Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 641811 Pregleda
*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #465 poslato: Februar 14, 2013, 08:54:45 posle podne »
Uf Rhet, pa sa takvim solarom dva dana prehlade je super, odlično što je samo to.  :thumbsup2:

Što se ovoga što je Mina pitala, meni je jasno to jer prvi put kada sam saznala za tu tehniku, odmah sam se setila da mi je vladar sedme na 2 stepena od Asc, i rekoh znači mene tako negde mesec dana pred rođendan treba nešto da se dešava. ( ne svake godine naravno jer nekad je profekc. asc. u averziji sa Marsom).

A zapravo mi se stvarno često dešavalo neko ljubavno dešavanje oko 20 avgusta (a rođendan je 31.). Baš često, ne svake godine naravno, ali se negde taj datum pokazuje kao istaknut. Ko zna, možda mi je asc malo ranije pa je to taman tih 12 dana pred rođendan..

Takođe, dva puta sam se u životu baš zaljubila, tačnije jedan i po put, pošto ne mogu da izjednačim baš ta dva iskustva..a bilo je i jedno pre toga ne tako intenzivno.. i sva tri slučaja u novembru, i to negde od 23-27..
Trebalo bi da pogledam šta mi je tada aktivirano..

Tako da je sasvim logično da se određena dešavanja javljaju u nekim ciklusima..

Šta sam još htela, da - i meni je vladar Asc retro Ve u XI..ali odlično se slažem i sa ljudima koji imaju direktnog vladara Asc  ;D
Ja sam u principu zadovoljna koliko ovih informacija uspem da pohvatam i usvojim s obzirom na situaciju u kojoj sam trenutno, jer od prošle godine zapisujem bukvalno sve stavke koje treba da obavim, iako sam pre odlično pamtila. Prosto sam preopterećena fakultetom..
Recimo sasvim ok usvajam znanja gde imam predznanje, ali oblasti u kojima nemam bazu, sa njima imam problem, nekako kao da se vrtim u mestu duže vremena, i moram onako sistematski da krenem od početka, i da prođe neko vreme da mi se to slegne...A i ne znam jednostavno da učim nego se preopteretim odmah nekim stvarima koje su na višem nivou..Mada opet ne mislim da vladar Asc ima veze sa tim koliko Merkur koji je kod mene direktan, ali kroz par dana kreće retrogradno.

Mnogo brzo ide prepiska ne stignem ni da pročitam, i to mi je sada napor :(

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #466 poslato: Februar 14, 2013, 08:56:51 posle podne »
pa i meni je Fortuna katastroficna :( nit je aspektuje Mesec, jedino da uzmem dispozitora Ve pa kao da se tesim da je 180 sa MC ali slaba vajda, ili pak 90 sa MC ali van orbisa naravno...eto ...cabar (da upotrebim nove nam smajlice :thumbsup:)

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #467 poslato: Februar 14, 2013, 09:00:18 posle podne »
pa i meni je Fortuna katastroficna :( nit je aspektuje Mesec, jedino da uzmem dispozitora Ve pa kao da se tesim da je 180 sa MC ali slaba vajda, ili pak 90 sa MC ali van orbisa naravno...eto ...cabar (da upotrebim nove nam smajlice :thumbsup:)

Pa da, ali vidiš mora da je radila negde, jer si ti slobodno možemo da kažemo - uspela u profesiji i zaradila dosta novca.

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #468 poslato: Februar 14, 2013, 09:01:30 posle podne »
Citat
tačnije jedan i po put

ahahaha ovo jos ne cuh...od sada primenjujem sve sto mi se dopadne kao i ova krilatica...

Ma mene je od solara na ovamo Mars strefio u vise 'sfera', i temperatura, i egzibicije :-\, i padanje na kolena, i ogrebotine na kolenima jos jednom posle toga, i pojavljivanje nakratko na TV-u povodom nekog prevoda (Ma ugaoni na MC solaru), i rashodi konstantni (klasika)...i razlazi, i sve to evo 2 meseca od pocetka solara...sta li ce biti do kraja godine mogu samo da pretpostavim :(


*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #469 poslato: Februar 14, 2013, 09:02:54 posle podne »
Citat
Pa da, ali vidiš mora da je radila negde, jer si ti slobodno možemo da kažemo - uspela u profesiji i zaradila dosta novca.

to je odradio Mars, ali obzirom na 2p i odneo novca, ja ga nikad nemam, suplji prsti, da zaradim umem (kad ima posla), da sacuvam ne umem jer htela ne htela oko mene niko nema i onda siroka mi ruka...

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #470 poslato: Februar 14, 2013, 09:05:02 posle podne »
Da, čisto ako gledamo novac, ali ti si stekla i neki ugled u profesiji, zato ipak mora da ima malo Fortune tu. Mada može i kroz aspekt Mc/Sunce..

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #471 poslato: Februar 14, 2013, 09:08:47 posle podne »
pa i meni je Fortuna katastroficna :( nit je aspektuje Mesec, jedino da uzmem dispozitora Ve pa kao da se tesim da je 180 sa MC ali slaba vajda, ili pak 90 sa MC ali van orbisa naravno...eto ...cabar (da upotrebim nove nam smajlice :thumbsup:)

E, ali ti svjetla ugaona, triplicitetni vladari svjetla vremena svi po uglovima, SAN ugaona kao i njen vladar...mora toga malo vise biti u totalnom cabru da bi zivot potpuno otisao u jendek  ;)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #472 poslato: Februar 14, 2013, 09:09:30 posle podne »
Mc/Sunce sigurno...ali da je sve bolje postavljeno ja bih i dalje bila ono sto sam na trenutke bila...dakle hocu da kazem iako se dobro kotiram u struci, vec su me prevazisli mladji jer sam imala situacija uzasnih stagnacija (Sa) i naravno nekretanja u krugovima, opet zbog toga sto nisam iskonski jurila karijeru, vec 'djuvegiju'...ccc...tako da sam sada iza kulisa vec poodavno nego me drzi brzina u prevodjenju, tacnost u rokovima i neka mozda stara slava i preporuke...obzirom da radim od kuce

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #473 poslato: Februar 14, 2013, 09:10:44 posle podne »
pa i meni je Fortuna katastroficna :( nit je aspektuje Mesec, jedino da uzmem dispozitora Ve pa kao da se tesim da je 180 sa MC ali slaba vajda, ili pak 90 sa MC ali van orbisa naravno...eto ...cabar (da upotrebim nove nam smajlice :thumbsup:)

E, ali ti svjetla ugaona, triplicitetni vladari svjetla vremena svi po uglovima, SAN ugaona kao i njen vladar...mora toga malo vise biti u totalnom cabru da bi zivot potpuno otisao u jendek  ;)

sto jest jest...ali eto sreca kao pojam...uufff diskutabilno... :thumbsup2: (i ovaj smajlic :D)

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #474 poslato: Februar 14, 2013, 09:21:56 posle podne »
Citat
sto jest jest...ali eto sreca kao pojam...uufff diskutabilno... :thumbsup2: (i ovaj smajlic :D)

A znas kako ono kazu - uvijek moze gore.Tako da... ;)

Nego,primjecujem da su i kod tebe dva triplicitetna vladara svjetla vremena u opoziciji i to na osi AC/DC kao njeni vladari pa se simbolicni vrtlog izazvan vjetrovima iz suprotnih pravaca primarno pokazuje u intimnim odnosima i to brod tvoga zivota dovodi u probleme i prijeti prevrtanjem.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #475 poslato: Februar 14, 2013, 09:26:25 posle podne »
toliko si me utesio sada da sam morala da ustanem odem do kuhinje pogledam pasulj jer sutra postim i kazem sebi ...dakle ni 50. me nece usreciti :'(

i taj brodolom odnosno prevrtanje ce biti jos sta?

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #476 poslato: Februar 14, 2013, 09:46:38 posle podne »
toliko si me utesio sada da sam morala da ustanem odem do kuhinje pogledam pasulj jer sutra postim i kazem sebi ...dakle ni 50. me nece usreciti :'(

i taj brodolom odnosno prevrtanje ce biti jos sta?

JaVoooooooj, sunce ti zacrnjaceno!!!  :D ;D :D

Ja se osvrnuh na dosadasnje lose iskustvo u vezama, ne predvidjam ti sudbinu Titanika(rekoh, "prijeti prevrtanjem" - bacaju te ti vjetrovi tamo-amo, obrcu, lomataju i sl.) Cisto mi se fino uklopila simbolika sa onim sto rece da si prosla u zivotu  ;)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #477 poslato: Februar 14, 2013, 10:05:58 posle podne »
dobro crno mi sunce :D...samo da prestanu valovi/talasi/talambasanja i da se skrasim...kad su vec ugaoni nek se zakucaju :P

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #478 poslato: Februar 15, 2013, 03:43:04 posle podne »
Dzon je na davno odrzanom predavanju Pavlovu tacku ljubavi predstavio kroz formulu asc+VE-duh i doveo je u vezu sa istoimenom VE tackom prema formuli asc+duh-fortuna. Obe svrstava u veliku sedmorku deleci tako tacke na esencijalne i izvedene (derivativne).

Ne znam da li sam ubola mesto da prebacim i nastavim dalje .

Zanima me kakav je pogled na ove tacke? Jel se uzima ona tacka koja je najbolje pozicionirana, zajedno sa njenim vladarem ili se sve gledaju ili kako se uopste odredjuje koja je relevantna?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #479 poslato: Februar 15, 2013, 04:54:42 posle podne »
Nikako se ne odredjuje koja je relevantnija od druge. Nista relativno u tradiciji nije kao tacke. Astrologija je misticna stvar i kao takva dozvoljava kreativnost u striktnim duhovnim okvirima. Svaka se stvar mora predmetno opravdati, a u slucaju tacaka braka i ljubavi konkretno, mora se opravdati ideja relacije unutar dualnog principa (musko-zensko). Iako 99% astrologa obrce fortunu, 1%, mozda i manje, ne obrce i to ne znaci da su ovi sa velikim procentom u pravu vec da je njihov izbor opravdan u okviru njihovog vrednosnog sistema. Za neke astrologe SO je prva i poslednja uputnica, alfa i omega jer je zapadni Zodijak izrazito solarna stvar koja se odnosi na kvalitet solarne svetlosti u toku jednog obrta planete, na severnoj hemisferi. Iz ovoga je cela astrologija nastala, sva njena sustina je izmenila sustinu astrologije koja joj je prethodila, a to je delimicno lunarna astrologija prvog vavilonskog perioda. To SO implicira samo jedno, a to je da je ono najvaznija stvar iz koje proizilaze sve ostale. Jednom je taj moj "dopisnik" iz Bristola (ime mu ne navodim jer vam nista nece znaciti) rekao jednu pametnu stvar: "Sve su planete prevrtljive osim SO i sve su jednako andjeli i necastivi, osim njega". I zaista, jedino SO nema faze, od njega se hemisfere racunaju, planeterni ciklusi, dostojanstva...Kada su tacke u pitanju mozes se pokrenuti za onim sto u teoriji nazivaju ublazenim hermetizmom koji implicira prvu ulogu SO u zapadnoj astroloskoj tradiciji, ili se okrenuti ka tvrdom dualistickom hermetizmu koji se bazira na apsolutnoj ravnopravnosti muskog i zenskog principa. Oba su legitimna i oba se javljaju u tradiciji, ali to ne znaci da na duhovnom nivou jedan ne iskljucuje drugi. Recimo, kada citas neke komentare Doroteja, pomenuta SO,MO,VE tacka se prevodi kao luk fortune dodat longitudi VE, odnosno, MA dok mene isti taj moj "misteriozni" izvor sa Bristolskog univerziteta ubedjuje da se longituda VE i MA dodaje na luk tacke duha prema dnevnoj formuli, a ne tacke fortune jer se tu ne radi o MO fazi vec musko-zenskoj relaciji koja je univerzalna i kod Doroteja, konkretno, se uvek muski princip dodeljuje prvom faktoru, poput asc muskarcu, dsc zeni, poslednji MO aspekt muskarcu, prvi aplikacioni zeni itd. U duhu tog i takvog konteksta on insistira na onom prevodu (ne znam tacno o kojem se prevodu radi) koji SO postavlja kao prvu referencu pa od njega odbija MO itd. Prema istom principu da se prva ideja kao polazna referenca prenosi na sve tehnicke derivacije i apstrakcije, znaci severne hemisfere preneseni su na juznu iako prema kvalitetu lokalnih okolnosti i kolicine solarne svetlosti sve bi morali da obrnemo.Sve te silne tacke imaju svoje znacenje i jedino sto je bitno jeste da se tumac/astrolog, ne i onaj ko je za astrologiju samo privremeno zainteresovan zarad svojih problema, opredeli za jednu ili dve prema svom duhovnom identitetu. Ja tako vrlo retko koristim bilo sta osim fortune i to fiksne i ove tacke braka sa VE i SA u formuli jer brak pretpostavlja drustvenu obavezu, formalni status, sve osim romanticne zaljubljenosti. Ako bas tragas za formalnim brakom, onda je ta formula najbolja dok su druge znacajne za sva zaljubljivanja, veze i vezice.

Fortuna je cesta referenca cak i u pitanjima ljubavi (recimo od nje mozes racunati vremenska vladarstva planeta za pitanja ljubavi i tela, zdravlja), a duh u pitanjima profesije i intelektualnog dela zivota mada ima i jednostavnijih uputstava da se sva vazna pitanja pokriju fortunom. U sustini, obe tacke su tacke SO i MO principa, a taj princip sebe manifestuje i na nivou telesnog, duhovnog i dusevnog integriteta pa su manifestacije jednako vezane za ljubav, brak, zdravlje, zaradu, profesionalnu afirmaciju, psihicku stabilnost i onu najapstraktniju i najsubjektivniju kategoriju koju nazivamo intimnom srecom koja se ne moze opravdati nicim iz objektivnih okolnosti necijeg zivota. Fortunu nazvase da se secam i tackom ljubavi muskarca prema zeni, a duh tackom ljubavi zene prema muskarcu. Ista stvar u sustini i cesto ce obe tacke biti u prvom planu ciklusa kada se desavaju ljubavi, mada ja mogu da se zakunem pouzdano jedino u prostu progresiju fortune kroz Zodijak.
« Poslednja izmena: Februar 15, 2013, 04:59:56 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com