Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 220865 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #450 poslato: Maj 01, 2014, 01:27:53 posle podne »
"Da li da se selim ili ne?" Covek je otplatio hipoteku na kucu (Britanac), sredio je, ulozio u nju i sada pita da li bi za njega bilo bolje da ode iz nje i nadje, za njega, bolju okolinu.

27.4.2014. 13.44. Beograd. Vi na asc.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ivan

  • ****
  • 54
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #451 poslato: Maj 07, 2014, 12:33:58 pre podne »
Smatram da selidba ovog čoveka nije dobro za njega, iako on to veoma želi. Njegova želja za odlaskom se po meni ogleda time što je vladar ASC (pitača) Merkur u 9. kući, kao i kosignifikator Mesec, koji aplicira ka vrhu 9. prvi vladar triplicitetnog znaka Merkura, Venera, loše je mundano postavljena (na vrhu 8. kuće). Drugi vladar Mesec u opoziciji je sa Marsom, vladarom 9. kuće. Dalje, sam Merkur je loše postavljen, em spaljen, em u kvadratu sa Fortunom u 12. kući. Neki strahovi su vezani za ovog čoveka, koji se boji da ga ne pronađu neki ljudi, kojima nešto duguje. Definitivno se zamerio nekim moćnicima (kvadrat Jupitera sa Marsom i Mesecom), koji ga nećetek tako pustiti... Smatram da će se odseliti, i da zbog toga neće dobro proći.
Being asked to what end he had been born, he replied,
"To study the Sun and Moon and the heavens."

Diogenes Laërtius, speaking of Anaxagoras.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #452 poslato: Maj 09, 2014, 08:04:51 pre podne »
Velike zivotne promene u ovom smislu gledaju se kroz sled 1. i 7. kuce, MO poslednjeg i aspekta u sledu. Nesumnjivo je vladar 7. u boljoj poziciji. I ne samo to, MO je u trenutnom aspektu sa njim, a ME mu aplicira sto znaci da ce on za oko 4 meseca i dobiti konkretnu priliku za to. JU je egzaltiran, u srecnoj kuci, iznad horizonta, a karta je dnevna. ME je u speraciji od SO, oslobadja ga se, ali je JU jaci pa sam procenila da bi trebalo da se seli.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ivan

  • ****
  • 54
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #453 poslato: Maj 30, 2014, 12:31:48 pre podne »
U cilju vežbe, kao neko ko polako uplovljava u astrološke vode, postavljam ovde horar za pitanje "Da li ću postati astrolog?". Ovo pitanje sam danas postavio sebi, i za trenutak kada sam postao svestan pitanja
 izradio kartu. Daću ovde svoje tumačenje, ulažući maksimalni napor da izbegnem zamke subjektivnosti.


Osoba koja postavlja pitanje, tj. ja predstavljena je vladarem ASC. To je Mars u Vagi, koji aplicira ka vrhu 12. kuće. Kako je Mars slab, i mundano i zodijački, to znači da iako ulažem puno napora i rada u učenje astrologije da mi to neće omogućiti da u željeno vreme postanem to što želim, da jednostavno mnogo toga na šta nemam uticaj mi ne ide u korist (12. kuća). Signifikator astrologije je Mesec, vladar 9. kuće, koji je u separacionom trigonu sa Marsom, što dodatno otežava situaciju. No nije sve tako crno. Mesec je u naletu, oslobođen Sunčevih zraka, i aplicira ka Merkuru i vrhu 9. kuće, što je dobro, jer ukazuje da će se kroz vreme sitauacija polako okrenuti u moju korist. U prilog ove poslednje tvrdnje navodim da je Merkur, tradicionalni signifikator astrologa i astrologije, na vrhu 9. kuće, i što je još važnije, nalazi se u uzajamnoj recepciji sa vladarem 9, Mesecom. Ovo je veoma bitan pokazatelj da postoji solidna mogućnost da ću se baviti astrologijom. Treba pomenuti i Jupiter u 9. kući u znaku svoje egzaltacije, u svom terminu, koji pravi aplikacioni kvadrat sa vladarem ASC, što opet predstavlja očekivanu vezu.
Da period u kojem se sada nalazim nije baš najpovoljniji za bavljenje astrologijom, pokazuje i partilni trigon Rx Saturna iz prve sa Jupiterom.


Koliko sam uspeo da budem objektivan, nadam se da će neko od članova uspeti da prosudi. Sa nestrpljenjem očekujem da vidim druga mišljenja.

Being asked to what end he had been born, he replied,
"To study the Sun and Moon and the heavens."

Diogenes Laërtius, speaking of Anaxagoras.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #454 poslato: Maj 30, 2014, 07:33:19 pre podne »
Da li tumacite kartu kada je Skorpija na ASC, obzirom da i Bonati i Hermes, sugerisu da se karta sa Skorpijom na ASC ne tumaci, jer se Skorpija smatra znakom neistine.

Pitam ovo i iz licnih razloga, jer sam pre dva dana bila na jednom vrlo vaznom razgovoru za posao, za jako dobru poziciju, i kada sam ( naravno, djavo ne da mira ) otvorila horar, videla sam da je na ASC Skorpija, a MA moj signifikator.



Bila bih vam veoma zahvalna kada bi mi neko malo rastumacio ovaj horar?

U pitanju je visoka pozicija, ( direktorska ) a moje pitanje je u stvari bilo "Kakav sam ostavila utisak" vise iz straha da pitam nesto konkretno.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #455 poslato: Maj 30, 2014, 12:40:18 posle podne »
Od hiljada aforizama, blesavo bi bilo da se drzimo jednog kao sto je to slucaj sa Sc na asc. I bez Sc, karta ne deluje sjajno jer ME, vladar 10. ce se okrenuti r pre perfekcije aspekta sa MA. MA je egzilan, MO u najgoroj fazi, delovala si, cini se, vrlo nervozno i nesigurno. Utisak nije najbolji, ali i to je manje vazno u odnosu na usporavanje ME, vladara 10.

Ivanova karta je vrlo slicna, ali sustinski razlicita jer ME, jednako pred r i prekid perfekcije sa MA, ima kontakt sa MO koji prebacuje svetlost sa MA, ojacavajuci vezu ME i MA na taj nacin. Ja sam uzela da je ME signifikator astroloskog statusa jer se nasao u znaku 9. i prirodni je signifikator astrologa. MO ce za samo jedan dan ostvariti vezu sa ME, par dana pre nego sto on startuje r. U aleinoj karti MO je potpuno blokiran i to je problem.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #456 poslato: Jun 03, 2014, 04:45:59 posle podne »
Cekala sam par dana da bih napisala, ja sam zaista dobila posao! :)

Javili su mi odgovor 2 dana nakon razgovora, vec u petak, bukvalno par sati nakon sto sam ja postavila ovde pitanje.
Nisam htela da pisem nista dok ne potpisem i zvanicno ugovor o radu, sto sam danas i ucinila.

Pitam se da li mozda karta ne pokazuje tacan ishod ipak zbog te Skorpije, jer ja nisam ni malo delovala kao taj MA, vec sam naprotiv blistala na razgovoru, toliko da sam pored nekoliko direktora i prilicno jake konkurencije na kraju ja odabrana za tu poziciju?

Moja logika je bila da je SO kao vladar 10. znaka od Pof moglo da donese pozitivan ishod, jos kada sam gledala kartu, jer se SO spaja za 2 jedinice vremena sa MA, pa sam i ocekivala da ce odgovor, kakav god bude, biti za 2 dana, nedelje...i zaista je bio za 2 dana. :)

Mada, nisam sigurna da li je karta uopste pogodna za tumacenje, opet kazem, vodeci se konsideracijom Bonatija i Hermesa...:)

Kako god bilo ja dobih posao. Profekcija mi je u Ovnu a tamo mi je natalni MA, u solaru je na solarnom ASC u Devici a natalnom MC. :)
I evo, kada je krenuo direktno u Vagi, u mom 10 p natala gde mi je upravo sada mesecna profekcija, ja dobih posao...:)

*

Van mreže Ivan

  • ****
  • 54
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #457 poslato: Jun 04, 2014, 02:47:10 pre podne »
Alea pitanje za horar koji si postavila je bilo 'Kakav sam ostavila utisak?', a ne 'Da li ću dobiti posao?'. Svaki horar pokazuje ishod za konkretno pitanje, kao što i sama znaš. Čestitam na dobijenom poslu.
Being asked to what end he had been born, he replied,
"To study the Sun and Moon and the heavens."

Diogenes Laërtius, speaking of Anaxagoras.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #458 poslato: Jun 04, 2014, 07:07:18 pre podne »
Hvala Ivane :)

Hmm pa moguce je da je to razlog, mozda taj ASC u Skorpiji pokazuje i to da pitanje nije bilo na neki nacin iskreno, jer je mene svakako najvise zanimao ishod tog razgovora, sto sam i navela gore, da nisam imala hrabrosti da pitam za ishod.
Ali, stvarno nisam bila ni nervozna ni uplasena, bila sam potpuno samouverena, u punom sjaju. :) Jer da nisam, ne bih dobila posao, posto je konkurencija bila jaka.
( imam te momente kada umem da zablistam, od svog SO natalnog :) )

Mislim da je ovo zanimljiv primer horara.
Dvanaestina i SO, ASC i MO, Pof, padaju u Lava sto je 10. znak od ASC. Mozda dvanestine skrivaju ono sto se na prvi pogled na vidi?

« Poslednja izmena: Jun 04, 2014, 07:25:59 pre podne od strane alea »

*

Van mreže Ivan

  • ****
  • 54
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #459 poslato: Jun 04, 2014, 08:15:42 pre podne »
Možda. Ali nisam sklon da donosim bilo kakve zaključke ako ispred sebe nemam kartu  :smiley:  Polako shvatam da ono što naučim iz astrologije mi spontano dođe kroz misli i inspiraciju, kada nešto tumačim.
Being asked to what end he had been born, he replied,
"To study the Sun and Moon and the heavens."

Diogenes Laërtius, speaking of Anaxagoras.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #460 poslato: Jun 05, 2014, 06:38:41 pre podne »
A mozda je u tom mom slucaju naprosto trebalo gledati odnos 1. i 7. kuce. :)

U tom slucaju oni bi jednostavno bili 7. jer nisu moj poslodavac ( jos uvek nisu bili u tom momentu )

VE bi tada bila njihov signifikator pa ova recepcija izmedju VE i MA moze da opise i cinjenicu da sam ispunila ocekivanja, poslednji stepen na kome se VE nalazi mogao bi lako da opise cinjenicu da se njima jako zuri da promene situaciju u kojoj se nalaze, a sam MA u Vagi je u znaku estetike koji ujedno i tezi svima da se dopadne, pa bi recepcija mogla bi da opise obostranu zainteresovanost. VE takodje vlada i drugim znakom u 10 p. ( Vagom ). Takodje je i prvi vladar tripliciteta znaka na MC.

Cak, ovaj ME bi lako mogao biti moja sadasnja direktorica koja me je i spojila sa njima, i putem preporuke, kojoj se takodje veoma zuri da promeni situaciju na mom sadasnjem poslu, ( vec se trazi drugi covek ) jer ME i VE imaju separaciju a ME vlada 10 p, sto bi bio moj sadasnji posao.
Cak i ME ima dvanaestinu na DSC.
MA ima dvanaestinu u znaku egzaltacije.

SO kao vladar 10. koje je u najbliskijem aspektu sa MA moze da opise to sto sam dobila posao u roku od 2 dana, a same dvanaestine uglavnom opisuju ono sto nije vidljivo na prvi pogled, ono sto se krije iza povrsine, a dvanaestine su u Lavu, i 10 znaku od Pof...
MO0SO moze da opise kraj jedne faze, kako za mene, tako i za njih, narocito jer SO vlada 10 p. i nalazi se u mundanom 7 p.

Eto, to je neka moja iterpretacija, s tim sto ja nikako ne bih presla tako lako preko Skorpije na ASC, jer se ona po Bonatiju smatra znakom neistine, kao sto i jeste bilo, da se iza ovog pitanja krije u stvari neko drugo i da nije bilo iskreno postavljeno, sto na kraju pokazuju dvanaestine. :)

Zanimljivo, Retorius je mnogo paznje obracao na dvanaestine. :)
« Poslednja izmena: Jun 05, 2014, 06:51:30 pre podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #461 poslato: Jun 05, 2014, 08:28:57 posle podne »
Cekala sam da dobijem povratnu informaciju u vezi sa jednom katarhai dekumbiturom sa Sc na asc, kako bih bilo sta komentarisala na ovu tvoju temu alea. Iskreno, ne verujem da bilo koji znak na asc moze negirati predikciju, prosto, nema smisla. Znak na asc mora opisati naslovnicu horoskopa bilo koje vrste. Naslovnica moze biti dobra, losa, neodredjena, ali ne moze da ne postoji. Elem, ova tvoja karta, da, ako bi gledali kroz cele znake, MO0SO je prilicno jasna stvar, ali mi uglavnom tako ne gledamo, a tako nisu gledali oni TA horarni majstori iz proslosti koji su ovu astrolosku granu i razvili. Meridijan je, prosto, obavezna referenca. ME je signifikator tvojih poslodavaca, ne moze drugacije jer vi niste u ravnopravnom odnosu. Sedma po svim pravilima mora biti kuca konkurencije i kolega, ljudi na jednakom nivou kao i ti. Takodje, dispozitor ME mogu biti poslodavci i SO kao univerzalni signifikator nadredjenih. Ako uzmemo SO iz tog treceg konteksta onda konjunkcija sa MO i sled ka tvom signifikatoru mogu opravdati ishod, ali, vidis i sama, MA je u solarnom detrimentu sto znaci to sto znaci. Ne znam, ne deluje ubedljivo. Dodekatemorija ME na dsc mene prvo asocira na posao u rukama konkurencije.

Evo ga moj katarhai prijema kod lekara specijaliste. Pitac 10 dana ima temepraturu bez jasnih simptoma bilo kakve bakterijske ili viralne infekcije. Krvna slika i leukocitna formula gotovo perfektni, odlazi po uputu na snimanje pluca i nalaz je adenopatija (uvecanje limfnih zlezda) u plucima. Naravno, sledi agonija, brzo zakazivanje kod pulmologa iz Klinickog centra Srbije (Institut za plucne bolesti i TBC) zarad analize snimka i leukocitne formule. Pregled se desio 3.6.2014. u 18.10. asc 20. Sc. Naglasavam da je ovo katarhai prijema pacijenta kod pulmologa. Kakav je ishod? Da li je stvar ozbiljna i kakav je zkaljucak lekara specijaliste? Naglasavam da su pluca tema ove karte.
« Poslednja izmena: Jun 05, 2014, 08:32:21 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ivan

  • ****
  • 54
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #462 poslato: Jun 05, 2014, 08:35:13 posle podne »
Alea svako pitanje koje "dospe" do astrologa se postavi tačno tada kada za to dođe odgovarajući vremenski trenutak. Horar koji si ti postavila je bio za pitanje "Kakav sam ostavila utisak", te analiza ove karte može dati samo odgovor na to pitanje.
Being asked to what end he had been born, he replied,
"To study the Sun and Moon and the heavens."

Diogenes Laërtius, speaking of Anaxagoras.

*

Van mreže Ivan

  • ****
  • 54
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #463 poslato: Jun 05, 2014, 10:59:36 posle podne »
Da li ću dobiti ugovor za narednu školsku godinu? Ja pitam i postavljam horar za dati trenutak.


Being asked to what end he had been born, he replied,
"To study the Sun and Moon and the heavens."

Diogenes Laërtius, speaking of Anaxagoras.

*

Van mreže Ivan

  • ****
  • 54
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #464 poslato: Jun 05, 2014, 11:51:44 posle podne »
Svaki horar je interesantan na sebi svojstven način, što je slučaj i ovde.
Primarni signifikator pitača neće biti vladar ASC, Saturn,  zato što je peregriniran i retrogradan, bez obzira što je u sekstilu sa ASC. Mesec, sa druge strane je u Devici, svojoj sekti i triplicitetu, i u trigonu sa ASC, stoga punim pravom preuzima ulogu primarnog signifikatora.


Vladar ugovora, poslova, trgovine itd. je Merkur. On se nalazi u 6. kući, u znaku Raka, na samom početku 4. stepena. Njegov položaj je odličan, iz sledećih razloga:


1) Vlada 6. kućom, u kojoj se i nalazi. 6. kuća je i kuća slugu, robova, podređenih... Nastavnik, učitelj, profesor je na neki način u podređenom položaju prema učenicima, jer on je tu zbog njih, a ne oni zbog njega. Merkur ovde dobija i slučajno dostojanstvo, jer mundano vlada 6. kućom, okcidentalan je u direktnom hodu, oslobođen Sunčevih zraka.


2) Merkur je u aspektu sa Mesecom, svojim vladarem. Još su u uzajamnoj recepciji po domicilu - jednostavno rečeno - ja želim taj ugovor, i ugovor hoće kod mene.


Da sve ne bude tako jednostavno pobrinuće se sekundarni signifikator pitača, Rx Saturn. Oni što mi rade iza leđa pokazaće javno svoje pravo lice (vladar XII u VII u egzaltaciji). No kako se nalazi u kući Meseca, ne verujem da će biti u stanju da mi ozbiljnije utiču na planove.


Ne treba podceniti ni Marsa, koji je u kvadratu sa DSC - neprijatelj sa belom zastavom i drugom rukom iza leđa u kojoj drži sataru.


Uložio sam velike napore da budem objektivan. Koliko sam u tome uspeo, videćemo.  :-\
« Poslednja izmena: Jun 05, 2014, 11:53:24 posle podne od strane Ivan »
Being asked to what end he had been born, he replied,
"To study the Sun and Moon and the heavens."

Diogenes Laërtius, speaking of Anaxagoras.