Karijera i posao u natalnoj karti

  • 197 Odgovora
  • 123415 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #90 poslato: Januar 23, 2013, 05:28:46 posle podne »
Natal muške osobe. Čime se bavi ova osoba i profesionalna dostignuća.



p.s. Pozdrav svima koje znam, prepoznaće me po boji pozadine u Morinusu  :)

(da li postoji opcija da se slika smanji,  ovako mi deluje preagresivno nekako)

Meni je žao što sam morao digresivno da se opet navratim na ovaj natal, jer nisam imao vremena da iskomentarišem a več ste se prebacili na onaj drugi.

Jedna bitna indikacija, između ostale koje ste pomenuli, je i položaj Fortune i njenog Vladara.
Fortuna ne vidi Ascendant, a da stvar što se tiče generalne Sreče u životu, bude još negativnija, ni njen vladar ne vidi Fortunu, dok u isto vreme, Mars - malefik kontra sekte, gađa je opoziciono i to u mesto gde ne želi biti (zato su opozicije iz svog domicila zeznute, kako je to Morin pričao), t.j. Vaga. Sve što ova Fortuna želi da povuče, Mars je tu da stvori problem a Venera ne i da pomogne.

Mars je ko-vladar prve kuče, pa ovde dolazimo do to da je i deo njegovog neuspeha u životu, t.j. izvor istog - sam on. A da je ovaj Mars više nesrečan nego srečan, ukazuje i stvar što on vlada malefičnom 8-om divizijom.
Vidimo kako Mars gađa i duade Sunca, MC-a i Venere, pa stvara kuršluse na mnogo polja odjednom.

Ako dobro vidim, taj Mars vlada terminom MC-a, što je po neki, indikator profesije ili bar jedan od indikatora profesije.
Vidiš i sam Saturn vlada 12-om. U glavnom, malefici su još više zeznuti kad vladaju lošim kučama, jer tad pored esencijalnih, postaju i aksidentalne malefike.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #91 poslato: Januar 23, 2013, 05:45:35 posle podne »
Mozda i postoji Ile opcija za umanjenje, ali je ja ne znam ::) Znace drugi, vec su kacili.

Interesantno ovo za termin na mc-u kao signifikatora profesije. Kod mene se uklapa jer meridijan pada u SA termina, a SA je u Ge i eto ti profesije tradicionalnog astrologa. Zanimljivo je da se ascenzija Ge, u koji SA pada, poklapa sa godinama zivota kada sam definitivno odlucila da budem tradicionalni astrolog. Zapravo, imala sam 27 godina, a ascenzija iznosi oko 28. Zanimljivo.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #92 poslato: Januar 23, 2013, 06:00:15 posle podne »
Da li nekad i Tačka Duha ima ulogu u ovim pitanjima profesije?
Ili Tačka profesije?

Ovde kod Nataše je zanimljivo jer ima 4 planete u igri vezano za profesiju. Venera iz IV, pa rad od kuće, Saturn iz VII pa rad sa klijentima..
Mesec je na vrhu, a Mars vladar X...
Čak negde i Merkur ima ulogu jer je vladar II i Fortune..
« Poslednja izmena: Januar 23, 2013, 06:15:17 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #93 poslato: Januar 23, 2013, 06:10:14 posle podne »
Mozda i postoji Ile opcija za umanjenje, ali je ja ne znam ::) Znace drugi, vec su kacili.

To Čeri pita ne ja  ;D
Inače, da ima. Kad ideš na Tiny Pic, pre nego prikačiš sliku imaš opcija koja kaže Resize (nalazi se ispod URL sekciju. Ona je stavljena na default, ali ako ideš i klikneš na "default" sekciju, pojaviče ti se nekoliko opcija, a najprikladnija za forume je ova:
Message board (640 x 480). Onda pratiš ostalu proceduru.

Citat
Interesantno ovo za termin na mc-u kao signifikatora profesije. Kod mene se uklapa jer meridijan pada u SA termina, a SA je u Ge i eto ti profesije tradicionalnog astrologa. Zanimljivo je da se ascenzija Ge, u koji SA pada, poklapa sa godinama zivota kada sam definitivno odlucila da budem tradicionalni astrolog. Zapravo, imala sam 27 godina, a ascenzija iznosi oko 28. Zanimljivo.

Eto vidiš, helenisti su bili opasni  ;D
Samo ne znam odakle sam pokupio ovo, ali je sigurno iz neki tradicionalni izvor.
Znači ti si počela sa 27, ja sa 28, dobro tu smo negde :)))

Citat
Da li nekad i Tačka Duha ima ulogu u ovim pitanjima profesije?
Ili Tačka profesije?

Da, da svakako. Upravo je Tačku Duha Valens posmatrao za profesiju, t.j. "akcije natusa and handcrafts".
Postoji sjajna tehnika koja se zove Zodiacal Releasing From Spirit, koja potiče od Valensa, a ovi Brennan i kompanija je naveliko koriste.
Kao i sa svakom tehnikom, treba čovek biti konstantan u njenoj upotrebi da bi nosila rezultate. Toliko mnogo tehnika imamo danas na raspolaganju što čovek vrlo lako može postati konfuzan i dezorijentiran.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #94 poslato: Januar 23, 2013, 06:12:15 posle podne »
I svjetlo vremena mu je u MA terminu, dupla potvrda   :)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #95 poslato: Januar 23, 2013, 06:16:13 posle podne »
Imaju i u tome je problem, to sto previse faktora ulazi u obzir. Ulogu igraju i planete u 10. znaku od duha. Ipak, drzi se fortune, ona je prva tacka. Previse se rasplinemo sa ovolikim brojem cinioca. Uvek mozes naci primer sa ovim ili onim za dokazati pa zato valja izabrati svoj krug astroloskih faktora i svaki ce raditi pod uslovom da u to verujes i da se na iste unapred, pred tumacnje, kontemplativno pripremis. Naisla sam cak i na ovu asc+MO-SA kao tacku vrste posla u kojem se moze postici najveci uspeh.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2013, 07:03:28 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #96 poslato: Januar 23, 2013, 06:26:53 posle podne »
Verovatno kada se izračunaju svi mogući faktori izađe opet na isto..negde se lako izdvoje neki bitni faktori, a kod nekog svaki govori drugačije..

Da, Ile da iskoristim priliku da te pitam (mali off topic) da li se Zodijačko oslobađanje može raditi i od Tačaka braka, recimo one Venerine tačke, ili važi samo za osnovnih 7 tačaka?




*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #97 poslato: Januar 23, 2013, 06:30:22 posle podne »
I svjetlo vremena mu je u MA terminu, dupla potvrda   :)

Čudo samo kako ga sve to nije načinilo više Marsovskim tipom.

Da, setih se nečeg, da li može da se derivatno gleda, pa da je V kuća - VIII od X, a na vrhu pete ima Mesec..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #98 poslato: Januar 23, 2013, 06:52:54 posle podne »
Da, Ile da iskoristim priliku da te pitam (mali off topic) da li se Zodijačko oslobađanje može raditi i od Tačaka braka, recimo one Venerine tačke, ili važi samo za osnovnih 7 tačaka?

Probaj :)
Ne sečaš li se da smo to radili sa Tačkom Erosa?  :)

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #99 poslato: Januar 23, 2013, 07:05:39 posle podne »
Da, Ile da iskoristim priliku da te pitam (mali off topic) da li se Zodijačko oslobađanje može raditi i od Tačaka braka, recimo one Venerine tačke, ili važi samo za osnovnih 7 tačaka?

Probaj :)
Ne sečaš li se da smo to radili sa Tačkom Erosa?  :)

Pa da, sećam se, i sa obe Tačke Erosa mi nije radilo. Zato sam ovo probala, i od znaka Blizanaca su mi periodi zaljubljivanja u znacima na uglu od Fortune. Ali to je upitno jer mi je ta Tačka na 29 Bika, pa sam htela da proverim da nije kojim slučajem na prvom stepenu Blizanaca.
Trebalo bi oni koji su sigurni gde im je tačka da provere, moguće da kod svakog radi neka druga tačka, ili Eros, ili ova Ve tačka braka, ili možda Sa tačka braka..


Nego da se vratim na Zodijačko oslobađanje od Spirita, uklapa mi se, neki finansijska pobošljanja su bila u tim periodima, samo jel se gleda ugao od Fortune ili u ovom slučaju od Spirita? (meni je isto jer su obe kardinalne)

Dok mi oslobađanje Fortune na kardinalne uglove donosi manje tačnosti, samo za prvi period zarađivanja, kasnije se ne vidi baš najbolje..
« Poslednja izmena: Januar 23, 2013, 07:14:46 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #100 poslato: Januar 23, 2013, 07:16:44 posle podne »
Kod mene prelazak sa vladara znaka fortune na vladara narednog znaka, VE, ima veze sa godinom kada sam upoznala coveka za kojeg sam se udala. Bilo je to pred moj 21. rodjendan.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #101 poslato: Januar 23, 2013, 07:18:25 posle podne »
Ja sam standardizovao u svoj astroloski alat, ove dve tacke braka:



Regio/Valens znaci da tacka potice iz Valensa, a koristio ju je Regiomontanus. Cini se da je ova tacka bila omiljena kod srednovekovnih i renensansnih astrologa.

Tacka Braka za Zene potice od Hermesa cini mi se, a mozda i od Doroteusa.

Znaci vaze i za dnevne i nocne geniture.

Edit: Rrg treba biti REG (skraceno od Regiomontanus).
Inace da, sad sam se setio. Tacka Braka za Zene potice od Doroteusa ili "Pseudo - Dorotheusa" a on kaze da se okrene za nocne geniture. Hermes je onaj koji kaze da se treba koristiti i za dnevne i nocne geniture, ako se ne varam.
Pored brdo tacaka, ja sam se odlucio za ove dve, koje sam vidio da su cesto potrebljavane u istoriji astrologije.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2013, 07:23:45 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #102 poslato: Januar 23, 2013, 07:21:23 posle podne »
Znamo za njih odavno. Mogu da kombinujem ascenzije i vladare vremena i ima ponovo te 21. godine, ali na kraju perioda. Kod mene prosto, nastupila VE i tada se dogodilo iako je veza bilo i pre te godine.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #103 poslato: Januar 23, 2013, 07:30:29 posle podne »
BTW Natasa, sigurno postoji nacin da se Tiny Pic ubaci tu gde su Smiles postavljene.
Da ne mora svaki put da se ide na sam sajt i obavlja onu proceduru sa lozinkama itd..

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #104 poslato: Januar 23, 2013, 07:33:27 posle podne »
Pitacu administratora, a to je moj suprug. (Zove se Srdjan da znate). On tehnicki ovo odrzava. Prenecu mu cim bude slobodan.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com