Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640852 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #225 poslato: Februar 01, 2013, 10:15:20 posle podne »
I da ne pominje, ne menja na stvari. Dodekatemorije, kao i svi ostali nacini podele Zodijaka, deo su astroloskog predmeta, a ne metodologije per se. Predmet je integrisan u svaku mogucu tehniku, u smislu da je referenca za tehnicke derivacije, a ne obratno. U "Cetvoroknjizju" cela I knjiga je posvecena predmetu (Uvod, Planete i poglavlja o njihovim klasifikacijama, Aspekti, Fiksne zvezde, 4 kardinalne tacke, klasifikacije delova Zodijaka, tj. znakova, dostojanstva i manje podele Zodijaka u koje spadaju termini, dodekatemorije i monomorije). Dodekatemorije se mogu svrstati u simbolicku potpodelu Zodijaka za razliku od Ptolomejevih termina koji su bazirani na astronomskom principu. I u predmetu i u tehnikama nailazimo na ovu dualnost simbolickog u odnosu na astronomski referent. od II knjige Ptolomej krece ka pojedinacnim delineacijama natalne i mundane grane, odnosno, prediktivne astrologije na kraju. Pored dodekatemorija u TA se mogu sresti i pomeni devetina koje prema nekima imaju indijsko izvoriste, prema drugima pak rimsko. Cak i te devetine nisu tehnika vec finesa onog dela predmeta koji se odnosi na Zodijak. Predmet je prvo nacelo, okvir u koji se tehnike moraju uklopiti prema ideji na kojoj su zasnovane. Recimo, profekcije svoju ideju opravdavaju time sto simboliku dvanaestne podele Zodijaka simbolicki prenose na 1 godinu, mesec, dan,cas.
« Poslednja izmena: Februar 01, 2013, 10:17:41 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #226 poslato: Februar 08, 2013, 10:34:15 pre podne »
Sta biste za period od povratka 2012. do povratka 2013. predvideli zeni rodjenoj 21.8.1976. u 4.50 u Beogradu (asc 28.Le)?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #227 poslato: Februar 08, 2013, 09:31:22 posle podne »
Pristupio sam ovoj karti, kao horarnoj. ;) Zbog aplikacionog kvadrata Meseca ka Saturnu, a koji vladaju petom i jedanaestom, u padajućim kućama i bez dostojanstva, rekao bih da ovo ukazuje na trudnoću, ali koja će biti rizična. Vrlo je moguć spontani ili abortus (ako ne želi dete ili zbog toga što nije znala da je ostala trudna i uzimala lekove, alkohol i slično. U najboljem slučaju će morati da održava trudnoću. Posebno je rizičan prvi mesec trudnoće. Aspekt postaje egzaktan u martu 2013.-e, tako da će se najverovatnije tada sve dešavati. Neki savet: prezervativi i redovni ginekološki pregledi.

Sada, ne znam da li je u bilo kakvoj vezi ili braku ... Karta solarnog luka, zbog konjunkcije Meseca i Saturna, mi govori o mogućim problemima u vezi, zahlađenju, razdvajanju. Ako nije, možda će osećati obavezu i morati da se uda jer je ostala trudna, što i nije baš najsrećnije rešenje. April, 2013.-e.

P.S.

Pitam se. Kako da ustanovim da li se neki događaj odnosi na samu osobu ili na neku iz njenog okruženja? Konkretno, u karti solarnog luka progresivni Mars je u trigonu sa natalnim Mesecom. Da li to ukazuje da je (da će) se preseliti, promeniti boravište, otići u inostranstvo ili da će porodica i roditelji biti u prvom planu (bolest, smrt). Oduvek me je to zanimalo. Da li je to uopšte moguće?
« Poslednja izmena: Februar 10, 2013, 02:56:04 posle podne od strane Miloš »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #228 poslato: Februar 08, 2013, 09:39:50 posle podne »
SO i asc bi trebalo da budu na kraju Le.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #229 poslato: Februar 08, 2013, 09:49:13 posle podne »
Jel' ovo direktivna ili progresivna karta ili?

Sta drugi misle, sta joj se desilo?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #230 poslato: Februar 08, 2013, 09:51:18 posle podne »
ok, shvatila sam. sekundarije.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #231 poslato: Februar 09, 2013, 06:10:34 posle podne »
Jos pre neki dan sam uzela da pogledam i nikako, neke nezgodacije se sve desavaju usput :)

Ja imam utisak da se nesto desava ocu. Jer je profekcija u Lavu a a znak Lava i Sunce su u solaru 4. znak koji je u aspektu sa Marsom koji natalno vlada Ic-om a u Solaru je u 6. kuci. Ili neka opasnost po oca ili eventualno preseljenje jer Ic je i dom pa nesto oko kuce. Pritom je u solaru Mars u konjukciji sa Saturnom. Ne znam vuce mi ipak na zdravstveni problem nekog od ukucana. Hm, sada gledam progresije i Mars dolazi na Fortunu a i egzaltirani je vladara njene 6.kuce neka ugrozenost njenog tela/zdravlja je takodje moguca varijanta. Firdarski period Mars/Mesec gde je Mesec u 12.znaku ... izolacija hm. Isti taj Mesec aplicira Veneri vladaru solarnog Asc. Nekako mi sluti na neciju bolest, moguce neko od clanova porodice a vala moguce i ona sama da je u pitanju, nisam sigurna.

p.s. Jel ovo karta one zene koja ima problem u partnerskim odnosima, sto zeli garancije u startu. Znam da je bilo Sunce u Lavu na Asc ?
« Poslednja izmena: Februar 09, 2013, 10:54:47 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #232 poslato: Februar 10, 2013, 10:27:31 pre podne »
Odlicno L. Ispravno si procenila. Otac joj je umro krajem januara od posledica mozdanog udara. Obzirom da ima 36 godina profekcije su joj po drugi put ispunile krug, vracajuci se na pocetnu poziciju cime SO iz Le dobija na znacaju. U solarnom povratku je u egzaktnom aspektu, gotovo savrsenom, sa MA, vladarem dsc. Interesantno je da horizont solara egzaktno pada na natalnu meridijansku osu, bukvalno egzaktno na taj nacin dovodeci ic natala tacno na dsc povratka. MA vlada ic-om i zapadom povratka. Istovremeno SA tranzitira 4. njenim znakom od asc. Primarne direkcije i to mundane u februaru ME dovode tacno na asc. ME natalno vlada 11. sto je 8. od 4. MA termin vec dugo prolazi primarnom rotacijom preko stepena asc, sve do 2016. tako da se pitanja kojima MA natalno vlada moraju razresiti do te godine. U starogrckom solaru SO pada u 8. kucu, blisko apsektujuci MA0SA na mc-u. Zbog ovoga se i preselila, tj. vratila kuci kod majke. Njen primer jesmo iznosili na astro-artu, radi se o zeni sa hronicno velikim problemima u partnerskim odnosima.
« Poslednja izmena: Februar 10, 2013, 10:30:18 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #233 poslato: Februar 10, 2013, 05:29:42 posle podne »
Lady, evo da iskoristim 100-ti post da te pohvalim, pa ti si postala "opasna"  :D

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #234 poslato: Februar 10, 2013, 05:41:47 posle podne »
Zahvaljujuci vama svima nesto i ja naucih  ;)

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #235 poslato: Februar 10, 2013, 05:50:29 posle podne »
Ide to tebi bas dobro  :)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #236 poslato: Februar 10, 2013, 07:08:20 posle podne »
Steta sto nema plusica da vas nagradim za ove lepe reci  :-*

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #237 poslato: Februar 10, 2013, 07:36:00 posle podne »
Steta sto nema plusica da vas nagradim za ove lepe reci  :-*

Ma pusti plusice  ;)

Drago mi je kad neko napreduje u vjestini prave astrologije, da nas bude sto vise :)
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #238 poslato: Februar 11, 2013, 04:15:09 posle podne »
Drago mi je kad neko napreduje u vjestini prave astrologije, da nas bude sto vise :)
Migracije su u toku. :)

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #239 poslato: Februar 11, 2013, 06:00:51 posle podne »
Evo jedno interesantno zapažanje koje sam trenutno čuo od Šmita (mislim u njegove lekture) a bazirano na Paulus od Aleksandrije.

Ovo su znake koje su od izuzetan značaj:
- Angularni znaci
- Znaci gde padaju Svetla.
- Znak Merkura
- Tačka Sreče, Duha ili Neophodnosti.
- Znak prenatalne lunacije.

Dobro je kad su duade Benefika u gorenavedena mesta.
Loše je kad malefici padne u neka od ova mesta.

Šta "dobro" i "loše" znači, je več druga priča.

Pa tako, gledaš da li duada nekog benefika pada u angularan znak, u znak gde su svetla, u znak gde se nalaze Tačka Sreče, Duha ili Neophodnosti ili znak prenatalne lunacije.