Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640862 Pregleda
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1140 poslato: April 03, 2013, 09:02:10 posle podne »
Prostitutka? :)

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1141 poslato: April 04, 2013, 01:39:45 posle podne »
Da, prostitutka. Vrlo rano pocela to da radi, presla na skidanja po klubskim scenama, posle desetak godina otvorila svoju ketering agenciju pa prosirila delatnost na neku vrstu poslovne pratnje, usluga masaze, sve i svasta i danas odlicno zaradjuje kao vlasnik i organizator usluga intimne vrste, uz organizaciju partija svih vrsta. Odlicno gradjena, vrlo visoka, zategnuta, barbi klasika. Lice ne narocito lepo, Lady je dobro procenila snagu muskog duha i fizikusa i toga kod nje prilicno ima. Novac joj je najvazniji, emotivna i osetljiva nije i vrlo hrabro gazi kroz svoje "poslovne projekte".

Natal je zanimljiv jer je zbog JU stvar trebalo da bude blaza, ali cinjenca da MA vlada 5. i 12. i da stoji na asc uz VE je prevagnula.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1142 poslato: April 04, 2013, 03:22:17 posle podne »
A možda i što je JU retrogradan, a SA koji bliskije aspektuje konjunkciju VE-MA u svom sedištu
MO u Co često daje proračunate osobe, a ovde je još u pitanju II znak.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1143 poslato: April 04, 2013, 04:11:21 posle podne »
SA je solidno zdrav zbog domicila, a i sekstil je u pitanju. Pride je u ljudskom, poslednjem (kumulacija arhetipske simbolike) vazdusnom i ljudskom znaku. Prosto, nije mi ubedljiv po pitanju promiskuiteta, a ona takva jeste, narocito je promiskuitetna bila u mladosti prema sopstvenom priznanju. Nekako mi se taj MA otkacio kod nje, u znaku uvecanja, na prvom uglu, a iz 12. kuce prema VE simbolici. Ne znam, morao bi SA malo korumpiraniji da bude. Da nije u Aq mogla bih ga ovde ukljuciti, ovako obzirom da vlada 2. znakom, a sekstilom podrzava konjunkciju na asc cini se pre kao signifikator zarade nego promiskuiteta.

Kod nje je zanimljiva i cinjenica da joj je sve okcidentalno, a vrlo rano se pustila u veliki promet i pocela da zaradjuje na, barem sto se mene tice, vrlo ruzan i neprihvatljiv nacin. Ako se vec sve tako slozilo sta ce joj okcidentalnost tek doneti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1144 poslato: April 04, 2013, 09:24:22 posle podne »
Mnogo puta sam video slične entuzijaste sa MA0VE, i ništa dalje da je preterano i neobično korumpirano.
Međutim mislim da je kod nje problem što je podeljena između kolera i sangvinika, recimo da definišem da joj je putarina na onoj stvari jednostavno bila najlakša
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1145 poslato: April 06, 2013, 08:11:52 posle podne »
Po cemu je ona sangvicnicne prirode, ja uopste ne vidim vazdusne znake u prici, jel moze neko da mi objasni?

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1146 poslato: April 06, 2013, 10:32:30 posle podne »
Sangvinije ima u MO fazi, znaku MO vladara i recimo u vladaru Asc-a (kao prirodni predstavnik), ali mislim da u celoj kombinaciji ipak ne preovladava jer je više suvih elemenata.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1147 poslato: April 06, 2013, 10:49:03 posle podne »
Da to sam videla i ja ali mi je bilo premalo da bih joj dodelila sangviniju, tnx :) , mada svako odredjuje prema nekom svom osecaju i iskustvu.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1148 poslato: April 08, 2013, 10:15:54 pre podne »
Da to sam videla i ja ali mi je bilo premalo da bih joj dodelila sangviniju, tnx :) , mada svako odredjuje prema nekom svom osecaju i iskustvu.

Ne daj bože da se po osećaju dodeljuje, onda bi bili ko modernjaci
Evo ti tabela pa je izboduj po pravilima
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1149 poslato: April 08, 2013, 12:16:34 posle podne »
Koliko ja znam ne odredjuju svi temperament po ovoj tabeli, ali ok, hvala pogledacu i prema njoj. Odnosno ja znam za neku kracu racunicu.

edit: Prema ovoj tabeli dobijam da je dominantan T+S ( kolerik ) a drugo mesto dele sangvinija i melanholija sa podjednakim brojem bodova.
« Poslednja izmena: April 08, 2013, 12:52:36 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1150 poslato: April 08, 2013, 03:10:06 posle podne »
Cija je to formula Miki?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1151 poslato: April 08, 2013, 03:20:16 posle podne »
Slicna je ovoj, kompilacijskoj,Zolerovoj.

1. znak na ascendentu
2. vladar asc prema osnovnoj prirodi nezavisno od pozicije u odnosu na SO i znak u koji pada
3. priroda planete u 1. kuci, severni ili juzni cvor u vezi sa JU-SA simbolikom
4. priroda znakova u kojima se nalaze planete koje blisko aspektuju stepen asc. recimo, u mom slucaju VE aspektuje asc, ali iz melanholicnog znaka pa se faktor odredjuje prema znaku, a ne planeti
5. priroda MO znaka
6. priroda MO faze
7. priroda znaka u kojem se nalazi MO dispozitor
8. priroda znaka u kojem se nalaze planete u bliskom aspektu sa MO s tim sto, ukoliko MO ima blisku konjunkciju, onda se gleda priroda planete, a ne znaka
9. priroda godisnjeg doba rodjenja
10. priroda primogeniture (znak u koji pada planeta sa najvise esencijalnog i mundanog dostojanstva)
11. priroda primogeniturne planete bez obzira na znak

 Koliko sam obavestena i sam je Zoler menjao istu i po pitanju temperamenta se tihe bitke biju, vise na pojedinacnom nego kolektivnom planu. Stvar zadugo resena nece biti jer se u medjuvremenu zakljucilo da temperament kao jedinstvena celina  ne postoji na svim nivoima licnosti najcesce (ima izuzetaka naravno) i da se mora razdvojiti temperament fizikusa, emocionalnog i intelektualnog dela licnosti. Ova dva su daleko tesnije povezana od fizickog. Kod Ptolomeja naziremo ovo u temi o signifikatoru duse, odnosno, nosiocu ponasanja i manira, koji prezentuju MO i ME sa svojim dispozitorima. Ovome se na telesnom nivou dodaje znak na asc sa bliskim aspektima do tri stepena, godisnje doba i lunarna faza. Fazu Ptolomej ukljucuje u opstu formulu temepramenta, znak u formulu o nosiocu ponasanja pa se isti tako dobijen integrise u ukupnu sliku. Na astrologu je da proceni kada je integracija neometana, a kada trazi dva odvojena nivoa. Formule su samo okvir u kojem se krecemo. Na kraju, uvek ostaje diskutabilno da li helijacke faze modifikuju primarni temeprament planete ili ne.

Zena iz mog primera je opste primarno sangvinicne, sekundarno kolericne prirode. Na emocionalnom nivou je sangvinicno melanholicne jer je MO u zemljanom znaku, prvoj cetvrti i hladnoj, poslednjoj mundanoj cetvrti. Na telesnom nivou izraziti kolerik, na intelektualnom kolericno-sangvinicna. Ovo znaci da je fizicki spremna kao kolerik, emocionalno je vise hladna nego sto nije, slabo pokazuje emocije i empatiju, stvari voli da zadrzi za sebe. Melanholicni znak MO i flegmaticni segment horoskopa prema sangvinicnoj fazi. Vise hladno nego toplo i ovde vidimo raskorak izmedju fizikusa i emocionalnog niova. Fizikus je ovde bolje povezan sa racionalnim, misaonim delom bica jer ME stoji u znaku iste prirode kao i asc i vladar asc. Sam po sebi je kolerican jer je okcidentalan sto znaci prilicno suv pa drugi kvalitet uzima od znaka u kojem je. Ona misli brzo, reaguje brzo, brzo donosi odluke, preuvelicava zakljucke (MO vidi dispozitora JU u brzom, prvom, vatrenom znaku). Emocije su joj izvan konteksta prva dva dela licnosti i zaista je tako. Prilicno topla i pokretljiva, inicijativna, ali emocionalno izolovana. MO je je pod dominacijom planete u racionalnom znaku i ovde imamo emotivno hladniju osobu. Kada citamo osobine kolerika i sangvinika hladnoca nije nesto sto ih karakterise i zato moramo razlikovati temperamente na fizickom, mentalnom i dusevnom delu, onako kako je Ptolomej sugerisao. Pogresno je ovo gurati u integralnu celinu. Koliko puta ste videli spretnog vatrenog tipa sa emocionalnom zadrskom i sporim mentalnim reagovanjem ili cak lenjog debeljucu koji razmislja munjevito i plane na najmanji povod ulazeci u konflikt. Problem je sto su sve varijante moguce uz fine prelaze i nijanse na svakom od ovih nivoa. Glupo je poentirati za zakljuckom da smo slozena bica.
« Poslednja izmena: April 08, 2013, 03:58:44 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1152 poslato: April 08, 2013, 04:49:36 posle podne »
Cija je to formula Miki?
koristi je João Ventura  ucenik Luis Ribeira i Helene Avelar tvorac skyplux programa. Inace su ovo dvoje osnivaci Akademije tradicionalne astrologije u Lisabonu. Ako se ne varam oboje su Zolerovi ucenici

http://www.skyscript.co.uk/rev_HeavenlySpheres.html
« Poslednja izmena: April 08, 2013, 04:53:06 posle podne od strane Miki »
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1153 poslato: April 08, 2013, 07:19:49 posle podne »
Jeste, rece ti meni jednom, ali sam ja zaboravila. Dobro sam ja Zolera prepoznala u toj formuli. Jedini problem je sto ista uopste nije nicija posebno u tradiciji tako da predstavlja kompilacijski zbir tradicionalnih nekih pravila koje mozemo obrtati uzduz i popreko i to je ok. Ipak, valja nam porazmisliti o nivoima na koje je Ptolomej uputio jer su zdravorazumski. U poslednje vreme poredim tu Zolerovu, posebnu Ptolomejevu i zbirnu Lilijevu i zakljucujem da se cesto rezultati poklapaju na nivou opste temperamentalne strukture, ali da je Ptolomejev pristup precizniji i solidan kada treba objasniti slozenosti necije prirode i nelogicnosti u onim slucajevima kada nam zbirna formula da flegmatika, a osoba kolerik prema opisu. Problem je u tome sto ljudi obicno opisuju emocionalne reakcije drugih ljudi, prosecno raspolozenje, ono sto mi danas nazivamo narav, a formule govore o zbirnom prosecnom kvalitetu rasutom po celom telu, dusi i umu i zato cesto nismo precizni sa ovim.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1154 poslato: April 08, 2013, 07:43:58 posle podne »
dilema je bilo oduvek. Negde sam naišao na Lilijev opis temperamenta koji se potpuno razlikovao od izračunatog, tako da je zaključio kako i tu ima odstupanja.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa