Tradicionalna Astrologija i Karma!

  • 50 Odgovora
  • 22046 Pregleda
Tradicionalna Astrologija i Karma!
« poslato: Jul 08, 2013, 10:05:12 posle podne »
POGLED NA KARMU SA TRADICIONALNOG ASPEKTA?


Pitanje sam bio postavio na FB pa su se Miki i Natasa umesali a naknadno u
dogovoru sa Natasom odlucili smo da prenesemo (kopiramo) razmisljanja i
vidjenja ovde, pa ko je voljan da objasni neka nastavi!

Dakle, pitanje glasi?

Poznaju li Tradicionalni Astrolozi zakon Karme?
Zasto se ne Bave njom kad pominju da je sve "Sudbina?!"
« Poslednja izmena: Jul 08, 2013, 10:36:34 posle podne od strane Swiss Yess »
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2013, 10:06:59 posle podne »
Citat
Natasa Karalic Koprivica

Bavi se, ali tradicionalna indijska. Zapadna ne govori a priori o eshatoloskim temama koje nisu jednoobrazne za celu zapadnu tradiciju. Dakle, ovaj stav zavisi od verskog kvaliteta tradicionalnog astrloga jer nije isto biti platonista, gnostik, hriscanin, musliman ili hriscanin platonista poput Ficina, recimo. Metamsomatoza (metampsihoza), kako su je platonisti nazivali, nije konstanta u zapadnog tradiciji.
« Poslednja izmena: Jul 08, 2013, 10:23:27 posle podne od strane Swiss Yess »
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2013, 10:07:40 posle podne »
Da, zato sam i pitao jer iz Tradicionalne indijske i dolazi, pa i sama Tradicionalna Astrologija. Dakle, bez obzita na sve, zbog cega je onda ne Primenjujete ako vam neko zatrazi da mu pogledate Natal, zar to nije Obaveza da se Klientu docara stvarnost onakvom kakva jeste jer Testament postoji licnom rukom pisan u proslom zivotu (danasnja zasluga) i to dobro znate, i zbog cega se onda to ne praktikuje? Pitam,jer kako cu da znam da me savetujes "ispravno" u onom cega nisam svestan a dogadja mi se sa razlogom?
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #3 poslato: Jul 08, 2013, 10:09:09 posle podne »
Citat
Mihailo Miki Čukić

TA ne dolazi iz indiske, sličnosti postoje jer obe potiču iz Vavilonske astrološke gnoze. Metempsihoza je stvar ličnog odnosa sa univerzumom, i sa shvatanjem religije, tako da bolje videti jeli taj što te savetuje neko sa kime se uopšte razumeš. Takođe treba biti oprezan jer se često tu nađe plodno tle za zloupotrebu astrologije.

« Poslednja izmena: Jul 08, 2013, 10:23:43 posle podne od strane Swiss Yess »
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #4 poslato: Jul 08, 2013, 10:10:24 posle podne »
Hmm, opet mi nisi docarao nista sa ovim jer pitao sam: kako mozes da savetujes (ne shvati pogresno jer nisam pitao u negativnom smislu) a da ne vidis kakva mu je karma? Makar ti Miki verujes u "sudbinu", a kad u nju verujes onda verujes i u Karmu, a kad Verujes u Karmu onda ces poci od nje da objasnis klientu koji je platio ili pitao da mu se objasni ono "zasto" u zivotu! Razumes?

Kako da se izrazim sad? Razumem da postoje razlicita vidjenja u Astrologiji, razlicita stajalista, ubedjenja, stav etc, a bez obzira na sve to, zar nece biti uverljivije objasnjeno klientu ako mu se krene od stava (nakon razgovora sa klientom i da se taj razgovor poklopi sa stanjem natala) da mu se neke stvari, te i takve stvari, dogadjaju i dogadjace se jer Karma hoce da ti stavi do znanja da to nisi duhovno naucio, i da to moras da prodjes danas zbog sebe a ne zbog neznam cega!

Jer primetio sam da "mnogi" polaze od stava da ce biti "a i ne mora" pa ako se dogodi "bio sam u pravu" ako se ne dogodi trazicemo (ukoliko je astrolog duhovno potkovan) istinu da se ta ljudska dusa ne pusti zabludi! A da TA ne dolazi iz Tradicionalne Indijske, ne bi rekao, al to me ne interesuje sad
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #5 poslato: Jul 08, 2013, 10:11:38 posle podne »
Citat
Natasa Karalic Koprivica

Ja sam tradicionalista koji ne veruje u "kruzenja" te vrste iako sam kosmoloski potpuno platonista, ali u eshatoloskoj konacnici hriscanin. Sve su varijante moguce i na astrologu je da svoju veru nosi kroz svoju astrologiju.Ne tumacim karmicke razloge niti jednom klijentu jer u njih ne verujem.

« Poslednja izmena: Jul 08, 2013, 10:23:56 posle podne od strane Swiss Yess »
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2013, 10:13:22 posle podne »
Citat
Natasa Karalic Koprivica

Indijska je nastala iz Grcke, nisu cak istovremeno obe potekle iz Vavilona. Grcka je starija od indijske.

« Poslednja izmena: Jul 08, 2013, 10:24:18 posle podne od strane Swiss Yess »
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #7 poslato: Jul 08, 2013, 10:14:06 posle podne »
Natasa, a zbog cega sam onda ja zasluzio (ev licni primer, pitao sam te) da imam Spaljenu Veneru , i koja je to zasluga bila da je danas ona izbacena iz Natala ako vec ne polazis od stava "zasluge?"

Ja sam pre ovog razumevanja: ona je danas sa razlogom spaljena da mi se stavi do znanja to cega je bilo previse tamo nekad, recimo tako, u tom proslom duhovnom zivotu, danas nije tu jer trebam da naucim toleraciju i razumevanje preko toga sto mi danas fali! Kako bi sutra objasnjeno bilo klientu to cega nema u natalu, u stavri, tu je al upropasteno je?

Ako me razumes! A sto se tice sa relogijske strane, ja pre verujem da se covek radja u onoj svesti koju je zasluzio tokom proslog zivota, radja se ponovo ovde da nauci itd, al ok, nisam to pitao jer me interesuje razlog, zasto ne polazite a "tvrdi" se da ce tako biti  To meni lici pomalo na pricu bez pokrica? Ako me razumes
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #8 poslato: Jul 08, 2013, 10:15:36 posle podne »
Citat
Mihailo Miki Čukić

Jeste grčka starija, ali je i ojađena raznim restrikcijama i reformama, da se to nažalost skoro i ne vidi.
« Poslednja izmena: Jul 08, 2013, 10:24:34 posle podne od strane Swiss Yess »
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #9 poslato: Jul 08, 2013, 10:16:44 posle podne »
Odgovor meni

Citat
Mihailo Miki Čukić

@Swiss, načeo si preveliku temu za ovakvo kuckanje. Ja verujem u metempsihozu, video, bio, ali kad to treba da se umetne u tumačenje veliki je problem objasniti kako to zaista funkcioniše. Prvo je pitanje vremena, koje je veoma teško objasniti ljudima kojima je sve linearno...... Prošli život i ne mora biti prošli, mogao je da ti se desi od 3145. do 3201. naše ere, na primer.
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #10 poslato: Jul 08, 2013, 10:18:05 posle podne »
Citat
Natasa Karalic Koprivica

Pored karme u tradiciji imamo jos dva zakona. Zakon nasledjivanja greha od predaka (od Adama i Eve pa nadalje) i zakon primum mobilea, prvog pokreta koji je u isto vreme stavio sve upojedinacene manifestacije.

Zakon nasledjenog greha se u tom simpatickom (istovremenom) kretanju konkretizuje kroz neciju sudbinu koja podrazumeva nemogucnost izlaska iz zadatog okvira, ali ostavlja mogucnost kretanja u tom okviru sto znaci da jedan planetarni faktor u zivotu moze da se manifestuje na desetine razlicitih nacina, ali ne moze postati nesto drugo, drugi ontoloski faktor, bolje integrissan faktor itd.

U tim okvirima se kreces, a tvoja VE je spaljena jer na nivou genetike prema sledu prvog pokreta ti je to "zapalo" i moze se izraziti na mnoge nacine i imati mnoga znacenja, ali spaljena VE ne moze postati nesto drugo, ME ili SA...Razumevanje ovoga ima veze sa magijskim mehanizmom koji jedino u tom kontekstu moze da funkcionise. Ipak, kao sto rece Miki, fb nikako nije mesto za ovako velike i ozbiljne teme.
« Poslednja izmena: Jul 08, 2013, 10:24:47 posle podne od strane Swiss Yess »
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #11 poslato: Jul 08, 2013, 10:19:09 posle podne »
Da, u pravu si Miki, zato pokusavam sto sazetije da opisem kad pitam, jer me zaista interesuje zbog cega se ne polazi od "karmicke istine" koja ce da se uklopi u "danasnju prosloslost" da bi se preciznije dala slika dogadjanja "danas" i zbog cega je neko "zaista" nesretan u ljubavi, i zbog cega je onaj prosijak na ulici zaista prosijak, iz zbog cega je neko rodjen deviantnog karaktera, zbog cega je neko naleteo na temprinu bombu od coveka koji mu je razorio sve jer je bio na vrhuncu moci pa je pao na dno dna pomocu te osobe itd itd, jer verujem da svi odgovori Leze u Karmickom Nasledju, da kazem, u karmickoj Astrologiji! Jer kako ce se opisati nesto ako ne zavirimo u proslost? Razumes!

Zato mi bude zao kad citam odgovore-napade na Astrologe, napade koji dokazuju, Ne samo ne sposobnost Astrologa koji mu je rekao to sto mu je rekao, nego, razocaranost same osobe koja je ocekivala odgovor na pitanje a dobila glupost, pa umesto da je odgovor cula kako valja ona se jos vise razocarala a to nije dobro po "duhovni razvoj", jer je rodjena da napreduje a ne da se degradira! Astrologija je za mene (tako je pocinjem gledati) vrsta Duhovne Nauke koja treba da pomogne razvoju razumevanja danasnjeg zivota pre nego da mi samo "opravda" bez objasnjenja !
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #12 poslato: Jul 08, 2013, 10:20:21 posle podne »
Citat
Mihailo Miki Čukić

Vidi, prvo moramo da znamo u kakvom svetu živimo. Ovde ne mislim na materijalni svet, nego na duhovni. Živimo u svetu u kome se sukobljavaju Sunce i Saturn, a to je kao da živimo u "mašini za mlevenje mesa". Onda treba da se zapitamo zašto, i gde je link koji nas je poslao ovamo... a tu već treba savladati celu teologiju sa sve okultnim delovima..... Onda karma ili usud ako hoćeš, nije jednosmerna ulica, već dvosmerna, ali to malo ljudi zna, a još manje šta sa tim. Karma-usud nije zavirivanje u prošlost, već budućnost, a kad ti ih neko poveže sa prošlošću tu počinju zloupotrebe.
« Poslednja izmena: Jul 08, 2013, 10:24:59 posle podne od strane Swiss Yess »
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #13 poslato: Jul 08, 2013, 10:21:04 posle podne »
Da, lepo si sad opisao i da je Karma Buducnost a ne Proslost, zato i smatram da je jako bitno krenuti od sopstvenog duhovnog razvoja (svaki astrolog) kako bi se dokucila "ona" spoznaja kad te neko pita da mu pogeldas u zvezde, naravno, nakon razgovora sa klientom zakljuciti koliko je ta osoba sposobna da razume da danas zavisi od juce a od tog Juce zavisi ti Sutra!

Covek je rodjen, tako smatram, da se Razvije po onom "na ciju je sliku stvoren", jer Ako su Adam i Eva postojali a oni na Boziju Sliku stvarani to je ipak znak da dokle god covek ne podje da se pita u sebi o sebi i vecnosti duha njegova i Egu, nece postici nista sem spiralnog kretanja sopstvenog Ega koji ce ga pratiti iz radjanja u radjanje dok ga se konacno ne ostavi! Jer Adam i Eva sagresise u svom Egu a ne u radoznalosti! (Moje vidjenje a sveta knjiga dokazuje pisanjem i naknadnim ubistvima medju njihovim potpmcima, otimanjem, ulizivanjem, itd)
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.

Re: Tradicionalna Astrologija i Karma!
« Odgovor #14 poslato: Jul 08, 2013, 10:23:12 posle podne »
Zato smatram da je Astrologija odlicna Duhovna Vestina koja moze da pokaze put ka istini, koja moze da ukaze na ono razmisljanje "ko si ti sam sebi" i zasto ti se to dogadja a ne razumes? Al eto, Naleteti na "pravog astrologa" koji se razume i polazi od Duhovnih zakona Karme je skoro pa nikakva!
(ne shvatite me pogresno)


« Poslednja izmena: Jul 08, 2013, 10:26:08 posle podne od strane Swiss Yess »
Ne misliš ti negativno o situaciji zato što je situacija loša. Situacija je loša zato što ti misliš negativno o njoj.