Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640854 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1155 poslato: April 09, 2013, 10:50:25 pre podne »
Lili je znao stvari da "prilagodi" suprotno svim pravilima, samo da se ne bi zadrzao na problemu koji vodi ka suprotnom zakljucku. Astrologija ipak nije egzaktna i previse varijabli u trenutku nas prevazilaze. Uhvati momenat, daj sve od sebe pa kud puklo. Ne mora se uvek sve astroloski opravdati.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1156 poslato: April 20, 2013, 08:46:03 posle podne »
Menjala sam različite pristupe u računanju temperamenta al nekako se ova Mikijeva tabela pokazala najbolje. Sada samo nju koristim.

p.s. samo da vas pozdravim sve. Doći ću opet kada položim ispit. Sa ovim mojim promenljivim T-kvadratom jednostavno moram da se izolujem da bih nešto odradila jer mi previše stvari okupira pažnju...tako da moram sve druge mentalne aktivnosti da sasečem u korenu :D

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1157 poslato: April 20, 2013, 09:07:11 posle podne »
Sta studiras?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1158 poslato: April 20, 2013, 09:18:14 posle podne »
sada učim web programiranje...izabrala sam neke predmete koji nisu bili za moj nivo predznanja pa se sada mučim..pošto sam inače iz društvenih nauka...studirala sam književnost, ali sam se prebacila na III godini, tako da imam diplomu menadžera...što se tiče osnovnih studija, a sada sam na masteru..
mislim da je to možda zbog te fleksibilne X kuće, jer nekako u nekoj oblasti nema posla i se prebacujem na drugu...
a da ne pominjem averziju vladara X sa vrhom te kuće...nije ni čudo..negde mi je i teško da se fokusiram na jedno..

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1159 poslato: April 20, 2013, 09:22:43 posle podne »
Veliki pozdrav i tebi od mene draga Cherry :)

Mene zanima aspekt planeta sa Asc koji se orbis uzima?


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1160 poslato: April 20, 2013, 09:25:11 posle podne »
3 stepena planete, 5 svetla, mada je ovo samo uputstvo i to Zolerovo, ne i striktno pravilo. Obe brojke su iz helenskog perioda, pre prakse orbisa.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1161 poslato: April 20, 2013, 09:56:34 posle podne »
Hvala puno ja sam negde do 5 otprilike uzimala, to je to. U ovoj tablici postoji zadnja stavka Vladar karte, pretpostavljam da se misli na Almuten Figuris ?


*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1162 poslato: April 20, 2013, 09:59:19 posle podne »
Vladar karte je valjda vladar geniture.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1163 poslato: April 20, 2013, 10:21:04 posle podne »
Primogenitura bi trebalo da bude temperamentalni faktor, ali kako data formula nije iz tradicionalnog izvora, na sta je autor mislio, ne znam.
« Poslednja izmena: April 20, 2013, 10:22:52 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1164 poslato: April 20, 2013, 10:35:19 posle podne »
Ne znam, nekako sam došla do zaključka da je primogenitura faktor koji postoji u nama, pa je logičnije njega uzimati za temperament, a almuten je kao neki spoljašnji faktor, više sudbinski..valjda...

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1165 poslato: April 21, 2013, 11:14:02 pre podne »
Primogenitura bi trebalo da bude temperamentalni faktor, ali kako data formula nije iz tradicionalnog izvora, na sta je autor mislio, ne znam.
Koja formula, jer misliš na ovu temperamenta od Venture?
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1166 poslato: April 21, 2013, 11:15:12 pre podne »
Tu, koju si ti izneo, a koja lici na Zolerovu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1167 poslato: April 21, 2013, 01:10:21 posle podne »
Dovoljno je što se oslanja u tradiciji i ne krši tradicionalna uputstva. S'obzirom da je produkt rada Avelar-Ribero tandema, a kako su oni Zolerovi učenici smatram da nisu prekršili tradiciju, eventualno su manipulisali drugačije iod uobičajenog ali u granicama.
BTW ko će ga znati šta je još Zoler primio od Lemaja od tradicije, jer ni sam nije bio mnogo otvoren da ide dalje u objašnjenja od onog što je postavljao za pravilo, a nisam ni naišao na navode njegovih izvora u većini tehnika.
Lemaj je tek priča za sebe, čovek je bio potpuno zatvoren a posedovao je daleko više tradicionalne građe nego 2 Roberta i Pingri zajedno.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1168 poslato: April 21, 2013, 01:17:51 posle podne »
Uopste nije problem sto ce neko danas dati novi doprinos tradiciji. Meni, apsolutno, ne smeta i ovde se nije potegao TA izvor zbog kritike vec zbog moje nemogucnosti da objasnim na sta se faktor vladarstva odnosi, obzirom da u tradiciji imamo dva takva, odnosno, tri. Za Lilija znam na sta misli, za ovog coveka vec ne i u tome je jedini problem, ali pretpostavljam da i on poteze primogenituru jer je to, prosto, TA standard.

Citajuci Zolera shvatila sam da je on veoma, veoma improvizovao i mnogo svoga nakalemio na Bonatija u prvom redu.

astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1169 poslato: April 21, 2013, 02:54:08 posle podne »
Uopste nije problem sto ce neko danas dati novi doprinos tradiciji. Meni, apsolutno, ne smeta i ovde se nije potegao TA izvor zbog kritike vec zbog moje nemogucnosti da objasnim na sta se faktor vladarstva odnosi
Znam, delio sam do relativno skoro isti problem(imam ga i sad sa potpuno nejasnim proračunima) i lomio glavu da sveukupno saberem, sada se više oslanjam na rezultat manje na kontinuitet potpuno objašnjene teorije i sprovođenja u praksi

Za Lilija znam na sta misli, za ovog coveka vec ne i u tome je jedini problem, ali pretpostavljam da i on poteze primogenituru jer je to, prosto, TA standard.
Poteže, ali ni meni tu nije nimalo jasan pa nisam preneo njegov metod, jednostavno odudara i ne vidim po kom ključu radi

Citajuci Zolera shvatila sam da je on veoma, veoma improvizovao i mnogo svoga nakalemio na Bonatija u prvom redu.
Prva ljubav zaborava nema, hahahahahaaa
Kad je bio učenik onog Mejsona kojim se i onaj smešno-glupi Kor diči, naišao je u njegovoj knjižari na Bonatija, koji mu je potpuno raspršio iluzije oko modernističkog pristupa....potom je pitao Mejsona zašto ih ne uči tome, već glupostima, a Mejson mu je rekao da je to jednostavno veoma komplikovan metod a on nije imao živaca da ga savlada. Potom se Zoler udaljio od astrologije dok nije došao u kontakt sa Lemajem, pa je čak i prema njemu bio nepoverljiv dok nije video čime čovek vlada.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa