Astroloska magija (intervencije i remedijale)

  • 44 Odgovora
  • 33562 Pregleda
*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #30 poslato: Januar 26, 2013, 02:49:45 pre podne »

Moderna astrologija je privilegija glupih. Ljudi u nju ulaze obično iz nejebice ili kakvog duševnog poremećaja. Ovi sa nejebicom jure samo aspekte VE, a ovi drugi se uhvate za Neptuna, i čim sebi "objasne" stanje odmah počnu okolo da dele lekcije. Nažalost tako se prenosi "astrološko znaje" danas.
 

Ahah ovo boldovano je stvarno istinito, svi koji toliko vole Neptuna su poprilično čudni.  ;D


Precicemo na osnove prakse, i to neke, ne moze sve, ali jos nesto od uvoda da nabacam. Ja sam takva, smorim sa uvodima jer verujem da je svo zlato bas u njima. Takodje, ne bih da ovo nasiroko objavljujem jer znam da ce svet navaliti da kopira i bahato primenjuje pa cu na kraju biti kriva za vesticarenje. Vec sam prosla kroz optuzbe javno iznete na moj racun, a na temu gnostickog okultizma. Bice vrlo osnovnih stvari, ali, kao sto rekoh, da okoncam uvodnu pricu.

Da, treba se biti oprezan stime, osobeno na Balkanu  ;)

Možda da se tema zatvori za pretraživače, i da samo članovi imaju pristup, ako mislite da treba biti oprezan sa ovom tematikom.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #31 poslato: Januar 26, 2013, 11:27:13 pre podne »
Ne samo da treba biti oprezan sa tematikom, vec treba biti dobar sa vremenom :) Ova prica je toliko obimna da sam grubo izracunala da bi mogla da traje i godinu dana. Dakle, samo ovo da radim na forumu, toliko bi trajalo. Kako sam ja non stop on line, na forumu pisem izmedju karti koje radim, ruckova koje spremam, detata koje kupam...Posvetiti se ovoj temi na tako kardinalan nacin je nedopustivo i zato gledam da o ovome pisem kada mi to vreme i volja dozvole. Takodje, odlucila sam da iznesem samo najosnovnije stvari koje vec i sami, verovatno, znate i to prema naucnom izlaganju dr Semjuela Birca, kustosa Orjentalnog odeljenja Britanskog muzeja. Covek je, kazu, iako rodjen u 19. veku, jos uvek najveci autoritet za istoriju magije. Naravno, radi se naucniku orjentologu tako da ce moja izlaganja, jednom kada se dese, biti prilicno striktna i osnovna. Ne osecam lagodnost uopste u vezi sa ovom stvari, mislim da nikako ne bi trebalo ovo da radim i zato odlazem nastavak. Naravno, pitacete se zasto sam temu uopste pokretala sa ovakvim stavom. Nije mi ni bila namera da pisem o magiji vec o mehanizmu veze astroloskog neba i Zemlje, onome sto danas jos uvek nije stvar saglasnosti medju astrolozima, a temu sam naslovila ovako kako sam je naslovila da bih privukla paznju na to sto sam u uvodnim izlaganjima zelela da kazem jer ljudi naveliko pricaju o ovome po raznim internet lokacijama, ali pricaju pogresno, bez integralnog uvida u izvore koji o ovome govore i bez razumvanja onoga sto su, najcesce, samo delimicno procitali. U uvodnom tekstu objasnila sam taj mehanizam iz prvog i drugog (magijskog) pravca, a o primenjenoj magiji, kada mi dodje inspiracija. Ne mogu se siliti, ne umem tako da radim. Ako neko zeli da pise o ovome ovde, slobodono neka to cini, ja cu se ukljuciti kada osetim da je vreme za to.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #32 poslato: Januar 31, 2013, 10:56:37 posle podne »
U kontekstu remedija, ako se pozivamo na nefizički svijet, tada ne treba činiti, dovoljno je spoznati.
« Poslednja izmena: Januar 31, 2013, 11:29:32 posle podne od strane Tora »
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #33 poslato: Januar 31, 2013, 11:55:33 posle podne »
Upravo. Ovo je najpametnija od svih, na ovoj temi, napisanih recenica. Srecna sam sto neko ovo razume. Spoznati ontoloske vrline i prepoznati odstupanja od istih u ovom svetu, vrhunska je magija. Ta spoznaja moze ici od vrlo velikih zivotnih prica (drustvenih i licnih pojava i okolnosti) do najpreciznijih finesa, u najmanjoj stvari nase svakodnevice. Moze se covek i ovome uciti, ali, pre svega, isti taj covek mora svoju unutrasnju magiju da sprovede. Tu smo vec svi prirodno obdareni da znamo gde nam je pogresno skretanje. Posle ovolikog istorijskog iskustva religija se pokazala, odnosno verska praksa, kao najjaca od svih magija, ali, kao i u svakom drugom kontemplativnom obliku preobrazavanja i njeni su rezultati vrlo retki i vrlo tanani. Dobra magija ne bode oci. Ne vredi ni za cim potezati u ovom smislu sve dok ne obezbedimo onu vrstu verske sigurnosti koja moze opravdati svaki detalj astroloske prakse. Problem savremenog coveka je sto mu je znanje na dohvatu ruke, sto ga ima previse, ali znanje koje lici na do plafona nabacanu gomilu tematski nepovezanih knjiga. Jedna uredna biblioteka bi odgovarala tom nekom sirem duhovnom kontekstu koji se suprotstavlja postojecoj anarhiji iz analogije gomile. Prepoznavanje odstupanja od ispravnog u duhovnom smislu je danas vrlo osetljiva i najcesce politicki neprihvatljiva i nekorektna delatnost (stav), ali se intimno ona moze bez problema sprovoditi. Za pocetak svako moze minimum jedan put dnevno da "opravda" simboliku okolnosti, predmeta, situacija i ljudi na koje svakodnevno nailazi. Recimo, ljuta, stara komsinica sa pocepanim crnim cegerom u levoj ruci, sva u crnom, ali sa crvenim sesirom dok prolazi pored vas i kritikuje (vise ili manje opravdano) predsednika opstine zbog srusenih zardinjera na trotoaru zarad povecanja broja parking mesta. Mogla bih vas pitati da na samo jedan planetarni odnos svedete ceo ovaj prizor i svaki pojedinacni, ali necu jer ce se prica razviti u komplikovanom pravcu, pravcu individualne percepcije drustvenih vrednosti koje ce morati da se suprotstave ontoloskim. Prilicno komplikovano za razumeti i ovaj primer cak i ne bi izazvao negodovanja koliko, recimo, neki koji bi se vise uklopio u nase intimne price, sa kojima bi se vise identifikovali. Najveci problem ne lezi u nasim manama vec u neprepoznavanju istih. Savremeni covek cesto i da nije svestan nevrlini dodeljuje status vrline. Tu tek nastaje kurslus. Ove vezbe licno vrlo cesto sprovodim i svasta sam o sebi naucila. Nimalo prijatna otkrica. Vezbe radite tako sto predmet, prizor, situaciju, sta god, pretvorite u pisani izraz pa onda svaku rec prevedete na astrolosku simboliku planete prema zodijackom kontekstu. Nista vise, nikakve mundane kuce, aspekti, tacke, samo znak i planeta u njemu. Ista stvar kod nekoga ce se odraziti Saturnom u Pi, a kod drugog Saturnom u Le, recimo. Mi iz sebe kvalifikujemo ontolosku ispravnost/odstupanje neke pojavnosti. Nedavno se afirmisao jedan stav o tome kako astrologija nije objektivna datost i kako su astrolozi ti koji je stavljaju u funkcionalni promet i to je istina na vrlo niskom, 'unizenom" nivou duhovnog bitisanja. Cist scientisticki stav nalik antropoloskoj tvrdnji da su svi duhovni sistemi samo subjektivni koncepti, a ne objektivne mere stvari. Ovo je vrhunac materijalisticke humanisticke misli, dalje od ovoga se moze samo u pravcu direktnog satanizma. Vrlo opasan stav (ne radi astrologija vec astrolozi). Upravo TA brani objektivnost ontoloskog vrednosnog sistema od subjektivnog ljudskog kvalifikovanja. Najveca magija radja se na liniji razdvajanja ovakva dva vrednosna univerzuma.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2013, 10:40:34 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #34 poslato: Februar 01, 2013, 08:22:12 posle podne »
Za pocetak svako moze minimum jedan put dnevno da "opravda" simboliku okolnosti, predmeta, situacija i ljudi na koje svakodnevno nailazi. Recimo, ljuta, stara komsinica sa pocepanim crnim cegerom u levoj ruci, sva u crnom, ali sa crvenim sesirom dok prolazi pored vas i kritikuje (vise ili manje opravdano) predsednika opstine zbog srusenih zardinjera na trotoaru zarad povecanja broja parking mesta. Mogla bih vas pitati da na samo jedan planetarni odnos svedete ceo ovaj prizor i svaki pojedinacni, ali necu jer ce se prica razviti u komplikovanom pravcu, pravcu individualne percepcije drustvenih vrednosti koje ce morati da se suprotstave ontoloskim. Prilicno komplikovano za razumeti i ovaj primer cak i ne bi izazvao negodovanja koliko, recimo, neki koji bi se vise uklopio u nase intimne price, sa kojima bi se vise identifikovali. Najveci problem ne lezi u nasim manama vec u neprepoznavanju istih. Savremeni covek cesto i da nije svestan nevrlini dodeljuje status vrline. Tu tek nastaje kurslus. Ove vezbe licno vrlo cesto sprovodim i svasta sam o sebi naucila. Nimalo prijatna otkrica. Vezbe radite tako sto predmet, prizor, situaciju, sta god, pretvorite u pisani izraz pa onda svaku rec prevedete na astrolosku simboliku planete prema zodijackom kontekstu. Nista vise, nikakve mundane kuce, aspekti, tacke, samo znak i planeta u njemu. Ista stvar kod nekoga ce se odraziti Saturnom u Pi, a kod drugog Saturnom u Le, recimo. Mi iz sebe kvalifikujemo ontolosku ispravnost/odstupanje neke pojavnosti.

Hvala na savjetu.
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #35 poslato: Februar 13, 2013, 04:28:08 posle podne »
Mene je tema remedijalnih mera u TA zanimala, pa sam je i pokrenula na jednom forumu, ali nisam naišla na adekvatna TA objašnjenja. Kaži mi Nataša da li u opusu knjiga koje si iščitala na tu temu imaš nešto o tome?

Tanana je granica između tzv "magije" ili već rituala i mera...bar po mom poimanju, možda grešim naravno.

Da li u praksi imaš, ili kroz knjige navedeno, da je primenom određene mere došlo do prekida obrasca ponovljenih priča (ovde ne mislim na rad na sebi i nadgradnji ličnosti banalnosti tipa do sad te nervirala komšinica, od sad je ignorišeš :) ) već životno...

Ako je ovo što pišem van koncepta teme, oprosti...:)


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #36 poslato: Februar 13, 2013, 05:01:03 posle podne »
Imam nesto o sigilama,  magicnim kvadratima, amuletima, kristalima, metalima i bojama. Nacinima na koji se magicni predmeti prave, elekciona uputstva...Opsta mesta. U praksi, jesam, radila sam nekoliko puta. Jedan primer je narocito zanimljiv, dala sam obrazac za pravljenje kvadrata u prozirnom kristalu. Sad', nije za javnost kome sam to radila, nemam dozovlu za iznosenje natala i moje remedijale (objasnjenja iste). Ja sam, u tom vrlom slucaju, izabrala da se numericki kvadrat izradi u staklu prozirno bele boje zbog MO kvalifikacije u kontekstu JU kvadrata. Uput se ticao dana kada da se pristupi izradi (obracanje majstoru koji isti moze da napravi) prema mom nacrtu i sledu brojeva, nacinu na koji da se svakodnevno koristi (strana sveta pri pocetku kontemplacije, ambijent, cas...). Narocito su zanimljive sigile, amuleti, crtezi koje i sam mozes da crtas prema stirktnom sledu simbolike fiksne zvezde ili planete. Zavisi od moje procene i tezine situacije. Druga vrsta remedijala, ona medicinska, svodi se na nabrajanje namirnica za svakodnevni unos, poneki caj, boje i nakit. To je veoma obimna prica i zavisi od vrste remedijale, za sta se koristi. Rezultat je dva puta bio primetan, ali jedan put je uz zeljeni rezultat dobijena i nus posledica. Radilo se o remedijali za uzimanje lekovitog caja, odnosno, o elekciji koju sam za pocetak terapije pravila. Vrlo, vrlo oprezni moramo biti. Licno, radim remedijale, ali o tome jos javno nisam pisala zbog osetljivosti stvari.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #37 poslato: Februar 13, 2013, 05:01:40 posle podne »
Citat
Podseca me na ideju u suprafizickoj sili ili suprafizickoj informaciji koja koordinira faktorima u prostor-vreme dimenziji.

Ovo povezujem sa "U početku beše Reč..." i nasta svo Postanje...i okviru vremena i prostora koji su nama poznati...
« Poslednja izmena: Februar 13, 2013, 05:12:04 posle podne od strane mina »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #38 poslato: Februar 13, 2013, 05:07:19 posle podne »
Ti kvadrati, numericki simboli, slikovni simboli i simboli sifara (izrazene preko linija koje spajaju numericke krajeve slikovnog okvira) jesu informacije koje se prevode u materijalnu manifestaciju.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #39 poslato: Februar 13, 2013, 05:09:33 posle podne »
Apsolutno mi je jasno o čemu pričaš, da je za javnost nije...ima toga malo na C: Warnock sajtu o renesansnoj astrologiji...apropo amuleta, magičnih kvadrata itd...nije mi strano, nisam lično uopšte u tom pravcu ni išla, ali mislim da je sve dostupno, a skriveno...pa ukoliko imaš znanje imaš i zgoditak da tako formulišem.

Ja sam malo bazala po tome, široka priča, neki sa ovog foruma i to znaju jer me znaju od ranije, ali nisam naišla na uverljivi dokaz ni za ni protiv da tako kažem (ili pak na nus pojavu koju jesam ukoliko objektivno sagledam šta sam uradila - uzrokovala  - a šta dobila kao posledicu)...

Negde ne znam koliko ti kristali, metali i boje mogu da "pomognu", opet kažem nisam dovoljno upućena, kod Hindusa je prilično zastupljeno...ne znam.

Ako uzmem da filozofiram onda mogu da nađem analogiju i u crkvenoj praksi i raznim odeždama (bojama, motivima), sasudima (materijal, dimenzije, svrha), časoslovu, pokretima, itd...

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #40 poslato: Februar 13, 2013, 06:59:02 posle podne »
Kristali, metali, boje, ishrana pomazu sporo, na duze staze. Kvadrati, amuleti i sigile brze, znatno brze, ali je za njihovu izradu vazna misaona usredsredjenost sta se simbolom tacno zeli postici da ne bi u manifestaciju bilo povuceno i nezeljeno znacenje planete. To misaono fokusiranje pretpostavlja neke pripremne vezbice. Agripa o njima pise, ali vrlo indirektno.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #41 poslato: Februar 13, 2013, 07:04:55 posle podne »
Naravno logicno, tanka linija izmedju entiteta iliti podnebesja odnosno toga sto kazes povlacenja nezeljenih efekata planete. Opasno tlo svakako...zato i mislim da se nisu svi ni bavili, ni upraznjavali, ali da ima efekta ima...

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #42 poslato: Februar 13, 2013, 09:01:12 posle podne »
Batali Mina dok ne zabrljaš nešto
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #43 poslato: Februar 14, 2013, 12:23:57 pre podne »
Ma ne pokusavam vise, sto sam radila - radila, drugim metodama, bezuspesno, ali se uverila da je itekako dejstvujuce, samo ne onako kako je mala Mina zamislila :)

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Astroloska magija (intervencije i remedijale)
« Odgovor #44 poslato: Februar 14, 2013, 09:36:08 pre podne »
samo ne onako kako je mala Mina zamislila :)
O tome ti pričam, čak i najprostija intervencija kad se radi, a to je elekcija, možeš da namestiš ono što ti odgovara, ali ćeš uvek imati problematične aspekte koji će da nešto drugo naruše. Kod ozbiljnijih intervencija je još opasnije neoprezno prići, ili nemati svest šta se "valja iza brda", a uvek ima još nešto što ide za svakim oblikom intervencije ili remedijale.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa