Mundani ciklusi

  • 362 Odgovora
  • 155592 Pregleda
*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #120 poslato: Februar 12, 2013, 11:18:53 posle podne »
Uglavnom, kad se JU/SA sretnu u Aq 2020., pocinje dramaturgija. Ustolicice se novi sistem totalne kontrole NWO i cipovanja i antihrist ce se pojaviti  :-X

To razumem da nikako Ta ne možemo povezati samo sa Izraelom...i logično mi je ....a opet ako gledamo da odande počinju  dešavanja ne samo vezana za Izrael već i Siriju, itd...onda opet i ima neku logiku...šta znam...

Znači ako shvatam dobro te konjukcije Sa/Ju ne bi imali onda mnogo veze sa rasama/narodima...to tipa Sa=Jevreji, ili već neki drugi pripadnici drugih rasa koji isto spadaju pod Saturnovu vladavinu, a da su istorijski u datom trenutku imali određenu ulogu kada i ove konjukcije?

Mislim da narocito od 1948. naovamo svaka konjunkcija bas samo s njima najvise ima veze, jer je Jeruzalem veliki kamen spoticanja i neprekidne tenzije. Sve ostalo sto se u svijetu desava su samo manje - vise marginalne pojave - Izrael je epicentar ako gledamo iz eshatoloskog ugla kako mislim da treba. Biblija je izrazito izraelocentricna, tu nema spora. A to nije bez razloga, bez obzira kako se to kome dopadalo ili ne.
 
Na Maslinovu goru se na kraju krajeve Hristos i vratiti, nece na Mt Everest ili Kilimandzaro. A Har Megiddo je opet u Izraelu. Gospod ga kroz Bibliju uvijek naziva "moja zemlja" a Jevreje "moj narod".
« Poslednja izmena: Februar 12, 2013, 11:24:20 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #121 poslato: Februar 12, 2013, 11:26:38 posle podne »
Ma meni je to savršeno jasno što pričaš Cor...i više nego jasno...i pokušavam da povežem sa dešavanjima i kod nas na neki način baš zbog tih ciklusa...ali nisam dovoljno vična...a mora da postoji poveznica...i da se tim konjukcijama ukazuje na prorečena dešavanja na mundanom nivou.


*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #122 poslato: Februar 12, 2013, 11:32:03 posle podne »
Ma meni je to savršeno jasno što pričaš Cor...i više nego jasno...i pokušavam da povežem sa dešavanjima i kod nas na neki način baš zbog tih ciklusa...ali nisam dovoljno vična...a mora da postoji poveznica...i da se tim konjukcijama ukazuje na prorečena dešavanja na mundanom nivou.
Mislim da se za nase podneblje mozemo osloniti na vizije svetih staraca/monaha, kao sto mogu i Rusi, Grci i ostali. Bog salje proroke, samo ih malo ko slusa i ozbiljno shvata.
Kako god okrenes, sve te malene nacije su sitna boranija i lijepo stoji u Bibliji da ce mnoge biti potpuno satrvene...
Uglavnom, kad dodje period velikog stradanja  mislim da astrologija gubi svoju "moc", postaje besmislena.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #123 poslato: Februar 12, 2013, 11:35:04 posle podne »
Ma to sigurno da astrologija gubi nad Bogom kao Tvorcem, ali opet negde mislim da i ovo podneblje igra ključnu, saturnovsku ulogu, "pupak sveta"...itd..jer mi je negde povezanost ovog podneblja i dešavanja sa Izraelom više nego očita...

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #124 poslato: Februar 12, 2013, 11:37:51 posle podne »
Jeste, catena mundi ;) Ko zna, mi zasigurno ne znamo. Nego, Ptolomej stozernom delu drevne Mesopotamije i okolna podrucja dodeljuje Vi dok Ta pripada Persiji, a Co Arijani i Gedrosiji (sire podrucje Indijskog potkontinenta).
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #125 poslato: Februar 12, 2013, 11:41:50 posle podne »
Grčka, Srbija, Turska, zar nisu pod Sa? Negde sam davno to imala u glavi, ali pusta glava...ne pamti više :)

Zato mi ima neku logiku sa dešavanjima Sa/Ju, ako bi uzeli da Balkan ima paralelu sa Bliskim Istokom, konkretno Izraelom...(ne zaboravivši i svete zemlje generalno dakle prostore svetinja...)

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #126 poslato: Februar 12, 2013, 11:42:32 posle podne »
Ma to sigurno da astrologija gubi nad Bogom kao Tvorcem, ali opet negde mislim da i ovo podneblje igra ključnu, saturnovsku ulogu, "pupak sveta"...itd..jer mi je negde povezanost ovog podneblja i dešavanja sa Izraelom više nego očita...

Hm, mere biti...znam samo da su Tadej i starac Gavrilo imali poprilicno zastrasujuce vizije buducnosti ovog podneblja. Grci isto tako, zbog rata sa Turcima.

I tako, kako god okrenes ne pise se dobro. Mada, kad mi uskoro pocnemo pregovarati sa EU ima ocas posla sve da nam krene  :P
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #127 poslato: Februar 12, 2013, 11:44:12 posle podne »
Nadjoh i ovo u Tetrabiblosu. Ar: Britanija, Galija, Germanija, Bastarnija (danasnja Rusija i Poljska). Kako se kvadranti u predelu dodira mesaju, Ar delimicno obuhvata i podrucja prve Azije, odnosno, Siriju, Palestinu i Judeju. On, zapravo, pravi civilizacijsku razliku izmedju Mesopotamije i naroda njegovog doba iz cega mozemo zakljuciti da su signifikacije podlozne promenama prema toku istorije i karakteristikama koje se uoblicavaju u jednom sirem istorijskom periodu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #128 poslato: Februar 12, 2013, 11:47:34 posle podne »
Nas deo Balkana (Trakija, Makedonija, Ilirija i Donja Mezija) je pod sekundarnom signifikacijom Co, a primarno, kao i cela Evropa, pod vatrom, odnosno, Ar jer se granicimo sa Hiperborejcima. Znaci, dodjemo mu kombinacija Ar-Co ili Co-Ar ili MA-SA i obratno.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #129 poslato: Februar 14, 2013, 09:59:59 posle podne »
Kako beše onaj horar koji je naslućivao podelu DS-a
Evo se sa Petrovićem ubrzava stvar, a i na Jeremića je Djilas pokrenuo hajku

http://www.nadlanu.com/pocetna/info/vesti/Vuk-Jeremic-iskljucen-iz-DS.a-168293.291.html
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #130 poslato: Februar 14, 2013, 10:05:11 posle podne »
Pustaju se i buve da ce Boki Taki kod Cedice.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #131 poslato: Februar 14, 2013, 10:13:14 posle podne »
E? Ne bi to bio protivprirodan blud, mada ne vidim ni preterane (političke) koristi od tog udruživanja ako im se ne pridruže ostali bivši Ds-ovci...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #132 poslato: Februar 14, 2013, 10:20:48 posle podne »
Kazu i Micko u svoj neki klub pod prastare dane svoje. Kud koji, mili moji.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #133 poslato: Februar 14, 2013, 10:28:29 posle podne »
Vala, njemu bi valjalo da to bude klub penzionera  ::)

Međutim, sve to oslabljuje snage koje bi mogle da povuku izbore. Ipak je DS do skora imala dosta glasača.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #134 poslato: Februar 14, 2013, 10:35:11 posle podne »
Njima je sada ambicija da se usrafe u koju bilo vladu, a posle je sve opet moguce za svakog na vlasti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com