Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 641789 Pregleda
*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1245 poslato: Jun 27, 2013, 02:56:42 posle podne »
Dodao bih ovde, da se mora voditi računa o jakim signifikacijama planeta kao što su konjunkcije, ali i opozicije i kvadrati MA/SA, jer kako god osoba bila prikazana navedenim, malefici u akciji mnogo toga menjaju.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1246 poslato: Jun 27, 2013, 05:00:06 posle podne »
Hajde ako ima neko neku kartu osobe koju ja ne poznajem a on je poznaje pa nju da probam da analiziram. Mozda Aleina mama moze da se uzme za primer kada otkrije koja je karta cija ili neko od vas ko zeli neka postavi nekog koga dobro poznaje.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1247 poslato: Jun 27, 2013, 05:06:10 posle podne »
Bolje za pocetak nekoga prema kome niko nije lican zbog rizika pristrasne kritike (to nam se cesto desava, a da nismo ni svesni).

Evo jedan moj primer ako hocete. Vec sam ga postirala mislim na temi sinastrije. Miskarac, rodjen 5.4.1972. u 18h u Zrenjaninu. Dovoljno dobro ga poznajem, a nikakva osecanja prema istom nemam jer nemamo nikakav konkretan odnos. Li je na asc.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1248 poslato: Jun 27, 2013, 05:53:36 posle podne »
Evo je karta:



Iskreno se ne secam sta se o njemu pisalo na sinastriji, ali nekako mi se postavka vladara VE ovako blizu dva malefika nesto ne svidja.
Kardinalni znak na ASC, SO0ME u kardinalnom Ovnu, MO0JU u kardinalnom Jarcu...
Vage su uvek nekako umilne na prvu loptu, neodlucne, pogotovo mi se cini i sa SO0DSC.
Ali bih rekla da je osoba dosta nesigurna u sebe. Kad god vidim ovog SA ovako, jos sa MA, cini mi se da je osoba veoma kruta i rigidna, pomalo ( ili malo vise, sadista u dusi ). Merukurijanski Blizanci mi nisu sinonim za emotivnost, kao ni VE tamo...tradicionalisti smatraju da VE koja je u vlasti SA daje pozudu, prljav seks ( tako mi se cini ) jos u 9 znaku, rekla bih da ima tu neku vrstu pozudnosti u sebi, menja zene, necist sex, i dosta kompleksa.

Jesam li se nalupala?  :D
« Poslednja izmena: Jun 27, 2013, 06:08:36 posle podne od strane alea »

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1249 poslato: Jun 27, 2013, 05:56:18 posle podne »
debelo krije svoje probleme, ovo je kameleon
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1250 poslato: Jun 27, 2013, 05:59:02 posle podne »
debelo krije svoje probleme, ovo je kameleon

Mislim da je to to...nije iskrena osoba, pun je kompleksa i nesigurnosti.

I rekla bih da je veliki manipulator.
« Poslednja izmena: Jun 27, 2013, 06:00:50 posle podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1251 poslato: Jun 27, 2013, 07:59:36 posle podne »
alea, nisi lupala uopste, nije ni Miki, ali vi ste vec prepoznali dublji nivo. Sta kaze znak na asc, kakav je to znak, zatim gde je vladar, u kojoj kuci, znaku pa onda MO i ME znak sa dispozicijama i aspektima. Jeste, ima tezine u njegovoj psihologiji i velike nesigurnosti, ali sa cime se on to definise, sta ga pokrece kako to Lady rece, gde su fokusi...

Jos nesto alea, mozda mi je promaklo, koje stariji od tvojih, majka ili ujak i da li ste primetili kako smo obe izbacile blizanacki primer sa Sc na asc i slabim mladim MO bez svetlosti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1252 poslato: Jun 27, 2013, 08:15:52 posle podne »
Asc Vaga bi trebalo da ukaze na ugladjenu rafinisanu osobu , ljubazan u kontaktu sa drugima, trpeljiv i diplomatican. Ali ne moze Vaga da bude toliko fina jer je Saturn u njegovom znaku egzaltiran pa je verovatno i krutih shvatanja, konzervativan, voli formu. Mars je u padu pa bi trebalo da nije sklon agresiji ili ako jeste ona je onda zavijena i nije upecaljtiva na prvu loptu. Elem, vladar poznaka u 9oj kuci bi mogao da ukaze na to da se interesuje za inostranstvo i sve sto je strano, strani jezici, strane kulture a vrlo je moguce da mu je i to akademsko formalno obrazovanje bitno. Na to kazuje i vazuh Vage kao i samih Blizanaca, trebalo bi da jeste misaoni tip i da mu je sticanje znanja bitno. Posto je Venera kao vl. asc u konjukciji sa dva malefika sigurno je da pod 1. mu nije bas sve islo tako glatko u zivotu a pod 2. ni on sam nije tako umiljat kako bi znak Vage ukazao. On svakako zbog blizeg aspekta sa Saturnom vrlo planski radi neke stvari i verujem da je dobar u organizovanju poslova i verovatno je jako strog i neumoljiv kada se neko ne drzi tog plana. Mars dodaje malo agresije, pa cesto puta mozda odraeguje cak i brzopletno iako je Saturn jaci. Ovo Sunce na uglu koje blisko aspektuje Asc u Ovnu ukazuje na silovitu jednu prirodu i on gleda samo pravo i kako taj svoj neki cilj i plan da ostvari. Verujem da se ne obazire puno na ljude sa strane nego tera to nesto svoje. Tvrdoglav jako i uporan ( to uglavnom ide jedno sa drugim ). Mesec u Jarcu hm, moguce je da nije bas dobijao puno ljubavi u mladosti, da je na neki nacin majka bila distantna i da je sada on jako rezervisan kada su emocije u pitanju. Iako je konjukcija Meseca sa Jupiterom pozeljna i trebalo bi da doprinese da osoba bude toplija i plemenitija ovde je Jupiter u padu pa verovatno ne moze na pravi nacin da poboljsa to neko stanje duse. Ne znam, mislim da se on sam oseca jako nesrecno, nevoljeno i da to prenosi i spolja. Ne voli nikog, vrlo je krutih shvatanja i stavova i jako tesko mu se neko moze pribliziti. Mislim da je izuzetno inteligentan i sposoban covek samo eto nekako hladan prema drugima, valjda se tako brani da ga drugi ne povrede.

Primetila sam da je meni uvek na kraju zao ovih ljudi sa istaknutim maleficima. A znam da ne mora da znaci da je osoba losa onako sustinski jer evo ovde osim toga sto je Mesec u Jarcu on nije ugrozen od strane  malefika , ne vidi ih, a tu je Jupiter. Ne mislim da je tako los covek iako postoji i ta njegova druga strana , vezana sa vl. Asc i Merkur koji su povezani sa maleficima. Ja bih rekla onako generalno da ima dve strane i da tu plemenitu stranu ispoljava vrlo retko ( kadentni Mo0Ju ) ili makar ne javno. To je ono nesto tamo duboko u njemu.

Sta li sam sada ja napricala ... pristrasna sam kada vidim uticaj malefika, nekako mi bude zao.
« Poslednja izmena: Jun 27, 2013, 08:42:53 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1253 poslato: Jun 27, 2013, 08:22:41 posle podne »
Jako dobro Lady, dosta si od sustine prepoznala, kasnije cu ja reci sta i kako, da ostavim da jos neko, ako zeli, kaze sta ima.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1254 poslato: Jun 28, 2013, 12:39:12 pre podne »
Dakle, Lady once again. :smiley: Li na asc, vazdusni znak, intelektualni znak ukazuje na pretezno racionalni, odnosno, misaoni karakter. Li se moze posmatrati i kao prvi znak u dobnoj podeli Zodijaka jer vlada prvim mesecom jeseni. Kao i svi kardinalni znaci simbolizuje pokretljivu osobu, u ovom kontekstu intelektualno pokretljivu osobu. Svi kardinalni znaci, takodje, oznacavaju i neke pocetke, biti prvi u necemu, ako ni u cemu, a onda kroz neku porodicnu anegdotu koja se za osobu vezuje. Kao drugi vazdusni znak simbolizuje visi nivo intelektualne obrade, prvu sintezu, prvi nivo povezivanja cinjenica koje se sakupljaju na nivou prvog znaka grupe, tj. Ge. Usmerenost vladara asc na 9. polje i Ge potvrdjuje ono sto sto je Lady prepoznala. U njegovom slucaju se ne radi o inostranstvu, ali se radi o "personi" koja je identitet izgradila oko intelektualnog imidza. On je dugo studirao, nisam sigurna ni da je okoncao formalno te studije, ali je uvek bio angazovan oko drustvenih nauka, prvo istorije, danas oko politicke analitike. Jedan je od brojnih politickih blogera na nasem jeziku, bavi se regionalnom politickom tematikom i radi u jednom, da ga nazovemo, klubu koji je organizovan oko jedne politicke stranke konzervativno nacionalisticke provinijencije, ali i intelektualstine (prepoznacete o kojoj se stranci radi). Izuzetno nevest u ophodjenju sa ljudima, nespretan, zivi sa zenom koju je upoznao na kraju srednje skole i koja, poput njega, sebe centrira oko eitisticke price, a u vezi sa konzervativnim obrazovnim profilima drustvenih grupa. Njega karakterise skribomanska kompulsija, neverovatno mnogo moze da pise, barata sa neobicno velikim brojem podataka u jednom trenutku, zna sve i svasta, daleko iznad proseka, ali je i vrlo konfuzan, vrlo neselektivan u sakupljanju informacija i sklon da barata polucinjenicama iz kojih improvizuje zakjucke. Znak Ge je upravo to, informacija, veliki broj informacija koje se nasumicno skupljaju da bi prvu selekciju prosle kroz naredni znak grupe, tj. Li. On, cini se, ne ume da se oslobodi viska informacija. Iako naizgled smotan i bez narocite prodornosti i primetne hrabrosti u njemu postoji nesto silovito i agresivno, koncentrisano oko tog intelektualnog jezgra, a izrazeno kroz izrazito netolerantno politicko misljenje koje prevazilazi i same formalne okvire stranke kojoj pripada. Ovde necu reci o kakvim se ekstremnim idejama radi, ali verujem da cete razumeti (na nekoga podseca MO i JU u Co, sa Li na asc). Dakle, naizgled fin i nespretan, u voljnoj senci svoje, jednako netolerantne, supruge, pise mnogo, druzi se sa ljudima iz intelektualnih kuloara sa kojima do besvesti moze da prica o zajednickim idejama i motivima. Ima i precizne ruke, lepo pise, dobro crta, precizno (kaligrafija). Volja mu je slaba za sve osim za to pisano izrazavanje i citanje, obrazovanje, sakupljanje podataka i cinjenica.  Dete je obrazovanih ljudi, jedinac, sa teskim i losim odnosnom prema majci koju dozivljava kao nedovoljno privrzeno jedinom detetu u koje se, cini se, razocarala. Dispozitor vladara asc je ME uz SO na dsc u Ar i on veoma zudi, pokrece se ka javnom nastupanju (i to radi za stranku povremeno), kada se iz blagog i plasljivog coveka pretvara u svoju suprotnost. Tu transformaciju mogu da prepoznaju jedino oni koji ga poznaju i ona ide do neprepoznatljivosti. Ar je i militantan znak, SO je simbol liderstva, odnosno, identifikacije sa liderom, ostrascenosti i srcanosti. Cini se da zudnja za liderstvom cuci i u njemu jer gde god imamo pricu o SA (a imamo ga preko egzaltacije na asc), imamo pricu o nepokornosti i samoinicijativi koja trazi svoj put do trona (SA sediste naspram SO sedista). ME, dispozitor VE i osnovni katalizator manira, u znaku solarne egzaltacije, uz SO, na uglu. Kako bude stario, postajace i hrabiji cini se. Na starost i zrelost ukazuje dsc. Istina, SO na dsc opisuje i njegovu suprugu, ali na drugom nivou. MA u blizini SA daje sliku njegove netolarantne i vrlo, vrlo konzervativne politicke ideologije oko koje je izgradio identitet, a promenljivost znaka u koji pada vladar asc na nedovoljno snazan karakter i nedovoljnu istrajnost i voljnost po pitanju stvari kao sto je okoncavanje fakulteta, recimo. Prema TA izvorima kardinalni i fiksni znaci daju voljnost, fleksibilni slabe volju. Ipak, njegova volja postaje silna tamo gde je motiv pogonska snaga, a motiv kod njega jeste 9. kuca i SO na dsc uz koje stoji ME, dispozitor vladara asc i vladar 9. 9. je i kuca solarne egzaltacije i otuda ego koji zivi na hrani 9. kuce. Prema Doroteju, signifikatori politickog angazovanja su SO i JU i on ima MO uz JU uz naglaseno SO na uglu. U svemu u zivotu je isao linijom manjg otpora, osim u tom politickom pisanju. Zena je uticala na sve njegove izbore i, cini se, aktivirala. Ipak, vecina faktora u muskim znacima jaca duh i sklonost ka cinjenju i menjanju. Narocito Li, to je znak koji menja i ume da menja.
« Poslednja izmena: Jun 28, 2013, 01:46:04 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1255 poslato: Jun 28, 2013, 01:25:23 pre podne »
Da, ovo za studije i prekid i razvlacenje sam pomislila odmah jer maltene po pravilu Mars u 9oj daje prekid u studiranju a Saturn razvlaci. Moguce je da ce nekada to i privrsiti jer Saturn ipak daje neki vid istrajnosti uz velike probleme doduse. Vazduh kao dominantan element, ovo znam i po sebi, jako ume da se raspline i da se vrti negde u krug. Sakuplja informacije, uci svasta nesto iako prakticno od toga nema nista. Uglavnom se na kraju svede presipanje iz supljeg u prazno :)

Ovo za politiku imam i ja haha, mozda me vidite jednog dana u politickim vodama.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1256 poslato: Jun 28, 2013, 11:11:39 pre podne »
Osim klerofašizma, jel ti palo na pamet da ima obiljne sexualne frustaracije, i šta to ne funkcioniše u odnosu sa ženom koja deli slične ideje?
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1257 poslato: Jun 28, 2013, 12:44:14 posle podne »
Svasta mi jeste palo na pamet, ali sa tim ne mogu da radim jer je intimna stvar koja se ne deli naokolo. Nije mi to pricano, vec kada vidis njega pomislis svasta. Ima takvih ljudi, mada su njih dvoje toliko dugo zajedno da, sta znam, ne ulazim u to. Ima on dosta problema, odnosno, njegovi su psiholoski pritisci primetni svakome ko sa njim razgovara, odnosno, posmatra ga samo. Ima tu i tihih tikova, izbegavanja, skretanja pogleda...

Sa njom ne funkconise iz moje perspektive, a funkcionise tolike decenije ocigledno za njega. Ona je predominantna, na to sam mislila. SO na dsc. Ona je ta koja strika, usmerava, boji njegova raspolozenja. Bez nje bi bio, slobodno da kazem, pasivni invalid. On se nje boji, ne ona njega, kao majka mu je ili cak i otac.
« Poslednja izmena: Jun 28, 2013, 12:47:56 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1258 poslato: Jun 28, 2013, 01:39:33 posle podne »
Pa po pravilu je maltene kada je Sunce u muskoj karti u znaku desc da je zena dominantna. Sada valjda zavisi od stanja samog vl. asc koliko ce ona biti jaca u odnosu na njega ali mora biti na neki nacin ona istaknuta.Jos ovde je to Sunce u Ovnu, gde ces dominantnije, jedino da je u Lavu bilo onda bi mozda bila onako stabilnija malo, ova njegova je verovatno malo i agresivna i silovita u isterivanju svoga. Sa duge strane ne mora da znaci da se on nje plasi koliko mu je lakse da se ne upusta u raspravu sa njom, Vage su maltene po pravilu tako popustljive i ne vole da se svadjaju. Mada on ima ove malefike uza se. Valjda mu zavisi od situacije. Generalno Vage na Asc obicno ugadjaju svojim partnerima, oni su im nesto jako bitno i sa njima imaju neki poseban odnos. Maltene kao da bez njih ne mogu da funkcionisu. Naravno zavisi sve od niza faktora ali znam nekolicinu njih sa Asc Vaga ili da je vl. Asc u Vagi koji se tako ponasaju. Prema partneru su sve ciu miu a ovamo bas i nisu toliko fini.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1259 poslato: Jun 28, 2013, 02:00:38 posle podne »
Tako nekako, voli mir u kuci, mace je u tom ambijentu da bi se u Lava pretvorio u onom drugom i to tek odnedavno. Dzekil i Hajd. Njegova VE, vladarka asc, je okcidentalna, vidljiva, vrlo blizu maksimalne elongacije. Ovo je znak da ce tek u poznim godinama neke stvari kod njega izaci na povrsinu i da ce, moguce, i akademski napredovati vrlo kasno u zivotu. Ta trojka na zapadu je bljestavo vidljiva bila u vreme njegovog rodjenja, odnosno, na jugo-zapadu, nebitno.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com