Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 641066 Pregleda
*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #690 poslato: Februar 24, 2013, 07:09:42 posle podne »
Ja najviše volim tip Ju, al mene najviše vole ti neki tipovi Ma.

Mada sam onako dosta različitih tipova upoznala u životu.
Al ovo što Cor navodi, a sad još ispade da ih je bilo više! takvih žena, to mi je tipičan Sa na delu i to ne volim stvarno. Sećam se kada su na riznici nešto on i Billy, koji isto ima Sa na Asc, pričali svoje neke stavove, rekoh samo: Sad kad vidim da neko ima Sa na asc ima odmah da pobegnem. 8)

Privatno ne volim takve ljude uopšte blizu sebe, da je Cor moj drug pa ja bi mu popovala stalno, pusti tu ženu na miru, nemoj da je cimaš više, daj joj prostor da se otkači..verovatno to nekim ljudima ume da bude smor (jer vladar asc u Lavu ume da bude naporan kada pokušava nešto da dokaže) ali eto ne volim to oko sebe..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #691 poslato: Februar 24, 2013, 07:11:08 posle podne »
Dobro da znam. ;D

Da, pored kardinalne prirode, tu lezi i jedan veoma bitan faktor a to je brzina kretanja Meseca (iznad prosecne brzine), koji je vladar mog asc., i opet, u kardinalnom znaku, angularan. Veoma brze reakcije, ali zato i shvacanje, kontanje, jer je i Merkur kardinalan.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #692 poslato: Februar 24, 2013, 07:13:35 posle podne »
Mi smo donekle slicni. Moj MO je u maksimalnom zaletu u kardinalnom znaku, a ME iza njega, u istom, ali u zapadnom usporavanju (vrlo vidljiv posle zalaska SO).
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #693 poslato: Februar 24, 2013, 07:15:52 posle podne »
Ja sam kao dete bas bila tako "hrabra" da kazem, taj izraz koji vi koristite mi se nesto ne dopada , ali sa godinama sam suzdrzanija mada ako mi predje neko prag tolerancije onda jelte krenem da streljam bez obzira ko je i sta je ta osoba. Postoji izraz na engleskom "bold" koji se vezuje za takav tip osoba a negde u clancima o polozaju Sunca na Asc se cesto koristi. Mada moze imati veze i sa Marsom .

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #694 poslato: Februar 24, 2013, 07:21:28 posle podne »
Meni Mars aspektuje asc..nisam ja nešto brza, al sam onako malo glupo hrabra..kad mi neko pogodi žicu, ma koliko bio iznad mene u hirejarhiji mene baš briga..reću ću što imam..obično mi to proradi kada treba nekog da branim, ili kada vidim neku nepravdu..mnogo teško tada mogu da izdržim..
A ovako obično sam relativno mirna, ako me niko/ništa ne izaziva.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #695 poslato: Februar 24, 2013, 07:22:28 posle podne »
Mi smo donekle slicni. Moj MO je u maksimalnom zaletu u kardinalnom znaku, a ME iza njega, u istom, ali u zapadnom usporavanju (vrlo vidljiv posle zalaska SO).

Da, kontas ti veoma brzo. Taj Mesec je samo 3° od Sredinu-neba, oba, zajedno sa Merkurom, aspektiraju ascendent, Merkur je sa strane Sunca gde zeli biti, kardinalan, itd.
Znaci tvoj Merkur krece retrogradno unutar 7 dana posle radjanja, a? Kako tumacis to? Jesi li razmisljala za tu fazu i njene prakticne primene, t.j. manifestacije?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #696 poslato: Februar 24, 2013, 07:31:50 posle podne »
Sto sam starija to sam pametnija (uocljivost na zapadu) ;) Ne znam, cini mi se da tek sada hvatam zalet za neke stvari i vrlo ubrzano menjam neke pozicije od svoje 30. otprilike. To sam primetila. Daleko sam samouverenija, lakse ucim, brze ucim, stvari mi se brze otvaraju i bez da dodjem do kraja izvora koji citam. Otprilike tako nekako.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #697 poslato: Februar 24, 2013, 07:39:15 posle podne »
Cek Cor, da li je to ona ista iz Nemacke i ona iz 2005/2006? Da li se radi o jednoj te istoj osobi?  ;D
Ma jok, ovo je neka treca   ;D

Pa gde ih sve takve nalazis  :D

Da ne bude zabune, posto vidim da su neki vec tipicno ishitreno izvukli potpuno pogresne zakljucke  :D - ova iz Njemacke je bila i ostala samo drugarica, a ova iz 2005./2006. je bila jedna od dvije ljubavi u mom zivotu. Dakle, tri potpuno razlicita slucaja/tipa odnosa kojima nista nije zajednicko.
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 07:41:13 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #698 poslato: Februar 24, 2013, 07:46:24 posle podne »
Da, sa ovom iz Nemacke si mene uporedjivao i rekao da je davez, secam je se odlicno  :D

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #699 poslato: Februar 24, 2013, 07:49:55 posle podne »
Da, sa ovom iz Nemacke si mene uporedjivao i rekao da je davez, secam je se odlicno  :D

Da, retrogradan joj je vladar AC i identicne karakterne crte nalazim kod svih ponosnih vlasnika takvog planeta  ;D
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #700 poslato: Februar 24, 2013, 08:13:32 posle podne »
Sto sam starija to sam pametnija (uocljivost na zapadu) ;) Ne znam, cini mi se da tek sada hvatam zalet za neke stvari i vrlo ubrzano menjam neke pozicije od svoje 30. otprilike. To sam primetila. Daleko sam samouverenija, lakse ucim, brze ucim, stvari mi se brze otvaraju i bez da dodjem do kraja izvora koji citam. Otprilike tako nekako.

Da, neki sugerišu da je i ta faza močna isto kao i ona kad Merkur kreče direktno 7 dana posle rođendana.
Pogotovo što je on u svojoj kočiji (termin). Antiohus i Porfirij naglašavaju (Porfirij dodaje i "u svoj triplicitet") da je takva planeta (u svojoj kočiji) močna (baš močna, grč. dunatos) čak i ako je ispod sunčevih zraka. Pogotovo se ovo odnosi na Merkur, jer on možda ponajviše od svih planeta trpi retrogradaciju i spaljenost, najvjerovatno zato što je najčešče blizu Sunca i elongacija mu je manja od tu koju Venera, recimo, ima.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #701 poslato: Februar 24, 2013, 08:24:13 posle podne »
Dobro, ne mislim uopste da je moj ME mocan vec pristojan, sto zbog termina, sto zbog faze i veze sa asc i MO i, moguce zbog Vi dvanaestine i veze sa fortunom. Kako god ovo delovalo, mocno u manifestaciji nije sigurno.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #702 poslato: Februar 24, 2013, 08:24:38 posle podne »
Da, sa ovom iz Nemacke si mene uporedjivao i rekao da je davez, secam je se odlicno  :D

Da, retrogradan joj je vladar AC i identicne karakterne crte nalazim kod svih ponosnih vlasnika takvog planeta  ;D

 :thumbsup2:

Citat
Dobro, ne mislim uopste da je moj ME mocan vec pristojan, sto zbog termina, sto zbog faze i veze sa asc i MO i, moguce zbog Vi dvanaestine i veze sa fortunom. Kako god ovo delovalo, mocno u manifestaciji nije sigurno

Dobro, "močan" je relativna reč, ima gradacije. :)
Ono što se želi pojasniti sa ovom definicijom je da je takva planeta sposobna davati svoje manifestacije u pozitivnom smeru, čak iako je ispod sunčevih zraka, t.j. "nevidljiva".
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 08:27:29 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #703 poslato: Februar 24, 2013, 08:31:23 posle podne »
Ok.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #704 poslato: Februar 24, 2013, 10:31:36 posle podne »
a sto assertive ne biste prevodili kao samonametljiv?

ah Cor pa nismo valjda svi sa retro vladarem Asc tak'i ;D