Stepeni u astrologiji

  • 5 Odgovora
  • 9595 Pregleda
*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Stepeni u astrologiji
« poslato: Januar 13, 2013, 12:39:54 posle podne »
Kako je kraj prethodne kalendarske godine, ničim pametnim, izazvao lavinu kontrateorija u astrologiji, pa se ovde bavimo razdvajanjem žita od kukolja na osnovnim stvarima kao što je izračunavanje natalne karte i pravilno korišćenje vremenske zone i astroprograma, gde smo zaključili da su neki pametnjakovići hteli da budu "veći katolici od Pape", i samim tim sebe diskvalifikovali kao ozbiljne astrologe, vreme je da se još jedna teorija demistifikuje.
Radi se o simbolizmu stepena u astrologiji. Pošto su razni autori počinjali od nultog, na nuli su i ostali.
Za početak, nepobitno i jedino matematički ispravno je da je 1.slovima; prvi stepen, početni svakog znaka, i da zauzima područje od 0° do 0°59' znaka, i da je poslednji stepen 30. slovima; trideseti, poslednji stepen tog znaka koji zauzima od 29° do 29°59' znaka.
Ovo je neophpodno zbog navale nepismenih u astrologiju koji tvrde da je prvi stepen u stvari nulti, a da je poslednji stepen u stvari 29. Prostom računicom od 12 znakova puta 29 stepeni, ne dobijamo ono što zodijak jeste a to je krug od 360°. Sve to je izneto u mom tekstu http://astrolog-mihailocukic.blogspot.com/2011/07/stepeni-u-astrologiji.html pa ne bi ovde ponavljao.
Tabela u nastavku je jedan od načina povezivanja simbolike stepena znakova zodijaka. U toj tabeli su vladarstva nad stepenom dodeljena planetama, mada postoje i drugačije podele.
Tema je otvorena za interesantne primere i iznošenje ličnih uvida o stepenima u astrologiji.




« Poslednja izmena: Januar 14, 2013, 09:30:00 pre podne od strane Miki »
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Stepeni u astrologiji
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2013, 01:08:06 posle podne »
43 Guests
Ala "gosti" vire i citaju... :D

Sad nastaje rusvaj u glavama ucenika&ucenica ovdasnjih "profesora" astrologije koji su "prvi u istoriji astrologije predstavili teoriju o stepenima", nazvavsi je skromno svojim imenom i prezimenom  ;D
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Stepeni u astrologiji
« Odgovor #2 poslato: Januar 13, 2013, 04:40:11 posle podne »
Znaju oni za ovo, ali ih zabole. Rekoh vam ja da njima cinjenice ne znace nista i ovo ih uopste zatalasati nece.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Stepeni u astrologiji
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2013, 05:27:32 posle podne »
Grešiš Nataša, oni za ovo ne znaju, ali ih zabole jer imaju svoju pričicu kojom šišaju ovce. E sad to što ovce vole da su ošišane; pa valjda im je vrućina ispod "vune".
Nisam ja ovo ni istakao da njih zatalasam već da na sadašnjoj jadnoj astrološkoj sceni izložoim još nešto-da bude izbora, pa ko hoće nek prihvati ko neće i ne treba nam. to ti je poput prirodne selekcije, svako dobije astrologiju po zasluzi. mediokriteti i blaže retardirani dobiju modernu, njih je više i prirodno je da 80% astrologije bude prilagođena praznoglavcima. Oni koji se preispituju, koji imaju svoju glavu, pa uporede te dve metode, eto njih na tradiciji.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Stepeni u astrologiji
« Odgovor #4 poslato: Januar 13, 2013, 05:36:27 posle podne »
Znaci, gresim samo delimicno  ;) Eto vidis, zabole ih kako i sam kazes. Uostalom, tradicionalna astrologija jeste ekskluzivna, elitisticka, nemasovna stvar i tako treba i da ostane. Kada bolje razmislim raduje me ta "slepa" masa. Vredne stvari, prema definiciji, nisu masovne.

Nego, jesi li se ti poslednjih dana negde fajtao ponovo na nekom forumu, fb stranici, a da ja to ne znam ili inspiracije stizu jedna drugu zahvaljujuci MA povratku ;) Pitam te ovo jer je meni uzjahao zapadni ugao pa sve cekam da prokljuca. Preskocio me ove godine, a bio je redovni cupavac iz kutije. Mislila sam da ce mi replicirati na onoj prostoj matematickoj racunici, kad ono nista. :P Eno ih i dalje aktiviraju istu gresku iako znaju i za drugo objasnjenje. Dakle, cinjenice uopste nisu relevantne. Znaju oni za ove stvari, ali ih ne poznaju.
« Poslednja izmena: Januar 13, 2013, 06:18:17 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Stepeni u astrologiji
« Odgovor #5 poslato: Januar 13, 2013, 05:55:49 posle podne »
Biće da je MA revolucija, tera me na pisanje. Nisam ovih dana vodio intelektualne ratove, možda je to što mi fale okršaji rezultiralo danas.

Sad nastaje rusvaj u glavama ucenika&ucenica ovdasnjih "profesora" astrologije koji su "prvi u istoriji astrologije predstavili teoriju o stepenima", nazvavsi je skromno svojim imenom i prezimenom  ;D

Vidi Cor, pa te teorije i jesu njihove lične, jer takve gluposti ne mogu biti deo astrologije, samo nečije lične tuposti pa je red i takav naziv da nose.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa