Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640853 Pregleda
*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #570 poslato: Februar 20, 2013, 06:40:56 posle podne »
Ma pod tim mislim da je mamu dobro ispitala kada je rođena
jedino ako nema još nekog od dece, brata ili sestru, inače su roditelji nepouzdan faktor
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #571 poslato: Februar 20, 2013, 06:47:14 posle podne »
Kako to misliš, misliš da iz natala njenog brata povežemo tačan stepen asc-a? Ako on ima neki faktor na nekom stepenu?

Gledam sad, po ovom vremenu asc joj aspektuje Sunce u Ribama, temperament je sangvinično-kolerićan, mehanholije nedostaje.
Po ponašanju je original Riba. Fizički izgled takođe, romantičan pogled, izrazito suva kosa, talasasta (Sunce). U mladosti jako mršava, mogao bi možda asc da se pomeri u termin Merkura..sada joj već metabolizam nije sjajan..
Ustvari kako god, pomerao se asc malo ili ne, ne menja se ništa što se tiče pozicije VII kuće..

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #572 poslato: Februar 20, 2013, 06:52:07 posle podne »
Al ste se zabavljali dok mene nije bilo tu.  :smiley:

Prvo, to što neko kaže o svojim životom je tipično subjektivna referenca koja nemora i najčešč nije u skladu sa objektivnom realnošču.
Osobeno su moderni astrolozi skloni ovakvom tipom razmišljanja, da se karta menja kao što se naša svesnost menja, bla-bla-bla.
Mislim da je neko pomenuo (Mina? Eoja?) kako je možda ona upoznala nekog novog. Vladara Godine - Merkur (ako ga uzmemo zajedno kao referenca sa planetama koje su u znakom profekcije a sam Merkur kao signifikator Essea natusa), kao i natalni vladar 7., vuče simboliku partnerstva opčenito, on se nalazi ispod Sunca u Solaru u 11., što mene sve vuče ka to da je ona dosta toga muljala u toj godini (na..bali smo ako nas njen muž (bivši) čita lol). Abu Mašar asocira Veneru ispod Sunca u solare sa skrivenim aferama, a pošto je Merkur  vladar sedme, pa vuče tu simboliku seksualnog spajanja, pogotovo što u solaru vlada 5-im znakom a Sunce pete divizije, rekao bi da ne znamo tačno šta se sve to dešavalo u toj godini (if you know what I mean).

Inače, što se trudnoče tiče, interesantno je primetiti Veneru u dostojanstvo na SR ASC, sa Mesecom i Jupiterom u SR 5, ne treba nam Uran da bi ovo objasnili, niti status braka, a za to su več ostali dali dobre tradicionalne reference.

U svakom slučaju, Cherry, hvala za dostavljanja ovog interesantnog primera.

Takođe, ne retko viđam natalni L1 i L7 u opoziciju u Solaru razvoda.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 06:59:50 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #573 poslato: Februar 20, 2013, 07:06:27 posle podne »
Hmm, mislim da se to odnosi na to što mi se negde čini da je njoj dete bilo važnije od braka. Verovatno zato negde ni ona nije bila spremna da se žrtvuje zbog braka, kada je malo lošije krenulo.

Negde i sada vidim da ona razmišlja u pravcu da joj nije stalo do braka kao forme i negde je jedna od najnerealnijih osoba koje sam ikada upoznala, očekuje da u braku ima strasti, i ljubavi kao prvog dana upoznavanja.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 07:23:44 posle podne od strane Cherry »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #574 poslato: Februar 20, 2013, 07:38:53 posle podne »
Ja sam rekla da mislim da je upoznala nekog novog ali ako je u tom solaru upoznala muza odnosno udala se eto to je to jer sam ja pretpostavljala da je muza upoznala nekada ranije odnosno da se udala ranije. Sto se opozicije u Solaru i razvoda braka tice, moja drugarica se upravo udala tokom takvog solara  ;D s tim da se jesu sporeckali nesto pre toga i za malo da se razidju.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #575 poslato: Februar 20, 2013, 07:40:58 posle podne »
Muža je znala duži niz godina, a zabavljali se oko 2, nije u tom solaru. Nije nikoga novog upoznala.

Hmm Lady, a da nisu recimo solarni vladari I i VII bili u opoziciji, a natalni u nekom ok aspektu u solaru?

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #576 poslato: Februar 20, 2013, 08:18:53 posle podne »
U jednom solaru se dosta toga moze izdesavati, osobeno kod ovakvih promenjlivih karaktera kao sto je ona : D
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 08:20:36 posle podne od strane Ile »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #577 poslato: Februar 20, 2013, 08:20:26 posle podne »
Izgleda da sam lose videla ili nije bilo za nju a sada ne mogu da nadjem kod koga sam to videla. Elem, njoj se nisu videli L1 i L7 a isti joj je podznak bio kao i natalno tako da su iste planete vladari. Pritom joj se natalno L1 i L7 vide preko kvadrata a ima i opoziciju Mesec-Mars preko ose 1-7 kao i osu cvorova  ;D

Nesto sam ja pretumbala u glavi izgleda ali znam da sam kontala da je to zato sto je ona isla za inostranstvo, bila nekoliko meseci tamo pa su bili razdvojeni ali sad da me ubijes nemam pojma kako sam dosla do toga  :mad:

I da, primetila sam za neke da su im L1 i L7 u solaru u godini rodjenja bili u kvadratu.

« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 08:26:03 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #578 poslato: Februar 20, 2013, 08:39:44 posle podne »
A da li ste pratili Tačke braka, kod venčanih osoba, da li njihove pozicija može da označi motive ulaska u brak?
Ovde se lepo uklapa da je kuća u kojoj se nalazi vezana za brak.

Baš šteta za ovu devojku, nadam se da će uspeti da nađe nekog novog. Bar kada dete odraste. Fina je osoba, nije taj neki muljatorski tip, jedino što je zaljubljive prirode i nerealna.
Generalno jeste da tipovi Riba imaju tu tendenciju da muljaju u ljubavi više nego ostali znaci, kada su Ribe izražene..

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #579 poslato: Februar 20, 2013, 08:58:30 posle podne »
Mislim da se dosta propusta i gubi ako se ne gleda i profekcioni vladar 7. ili bilo kog drugog polja koje se za neku godinu analizira. Jer ako je princip vazeci kod AC, ne vidim zasto ne bi bio i kod svakog drugog segmenta karte.

U tome smislu i profekcija same tacke braka&co kao i profekcija planeta ka tacki. Kad ona predaje natalnom/solarnom malefiku, moze se ocekivati drmanje kaveza.
« Poslednja izmena: Februar 20, 2013, 09:07:42 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #580 poslato: Februar 21, 2013, 09:15:23 pre podne »
Kako to misliš, misliš da iz natala njenog brata povežemo tačan stepen asc-a? Ako on ima neki faktor na nekom stepenu?

 
Ustvari kako god, pomerao se asc malo ili ne, ne menja se ništa što se tiče pozicije VII kuće..
Ne, nego majke lako pomešaju vremena rođenja dece.
Ovo drugo je poenta, samo natalno sedmo polje je preduslov za sva dešavanja, a ovde je jasno definisano pravilo o SA i čvoru odradilo svoje, ništa nije netipično, da bi trebalo tražiti tačke, tačkice i tačketine.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Eoja

  • ***
  • 32
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #581 poslato: Februar 21, 2013, 02:10:07 posle podne »
Kako to misliš, misliš da iz natala njenog brata povežemo tačan stepen asc-a? Ako on ima neki faktor na nekom stepenu?

 
Ustvari kako god, pomerao se asc malo ili ne, ne menja se ništa što se tiče pozicije VII kuće..
Ne, nego majke lako pomešaju vremena rođenja dece.
Ovo drugo je poenta, samo natalno sedmo polje je preduslov za sva dešavanja, a ovde je jasno definisano pravilo o SA i čvoru odradilo svoje, ništa nije netipično, da bi trebalo tražiti tačke, tačkice i tačketine.

Ova majka je nakon što je mezimac promolio malu modru njušku, podigla glavu ocu i pitala: Koliko je sati  :D :D :D?

17.52, nekrolozi  :D :D, reče otac modrog. Ali, nisu sve majke fanatici tačnog minuta rođenja  ;D.


*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #582 poslato: Februar 21, 2013, 11:14:43 posle podne »
Setila sam se još jedne žene sa sličnom situacijom- Severina  :smiley:
Isto po rođenju deteta odlazi od muža (mada nisu bili venčani zvanično jer se kralj bakra nije navodno razveo od bivše žene).

Opet Sa u Blizancima u vezi sa VII.
Kod nje u averziji vladari I i VII, mada svetla se vide.
Nije možda čudno i da se razvedu obe, ali je čudno, bar meni, što sa tim Saturnom u vezi sa VII kućom, to bude tako brzo, nije da se jedno vreme muče u tom braku pre nego što odu, već baš suprotno.
« Poslednja izmena: Februar 21, 2013, 11:18:38 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #583 poslato: Februar 21, 2013, 11:32:23 posle podne »
Setila sam se još jedne žene sa sličnom situacijom- Severina  :smiley:
Isto po rođenju deteta odlazi od muža (mada nisu bili venčani zvanično jer se kralj bakra nije navodno razveo od bivše žene).

Opet Sa u Blizancima u vezi sa VII.
Kod nje u averziji vladari I i VII, mada svetla se vide.
Nije možda čudno i da se razvedu obe, ali je čudno, bar meni, što sa tim Saturnom u vezi sa VII kućom, to bude tako brzo, nije da se jedno vreme muče u tom braku pre nego što odu, već baš suprotno.

Ala je ta partilna telesna konjukcija pozudnih planeta u Blianzima odigrala svoju ulogu, osobeno sa Merkurom koji ih dominira i dispozira, pa sve to ucinio javno  ;D

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #584 poslato: Februar 21, 2013, 11:45:22 posle podne »
Hmm, pa čini mi se da to objašnjava onaj skandal sa snimkom, ali ne i brak..naravno, negde jeste sve to povezano, ali opet me čudi izostanak braka kod nje, a više puta je bila verena..