Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640562 Pregleda
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1380 poslato: Mart 12, 2014, 08:59:45 posle podne »
Ja ne verujem da iko moze na bilo koga da utice u tom smislu da sada ostavi on nju a voli je. Ljudi sa Mesecom u napetom aspektu sa Marsom pa i konj. su nekako po difoltu cini mi se histericni, mada Ovnovi generalno drame poprilicno ali ja nekako mislim da je ovde njen Mesec ugrozen ovim Marsom i da ta konjukcija pravi problem, pogotovu sada sto je tranzitom Mars na Mesecu, eto bas se sada ispoljilo, mozda je cak i Marsova neka vladavina, moglo bi da se pogleda. Elem, s obzirom da se Mesec odvaja od Marsa, mozda ovo nekako i oslabi vremenom. Mislim , najlakse je odustati i reci dovidjenja ti zeno imas neki ozbiljan problem. Mislim da bi mnogo plemenitije i bolje bilo da proba sa njom da se razgovara, ukaze joj se na to da nesto tu nije u redu, odvede kod lekara, sta god. Bas mi je zao sto se sve to desava.
Ako pogledamo njegov natal jasno se vidi da njemu takva neka i mora da zapadne. vl. desc Mesec 0 Venera u Skorpiji a Mars u 7oj, u 8. znaku. Ne znam koliko je on u moguvnosti da izbegne taj tip zena. Jedino da se pojavi neka u simbolici egzaltiranog vladara desc. Jupiter u Vagi pa da sa takvom nekom osobom izgradi nesto kvalitetnije.
« Poslednja izmena: Mart 12, 2014, 09:13:05 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1381 poslato: Mart 12, 2014, 10:33:58 posle podne »
Sta znaju ljudi sta je ljubav. Misle, to je njihov sentiment koji se aktivira u vezi sa odredjenom osobom. Nije, barem nije tako bilo u tradiciji. Ljubav je proces integracije rodno suprotstavljenih principa unutar licnosti koji se sprovodi kroz vezu sa drugom osobom. Pojednostavljeno, ljubav je proces ucelinjenja osobe ili postajanje osobe boljom nego sto je bila pre odnosa. Ako ovoga nema, nema ni ljubavi. Zena koja vladara 7. i, jos vaznije, prvog triplicitetnog dispozitora SO, ima u 8. u debilitaciji, uz negativnu recepciju izmedju svetala, nije neko ko ima razvijen potencijal za postizanje cilja koji se krija iza ljubavnog procesa. Takva se osoba ne voli, prema takvoj se osobi imaju sentimenti i cesto razvija zavisnost koja se brka sa ljubavlju. Kada neko ima MA u vezi sa zenom u svom natalu to znaci da, teoretski naravno, moze da bira zenu sa razvijenim MA principom, ali zenu koja u svom natalu nema takav odnos svetala i tako lose integrisanu VE kao prvog signifikatora partnera. U tome je poenta astroloske intervencije. Da prepoznamo gde ima, a gde nema ljubavi. Naravno, pre toga moramo odluciti da li verujemo Platonu kada govorimo o ovim stvarima ili savremenom stavu o pitanjima odnosa izmedju ljudi koji se uglavnom svodi na pricu o samozadovoljstvu i vrlo apstraktnom samoispunjenju za koje malo ko zna sta zaista znaci. U ljubavi se zaista ne moramo uvek dobro osecati, cak je pozeljno da se ne osecamo lagodno, ali ishodiste mora biti bolja osoba, ne meksa, ne popustljivija, vec hrabrija, odlucnija, manje sebicna...Sve ono sto osoba nije bila pre odnosa, trebalo bi da postane u odnosu sa drugom osobom i ovde se misli na kvalitetne osobine. Kod muskarca to mora biti odlucnost, pravicnost, hrabrost i pozrtvovanost...
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1382 poslato: Mart 12, 2014, 11:25:50 posle podne »
Ma situacija je deset puta gora od toga sto ja mogu da predstavim ovako na forumu.
Na kraju sam se ja umesala, jer je haos trajao dva dana i dve noci. Ona je u tom napadu sebi odsekla kosu, samarala se i kojesta da vam ne pisem...u stanju soka smo svi mi ovde.
Na kraju sam zvala njenog oca i rekla da pod hitno neko dodje, jer je njoj potreban lekar.

Lady ja mislim da postoje stvari za koje se ne treba boriti.
Njoj je ta konjunkcija na vrhu 7. pa je sva teatralna! Svi u kuci smo u stanju haosa, sve ona iznosi u javnost i na tacni, njihovu intimu, sve!

Ja sam sa njom zaista razgovarala na najplemenitiji mnoguci nacin na koji se moze sa nekim pricati. Jutros sam kasnila sat vremena na posao pokusavajuci da je smirim, govorila joj sa puno ljubavi i topline, o njihovoj buducnosti o svemu lepom sto ih ceka, dok je ona plakala i pricala nebuloze. Ne moze se njoj pomoci, njoj zaista treba strucno lice. Primetila sam ja da nesto nije kako treba jos pre mesec dana kada je napravila slicnu scenu zbog fejsa, i jos tada sam joj stavila do znanja da ne moze da maltretira moje roditelje, jer je tada cimala mamu da joj prica ko su njegove bivse devojke. I posle nekog vremena ponavlja se ista prica! Nije to slucajnost.
Ja mislim da ovo nije ljubomora iz ljubavi vec patologija kojoj je ovo samo izgovor, ovo je samo maska za neki dublji problem. Mislim da to moze da vodi strasnoj destrukciji.

Ne mozemo mi biti odgovorni za svakoga i sve na svetu. Ja svog brata volim i ne mislim da treba da zavrsi svoj zivot time sto ce strepeti nad nekim i protraciti svoje godine lececi nekoga i dozivljavajuci ovakvu agoniju! Isponizavala ga je pred mamom i predamnom pred drugarima, svasta mu rekla, udarala ga, ponasala se prema njemu kao prema ulicnoj dzukeli, ali bukvalno tako, a tek su mesec dana u vezi?! Pa sta ce biti za par meseci? Ja uopste ne mislim da to moze da popusti kroz vreme, mislim da ona ima dijagnozu za koju mi nismo znali. Majka joj je umrla kada je bila dete i verovatno da neke stresove nije u stanju da prevazidje, ali iskreno i ponasa se vrlo bezobrazno u nekim momentima, toliko da smo mi svi jednostano zanemeli. Postavlja se izuzetno dominantno, nardjivacki, sadisticki, a brat mi je toliko labilan i slab da se plasim da ce ga samleti i unistiti mu samopouzdanje i samopostovanje! I plasim se da ce popustiti i uvlaciti joj se, sto stalno radi.

A u pravu ste, samo takve zene on sa VE0MO u Skorpiji i privlaci u svoj zivot.
Jos je njena VE na ovoj njegovoj konjunkciji...sutra sam rekla njenom bratu da hitno dodju jer cu je smestiti u bolnicu.
I insistiracu na tome da je odvedu, i da se ovo sto pre okonca. Ja ne mogu njega da gledam kako je sav izbezumljen. To nije ljubav, ovo je patologija i neki zesci poremecaj.
« Poslednja izmena: Mart 12, 2014, 11:40:52 posle podne od strane alea »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1383 poslato: Mart 13, 2014, 01:15:34 pre podne »
Aha, sada mi zvuci stvarno ozbiljno. Nisam ukapirala da su oni tako kratko zajedno. Ne znam, necu da se mesam, ali mislim da je jako tesko nekome nametnuti da ostavi nekog. Tvoj brat nije malo dete, valjda ume sam da donese odluku sta ce sa njom da radi. Mene bi izludelo da mi se bilo ko od mojih mesa u vezu ma koliko dobro da mi misli.


« Poslednja izmena: Mart 13, 2014, 01:17:09 pre podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1384 poslato: Mart 13, 2014, 10:55:07 pre podne »
I mene bi izludelo, i niko se nije mešao dok to nije preraslo u patoligiju i histeriju. To nisu normalne reakcije ili ljubomora, već histerija praćena agresivnim ponašanjem, povredjivanjem i samopovredjivanjem, osóba koja óčigledno ima iskrivljenu sliku realnosti i potrebu za destruktivnim ponašanjem. Njoj je neophodna stručna pomóć, zaista, mislim da u suštini ovo blage veze nema sa mjima već je uzrok mnogo dublji, a niko od nas nije stručnó lice pa da joj pomogne, jer ovo prevazilazi ljubavni problem. Mislim da bi bila u stanju svašta da učini.
« Poslednja izmena: Mart 13, 2014, 11:00:50 pre podne od strane alea »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1385 poslato: Mart 13, 2014, 12:52:50 posle podne »
Po ovome kako opisujes njeno ponasanje zaista zvuci ozbiljno i kao da je potrebno konsultovati strucno lice. Nadam se da cete uspeti da resite sve na najpovoljniji nacin.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1386 poslato: Mart 13, 2014, 05:06:24 posle podne »
Epilog je taj da je otisla sa svojim bratom na par dana, i da sam usput i ja dobila samar od nje...sta reci vise?

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1387 poslato: Mart 13, 2014, 05:20:20 posle podne »
Iju ju ju ju.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1388 poslato: Mart 27, 2014, 12:38:22 posle podne »
Dve sestre, jedna zavrsila u Australiji gde danas zivi sa suprugom. Pre toga zivela u Juznoj Africi. Druga sestra sedentarac, nije mrdnula iz Beograda, ne putuje, niti to zeli...Koja od dve je u inostranstvu?

29.4.1979. 16.15, Beograd. Asc Li
23.7.1971. 1.35 am, Beograd, asc Ge
« Poslednja izmena: Mart 27, 2014, 03:25:40 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1389 poslato: Mart 27, 2014, 03:33:53 posle podne »
Ja bih rekla da mladja sestra putuje jer ima Asc u kardinalnom znaku sa vl. asc u kardinalnom znaku gde je Venera u Marsovom znaku koji voli da bude u pokretu i pritom je Mars ugaon i blizu same Venere. I ovaj Mesec u 9. me takodje asocira na to da ima potrebu da bude negde daleko.

KOd druge sestre kada sam videla da joj je vl. Asc u Lavu odmah mi je proslo kroz glavu da ona bas i ne voli promene pritom je Merkur na Ic-u, vezana je za svoj dom. Ja imam Sunce kao vl. Ic-a na Asc i ja sam vezana za moju kucu. Saturn kao vl. 9 je kadentan pa mi se cini da to nije nesto sto se tako lako ostvaruje u zivotu.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1390 poslato: Mart 29, 2014, 11:13:00 pre podne »
I ja tipujem na to da je mlađa u inostranstvu. Pre svega VII, gde se nalazi vladar Asc-a, jeste tradicionalno vezana za odlaske u inostranstvo. Tu se još našao i vladar IX, pa i sam vladar VII. Ovako đuture meni zaista daju sliku odlaska i življenja u inostrastvu pa i braka sa strancem.
Još jedna stvar koja me je na to podstakla - MO u IX.
A i ova je tipičan sagvinik tako da se sve uklapa u sklonost kao promenama mesta življenja.

E sad, ova starija... ME kao vladar Asc-a  leže (skoro) tačno na IC odvajajući se opozicijom od retro MA iz IX kuće, a idući kvadratom na retro JU u VI kući. Ovo mu dođe neka vrsta opsade prirodnog i slučajnog malefika preko aspekata gde su oba na ovaj ili onaj način vezani za daleka putovanja.
Takođe, MO se još nije potpuno promolio iz sunčevih zraka, a SO je ujedno vladar tog IC-a... Velika verovatnoća jeste da su stariju sestru sami roditelji nekako sputavali da razmišlja o odlascima van zemlje (tipa bolešljiva kao dete ili su jednostavno previše vezani za nju).

Ovo je utisak na prvu loptu...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1391 poslato: Mart 29, 2014, 05:56:29 posle podne »
Ja bi rekao da starija putuje
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1392 poslato: Mart 29, 2014, 10:20:52 posle podne »
I ja mislim da je starija u inostranstvu ali sam cekala da neko pametniji to kaze. Mladja me vise asocira na sedentarnu osobu zbog SO i SA u zemlji, a ovaj MO u 9 opisuje njenu sestru. Starija je dominantni kolerik i ne lici na nekoga ko bi statirao ispred tv-a.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1393 poslato: Mart 30, 2014, 12:19:29 pre podne »
Starija je otisla. Ptolomej u vezi sa ovim pitanjem upucuje na MO na prvom mestu, ako je na dsc ili kadentan uvek je znak promena mesta boravka. MA jednako tako, kada je na dsc ili u 9. ili je na 180 ili 90 prema luminarima. Interesantno je da se ovde trazi tezak aspekt jer je i putovanje u to vreme spadalo u poduhvat takve vrste. Tacka fortune u pokretljivim znacima jos jedan je pokazatelj istog. Ako MO ili SO padaju u muske kvadrante, putovanja su vise ka istoku i jugu, ako su u zenskim, ka zapadu i severu...

Kod starije sestre imamo pokretljiv znak na asc i vladara asc koji se odvaja od MA na mc i ide ka vladaru 7. U fiksnom znaku prema Ptolomeju znak je dugih i stabilnih boravaka u daljini...MO u kadenciji ka 180 od MA na mc. Klasican, skolski aforizam za ovu stvar. Vladar 9. u znaku asc...Stvar koja vuce na suprotan zakljucak je taj ME iz 1. u 4. u fiksnom znaku, ali to je ME pod aflikcijom nemirnog MA na uglu...

I druga sestra ima pokazatelje nesedentarnosti. Kardinalni asc, vladar asc u kardinalnom znaku u 7. u kojoj je MA na dsc. Topli temperament, vladar asc u MA nemirnom znaku. Obe imaju MA na uglu, ali kod ove MO je u znaku od 60 prema MA. Nema izazovnog aspekta sa njim, a Ptolomej prvo to nabraja. MO u 9. kako Ljubinka rece jeste pokazatelj starije sestre "negde tamo daleko", ali i starija ima VE u kardinalnom znaku i MO u kadenciji ka 180 od MA. I kod nje bi slicno mogli da zakljucimo. Cini se da ovaj r MA, koji pada od ugla, vraca se u 9. i aflikuje MO u kadenciji, presudjuje.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1394 poslato: Mart 30, 2014, 10:52:39 pre podne »
Kao što sam i pretpostavljala   :D  :D  :D

Starija je otisla. Ptolomej u vezi sa ovim pitanjem upucuje na MO na prvom mestu, ako je na dsc ili kadentan uvek je znak promena mesta boravka. MA jednako tako, kada je na dsc ili u 9. ili je na 180 ili 90 prema luminarima. Interesantno je da se ovde trazi tezak aspekt jer je i putovanje u to vreme spadalo u poduhvat takve vrste.

Moraću da nađem vremena da ponovo čitam Ptolomeja.
Meni je ostalo u sećanju ponešto vezano za položaj MO i putovanja, ali kod starije je još pod sunčevim zracima pa mi je to bio negativan pokazatelj. E sad, što se tiče ovih teških aspekata, ja sam ih posmatrala u negirajućem kontekstu razmišljajući kao prosečan stanovnik Srbije kome je trajni odlazak u inostranstvo neka vrsta povoljnosti koje život može da pruži, a zapravo napuštanje rodne zemlje je uglavnom posledica lošeg života u njoj što ne bi ni trebalo da bude iskazano povoljnim aspektima.

"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović