Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 220920 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #225 poslato: Jun 17, 2013, 01:43:54 pre podne »
Kazimi je konstanta kao i svaki aspekt, ali kada ce se aktivirati u smislu maksimuma zavisi od pozicije u mundanom krugu i perioda vladarstava po razlicitim osnovama.

Cherr, ona nije biseksualna.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #226 poslato: Jun 17, 2013, 12:29:12 posle podne »
Kod Kareluse nije Mesec u izgonu jer je u 8. znaku ocigledno ako je u Vodoliji tako da ona opet kako tako funkcoinise a verovatno i zbog averzije se ukljuce triplicitetni vladari u pomoc pa ona pomocu njih funkcionise. Elem, posebna je izgleda nevolja kada se nadje ovako Vladar Asc u znaku desc a i obrnuto. Imam vise primera gde je ljubavni zivot bas los. Jer ispada da ta planeta pokazuje i vladara asc a i samog partnera jer je u toj kuci pa cesto bude nista+ nista = nista odnosno dve slabe/"nesposobne" osobe. Bas sinoc bejah sa drugaricom koja je podznak Ovan sa Marsom u Vagi i sretosmo nekog njenog bivseg, ona je inace sva pogubljena, dobra cura ali nekako ne znam cudna u tom smislu vladanja svojim zivotom, s sinoc videh da je isti takav i taj njen bivsi. Slicno ima i druga jedna moja drugarica samo obrnuto vladar desc dosao u znak asc ( Mesec u Jarcu, ona asc Jarac). E sada njen vladar Asc je prilicno ok ( Saturn u Vagi )pa joj pomaze da ona koliko toliko taj Mesec kontrolise ali ni ona ni njen muz nisu bas cvecke odnosno problematicni su kada je brak u pitanju .
« Poslednja izmena: Jun 17, 2013, 05:54:52 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #227 poslato: Jun 17, 2013, 10:04:08 posle podne »
Bezveze mi je palo na pamet to, jer znam par devojaka sa istim simptomima, depresija koja mora klinički da se leči, umalo samoubistvo..a u korenu je bio taj problem nepriznavanja te potrebe u sebi..

Nije čudno da ima toliku potrebu za partnerom, tipično za ovakvog vladara Asc..ali me čudi kako je tako dugo sama..očekivala bih pre osobu koja ima mnogo veza, koje su možda i neuspešne, koja malo guši partnere, i projektuje svoje nedostatke na njih, ali nikad ne bih rekla da je godinama sama..
Ima i dosta kolera i odatle možda taj bes neki..

Malo je i karta koju sam vam postavljala problematična u tom smislu, baš istom tom, samo što se ona bori i prihvata polako i nadam se da će sve proći ok..tu je slika nešto drugačija: koler u temperamentu, vladar asc je u padu u I, averzija sa vladarem VII, a Saturn je u VII u opoziciji sa Suncem iz I, uz to averzija So i Mo..dakle opet Sa u vezi sa VII..

Ne znam, meni nekako ima više smisla kada se dve "nesposobne" osobe nađu..kada nekom tako nešto uslovno rečeno "fali" u tom smislu, to može da razume jedino osoba koja je i sama takva...
« Poslednja izmena: Jun 17, 2013, 10:06:04 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #228 poslato: Jun 17, 2013, 10:35:55 posle podne »
Lepo Nataša reče: šta je "starije"....
Ja nekako više verujem da je u pitanju predodređenost za određenim oboljenjem koji partneri uvide ili osete pa pobegnu, a da to vremenom postaje odličan "izgovor" onome ko je bolestan, pa i okolini koja nije uvek spremna da se suoči sa svim tim. Jer, nisu depresivne samo osobe koje su same, niti sve same osobe pate od depresije iako žele da imaju pored sebe nekog.
Ukoliko zapostavlja sve drugo, onda nije spremna ni na normalan bračan (partnerski) odnos...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #229 poslato: Jun 17, 2013, 10:49:33 posle podne »
Pa eto taj moj primer , ona asc ovan sa marsom u vagi a vladar desc venera opet u vagi. pomislis jao vidi kako joj je divan vladar 7. kuce a ona vecito sama. cak nije ni nailazila na muskarce koji su kao wow ( venera u sedistu ) a kao ona im nije dobra ili kao nju sve spopadaju idealni muskarci a ona ih nece ( mars ne daje recepciju veneri ) nego stvarno sve neki totalno bezvezni likovi su oko nje jer i ona je tako nekako pomalo cudnjikava. A muskarci se plase svega i svacega. Ali cinjenica je da kada vladar desc dodje u 1. kucu ili recimo kao kod mene Sunce uvek je tu dosta ponuda s tim da su eto u prvom slucaju to planete u izgonu pa su sve to neke uglavnom neadekvtane osobe a u mom sta ja znam komsi-komsa.
Ne znam sve mi je manje jasno zasto neki ulaze u brak neki ne. I recimo koliko ima ljudi kojima vladar desc vidi znak na desc , evo bas ta poslednja karta a i ta karta moje drugarice sa vladarom desc u sedistu pa nema ni ponuda dok recimo ja sa averzijom imam stalno nesto pa cak i kada ne izlazim iz kuce. Mislim prosto se pojavljuju neki likovi, sada kvalitet i tajming im je cesto los ali opet. Ili sta mi jos ne ide nekako u glavu . Kako neko ima lose lose veze pa onda kao super brak. Ako je vladar desc los on je valjda uvek los?!?
« Poslednja izmena: Jun 17, 2013, 10:51:19 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #230 poslato: Jun 17, 2013, 10:50:52 posle podne »
Ne osete verovatno ti potencijalni partneri da je sklona depresiji, već da je sklona tome da se zakači kao krpelj za njih..(što opšte je poznato da odbija većinu ljudi)
Mislim da je tu depresija posledica..
ajde da je vladar I u I Saturn..ali ovde je otišao u VII..

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #231 poslato: Jun 17, 2013, 10:53:19 posle podne »
Ma Rakovi su pride krpelji :) Ali zasto , ne smeta svima da im partner bude krpelj. Recimo meni uopste ne smeta. A ako Mesec prima Saturn u svoj znak trebalo bi valjda da oni nju prihvataju.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #232 poslato: Jun 17, 2013, 11:03:35 posle podne »
Pa eto taj moj primer , ona asc ovan sa marsom u vagi a vladar desc venera opet u vagi. pomislis jao vidi kako joj je divan vladar 7. kuce a ona vecito sama. cak nije ni nailazila na muskarce koji su kao wow ( venera u sedistu ) a kao ona im nije dobra ili kao nju sve spopadaju idealni muskarci a ona ih nece ( mars ne daje recepciju veneri ) nego stvarno sve neki totalno bezvezni likovi su oko nje jer i ona je tako nekako pomalo cudnjikava. A muskarci se plase svega i svacega. Ali cinjenica je da kada vladar desc dodje u 1. kucu ili recimo kao kod mene Sunce uvek je tu dosta ponuda s tim da su eto u prvom slucaju to planete u izgonu pa su sve to neke uglavnom neadekvtane osobe a u mom sta ja znam komsi-komsa.
Ne znam sve mi je manje jasno zasto neki ulaze u brak neki ne. I recimo koliko ima ljudi kojima vladar desc vidi znak na desc , evo bas ta poslednja karta a i ta karta moje drugarice sa vladarom desc u sedistu pa nema ni ponuda dok recimo ja sa averzijom imam stalno nesto pa cak i kada ne izlazim iz kuce. Mislim prosto se pojavljuju neki likovi, sada kvalitet i tajming im je cesto los ali opet. Ili sta mi jos ne ide nekako u glavu . Kako neko ima lose lose veze pa onda kao super brak. Ako je vladar desc los on je valjda uvek los?!?

Možda joj se Ve nije aktivirala još, ko će ga znati..

Što se mene tiče, ja ne gledam sve partnere kroz VII, samo muža :D
Tako se pokazalo iz mog iskustva, tako sam uvek gledala drugima, a u mom slučaju je takođe tačno. Imala sam 3 veze koje priznajem (u smislu da ih nazivam tim imenom "bivši), možda do 10 tih kratkih veza od po 20-ak dana..i nema tu nikakvog smislenog zaključka da ti ljudi imaju išta slično, osim onoga što je nivou slučajnosti..

Malo sam mislila o tome i čini mi se da kada je Mars bio aktiviran upoznavala sam neke ljude koji najviše liče tom što bi trebalo da bude moj muž, a u ostalim periodima to su bili ljudi koji ne liče na to..

U suštini jedini dečko koga sam stvarno volela, nije imao ništa od Marsa u Lavu..mislim nema veze sa tim, totalna suprotnost toga i zato mi se baš i svideo..tada...sada verovatno ne bi..

Al u suštini retki su ljudi koji odmah znaju šta im odgovara a šta ne, i koji je njihov tip partnera..ja ni sada baš nisam načisto sa tim, i pored astrologije i pored iskustva i zdravog razuma :D

Evo čak ona devojka sa averzijom istu kao što imaš ti, imala je neke veze, jednu dugogodišnju, i taj za koga se udala je totalno bio jedinstveno neko iskustvo u njenom životu, nije ličio ni na koga od prethodnih..

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #233 poslato: Jun 17, 2013, 11:10:25 posle podne »
Ma Rakovi su pride krpelji :) Ali zasto , ne smeta svima da im partner bude krpelj. Recimo meni uopste ne smeta. A ako Mesec prima Saturn u svoj znak trebalo bi valjda da oni nju prihvataju.

Da trebalo bi da nju prihvataju, to je i meni nejasno zašto je sama..

Meni izuzetno smeta da se neko zalepi za mene ili kada odmah krene da ispoljava neke čudne emocije tako na početku..kao da to nije zbog mene nego zbog njegove potrebe da ima nekog..Čini mi se da većina ljudi na sličan način gleda, osim naravno nekog kome to odgovara, al to su obično osobe koje su iste takve.

Kao što je jednom moj drug slikovito objašnjavao kada je pokušavao da ukaže drugarici iz primera gore gde greši "Treba da im daješ na kašičiću, a ti kao da uzmeš šerpu i daš im punu šerpu emocija i svega" :applause:
Uvek se setim te šerpe, najbolje moguće objašnjenje. :D

Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #234 poslato: Jun 17, 2013, 11:32:39 posle podne »
Ma ne moze niko nikome davati savete i ne moze se neko ponasati onako kako mu neko kaze. Svako je covek za sebe i treba uvek da bude svoj jer jedino tada moze naci stvarno osobu koja je voli takvu kakva je i kraj koje se moze osecati slobodno i opusteno. I meni su pricali svasta pa dzaba, ja mogu 5 dana da se ponasam kako mi neko kaze ali 6. dan cu opet da ispoljim to nesto svoje i taj koji to ne razume ce da pobegne. Onaj ko te kapira ukapirace te odmah i neces mu delovati kao da mu previse emocija pokazujes odmah ili neces mu delovati kao da si hladna. Ma mene ne kolje izgleda ta averzija mene kolje moj karakter :) ali moj je i ja ga se ne odricem ni za zivu glavu. Ne pada mi na pamet da glumim nesto sto nisam pa ako neko to prepozna i ume da ceni super ako ne nikom nista. Mada obicno biva da ja njih ne cenim dovoljno. Probirac ce na kraju da naidje na otirac ili ce ostati sam  ::). Valjda ce se kockice jednom sloziti i za mene :)

Sto se ove zene tice i njoj slicnih karti moguce je da ako je vladar u ciji si ti znak dosao ako je i sam jak odnosno u znaku je gde ima makar triplicitet a pogotovu izgleda ako je u sedistu da u startu kod  njih prepozna sve te nagativne strane jer on poseduje sve kvalitete pa zna da ih ta osoba nema i onda iako im ne zeli nista lose jednostavno nisu dovoljno dobri za njega. Njihov vladar je u vlasti vladara desc i on odredjuje kako ce da se igra. Znam iz slucajeva gde je obrnuto da su obicno te osobe te kojima partneri prilaze koje obozavaju itd. Pa mi ponekad teorija o recepcijama bude kontradiktorna.
« Poslednja izmena: Jun 17, 2013, 11:34:20 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #235 poslato: Jun 18, 2013, 12:16:12 pre podne »
Svaki detalj natala je vazan. Njen MO se odvaja od SA (separacija uvek simbolizuje nesto sto se u zivotu rano okoncava ili stavlja akcenat na nesto, stiklira, podvlaci, boldira) i pada tacno na pocetak jedne lunarne manzile (u citavom nizu podela istih) koja se specificno vezuje za dusevne tezine. Citiracu deo iz svog teksta o istim:

"Deseta mesečeva stanica Al Džaba s početkom na 26. stepenu Raka izuzetno je loša i ukazuje na teže disbalanse u pravcu flegmatičnog humora (vodenog elementa). Naglašena je kod ljudi sa ekstra senzornim sposobnostima kao i u slučaju osoba sa psihickim problemima."

Imala je ona i paranormalne dozivljaje, ali kako sam prema tim pricama vrlo obazriva i skepticna, pripisala sam ih dusevnom njenom stanju, mada je sve moguce. To sto se MO na stepenu maleficne lunarne kuce odvaja od loseg vladara asc je najvaznija stvar ovde. I to sto su luminari u kvadaratu, a VE na juznom cvoru. Takodje, ako SO zaista prihvatimo kao simbola dusevne sustine, cinjenica da je u konjunkciji sa vladarem 6. jednako moze biti znak tri stvari: da je lekar (na nivou onih pravila koja profesiju pre svega vide kroz solarne delineacije), da joj je dusa opterecena svim onim sto znaci 6. polje i da je muski princip ostecen. Kod nje se sve ovo ispunilo.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #236 poslato: Jun 18, 2013, 01:09:29 pre podne »
Vezano za lunarne kuće, da li je merodavno ono što izbacuje Zet?
Meni izbacuje 23 Moon day, znači 23-a lunarna kuća, a 6. Blizanaca bi trebalo da bude valjda šesta lunarna kuća. ???
Negde sam čitala o tome ali ne znam sada gde..

Kod nje može i sam Prokion da utiče..često se pominje kao dobra fiksna zvezda, ali kod ljudi koje sam ja videla da je imaju nije baš benefičan..

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #237 poslato: Jun 18, 2013, 01:12:13 pre podne »
Kakav Zet. Setova lunarnih kuca ima nekoliko. Ezotericni, opsti i medicinski nivo.  Ge su 6. mundana, ne 6. lunarna kuca u njenom natalu. Na to sam mislila.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #238 poslato: Jun 18, 2013, 01:23:09 pre podne »
Aha, znači te iz Zeta da ne gledam, moguće da su ezoterične...
Mislila sam na moj natalni Mesec, kada vidim nešto novo uvek gledam kod sebe, tako lakše zapamtim.

Bolje mi se piše po djotišu, tu mi je Mesec u nekoj Rohini nakšatri, koja je banja u odnosu na ovo što vidim za ove 23.-u i 6-u.  Ispade da ne smem meso da jedem a taman sam počela. 8)

Zar nije njen Mo ojačan time što je tačno na 26-om stepenu kardinalnog znaka?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #239 poslato: Jun 18, 2013, 01:32:15 pre podne »
Bolje da gledas u prve izvore neposredno (Agripu, Arabija, Hermana Dalmatinca...). Ojacan znaci naglasen, izrazen lunarni princip, ali kvalitet istog nije jednak na svim nivoima zodijackog kruga. Ezotericni nivo lunarnih manzila je predstavio Ibn Arabi i o njima sam pisala na posebnoj temi. Interventni, magijski nivo, na svoj je nacin objasnio Agripa, a Dalmatinac, opet, daje ponesto o medicinskom aspektu svake pojedinacne kuce prema fiksnoj konvenciji prosecnog lunarnog dnevnog kretanja. Jedna manzila moze imati potpuno, prema kvalitetu, oprecne osobine. Na magijskom dobra, na natalnom losa ili obratno. Upravo zbog ovoga su neomiljene jer ne daju jasnu, pravu liniju kvalitativnog odredjenja. Stepeni pocetaka lunarnih kuca su vrlo markantni, sto znaci da ce se u zivotu po necemu natprosecno istaci, ali na koji nacin vec zavisi od nivoa kuce.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com