28 lunarnih kuca

  • 35 Odgovora
  • 22678 Pregleda
*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #15 poslato: Mart 14, 2013, 06:39:30 posle podne »
Aries Cancer Libra Capricornus - 0 0',   12 51',    25 43'.

Taurus Leo Scorpius Aquarius - 8 34',   21 26'.

Gemini Virgo Sagittarius Pisces - 4 17',   17 9'
.

 :king: :thumbsup2: :D

(p.s. kad vidim svoj Mesec i Ju na Bozanskom tronu koji obuhvata sve, sva se raznezim...i ceo svet bih zagrlila ;)) :smiley:
« Poslednja izmena: Mart 14, 2013, 06:43:39 posle podne od strane mina »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #16 poslato: Mart 14, 2013, 06:48:56 posle podne »
Ja moram priznati da je meni treba neki primer kako se ovo radi. Imam ozbiljnu zubobolju i ne mogu da ukljucim mozak na maksimum pa ako je neko zainteresovan mogao bi da ilustruje neki konkretan primer pa da i ja pohvatam nesto :)

Imas lepo uradjenu tabelu (najbolje ovu drugu jer se prva koristi u misticnim ritualima, a ne za svetovnu astrologiju), pogledas gde ti pada stepen asc, vladar i almuten stepena asc i procitas opis. Tvoj asc, ako se dobro secam, je negde oko polovine Ge, pada u kucu pod svetovnim nazivom "mudri". Tu ti je negde i vladar asc pa mu ti dodjes neka pametnica ili pak zelis da te okolina percipira kao mudricu. I SO je tu pa su intelektualne pretenzije utoliko vece.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #17 poslato: Mart 14, 2013, 06:55:17 posle podne »
Da da, stalno nesto mudrujem i pravim se pametna :) Tnx. Skontah sta je. Podeli se 360 sa 28 pa onda to na 3 dela jel :) Sto se profesije tice, ne znam da li da gledam Veneru ili Saturn ako je Venera onda je ovo Unustrasnjost, unutrasnji a ja zelim da se bavim enterijerom i dizajnom, moze da bude lepa simbolika. Dok je Saturn na 15* Vage pa bi bio Onaj koji racuna , hm ... to bas ne bih znala da uklopim, izgleda da ce ipak Venera biti signifikator profesije.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #18 poslato: Mart 14, 2013, 06:58:57 posle podne »
Nisu tri jednaka dela jer neke manzile zahvataju po dva solarna znaka, kraj jednog i pocetak drugog i to negde od 6 stepeni kraja do oko 6 stepeni s pocetka novog. Kod manzila u kardinalnim znacima dve prve su cele i lepo se uklapaju u tih dvanaestak stepeni, a treca je prepolovljena od 25. stepena ka 7. stepenu narednog znaka.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #19 poslato: Mart 14, 2013, 07:02:53 posle podne »
Da da, vidim :).

Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #20 poslato: Mart 14, 2013, 07:13:32 posle podne »
Hm, bas je nezgodno kada se nadje tacka ili planeta na prelazu. Bas sam evo delila i Asc mi pada negde bas izmedju ove dve manzile Mudri i Onaj koji sve obuhvata , slicno mi de desava i sa Fortunom  jer je negde na 8*50 Skorpije a tu je tacno negde prelazn izmedju Ociglednog i Onog koji grabi, Vatreni.

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #21 poslato: Mart 14, 2013, 07:17:05 posle podne »
Lady ovde imas u sekundu svaku od tih stanica...
http://www.renaissanceastrology.com/mansionslistpicatrix.html

Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #22 poslato: Mart 14, 2013, 07:18:59 posle podne »
E super, hvala ti :) Samo jos da mi je stepen Asc tacan hahah.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #23 poslato: Mart 15, 2013, 12:24:54 pre podne »
E po ovome mi je Fortuna u lunarnoj kući 23. Onaj koji hrani i neguje... dakle ništa od biča  :party:
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #24 poslato: Mart 15, 2013, 10:23:56 pre podne »
Nista, sada mozes da se identifikujes sa medicinskom ili casnom sestrom. Taman. Pitaj svoje u kuci odgovara li ovaj opis.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #25 poslato: Mart 15, 2013, 10:33:06 pre podne »
A ja cu kao spoljasnje telo univerzuma da te pokrivam Tanja :D :D :D

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #26 poslato: Mart 15, 2013, 11:59:49 pre podne »
E po ovome mi je Fortuna u lunarnoj kući 23. Onaj koji hrani i neguje... dakle ništa od biča  :party:
Ma slaba ti vajda da se vadiš sad. Bila si ti meni sumnjiva još sa onim tekstom o razmatranju ropstva :scared:
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #27 poslato: Mart 15, 2013, 12:28:00 posle podne »
Nista, sada mozes da se identifikujes sa medicinskom ili casnom sestrom. Taman. Pitaj svoje u kuci odgovara li ovaj opis.

Šteta što nemam stomak za krv, otvorene rane i te stvari, jer smatram da je medicina najhumanija grana i verujem da bih se u toj filozofiji našla. Što se tiče časnih sestara, malo sam jogunasta za teške pravilnike ponašanja, osim ako ih sama ne stvaram  :read:

Zato sam big mama svima redom  :D

Ma slaba ti vajda da se vadiš sad. Bila si ti meni sumnjiva još sa onim tekstom o razmatranju ropstva :scared:

Ja to više iz znaka protesta prema realnom stanju  >:(
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Abyss

  • ***
  • 33
    • Abyss
Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #28 poslato: Mart 15, 2013, 03:30:14 posle podne »
Zar ne bi trebalo lunarne kuće gledati po sideralnom zodijaku?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: 28 lunarnih kuca
« Odgovor #29 poslato: Mart 15, 2013, 04:22:07 posle podne »
Moze i ne mora. Kod Ibn Arabija stoji ovo uputstvo nivelisanja sa solarnim, tropskim Zodijakom. Razlog je prilicno mistican i pomenula sam ga u tekstovima. Fiksiranje prema tropskoj referenci smatra se u zapadnoj astroloskoj tradiciji visim nivoom interpretacije i jedinim mogucim putem ka integraciji duhovnog i onog dela covecnosti koji je "rasut" u manifestaciji pod zakonima naseg dela Univerzuma. Dakle, bez da komplikujemo, u izvorima (jedan, ali u vezi sa magijom, ne misticnom kontemplacijom dala je i Mina) fiksiranje se predstavlja kao legitimna mogucnost koja simbolizuje uskladjivanje solarnog i lunarnog principa jer je tropski Zodijak solarna stvar, ono sto Arabi naziva Univerzalnim intelektom, Univerzalnim duhom koji se prostire preko vertikale svetova i horizontale postojanja. Pracenje sideralnog Zodijaka je nesto nizi nivo u toj hijerarhiji a ovde govorimo o najvisem misticnom dometu astrologije. Ako pazljivijes pogledas shvatices da prica fokusira SO i MO preko svih nivoa ispoljavanja tih principa, a ne samo MO. Prethodnica ovom tekstu je Arabijeva prica o Zodijaku, kao nemanifestovanoj sferi "kula" o kojoj sam govorila na blogu negde.
« Poslednja izmena: Mart 15, 2013, 04:49:17 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com