Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 641078 Pregleda
*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #420 poslato: Februar 14, 2013, 03:25:41 posle podne »
Cor nisi me shvatio, znam da se uzima sve moguce u obzir pri proceni efekta planete itd..nego sam tehnicki pokusavala da odredim vreme ...znaci 16 stepeni je svaki put od progr.prof. Asc do nat Marsa...a ne desavaju se bilo kakva marsovska desavanja svaki put interval juni/juli svake godine...razumes?

Cekaj zar mi nije MeR pred drugom stanicom? on je vladar L7, a ne L1...? ili sam nesto pobrkala...

Citat
Vrti se okolo, okolo, i taman misliš da se nešto shvatilo, onda nešto drugo izađe i sve tako u krug.

Ile, hahaha, jest vala samo sto se meni ponavljaju zivotno situacije to je falinka...da je samo do shvatanja necega pa ajde...nego mogu da predvidim unapred sta, kako, ko, jer se toliko ponavlja da svi vec pratimo iz okoline desavanja po sistemu - e ajd sad...pogodak bravo Mina...nisi mogla da omanes :-\

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #421 poslato: Februar 14, 2013, 03:26:43 posle podne »
Dozivotni oporavak ;)

hahaha, znas kako ja to gledam iskustveno, posle mene oni (muski) se oporavise...ja im bila tu kad su bili najtezi bolesnici :'(

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #422 poslato: Februar 14, 2013, 03:30:46 posle podne »
Majkumu, ko da gledam "Dan mrmota". ;)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #423 poslato: Februar 14, 2013, 03:36:46 posle podne »
Ja se samo vracam na one stvari koje u startu nisam dobo razumela odnosno presla preko njih povrsnije. S obzirom da mi je astrologija sporedna stvar ne moze mi se uzeti za zlo. Jer ja dok radim diplomski recimo, ja citam i pisem nesto vezano za astrologiju. Aj da te vidim sad Ile. Jel si mogao da razgovaras telefonom sa drugarima i da radis domaci iz matematike npr.  :D

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #424 poslato: Februar 14, 2013, 03:37:18 posle podne »
Citat
Cor nisi me shvatio, znam da se uzima sve moguce u obzir pri proceni efekta planete itd..nego sam tehnicki pokusavala da odredim vreme ...znaci 16 stepeni je svaki put od progr.prof. Asc do nat Marsa...a ne desavaju se bilo kakva marsovska desavanja svaki put interval juni/juli svake godine...razumes?

Mina,
aj' kreni od pocetka, procitaj pazljivo sta je napisao Ile, sta sam rekao ja i tako, docices do srzi.
Opet tvoja stara boljka na vidjelu - citas apsolutno bez razumjevanja, trcis i ne razmisljas o tome sto citas, da ne pominjem manjak povezivanja stvari i parcijalnost pri sagledavanju.

https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #425 poslato: Februar 14, 2013, 03:40:33 posle podne »
Citat
Aj da te vidim sad Ile. Jel si mogao da razgovaras telefonom sa drugarima i da radis domaci iz matematike npr. 

Vidis, mozda smo mi sa direktni L1 problematicni. Vi ste multatalentovani i koristite obe hemisfere mozda naizmenicno. Mi valjda koristimo samo jednu, pa vas ne kontamo bas najbolje  ;D

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #426 poslato: Februar 14, 2013, 03:45:11 posle podne »
Sta je u pitanju ne znam, ali jeste da se cesto puta ne kontamo. Svakako da jesu prisutni odredjeni problemi kod retrogradnih planeta ali nije ni bas tacno da se stalno vrtimo u krug  ;)
Moja osnovna boljka je rasipanje paznje na vise strana i nemogucnost totalnog fokusiranja na jednu stvar/problem u duzem vremenskom periodu ( tipicno za dominantni vazduh a i same Blizance ) ali uspevam da se dovedem u red kada je neophodno ( 120 Saturn ). Stvar je u tome sto mi je astrologija ipak hobi i ne pristupam joj toliko ozbiljno da sednem i da ucim nego usput sta pokupim to je. A samim tim je i verovatnoca da nesto ne skapiram dobro ili predjem preko necega ovlas mnogo veca.
Sva sreca pa imamo vas koji cete nam pojasnjavati neke stvari vise puta. Tako da eto dobro je da ima i nas i vas  ;)
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 03:53:32 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #427 poslato: Februar 14, 2013, 03:47:39 posle podne »
Cekaj bre Cor...ne me zbunjujes u sagledavanju retroMerkurovskom...

dakle

Citat
Znači Merkur je Vladar Godine i to ostaje čitavoj godini a znak godišnje profekcije čitavoj godini takođe ostaje Devica.
Pošto nemamo nijedna planeta u taj stepen 27Devica, niti aspekt neke planete u isti taj stepen, onda je prvi participator terminski vladar, t.j. Mars.
Znači imamo Vladara Godine Merkur, i participator Mars. Mars če biti participator sve dok progresivni ascendant ne dodirne telom, ili aspektom, neki planet unutar taj segment od 30°. Prvi aspekt, kako vidimo, je telesna konjukcija sa Jupiterom u 1°Vaga.
Od 27Devica56 do 01Vaga40 imamo 3°44' pa to množimo sa 12.1667 da bi dobili dane koliko če Mars participirati i kad počinje participacija Jupitera. To nam dolazi oko 41 dan posle rođendana

savrseno razumem, ajd da rezimiram ali sa retro tacke :)

Njoj je na rodjendan 25. progr. prof. Asc 27 Device, ...ako uzmemo da je u Raku znaci 2 godine pre toga dakle 23. rodjendan, - progr. prof. Asc je na 27 Raka, pomeranjem/progresiranjem da bi doslo do sekstila sa Ju imamo opet 41 dan, pa bi se okvirno nesto od te tematike trebalo ostvarivati svakih 41 dan od rodjendana...(kad su u pitanju aspekti)...to je bila moja poenta...ako je to uopste poenta :blank:

(znaci ovde ne povezujem da li je Ju aktivan u solaru te godine, natalnu postavku, nista od toga...samo pokusavam da tehniku/matematiku primenim u sistem kruga koji glasi aktivira se planeta ta i ta toliko i toliko od rodjendana, u zavisnosti od potencijala za tu godinu moze biti odlazak kod suseda na kafu i super zurka o kojoj ce se pricati na sva usta, ili cika postar koji ce doneti poklon od ujaka iz Amerike ahahahah)


p.s. ipak mi je MeR pred drugu stanicu kao vladar 7. a ja osta kao JuR L1 ceo zivot retro ahahaha
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 03:50:15 posle podne od strane mina »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #428 poslato: Februar 14, 2013, 03:52:08 posle podne »
Citat
znaci 16 stepeni je svaki put od progr.prof. Asc do nat Marsa...a ne desavaju se bilo kakva marsovska desavanja svaki put interval juni/juli svake godine...razumes?

Aj' ti razmotri ovaj svoj iskaz, koji najbolje pokazuje koliko brzas.
Sta mislis, sta je tu sve pogresno?
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 03:54:20 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #429 poslato: Februar 14, 2013, 03:52:51 posle podne »
Citat
Stvar je u tome sto mi je astrologija ipak hobi i ne pristupam joj toliko ozbiljno da sednem i da ucim nego usput sta pokupim to je. A samim tim je i verovatnoca da nesto ne skapiram dobro ili predjem preko necega ovlas mnogo veca.

Upravo, zato treba da verujete nama koji prilazimo "ozbiljnije", da ovo sto bezupesno negirate:
Citat
ali nije ni bas tacno da se stalno vrtimo u krug
je ipak tacno. Sada, trojica koji se bavimo ovim ozbiljnije (Cor, Natasa i ja) kazemo da je nesto tako, onda Cardan pominje isto po njegovom iskustvu, i ti i Mina OPET negirate i negirate. I sada, negacija ce ici jos stoticu stranica nadalje, sve dok neko ne odustane i kaze 'cek necu gubiti vremena vise sa ovim', i to ce opet, najverojatno biti neko sa direktnim vladarom asc.


Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #430 poslato: Februar 14, 2013, 03:57:04 posle podne »
Ne mozes na silu nekome nametati da se oseca, razmislja ili mu se nesto desava onako kako si ti video u natalnoj karti. Natalna karta je jedno a zivot sasvim nesto drugo. I ne vidim razlog zasto uopste nekome moras dokazivati bilo sta. Ti mislis da se mi stalno vrtimo u krug ja ne mislim i tako neka i ostane. Zasto moras da me ubedjujes u svoja razmisljanja kao da su ona jedina ispravna. Sa druge strane nema razloga da ja nesto negiram ako to nije tako. Priznala bih, ne vidim nikakav problem u tome.

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #431 poslato: Februar 14, 2013, 03:59:56 posle podne »
Citat
znaci 16 stepeni je svaki put od progr.prof. Asc do nat Marsa...a ne desavaju se bilo kakva marsovska desavanja svaki put interval juni/juli svake godine...razumes?

Aj' ti razmotri ovaj svoj iskaz, koji najbolje pokazuje koliko brzas.
Sta mislis, sta je tu sve pogresno?

ubij me ako ja znam...

ja sam pokusavala matematicki da idem...a ne simbolicko...pa onda da dodjem do vremena....pa kad se nesto desi u okviru Ma potencijala/tematike/simbolike onda kazem bingo to je stvarno i vremenski tacno..

nemam smajlic za 'ne znam '

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #432 poslato: Februar 14, 2013, 04:04:27 posle podne »
Ne mozes na silu nekome nametati da se oseca, razmislja ili mu se nesto desava onako kako si ti video u natalnoj karti. Natalna karta je jedno a zivot sasvim nesto drugo. I ne vidim razlog zasto uopste nekome moras dokazivati bilo sta. Ti mislis da se mi stalno vrtimo u krug ja ne mislim i tako neka i ostane. Zasto moras da me ubedjujes u svoja razmisljanja kao da su ona jedina ispravna. Sa druge strane nema razloga da ja nesto negiram ako to nije tako. Priznala bih, ne vidim nikakav problem u tome.

Tvoje uskogrado shvačanje moje intencije se da videti upravo po ovim tvojim odgovorom, koji je bukvalno slika onoga što celo vreme pričamo ovde o retrogradcima. Natalna karta je slika života, ali pošto se ti veoma površno zanimaš sa tim, to svakako, ne možeš primetiti.
Niko te u ništa ne ubeđuje, več ti stvaraš paranoične predstave koje te vode u defanzivnost i tamo gde nema napada. Toliko uskograda ličnost odavno, ali odavno nisam "video".

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #433 poslato: Februar 14, 2013, 04:06:10 posle podne »
Ok, tebi je u svakom slucaju dozvoljeno da mislis o meni sta god zelis, necu te ubedjivati u suprotno  :)
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 04:09:08 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #434 poslato: Februar 14, 2013, 04:11:48 posle podne »
Citat
znaci 16 stepeni je svaki put od progr.prof. Asc do nat Marsa...a ne desavaju se bilo kakva marsovska desavanja svaki put interval juni/juli svake godine...razumes?

Aj' ti razmotri ovaj svoj iskaz, koji najbolje pokazuje koliko brzas.
Sta mislis, sta je tu sve pogresno?

ubij me ako ja znam...

ja sam pokusavala matematicki da idem...a ne simbolicko...pa onda da dodjem do vremena....pa kad se nesto desi u okviru Ma potencijala/tematike/simbolike onda kazem bingo to je stvarno i vremenski tacno..

nemam smajlic za 'ne znam '
Znas jer nisi glupa niti je za ovo potrebna neka nadnaravna mudrost, stvar je samo u trcanju i brzanju koje ti najlakse pada  :D

Prvo, ni ja primarno ne pricam ni o kakvoj simbolici vec bas o matematici tj.previdjanju bitnog faktora - od 4. do 12. stepena progresijom vlada MA jer je stepen godisnje profekcije pao u njegov termin. Onda preuzima SA, trigonom i ne znam kako si dosla do toga da je od 4. do 20. stepena sve pod upravom MA. Dokaz da ne gledas pazljivo,i iz toga nastaje nepotrebna kontroverza i nedoumica.

Od 12. do 20. stepena znaci vlada SA, da bi od 20. do 2. opet preuzeo MA.

Inace, ovo se desava samo kad ti je godisnja profekcija u Sco, Co, Ca ili Ta pa onda progresija ne aspektira sve te planete u Sag/Ge.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom