asc-a, mc-a i čvorova?

Zanimljivo, ovako se dobija još jedna dimenzija u tumačenju..sad ću baš da pogledam na nekoj poznatoj karti kako to izgleda..

Duade AC i MC su svakako bitne, kao i duade divizione kuče. Čvorove nisam vidio u upotrebi, ali probaj vidi.

Pored ono što je Cor elaborirao, dodao bi još to da čuveni američki tradicionalni astrolog pod psevdonim Regulus Astrology, a student roberta Zolera, u svoj Rectification Manual pristupa analizu svih karata upravo koristeči, t.j. uzimajuči ozbiljno i termine i duade kao segmenti koji modifikuju planetarno ponašanje ili priroda delovanja jedne planete, isto kao što se planetov "uticaj" ili ponašanje modifikuje kroz znake.
Duade su veoma, veoma bitne. Isto i termine. Na primer on tamo analizira jednu kartu, ne sečam se kog američkog predsednika sa Mesecom koji predstavlja majku. Onda, putem terminskog vladara i putem položaj duade u određenom znaku, pronašao je prav karakter majke; kao nešto Mesec bio u Raku a duada padala u Devici pa je ona bila kritički i veoma analitički usmerena prema svog sina i njegove žene, nešto u tom stilu. Poenta je da je planetarno ponašanje uvek modifikovano znakom u koji se ta planeta nalazi, terminom, duadom itd; tako da, mi nikad ne obzerviramo čist planetarni arhetip (u karti), nego jedan modifikovan kroz znakova, i ostala "manja dostojanstva"...

Po Firmikusu, da bi se razumela prava priroda neke planete, treba se posmatrati njen položaj u određeni termin i njena duada.

Na primer, da uzmemo mog signifikatora - Mesec, vladar ascendanta i almuten karte. U 4 polje ukazuje na moje interesovanje za misterije, kako kaže Ptolomej. Ali, ako pogledamo u kom terminu pada i u koji znak (i kuča!) pada duada, primetičemo još dublja veza. Naime, Mesec pada u Merkurov termin, pa to akcentira moju racionalnu prirodu, potrebu od sistematizacije, logično rezoniranje itd. Čak što više, duada Meseca pada u Ribe u 9 znak što akcentira moju veoma mističnu prirodu, i prirodu usmerenu ka religiju, filozofiju i astrologiju.

Dalje, Merkur. Merkur je signifikator mog brata, kao vladar treče kuče i vladar tačke brača. On se nalazi u termin Jupitera a spoj Merkura i Jupitera između ostalo daje komedijante, ljudi koji imaju dobar humor. Moj brat je takav, kao stand up comedijant, ima dobar smisao za humor, između ostalog veoma Merkurovska ličnost sa Vir na asc i Merkur na asc. Duada Merkura (u mojoj karti) pada na MC u Ar što je znak Marsa a Mars je povezan sa sportove. Moj brat je košarkaški trener. Treneri su upravo komiksacija Merkura i Marsa jer on treba imati logično i sistematizirano razmišljanje (Merkur) i sportska tehnika (Mars).

Ali pošto je Merkur jedan od signifikatora duše, i zato što aspektira moj vladar Mesec, on če reči nešto i o meni i mom karakteru (pogotovo što je terminski vladar oba svetla).
Duada Merkura pada u Jupiterov termin, Jupiter vlada 9-om, a Merkurova duada pada na MC. Sve ovo ukazuje na moje interesovanje za Astrologiju i čak uzimanje u određenom trenutku života, astrologiju kao profesiju (duada Merkura na Mc!).

Postoje još niza ovakve konekcije koje mogu da nabrojim. Na prvi pogled možda izgledaju prenaglašene, ali dubljem razmišljanjem o ovim, mislim da ove konekcije ni malo nisu prenaglašene, čak što više, oni su premalo naglašene. Trebamo ih što više koristiti. Naravno, ne iz prva da uzmeš da delineiraš duade pa posle sve ostalo : D
« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 03:02:15 pre podne od strane Ile »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #193 poslato: Januar 31, 2013, 10:54:56 pre podne »
Malo sam prošla na brzinu po nekim kartama koje imam:
 
Drugarica čiji je otac primer sa nerealizovanim Suncem na MC-u ima Sunce u Ovnu u petoj, i sada sa duadama, duada Sa pada u znak Ovna. Dok duada Sunca pada u znak u kome je Saturn. (doduše rođenje je noćno pa Sunce nije primarni signifikator oca ali mislim da može da se poveže).

Jedan drug koji je imao nekih naznaka za inostranstvo, sada ih ima mnogo više, jer ako gledamo duade Sunce koje je vladar Asc je duadom došlo u IX kuću.

Bivši koji bi trebalo da oženi strankinju i koji se preselio tamo, ima natalno katastrofalno postavljenog vladara IX, ali duadama, vladar VII dolazi u IX kuću. I duada Sa pada na Dc, a verenica mu je druge boje kože.

Drugarica koja ima dosta problema u vezama, ima vladara I, Mars, koji duadom dolazi u VII kuću, gde se već nalazi Saturn, tako da time dobija dva malefika u VII.

Jedan dečko koji bira ružnije devojke, a ima Ve u Raku, duadom dobija Sa na toj Veneri (koja je inače i u terminu Sa). On recimo ima dosta sreće sa novcem, što se već vidi kroz neke pokazatelje, ali ovako dobijamo duadijski Asc, Ve i Fortunu u konjunkciji u II.

Jedna drugarica koja se godinama mučila sa problemima sa aknama, ima duadu Asc-a na Marsu..


Evo da probam i za moju majku da objasnim kroz duade. Ona bi se mogla gledati kroz Ve pošto je rođenje dnevno, ili kroz vladara X, Mesec, a kako je tačka majke u Raku, onda sam se pre opredelila za Mesec. Natalno je Mesec na Prima Hajdumu, prirode Me/Sa, što bi donekle moglo objasniti njenu prirodu, ali ne u potpunosti. Duadom Mesec ide u znak Lava, odakle dekster kvadratom aspektuje natalni Saturn. Ona je veoma vredna žena, fizički izuzetno jaka (za razliku od mene, koja sam malo lenja za te neke fizičke poslove bar), međutim što se karaktera tiče, misli da je uvek u pravu, poprilično je nepouzdana, i sklona je onako saturnovski da menja strane. Voli i da naređuje, i skoro uvek u kući ima povišen ton. Nekako odnos koji ja imam sa njom se svodi na to da sam prihvatila da mogu u svako doba da očekujem nož u leđa, i to onda kada mi ne ide dobro u životu. Naravno, tako ona iskazuje brigu za mene, time što oplete po meni, i izbaci to iz sebe da njoj bude lakše. Veoma je naš odnos specifičan, nikada se nismo slagale..i ovde ne važi ona narodna: majka ti je najbolji prijatelj. (sinastrijski imamo konjunckiju mog Sa i njenog Ma u Škorpiji, tako da je i do te naše međusobne energije, budući da je sa nekim drugim ljudima daleko podnošljivija, a u mom prisustvu joj samo malefici rade).
« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 11:13:42 pre podne od strane Cherry »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #194 poslato: Januar 31, 2013, 11:17:09 pre podne »
Ajmo malo na crnjake. Ne mogu da nadjem primer onog decaka sa astro-arta i prerane smrti. Umro je od tumora mozga, bio sportista, otac neki karatista ili tako nesto...ako se dobro secam. Kod njega smo potegli dodekatemoriju asc na SA u Ar. Ako je neko sacuvao primer neka ga objavi ovde. Tumacenje smo dali Cor i ja. Dobar primer.

Ajde ovaj. Ponovo prerana smrt. Momak gine na ulici u 22. svojoj godini. Kako se vidi u njegovom rodjenju da nece poziveti?

23.9.1977. 3.15. Cacak.

astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com