Tradicionalna astrologija

  • 22 Odgovora
  • 17568 Pregleda
*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Tradicionalna astrologija
« Odgovor #15 poslato: Jul 03, 2013, 11:56:42 pre podne »
Logicno da si prestala jer su se stvari u medjuhodu sigurno i nadam se normalizovale. Tako da je ostala ili se pojavi samo poneka dilema u vezi koje se eto konsultujes retko.

Kad je kod mene bilo 'normalno' pre nekoliko godina nije mi padalo na pamet da ista cackam, nikakva znatizelja nije postojala jer je postojala neka vrsta sigurnosti. Kako te sigurnosti nema vec godinama, sve sam dublje zalazila. I pukla. Ako nista ovo je nauk da neko nauci na tudjim greskama. Ja sam svoje skupo i preskupo platila u svakom pogledu.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Tradicionalna astrologija
« Odgovor #16 poslato: Jul 03, 2013, 01:39:46 posle podne »
  Miki je veoma, veoma pametan covek pa nikada o svom natalu javno ne zbori.
Kolko sam pametan je vrlo diskutabilno :D , ali sam dobro obučen po pitanjima nekih okultnih stvari...

Recimo, ti bacis svoj natal na forum, a ne znas ko sve to gleda i stavlja na svoj kompjuter, kako te taj tumac dozivljava, sta na tebe projektuje, sta ti intimno zeli u krajnjoj liniji, zasto da ne, iskusila sam puno pakosti i besa u licnom iskustvu. 
I "montiranje" tumačenja, sa namerom da uvrede, vrlo je čest manir na forumima koji pokrivaju naše govorno područje. Više sam puta imao priliku da vidim kako osobe koje ispoljavaju ponašanje blisko mentalnoj retardiranosti koriste tuđi natal da uvrede sagovornika.
No to je tek vrh ledenog brega. Ni sam sebi, pametna čovek, ne rovari po na natulu po ceo dan, a još manje ga izlaže. Ideja da se stavi natal u potpis, je New Age đubre poravnavanja ludi u istu ravan, uglavnom kao ovce za šišanje. "Svi smo lepi, slatki, dobri i svi se volimo" je opasna magiska manipulacija koja je recimo najizraženija na FB-u. Tako da magija ima više nivoa. Ne treba se plašiti da će neko da se nakači magiski na nas, treba da se plašimo kome se magiski "ponudimo".
Raznih stvari tu ima, od niskih tipova magije, tipa vlaške, džu-džu, do hermetističke ili sufističke visoke magije. Još više đubreta ima, od lažne vlaške, do lažne hermetističke koju je propagirao Kroli i onaj ljudski otpad od njegovih naslednika i sledbenika koji i danas najviše kroz New Age svinjarije korumpira astrologiju.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Tradicionalna astrologija
« Odgovor #17 poslato: Jul 03, 2013, 08:29:52 posle podne »
Ja mislim da sve to zavisi iskljucivo i samo od nas samih, od toga koliko imamo samopouzdanja, vere u sebe, sigurnosti u sebe same...ja licno ne verujem u magiju, i ne verujem da mi bilo ko moze naskoditi. Mozda je moja vera dovoljno jaka pa me Bog stiti, ( kazu da Strelca Bog posebno voli   :D  ili sto mi je vladar 9. SO na ASC60JU ), ne znam, ali naprosto mislim da sami sebi jedino mozemo naneti zlo onda kada smo previse ranjivi i nesigurni, pa dozvolimo da nas tudji losi komentari ili izbace iz koloseka, ili preterano vinu.
Ali, mislim da sve zavisi iskljucivo od onoga sto mi imamo u sebi i svojoj glavi i koliko smo ranjivi, sugestivni, labilni i podlozni tudjim uticajima pa nam izmakne tlo ispod nogu. Mislim da to nema puno veze sa nekim carima ver pre svega sa cistom psihologijom licnosti.

Citat
Više sam puta imao priliku da vidim kako osobe koje ispoljavaju ponašanje blisko mentalnoj retardiranosti koriste tuđi natal da uvrede sagovornika.

Pa kada mi u stvari i jesmo nas natal i od toga ne mozemo pobeci, uvek ispliva na kraju ono sto jesmo.  :smiley:
« Poslednja izmena: Jul 03, 2013, 08:35:58 posle podne od strane alea »

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Tradicionalna astrologija
« Odgovor #18 poslato: Jul 03, 2013, 08:58:26 posle podne »
U astrologiji magija ne podrazumeva ono što narod smatra; nema pilećih nogu, nema krila slepog miša, i nema sličnih prostakluka, radi se o nečem mnogo ozbiljnijem.
Uvek su onaj koji emituje i onaj koji prima kompletan mehanizam, nema jednosmerne akcije.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Alex

  • ***
  • 41
Re: Tradicionalna astrologija
« Odgovor #19 poslato: Jul 05, 2013, 11:45:28 pre podne »
 :D E bravo Miki bas si me lepo nasmejao.... :thumbsup2:  " nema pilećih nogu, nema krila slepog miša"

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Tradicionalna astrologija
« Odgovor #20 poslato: Jul 05, 2013, 01:46:30 posle podne »
Pilece nogice su iz najnize, elementalne magije sublunarnog nivoa, astrologija funkcionise i na tom i na visem, planetarnom, a alhemija pokusava da predje granice fiksnih zvezda. Najkrace.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Alex

  • ***
  • 41
Re: Tradicionalna astrologija
« Odgovor #21 poslato: Jul 05, 2013, 02:17:24 posle podne »
Vise Indijskih mistika opisuju Surya Loku(suncevo carstvo) to je njihov Raj a mozda i nas...KAzu da je to svet gde nema starenja svi izgledaju jako mlado negde u najboljim godinama zene oko 20 a muskarci oko 30...posto nema starenja svi su vecni i svi imaju sve moci sem moc kreacije tj nema sexualnosti posto nema nagona ka perpetuaciji kroz suprotni pol...Ali oba pola egzistiraju i zive u paru .Jedina razlika sa nama je sto imaju 4 reku umesto dve.Svi ti mistici znam za onog muktanandu i jos kojeg iz yoganandine knjige nemogu da se setim tacno imena...Kazu da je lepota nezamisiva obasjana nekom prelepom plavom svetloscu sve je prepuno zlata dijamanata i ostalih stvarcica dragulja zelenila vode itd...Ali kazu da se radi o potpuno drugom planu van imaginacije...Takodje svaka "sekunda" zivota u Raju ima toliki naboj egstaze i radosti da bi obican covek puko od takve snage...

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Tradicionalna astrologija
« Odgovor #22 poslato: Jul 05, 2013, 02:47:59 posle podne »
Univerzalna slika Raja. Sve kulture je nose i prenose kroz generacije. Moja opaska u vezi sa magijom je opaska o tome da se i magija zasniva na Aristotelovom kosmosu i da tradicionalna astrologija nije izvan tog konteksta jer se bazira na istim zakonitostima. Neverovanje u magiju povlaci i neverovanje u Aristotelov duhovni kosmos, a ovo u krajnjem skoru prozivodi neverovanje u tradicionalnu astrologiju. TA ne postoji izvan ovog konteksta, ona nije moguca.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com