Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 641513 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #630 poslato: Februar 24, 2013, 12:04:33 posle podne »
Znam ja dobro ko je Vladeta Jerotič  ;D
Nemoj da se sustežeš sa mnom što se terminologije i imena tiče, kad objasnavaš sve što je povezano sa Pravoslavnom Crkvom, jer mi je kuča puna pravoslavnih knjiga, pa onda kad ljudi dođu kod mene, a osobeno ovi selebritis viknu "šta su ti ove crkvene knjige jbt" hahahaha


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #631 poslato: Februar 24, 2013, 12:09:56 posle podne »
Znaci, dedica je i kod vas na cuvenju. Jes' malo dosadan, sto bi nas Miki rekao "All stars Vladeta", zacin u svakoj intelektualnoj corbi, al' dobro, to mu je, valjda, sudbina. Dobar je matori, vrlo fleksibilan pred sam kraj zivota, sara samo tako, od astrologije do Indije, sve pred crkvenjacima ;D I vrlo je hrabar u tome. Moze se njemu svasta nesto zameriti, ali, kao naucnik i vernik istovremeno, bolje razume nas problem sa Crkvom iako pojma nema o astrologiji kao takvoj.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #632 poslato: Februar 24, 2013, 12:13:26 posle podne »
Da, da, on je neizbežan u ove pravoslavne tematike na našim prostorima. A jel se dotakao i astrologiji, u svojim pisanjima?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #633 poslato: Februar 24, 2013, 12:42:57 posle podne »
Nisam ja sve njegovo citala, prevelik je skriboman za moje kapacitete. Na predavanju pre ovog poslednjeg spomenuo je astrologiju u kontekstu paganske tradicije. Rekao je nesto u smislu da u svakom coveku zivi paganin, vernik i religijski posvecenik i da ti stepeni ne iskljucuju jedan drugog do kraja, ali da osvesceni covek moze biti jedino religijski posvecenik i nista vise jer taj stupanj sublimira sve prethodne cineci iste nepotrebnim. Zakljucila sam da on pojma nema sta je astrologija zaista i koliko je ona ziva, u smislu potencijala izrastanja u ozbiljan filozofski pa i verski pokret kod onih koji verski jos nisu opredeljeni, a koji su prijemcivi za hermetizam. Problem sa savremenom astrologijom je to sto ona pokusava da se ukalupi u naucne okvire preko silnih ovih medjunarodnih asocijacija, sertifikata, kvazi koledza i instituta, a ne pokusava da se okrene ka filozofskim smernicama, da se uoblici kao filozofski duhovni pokret koji je daleko siri i laksi put jer, za razliku od naucnog nivoa, ovde ne postoje jednoobrazne i striktne reference. U konteksu savremenih uslova astrologija deifnitivno nije prepoznata, delom zbog dominantne modernisticke njene struje koja je sve pokvarila, a delom i zbog nekih koji se na tradiciju pozivaju, ali je ne razumeju uopste, odnosno, ne razumeju istorijski kontekst u kojem se tradicija revitalizuje pa tako srlja u neke naucnicke okvire, striktne reference, ovo moze, a ono ne moze nikako, sve suprotno od onoga sto je Holdingova nagovestila u tekstu koji si linkovao. Znas vec o cemu se radi i o kome. Mislim na Limanovu, malog Brenana, njihove satelite, onda ovog Kempiona sa Ostrva koji tek mulja sve i svasta u postmodernisticki hermetizam pa jos deli stepene i nekakve diplome na tu temu. Sto bi Miki rekao "diplomirani hermetista". Apsurdnost takvog "standarda" mozete razumeti ako isti prenesete na religijskog vernika pa kazete taj i taj je "diplomirani hriscanin". Razumes sta zelim da ti kazem i zasto savremeni akademski svet ni izbliza ne moze da prepozna nista sadrzajno ni jestivo u astrologiji kakva se danas prezentuje. Jerotic o ovome pojma nema, on astrologiju vidi kroz clanke u zabavnim magazinima, TV gatanjima i tome slicno.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #634 poslato: Februar 24, 2013, 12:49:41 posle podne »
Definitivno. Ja sam odavno primetio da su ta imena koja si pomenula od zapadne "elite" uližavači zato i koriste satelite, da bi primamili sebi veču publiku. To su i uradili, sada su srečni jer imaju mnogo moderni i sinkretistički astrolozi kod sebe, kao društvo, dok ujedno sebe nazivaju helenistički ili klasični astrolozi. Ni H ni K nema od toga. Mislim ima, ali sinkretizam do sinkretizma. Reci mi kako, molim te, možeš sebe nazivati Helenističkim astrologom a da koristiš ono što ovi astrolozi iz helensko doba, nisu koristili (pričam o spoljnih planeta).

I što je najinteresantnije, niko im za to ne zamera, čak ni ovi iz tradicionalnog sektora. Ja se naprosto čudim kako to. Čak ih hvale i ushičuju im se, ili se plaše njima jer imaju moč?!

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #635 poslato: Februar 24, 2013, 01:11:48 posle podne »
Vrlo jednostavno Ile. Ne veruju ni u sta. Nemaju ni pribliznu predstavu o tome kako je sve nastalo, od koga je nastalo, kuda ide. Poput veceg dela savremenog covecanstva. Verniku se ovo ne moze desiti, on je oprezan pa i kada gresi u necemu lako mu je objasniti zasto gresi. Njihov odgovor na ovo je da su oni 'liberalni" i da astrologiju razumeju na nacin koji podrazumeva da je sve moguce pa i haos kakav danas imamo, jer to je mozda put kojim bas treba da se ide. Stihija je njihov putokaz. Kako ono ide nedavno promovisana "mudrost" da ne radi astrologija vec astrolozi. Delimicno istinito, ali na najnizem nivou duhovnog bitisanja na kojem je vazno "pogadjati', a ne "razumeti" i "integrisati se". Pogledaj samo kako Dorotej pocinje svoje delo i kako zavrsava u II knjizi. Pozivanje na Boga i kontemplaciju, nema toga danas, a to je sustina tradicionalne misli cak i kod filozofa kod koga Bog nije bio personalizvan, ali jeste bio izdvojen i definisan prema svemu ostalom.

Astrologijom se bave jer ni u cemu drugom nisu uspeli, to im je kompenzacija za vise ili manje objektivne licne defekte. Zbog toga oni nisu astroloski vernici vec astroloski upotrebljivaci i dok ovo ne razvrstaju, nece biti promena.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #636 poslato: Februar 24, 2013, 01:19:45 posle podne »
Tako je, razmisljamo veoma slicno na ovom tematikom.

Hteo sam da dodam nešto u vezi ovoj devojci čijoj smo karti juče gledali i opet zaboravio.
Ako je karta dnevna, onda od 31-40 godine joj po Firdàriyyat vlada Mesec, što na površinu vadi sve te signifikacije o koje smo več pričali, jer je Mesec i te kako povezan sa iracionalnošču, neophodnosti i intelekta jer je vladar Duha.
Ali ti kažeš da si joj kartu gledala odavno, što znači pre nekoliko godina, kad nije bila u tobožnjim Mesečevim Firdariyyama?

Ako je karta nočna, onda Mars počinje vladati od 2008, a on je Almuten Duše, pa eto nam opet simbolike.

P.S. a evo sad vidim i da joj je Mars jàrbakhtàr (distributor) ascendanta od 2007 do 2016.

« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 01:31:17 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #637 poslato: Februar 24, 2013, 01:30:54 posle podne »
Jednom godisnje joj gledam cikluse, trazim opste trendove, i radim redovno horarne uz to, tako da smo cesto u kontaktu. Problem je na duze staze sto tih ciklusa ima mnogo, pa ako popusti firdar, zategne projekcija vladarstva iz neke druge tacke (realisings) ili uzjase Ptolomejev nosilac doba. Vrzino kolo.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #638 poslato: Februar 24, 2013, 01:40:43 posle podne »
Jasno, mislio sam jednostavno da nije periodicno, jer se i Firdàriyyat i Jàrbàkhtar slaze.
Mozda je nesto aktivirano vremnski, periodicno, jer svi mi imamo periode ovakve ili onakve  :smiley:
Mislim.. ona mora to imati obecano u natal, samo je mozda sad intenzivnije aktivirano. Kad je ona prvi put dosla kod tebe?


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #639 poslato: Februar 24, 2013, 01:52:59 posle podne »
Avgusta 2005. godine, pogledala sam arhivu i mislim da je vec tada imala probleme o kojima mi je rekla tek dosta godina kasnije (ne secam se tacno kada je to priznala). Kada se vratim na prve prepiske posle naseg susreta, tu jednu duzu vezu koju je imala i koja je dozivela fijasko, pripremu pravosudnog ispita, imala je sve simptome Borderline disordera, ali mi to nije rekla. Fasada je vrlo cesto kod takvih ljudi ocuvana i umesto da se fokusira na problem, kao i svi ljudi, fokusirala se na ispunjenje zelja u vezi sa muskarcima. Potpuno pogresno, naravno. Kasnije je zaradila tu reaktivnu depresiju koja je cesto pratilac osnovnog problema. Sada, ne secam se kada mi je tacno rekla za tu dijagnozu. Toliko smo u kontaktu da prosto ne pamtim vise. Uradim, posaljem, odgovorim, objasnim i idem dalje. Znam samo da joj je psiholog rekao da mi kaze o cemu se radi i da mi se izvini za neke ispade. To je bio deo njene prve terapije, uvertira u proces pokusaja lecenja.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #640 poslato: Februar 24, 2013, 02:03:12 posle podne »
Aha. Nisam znao da se radi o Borderline.
Citao sam pre neku godinu dosta o tim disorderima: Borderline, Attachment, Disocijativ itd..

Mislim da se u zadnjih godina, kako se taj broj disorder-grupisanje povecava, postoji i kontra-akcija nekih ljudi na zapadu (ne secam se kako se zvao jedan tip, drzio je predavanje upravo o ovoj problematici) da se ustvari radi o preterivanje, jer bukvalno se svaki covek moze svrstati u jednu od tih kategorija (probaj uradi test) sto je pomalo smesno jer smo svi, na ovaj ili onaj nacin, manje ili vise "psihopati".
Zato u globali ja imam problem sa psihologijom i psihijatriom; ako nisi umno bolestan, napravice te, pronaci ce ti nesto.
Pa znamo da su i Frojd i Jung jedno drugo nazivali psihopatima, t.j. nalazili psihicke patologije u psiholoskim/karakternim crtama jedno drugome. Niko nije imun ekstremizma ove grane. Mislim da preteruju.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #641 poslato: Februar 24, 2013, 02:09:55 posle podne »
Zato i jeste svaki 10. danas, u vecoj ili manjoj meri, psihopatican, ali stvar nije tako neodredjena. Simptomi su veoma izrazeni i nisu normalni jer coveka onemogucavaju da prosecno funkcionise na svim nivoima. Kako je ona prelazni oblik izmedju ciste psihopatije i ove varijante, evo dva linka o tome kako prepoznati granicare, a kako psihopate u uzem smislu reci.

http://psihoterapijsketeme.rs/2011/granicni-poremecaj-licnosti/

http://www.vaspsiholog.com/2010/09/psihopatija/

astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #642 poslato: Februar 24, 2013, 02:25:30 posle podne »
To sto oni nazivaju psiholoskim poremecajima i sve svaljuju na nekakv neuspjesan proces odvajanja od majke  :thumbsdown:  u stvari su neprekidni napadi legija demona/bjesova na covjekov dusevni/misaoni zivot.

Oni koji se protiv njih ne bore molitvom i hriscanskim nacinom zivota, daleko lakse stradaju. Na sve mnogostruke nam poznate nacine.

Sotona je u neprestanom pohodu za ljudskim dusama koje ce prozdrijeti.
I opet, njegov je najveci uspjeh u tome sto je svijet uspio uvjeriti da ne postoji.

Pa eto onda na scenu Junga,Freuda&co da svu tu zavrzlamu "moderno - naprednom" covjeku "objasne" iz "naucnog" ugla...
« Poslednja izmena: Februar 24, 2013, 02:32:42 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #643 poslato: Februar 24, 2013, 02:30:44 posle podne »
Cor, tu sam negde i ja sa slicnim mislenjem o tematiku poremecaja linocosti.
Da li je neko od vas bio svedok Egzorcizma? Ja sam bio, u jednom pravoslavnom manastiru ovde u Makedoniji.
Da vidite kako se navidum poremeceno lice, pretvara u mirna i veoma svesna osoba.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #644 poslato: Februar 24, 2013, 02:35:41 posle podne »
Cor, tu sam negde i ja sa slicnim mislenjem o tematiku poremecaja linocosti.
Da li je neko od vas bio svedok Egzorcizma? Ja sam bio, u jednom pravoslavnom manastiru ovde u Makedoniji.
Da vidite kako se navidum poremeceno lice, pretvara u mirna i veoma svesna osoba.

E to je to, srz problema.
Oni su tu, svuda oko nas.
To sto ih ne vidimo ne znaci da ne postoje. A mnogo im u poslu pomaze to sto malo ko vjeruje u njihovu realnost.

Ephesians 6:12 12For we wrestle not against flesh and blood, but against principalities, against powers, against the rulers of the darkness of this world, against spiritual wickedness in high places.

https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom