"Povratak Merkura"-Dz. Froli

  • 43 Odgovora
  • 26547 Pregleda
*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 26, 2013, 01:23:45 posle podne »
Nisam je računala, ne znam po kojoj formuli se računa?
Lady da, ima tu i doze nekog buntovništva, ili pobune, SA je buntovnik pa kao sve što se tu uči je bezveze, i večíto ono kao, šta tu ima da se uči!? Nešto sam slino čitala i u Ajnštajnovoj biografiji,  da je bežao iz škole i bio prilično problematičan, buntovnik.
Mene je najveći strah da će mu sav potencíjal ostati neiskorišten i da na kraju neće uraditi ništa, da će sam sebe saplesti...
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 01:41:47 posle podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 26, 2013, 02:00:24 posle podne »
Nisam je računala, ne znam po kojoj formuli se računa?

Tacka afekta i bolesti ide asc+MA-SA, r po noci. Istu strukturu, samo u obrnutom pravcu nosi i tacka leka i glasi asc+SA-MA, r nocu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 26, 2013, 02:13:10 posle podne »
U skladu sa tim iznecu ti poredjenje mene i moje starije sestre. Odlican primer kako radi Merkur i sa druge strane koriscenje odredjenih potencijala.

sestra - http://www.dodaj.rs/f/2f/KO/GI2Jvzo/sestra.png

ja - http://www.dodaj.rs/f/2L/C0/4ILscshO/ja.png

Mars kao vl Asc zajedno sa Merkurom u fixnoj Vodoliji. Brz um, temeljan, usredsredjen u trigonu sa Saturnom koji dodaje na sistematicnosti i podrzava ovu konjukciju, u beneficnoj kuci. Vrlo usredsredjena na svaki postavjen zadatak. Ja cesto za nju kazem da je robot :). Od pocetka svog skolovanja najbolji djak. Ucenik generacije i u osnovnoj i u srednjoj skoli a kasnije i jedan od najboljih studenata svoje genaracije na fakultetu. Ali evo razlike. Moj Me koji je u Blizancima je imao vise prirodnih, sopstvenih resursa. Ja sam recmo ucila strane jezike samo gledajuci filmove dok je ona to ucila onako skolski. Pred cas procitam za skolu sta treba i tamo izverglam nesto. Izuzetno sam spretna i okretna, bavila sam se mnogim sporotivma gde se koriste ruke, ona je poprilicno smotana. Jako se dobro snalazim u javnim govorima itd. Hocu da kazem da sam ja imala mnogo vise te neke prirodne neforisrane nadarednosti za stvari koje signifikuje Merkur ali ja ona mnogo fokusiranija. Kod nje nema cile mile, ona je izvrsitelj. Dok sam ja jako nefokusirana, rasprsena na sve strane. Talentovana sam za mnoge stvari ( nauka, jezik, umetnost, sport ) ali sve to kao da ostane negde neostvareno jer nemam fokusa. Ona je takodje talentovana ali mozda to manje vristi iz nje nego iz mene ovako sa strane gledano ali za razliku od mene ona sve to ume dobro da iskoristi. Ovo Sunce kod nje je trenutno ja bih rekla problem. Jer se ona odrekla napretka u karijeri zbog dece i porodice.
Ja sam previse vazdusna i promenljiva. Danas me zanima ovo, sutradan ono i gubim se u svemu tome. Kao kada imas milion mogucnosti i ne znas za koju da se odlucis. Cini ti se na koju go stranu da krenes da ces pogresiti.

Nadam se da ce tvoj sin uspeti da prevazidje te blokade , i da ce eto uspeti da iskoristi svoje talente. Mozda da ga pustis da sam bira sta ce. Da ga ne forisras da upise ono sto je isplativo, korisno itd. Nego da se bavi onim na sta moze fanaticno da se fokusira.
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 02:16:14 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 26, 2013, 03:00:45 posle podne »
Lady, da li je tvoja sestra udata?
Zanimljiv mi je njen MA0ME120JU0SA. Citala sam da je ovo aspekt lopova i kriminalnog uma ( ME/MA).  :D
Imam dva muska natala sa ovim aspektom, obojica bili u zatvoru. Kada ih gleda SA, kazu, osoba ce biti kaznjena, zatvorena...
Bas sam sada kopala po netu, da probam da proverim, jos od ranije me je kopkalo da li ima nesto u tome. Naidjem na nekol Albert Spaggiari, i pronadjem mu natal. I ima SA60ME90MA.
SA u Aq, ME u Sg, a MA u Vi i u konjunkciji sa JU.
Izvori kazu da nikada nije uhvacen, a karta je AA, sto me cudi, da ga SA sa MC nije strpao u zatvor :smiley:

Natasa, nadam se da nismo puno skrenule sa teme.
Mozda da otvorimo neku novu, u kojoj bi o ovome mogli raspravljati, da ne brljamo po Froliju? :)
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 06:33:19 posle podne od strane alea »

Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 26, 2013, 04:09:49 posle podne »
Jeste, udata je. Vec 13 godina je sa tim njenim suprugom, od toga 9 godina u braku. Elem, koliko ja znam nema veze sa kriminalom hehe. Ali posao joj je vezan za dobijanje dozvola, katastar nepokretnosti. Tako da je ovo Ju0Sa cini mi se upravo pokazatelj toga. Inace arhitekta po struci ( Ve u Jarcu na Mc-u ). Vidi ovde lagano to mogu biti i ja s obzriom da joj je Merkur vladar 3. kuce :).

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 26, 2013, 06:21:10 posle podne »
Pa bas sada gledam, taj ME mozes biti i ti, jer je vladar 3 polja.  :smiley:
A zanimljiv je taj aspekt ME/MA, stvarno daje neku lukavost, prefriganost, kazu brze misli, ali ja mislim pre da tu MA ume da odvuce ME na pogresnu stranu. Mislim da taj aspekt ume da da spletkarose, osobe koje umeju da smisle i nesto sto drugima ne bi palo na pamet, koje se bave nekim zakulisnim radnjama, narocito los aspekt, ili kada su lose po dostojanstvima planete. ME smisli, a MA izvrsi akciju...brzi prsti (MA / ME )... :locked:

Moja koleginica, sa kojom imam najlosiji odnos na poslu, ima SO0MA0ME0MO u Raku u 10 p sa orbisom od svega par stepeni. Boze me sacuvaj, ja pakosniju osobu nisam upoznala u zivotu. Toliko me nekada sokira kada se recimo sporeckamo oko necega, i ona mi kaze nesto tako da me bas povredi, da ja ostanem bez reci. A posto ja nemam aspekt MO i ME sa svojim dispozitorom MA, meni tu naidje prekid izmedju misli i akcije, pa bih ja onda najradije nju naprosto izlupala.  :fighting:

ME je bespolan i bezlican pa poprima osobine planete sa kojom je u aspektu.
Recimo, jedna od konsideracija Bonatijevih 137. kaze da;

Citat
Ukoliko je ME0SA na ASC to oznacava da je osoba budalasta torokusa koja se smatra mudrom. Pricace lose i o muskarcima i o zenama, najdovitljiviji je kada treba da izmisli lazi, nikad ne otvori usta a da se neka neistina ne cuje u onome sto prica. Bice mu prirodno da laze, Saturn mu daje pogan jezik, a Merkur ostrinu pakosti da ga uposli.

Cim sam procitala tu konsideraciju, setila sam se osobe sa tim aspektom, i u sekundi prepoznala tu osobinu. Nisu stari ovo pisali za dzabe... 8)

Ima jedna zanimljiva konsideracija o ME u znacima MA, koju sa takodje isceprkala...( a sta bi drugo radio MO i ME u Skorpiji, nego kopao i ceprkao... ;D )

Bonati. 126.

Citat
Obrati paznju da li je ME signifikator u natalima ili pitanjima, u celosti ili delimicno, srecan ili snazan u Jarcu ili Vodoliji? Jer, tada ce osoba biti dubokog i prodornog uma i sjajnog razumevanja, osoba ce zaroniti u srz stvari i od samog pocetka videti o cemu se radi. To je jos izrazenije ako srecan SA gleda ME preko srecnog aspekta, narocito ako je ME u Vodoliji, gde se SA raduje. A jos vise, ako neka srecna planeta sa ME, a on sa nekom povoljnom, fiksnom zvezdom. Ali, ako je ME u Ovnu ili Skorpiji, osoba ce biti odvazna, podmukla, nestalna, arogantna a ipak brzog uma, spretna pre da ponavlja ili otkriva ono sto su drugi rekli, nego da nesto smisli sama.

Lady, ti imas upravo ovaj aspekt, gde "srecan SA gleda ME preko srecnog aspekta".  :smiley:

edit: Ja sam onaj podmukli um u Skorpiji, kome nista ne promice :D
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 06:49:31 posle podne od strane alea »

Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 26, 2013, 06:45:51 posle podne »
Hehhe, nemam ja nego moja sestra :). Ili mislis zbog toga sto je Merkur vladar 3. kuce ? U svakom slucaju nas dve imamo nekih slicnosti to je sigurno , mada emotivni sklop nam je totalno drugaciji. Mene je bas lako izbaciti iz ravnoteze, ona je cvrsca. Osim Venere nema ni jednu planetu u zenskom znaku. Inace slicne su nam konstelacije jer obe imamo vl. 3. kuce u konj sa vl. Asc i trigonu sa Saturnom.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 26, 2013, 06:48:02 posle podne »
Kako nemas, pa imas ME120SA?
Pri cemu imas "srecnog SA" jer je egzaltiran ali i "srecnog ME" u domicilu.  :smiley:

Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 26, 2013, 06:51:11 posle podne »
Nemam u Jarcu ili Vodoliji i nije srecan, spaljen je  ;D. I iskreno ne misim za sebe da bas tako lako prodirem u neke stvari. Umem vrlo cesto da potpuno odem na neku drugu stranu, iako i to ima neku svoju logiku. Ipak mi je Merkur retrogradan.

Inace lose napisah ovo za izbacivanje iz ravnoteze. Obe smo kratkofitiljne, kolericno sangvinicne samo mene brzo krene da grize savest. Ne zelim da povredim nekog pa krenem da se povlacim dok ona tera i dalje i uopste se ne potrise. Inace Me0Ma itekako daje osobe poganog jezika u smislu da umeju da budu svadljivi. I meni Merkur ide ka trigonu sa Marsom , nisam ni ja cvecka, mada ipak blaza varijanta od konjukcije.
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 06:53:40 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 26, 2013, 06:56:23 posle podne »
Pa dobro, spaljen je, ali tebi intelektualno to nije nista umanjilo. Zavrsila si skolu, i fakultet i osoba si koja vrlo brzo uci i kapira, sto se beskrajno puno puta dokazalo.  :thumbsup:

Ja sam recimo, vise neki tip buntovnika, ispadam svadljiva jer nekako ne uspevam da se uklopim u klise. Prilicni sam individualac, vec sam to pisala, znas vec...i onda delujem svadljivo, a prosto to je zato sto ne umem da budem ni dovitljiva ni lukava. Fali mi taj aspekt izmedju ME/MO i MA da bih se bolje snalazila, vec ja onda planem, jer dozivim sve kao nepravdu, puno trpim i puno vucem na svojim ledjima, ne umem da se izborim za sebe, a u stvari, ne umem da plivam u takvim mutnim, vodama. Jako cesto osetim da me drugi iskoristavaju, a ja sam nekako, nemocna. Kombinacija Strelca, JU60SO i MA iz Ovna daje prilicno iskrene osobe, kojima fali ta vrsta snalazljivosti, lukavstva i dovitljivosti, da ne kazem, prilicno glupa kombinacija  :thumbsdown:
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 07:04:38 posle podne od strane alea »

Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 26, 2013, 07:50:58 posle podne »
Ma i ja sam brza i nisam lukava. Lukavost je losa osobina, mudrost je dobra. Jer lukava osoba je ustvari pokvarena a mudra ima puno znanja i iskustva. Iskrenost je dobra osobina ali kada ona predje u drskost onda ne valja.

Ne verujem da si nemocna, kada imas SO na Asc i Ju u triplicitetu, samo mislim da si procenila da bolje prolazis kada se povuces. Nemocne su mi obicno osobe sa vl. Asc koji je kadentan i jos u padu. Oni stvarno nemaju resrurse da se brane.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 26, 2013, 08:59:43 posle podne »
Nisam bas sigurna da je tako.

Mislim da je lukavost, domisljatost, snalazljivost, domen ME, on je brz, prilagodljiv, pokretan, nema puno dodira sa moralom ( ako treba tako ) jer je u znacima JU izgnan i obratno.

Mudrost, po meni je vezana za JU, kao i moral, etika, postenje...osobe sa jakim uplivom ME na ASC,  ako je u pitanju neka debiltacija ili los aspekt, itekako umeju da budu lukave, domisljate, snalazljive, beskurpulozne, bez obzira ako im je vladar i kadetan.

Moja nadredjena mi je najbolji primer za to, ASC Vaga sa VE u Devici u 12 p.
Mislila bi da je jadna i nemocna i ne ume da se brani, a ona je u stvari najveci spletkaros koji postoji, zivi od spletkarenja, namestanja kojekakvih pakosti, a arognatna do gadosti!
Pricala mi je ladno, kako ima nekoliko fb profila, muskih, i kako onda sama sebi pise poruke i komentare, da bi iznervirala ovog ili onog, pa kako "kao slucajno" posalje sms "greskom" nekome, sa vrlo intimnom sadrzinom, ( to je fazon da pridobije njegovu paznju ) i kojesta, sto je mene sokiralo. Nekada mislim da sam glupa kao top. Meni nikad ne bi palo na pamet tako nesto. ( ali valjda je to i ta razlika, i moja lepa VE koja nikada nije morala da se bavi takvim stvarima da bi imala musku paznju )

Eto, vladar VE u Devici u 12. 90 MA u Blizancima, i 180 JU r u Ribama u 6. a SA r u Vodoliji 180 SO0ME u Lavu 60ASC i 60 MA u Blizancima.  :thumbsdown:

« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 09:04:22 posle podne od strane alea »

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 26, 2013, 09:30:59 posle podne »
Evo je jedna jako zanimljiva karta.
U pitanju je Svajcarski fizicar, koji je ucestvovao u Projektu Menhatn, i pronalasku atomske bombe.
Felix Bloch je bio jedan od clanova ovog projekta, a 1952. godine dobio je i Nobelovu nagradu za fiziku.
( jedino njegovu kartu sam uspela da pronadjem medju pronalazacima atomske bombe )
Karta ima AA rejting, pa bi trebalo da je pouzdana.



ASC Vaga sa VE u sedistu, iako u 12 kuci.
ME je u 1 polju iako ne u znaku ASC, odvaja se od SO i aplicira MA u egzaltaciji, koji pruza ME svoje sediste. Uz to, dvanaestina ME pada na MA u Jarcu.
Meni se nakako jako dopada ovaj njegov ME60MA, bas mi deluje onako, mocno...

Mada meni Morinus ne pokazuje brzinu planete, ili ja to ne znam da nadjem.  :confused:

http://www.astro.com/astro-databank/Bloch,_Felix
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 09:33:28 posle podne od strane alea »

Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 26, 2013, 09:43:04 posle podne »
Imas na tables pa na speeds s tim da nije u procentima nego u stepenima/minutima pa moras da znas koja je prosecna brzina svake planete i da uporedis kako bi videla da li je spora ili brza.
« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 10:10:09 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: "Povratak Merkura"-Dz. Froli
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 26, 2013, 09:50:23 posle podne »
ME mu je brzi od prosecnog kretanja po tabelici u Morinusu kao i MA.

Tnx Lady za ovo!   :thumbsup:

« Poslednja izmena: Oktobar 26, 2013, 10:03:07 posle podne od strane alea »