Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 221057 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #210 poslato: Jun 14, 2013, 11:53:13 posle podne »
Ok, normalno ste zakljucivale, ali prema Frolijevim uputima moramo ici na dispozitora VE, a to je MO i on ide ka ME. Sta mislite sta je ME i kada bi stvar mogla da prodje? Idite na univerzalnu signifikaciju. Sta je ME? To sto je VE ok, u pravu je Lady, ali sta to ovde moze da znaci u kontekstu neke vrste poremecaja i odstupanja od ravnoteze? Dakle, univerzalna signifikacija ME.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #211 poslato: Jun 15, 2013, 12:27:35 pre podne »
ME može da simbolizuje dete, pa da nije sveža porodilja i otuda problemi sa grudima (mastitis i te stvari).
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #212 poslato: Jun 15, 2013, 12:36:31 pre podne »
Merkur vlada nervima ali ako problem vec postoji nelogicno mi je da je u pitanj aplikacija, ja bih se uvek opredelila za separaciju jer je kao nesto sto vec postoji  ???

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #213 poslato: Jun 15, 2013, 12:53:24 pre podne »
Jednako gledamo i sepraciju i aplikaciju, ako je suditi po Sondersovim uputima. Koja je bliza, odnosno, koja je konjunkcija, a ovde je aplikacija preko konjunkcije u pitanju. Jeste, u pitanju su nervi, tezi oblik depresije, pretnje samoubistvom, odlazak na psihoterapiju. Sta biste joj rekli kada ce proci?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #214 poslato: Jun 15, 2013, 01:07:29 pre podne »
Hm, moj prvi utisak je bio da ima panicne napade, odnosno velika briga i strah. To mi je sve ovaj Saturn govorio. Posto patim od slicnog s vremena na vreme a imam osetljiv nervni sistem to je ta neka kombinacija . Elem ne znam zasto sam ja utripovala da ona ima problem sa ispitima ili neki pritisak/stres na poslu ( antiscija sa Suncem iz 9. vl. 10. )i da je to ono sto je muci pa se manifestuje kroz depresiju. Procice onda kada resi problem koji je muci a nesto je muci svakako. Eventualno kada Saturn krene direktno pa je otpusti to malo. Iako je Saturn u 2. znaku u prvoj je kuci i jak je a los. Mozda i Meseceva aplikacija Merkuru moze prikazati resenje kroz racinalizaciju problema ( ako u Raku moze uopste da se bilo sta racionalizuje a da se emocije malo potisnu ). Ako ne onda kada Mesec izadje iz Raka. Ubijaju je emocije, ne ume sa njima da izadje na kraj, pretpostavljam jer su aktuelne vodene kuce pa su to cisti instrinkti a racia nigde nema a to se moze resiti samo ukljucivanjem razuma.

Posto je kadentna kuca ja bih rekla za 3 nedelje najmanje jer je kardinalni znak, mada meseci su mozda realniji.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #215 poslato: Jun 15, 2013, 01:19:03 pre podne »
Ja sam isla na ME jer uz MO direktno opisuje problem. ME usporava u kardinalnom znaku zbog cega ce se sve, verovatno, prolongirati i ja sam isla na ME izlazak iz MO znaka, prosto na promenu ME stanja. Negde u prvoj polovini avgusta ce se to desiti i tako sam to procenila. Da ME predstavlja izvor problema svedoci i ovo usporavanje u Ca. Inace, ovo se sve desava u njenoj natalnoj 7. kuci gde joj stoje MO i SA u Ca, ME vlada 6. natalnom i to mi je bio dodatni usmerivac signifikacije. Promena helijacke faze u tranzitu kroz natalnu kucu MO, vladara natalne 6. Njen natal sam davno na artu dala kao primer dela natalne analize. Zena je sama lekar po profesiji i depresija nije novo njeno stanje. Kod nje se sve vrti oko partnera i cinjenice da ga nema i da, prakticno, vise od decenije nije imala nikakvu vezu. Kao devojka se rano udala i brak je brzo okoncan posto je ona rodila sina. Taj bivsi suprug je i sam lose okoncao i sam bio psihicki bolesnik. Njena je sudbina, svakako, astroloski zanimljiva i ljudski zanimljiva jer se radi o lepoj, mladoj, skolovanoj zeni koja oseca veliku intimnu nesrecu koju, opet, nije moguce racionalizovati. Iako mislim da stvar nikada nije u tome sto se nema partner, vec u sudbini dusevnog nasledja, njen fokus je vec veliki broj godina pozicioniran u domenu ljubavnih partnerstava i cinjenice da je "niko nece" kako to ona kaze. Kako sam njen natal javno vec iznosila, dacu i ovde ponovo podatke pa kome je interesantno neka gleda.

19.4.1975. 00.05. Subotica (asc 5 Co).
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #216 poslato: Jun 15, 2013, 01:54:51 pre podne »
Ma Satunovi cu generalno teski depresivci. Obicno vl. asc u aspektu sa Saturnom da vec predispozicije za te neke blokade a posebno Merkur/Saturn kombinacija. Postavljala sam kartu cure sa vl. asc Merkur koji je u opoziciji sa Saturnom, isto teska depresija , a i ja sa mojom konfiguracijom ne stojim mnogo bolje s tim da valjda Sunce na Asc nekako to relativno brzo prebrodi pa imam tako fazu od nekoliko sati kada sam u totalnom crnilu i tada mi svasta prolazi kroz glavu ali se zatim eto izvucem i sutradan sam skroz ok. Elem logicno je da licni faktor upetljan sa Saturnom daje teske zivotne okolnosti jos ona ovde je cini mi se posve nesposobna da se emotivno distancira od problema. Vuce je to. Cudo nije alkoholicar. Skoro sam videla kartu obrnuto. Asc Rak sa Saturnom kao vladarem 7. kuce u prvoj u Raku i partneri te zene su i sadisti i alkoholicari.

Merkur joj nije bas najsjajniji za dubinsku analizu i sistematsko resavanje problema. Vatra onemogucava da ona sedne i racionalno sebe izvuce iz problema. Mada Jupiter nije los iako kadentan daje recepciju Saturnu iako je jelte on odbija. Nezgodno je sto Saturn ne daje recepciju niti jednoj planeti sem Veneri koju pak ne vidi tako da ona ne prihvata niciju pomoc, odnosno verovatno smatra da joj niko ne moze pomoci.

A intimna nesreca, pa i jeste nesreca kada ti vladar Asc ode u 7. kucu ,znaci zelja velika a realizacija losa pa je to maltene neispunjenje njenog zivotnog cilja. Mada ja je sasvim razumem, nekim ljudima prosto zivot nista ne znaci ako nema ljubavi.


Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #217 poslato: Jun 15, 2013, 02:11:53 pre podne »
Znam da je horarno pitanje,ali posto je Natasa ostavila natalne podatke,pogledala sam kartu,iako je Lady daleko,daleko bolja od mene.Zar nije Me kazimi? Kod nje je vladar VI,verovatno da je na tom polju sve ok,ali ako kazete da je depresivna,da li onda gledamo iskljucivo 12 kucu?

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #218 poslato: Jun 15, 2013, 07:01:00 pre podne »
Citat
A intimna nesreca, pa i jeste nesreca kada ti vladar Asc ode u 7. kucu ,znaci zelja velika a realizacija losa pa je to maltene neispunjenje njenog zivotnog cilja. Mada ja je sasvim razumem, nekim ljudima prosto zivot nista ne znaci ako nema ljubavi.

Taj sam i u potpunosti se slazem

Citat
Iako mislim da stvar nikada nije u tome sto se nema partner, vec u sudbini dusevnog nasledja, njen fokus je vec veliki broj godina pozicioniran u domenu ljubavnih partnerstava i cinjenice da je "niko nece" kako to ona kaze

Itekako jeste stvar u tome sto se nema partner...jer to boli i uzrok je svih ostalih dusevnih ili ne dusevnih problema. Posebno kako bude starila (Sa) sve vise ce je to jesti...znam iz iskustva. A floskula - nema veze sto se nema partner - ne pije vodu jer nije svima isti natal ...pa shodno tome  nekome to nije naj naj najbitnija stvar pa se ta stvar ipak ima...i onda se ne razume ovaj drugi koji izgara i kopni zbog nemanja bas toga...

Depresija sa apatijom je postala hronicna pojava i stanje kod mnogih ljudi koji vode isprazne zivote, isprazne u smislu emocija. I tu nikakav status drustveni ne moze nadomestiti osecaj ispunjenosti. Zao mi je...i cudi me da rodjena majka nije shvatila u cemu je problem, i bez horarca, kad vidi cerku da kopni i ima suicidne misli zbog loseg emotivnog zivota u naponu zivotne snage kada sve njene drugarice imaju zdrav seksualni zivot, sredjenu porodicu u gro slucajeva, i nemaju trip da li ih neko hoce ili nece.

A kada ce joj biti bolje? Filozofsko-hipoteticki kad bude bila sa nekim, a blazi oblik tog bivanja bolje naravno uz horarce i natalce promenom pozicija planete, sto ne daje po automatizmu i pravi boljitak vec samo trenutnu ublazenost.

Posto ne znam detalje kada si analizirala njen natal, kazi mi ima li izgleda za drugi brak? I kada? I da li je ce taj nadam se drugi partner/brak biti bolje opisan?
« Poslednja izmena: Jun 15, 2013, 07:05:47 pre podne od strane mina »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #219 poslato: Jun 15, 2013, 01:07:40 posle podne »
Sta je starije kokoska il' jaje? Ona ne moze da nadje partnera zbog psiholoskog defekta ili je defekt tek posledica prve cinjenice. Mislim da je sudbina nase licnosti, onoga u sta se dusa obuce u ovom zivotu, integralna. To negde i psihoterepeuti i analiticari kazu. Anticki ljudi su bili srodniji sa svojom sudbinom, bolje su je varili, bolje prihvatali, verovali su u ispravnost mesta koje im je zapalo. Takav stoicizam je potpuno stran modernim ljudima. Svi veruju da su zasluzili srecu ili da nisu zasluzili nesrecu. Opet, oni koji plivaju po povrsini jedino tako i mogu, oni koji o razlozima dublje razmisljaju mogu pronaci satisfakciju u naziranju nekog reda u svemu tome. Nekada su ljudi znali da nista ne zasluzuju samo rodjenjem i da zivot ne funkcionise po pitanju zasluge vec sudbinskog mehanizma i da neke stvari, prosto, nisu date. Umreti sa osecajem da si negde bio zakinut zaista moze predstavljati problem na onoj strani, ali vecina ljudi u tu stranu, ili uopste ne veruje, ili veruje, ali nikakvu predstavu o tome nema blago pretpostavljajuci da pravila niko ne zna i da oni sva prava imaju na svoju ogorcenost. I to negde moze biti tacno bas kao i stoicko mirenje sa sudbinom. Postoji blago u ovakvoj zivotnoj filozofiji, ali samo ako se ista i realizuje.

Sto se njene potencijalne veze tice, mrka kapa u perspektivi jer je neke cikluse vec prosla, ali tu negde oko 53. mozda nesto realizuje. To ne znaci da nece i pre toga, zavisi od cikusa koji se gleda, mora svake godine detaljan pregled da se uradi. Iz perspektive jednog pogleda dva su pokazatelja potencijalno kasne veze. MA, muski signifikator, dispozitor SO i vladar tripliciteta znaka 7. u poznom mundanom sektoru i ascenzija MO, vladara 7. u Ca.

Njena majka zna kako ona objasnjava svoje stanje, ali ne moze da joj pomogne jer je stvar dublja od pukog nemanja partnera. Cerka je u takvoj fazi da sve mrzi, da su joj svi krivi, majka ponajvise i cini se da je ozbiljnost njene bolesti sada takva da ona vise ne moze da se kontrolise. Bukvalno u svima vidi neprijatelja, kako kaze "krv joj na slamcicu piju". Ko god je pita kako je, zasto je, njoj smeta i u njemu vidi neprijatelja. Zanimljivo je da je majka rekla da ona vise ne lici na sebe, da joj se lice deformisalo od nesrece, bukvalno deformisalo iako nikakvih povreda i fizickih bolesti trenutno nema. Ta izmena lica i njegova neprepoznatljivost jeste simptom da se radi o ozbiljnom dusevnom oboljenju. I druge zene nemaju partnera, ostanu rano udovice, ostavi ih muz rano, ali one nekako nadju razlog da zive i to su, najcesce, deca, ponekad i profesija. Ona ima i dete, ima i profesiju, ali kao da nema.

ME moze i ne mora biti kazimi, zavisi od izbora astrologa. ME nema odgovarajucu malu latitudu za tu poziciju.
« Poslednja izmena: Jun 15, 2013, 02:56:15 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #220 poslato: Jun 15, 2013, 05:28:30 posle podne »
Citat
ME moze i ne mora biti kazimi, zavisi od izbora astrologa. ME nema odgovarajucu malu latitudu za tu poziciju.
Ja sam mislila da je kazimi sve do 17' lucnih minuta,kako da znam da li je latituda "odgovarajuca"? Znam da je off,ali kontam da nikada necu savladati ovu astrologiju :D

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #221 poslato: Jun 15, 2013, 05:59:20 posle podne »
Pisala sam o tome na https://www.tradicionalnaastrologija.com/tekstovi/konjunkcije-sa-suncem.html

Veruje se da se kazimi razvio iz fenomena koji danas poznajemo kao tranzite Venere i Merkura kada ove planete prolaze ispred, a ne iza Sunca i kada su vidljive u vidu tackica. Pravi kazimi je to. Vremenom je prenet na konvenciju od 17 lucnih minuta. U horarnoj ova konvencija je primenljiva, u drugim granama vec nije tako pouzdana. Poslednji primer koji sam dala je jedan takav. Bivsi suprug ove zene (SO) je u konjunkciji sa vladarem 6. ME. Iako u konvencionalnom kazimi okviru, ovaj ME nije u pravom kazimiju i njeno iskustvo sa tim brakom i covekom je bilo vrlo tesko. Ne samo sto ju je ostavio posto se tek porodila, u vreme dok je jos studirala, vec je okoncao na strasan nacin. Imao je tesku psihijatrijsku dijagnozu.

Latitudu planete imas u vecini softvera, a za ovo ti i nije potrebna jer kada se ista ostvari svi samo o tome pricaju. Nedavno smo imali takve tranzite. Te tackice ispred SO su se sirile internetom. Cak je i prenos uzivo isao sa Havaja, cini mi se. U 99% slucajeva kazimi nije pravi kazimi, ali u horarnoj to nije toliko vazno.
« Poslednja izmena: Januar 03, 2020, 02:54:20 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #222 poslato: Jun 15, 2013, 10:30:07 posle podne »
Jeste, u pitanju su nervi, tezi oblik depresije, pretnje samoubistvom, odlazak na psihoterapiju. Sta biste joj rekli kada ce proci?

Nisam očekivala da je tako ozbiljno i nekako sam iz cele priče razumela da je stanje akutno, što bi i odgovaralo kardinalnom znaku. Doduše, SA od koje se VE odvaja je u fiksnom i pri tome retrogradan, pa bi to možda objasnilo dugotrajnost problema.

Ima nekih aforizama oko MO i IX koji kažu da donosi uznemirenost, promene koje prekidaju akciju, samo ne znam kako bi se to moglo "primeniti" u ovom slučaju: kao promena stanja na bolje ili na njeno odustajanje od terapije što može samo da pogorša situaciju.

"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #223 poslato: Jun 16, 2013, 11:43:30 posle podne »
Evo i kod Karleuša vladara I u VII- Mesec u Vodoliji..isto zavisnost od tuđe pažnje, samo što ona žena izgura to što naumi po svaku cenu, a ova nema snage da nađe to što želi..

Nešto se kroz maglu sećam ove karte zbog Meseca na Prokionu..nešto u vezi toga da sa mužem nije bilo nešto ozbiljno u redu..znači ona je od tada u istoj situaciji a to je odavno pisano...

Da nije biseksualka možda, naklonjena i suprotnom polu?

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #224 poslato: Jun 17, 2013, 12:26:21 pre podne »
 
Citat
U 99% slucajeva kazimi nije pravi kazimi, ali u horarnoj to nije toliko vazno.
Citala sam davno ovaj text,mada mene i dalje zbunjuje jedna stvar. Ako je neka planeta kazimi,da li onda citavog zivota prosperira uticaj te kuce ili to radi samo pod aktivacijom direkcija,profekcija i ostalih prognostika?