Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640768 Pregleda
*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #75 poslato: Januar 19, 2013, 11:53:42 pre podne »
Iz prve ruke znam, da na ovom forumu postoji posečenost i ljudi koji se šunjaju, a ništa ne komentiraju, čak nemaju ni akaunte na ovaj forum, a prate naše razgovore sa sarkastičnim osmesima na lice.
Tako da, samo da znaš da nas ovde čitaju, i "traže mane".
A to su baš "nadritradicionalisti".

Jesu li to oni sto mi prepisuju tekstove pa stave svoje ime ispod 

Ne prepišu, nego još gore, prepričaju a promaše poentu jer ne razumeju šta si napisala.
Nije sramota ne znati, sramota je praviti se pametan bez valjanog znanja. Tako nastaje nešto mnogo gore od New Sheet age-a, a to je hibrid tradicionalne astrologije sa glupošću moderne po sistemu "sve može". Suštinski se treba ograditi od hibridizacije jer što se moderne tiče tu je stvar već podeljena.
Najgori su akrepi koji se samoproglase za naslednike nekog tadicionaliste a onda ne shvatajući šta je astrologija uopšte, nakače na to sve i svašta. Od njih su jedino jadniji oni koji prepevavaju, a ne razumeju tekstove tradicionalista dok u svojim linkovima kao favorite drže pomenute akrepe.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #76 poslato: Januar 19, 2013, 12:25:54 posle podne »
Citat
A to su baš "nadritradicionalisti".

lol baš tako  ;D

Citat
Najgori su akrepi koji se samoproglase za naslednike nekog tadicionaliste a onda ne shvatajući šta je astrologija uopšte, nakače na to sve i svašta. Od njih su jedino jadniji oni koji prepevavaju, a ne razumeju tekstove tradicionalista dok u svojim linkovima kao favorite drže pomenute akrepe.

Znaš gde se njihovo pravo lice vide? Tamo gde trebaju birati, da li če glasati za širenje tradicionalne astrologije ili New Age shita (kad očito nastaje kuršlus između sledbenike ove dve "škole").
Vrlo često izabiraju New Age astrologe koje im nose mušterije, pa se opet, sve svede na Interesa i mnogo malo iskrene ljubavi prema ovo umeče. A to što im njihova astrologija nosi naslov "Tradicionalna" je maska, prepravljanje.

Ja sam dobio odgovor da oni šire astrologiju na "blag način", ne žele da se trad. astrologija zgadi netradicionalnim astrolozima.
To je shit kompromis iza kojeg stoji želja za profitiranje i potpuni relativizam u ime istog.
Kako čitam, ni Zoller nije baš blag prema kritikovanju moderniste, ni Frawley (kao i ostali tradicionalisti). Kao što između ostalom, tradicionalni astrolozi trpe slične napade od moderniste.

Poenta koju želim istači je da je to Farsa, oni ljudi koji kažu da žele "mirnim" načinom da propagiraju tradicionalnu astrologiju. To je farsa zbog profita i novca a možda čak i popularnosti u što večim krugovima. Kad dođe vreme da biraju, da li New Age ili Tradicionalna, kad moraju izabrati, izabiraju New Age.


*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #77 poslato: Januar 19, 2013, 12:54:51 posle podne »
Na planeti na kojoj prvi znak pripada Ovnu, a njime vlada mars, nema mirnog načina.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #78 poslato: Januar 19, 2013, 01:35:20 posle podne »
Ja sam dobio odgovor da oni šire astrologiju na "blag način", ne žele da se trad. astrologija zgadi netradicionalnim astrolozima.
To je shit kompromis iza kojeg stoji želja za profitiranje i potpuni relativizam u ime istog.

Volela bih da znam koji je to "blagi način", a koji "hard-core"...
Nisam baš bila mnogo aktivna na netu zadnjih dana, pa sam malo van tokova  ;D
Međutim, ima i jedna vrlo mudra izreka da ne treba slepom mahat i gluvom vikat...naprosto nikakav efekat iz toga ne proizilazi...
Kome je dato - dato mu je, a ko ne želi (čitaj ne može) neke stvari da shvati, besmisleno je primenjivati i "blagi" i "hard-core" način.

Možda sve ovo nema veze sa onim što vi pišete (rekoh da sam malo van tokova), no činjenica je da se sve više "zapaljuju" teme na kojima se pokreće pitanje suštinske razlike između astrološke tradicije i onog što danas žele da podmetnu pod nazivom "astrologija", s tim da u drugoj grupi primećujem sve više onih u čije duševno zdravlje opako sumnjam.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #79 poslato: Januar 19, 2013, 01:53:10 posle podne »
Na planeti na kojoj prvi znak pripada Ovnu, a njime vlada mars, nema mirnog načina.

Srodjen sam na najdubljem nivou sa ovakvim stajalistem  :D
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #80 poslato: Januar 19, 2013, 02:05:44 posle podne »
Volela bih da znam koji je to "blagi način", a koji "hard-core"...
Nije baš takva podela, već način na koji se iz pitaj boga kog razloga aminuju gluposti moderne verzije raznim kretenima, uz laganu ogradu da "to baš i nije tako..." i tome smo nas dvoje bili svedoci na jednoj grupi dežurnog hibrid-akrepa, a uvlačio joj se jedan "nadritradicionalista-hibridista
Drugi način je jasno definisani sanitarni otklon od takvih senkrup verzija astrologije, "popu pop, a bobu bob". Sigurno neću dežurnom imbecil reći "pa to i nije baš tako" i to u 16. raspravi po redu, nego ću reći "alo bre neznalice, nepismeni stvore i neobrazovani, ne prodaj mi tvoj satanizam ovde"
Ako se ovo kaže na malo blaži način, nije problem ukoliko se jasno kaže:"tradicija se ne sme ukrštati sa tim imbecilnim poduhvatom zvanim moderna astrologija"

Možda sve ovo nema veze sa onim što vi pišete (rekoh da sam malo van tokova), no činjenica je da se sve više "zapaljuju" teme na kojima se pokreće pitanje suštinske razlike između astrološke tradicije i onog što danas žele da podmetnu pod nazivom "astrologija", s tim da u drugoj grupi primećujem sve više onih u čije duševno zdravlje opako sumnjam.
Baš zato se ne treba biti blag. Ne dam astrološko umeće imbecilima da ga prekrajaju kako oni hoće, da umeću LMT u računicu nakon 1890. da brljaju sve što se zbrčljati može samo zato što su oni ružni prljavi i zli
Evo i primer jednog pajaca, koji je kao sledbenik bolesnoinvalidne verzije bez argumenata proseravao gluposti ne razumejući temu, ali razumejući potrebu da zarad samoodržanja pokuša da diskredituje superiornu tradiciju  LINK
« Poslednja izmena: Januar 19, 2013, 02:14:20 posle podne od strane Miki »
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #81 poslato: Januar 19, 2013, 02:48:09 posle podne »
I znaš koje im je stalno opravdanje i kontra-napad?
"Do juče ste i vi mlatili sa transaturnovcima".
A moj je odgovor: "Da, do juče. A vi još uvek mlatite sa njima, čak i danas, i to skriveno".
Znaš kako rade oni kojima je zabranjeno da jede svašta zbog bolesti, pa ide u kuhinji po noči da ih niko ne vide i ne osudi, pa skrišno jede. E tako i ovi kvazi-tradicionalisti koriste transaturne, da ih niko ne vidi.

Znači u globali problem postoji ne samo sa oni koji su otvoreno modernisti, nego i sa oni koji su prekriveni u plaštu lažne tradicionalnosti.
I to su oni koji podmečuju, oni se retko javno svađaju ali skrišno diže prste onima koji brane New Age Sinkretizam.

Juče mi je jedan prijatelj pričao kako mu došla neka osoba koju bezuspešno pokušava odvratiti iz pogrešnog modernog puta, pa mu rekla: "kako da ne verujem u učinkovitosti moderne planete kad mi je juče mačka pala sa 5-ti kat, dok mi u isto vreme Uran tranzitira 6 kuča". Ajde objasni mi kako? LOL

Ma ima na stoticu ovakvih anegdota koja bi se moglo napisati i u knjigu objaviti, napuniče nekoliko tomova.

Još jedna takva anegdota i to baš drska je ova:
"Vratio sam Iletu Abu Mašara, On Solar Revolutions, jer tamo nema ništa što več ne znam".

Strašno...
Kako onda biti blag?  ;D

Citat
činjenica je da se sve više "zapaljuju" teme na kojima se pokreće pitanje suštinske razlike između astrološke tradicije i onog što danas žele da podmetnu pod nazivom "astrologija", s tim da u drugoj grupi primećujem sve više onih u čije duševno zdravlje opako sumnjam.

Podmetači koliko hočeš. E tu sam najviše isprovociran, kad podmeče. Nedavno sam napustio svojevoljno jedan takav forum sa raznim new age podmetačima koji su dobijali sve više i više silu da šire svoje podmetanje. To jednostavno ne mogu da trpim, osobeno ne u plaštu "tradicionalne" astrologije, plašt koji je brutalno lažan i surovo maskiran. Nije li to veča opasnost i intriga od javno branenje svoje astrološke stavove? Podmetanje je uvek bilo veča opasnost nego direktni napad ili direktna odbrana.




« Poslednja izmena: Januar 19, 2013, 02:50:11 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #82 poslato: Januar 19, 2013, 04:01:57 posle podne »
Ih, Ile, ko zna, možda smo i mi nečije "anegdote" na spisku za knjigu, ali to nije nešto o čemu brinem previše.

Nego da razjesnim ono što sam pitala. Podela na "blago" i "hard-core" se odnosila isključivo na način iznošenja stava, a ne i na definisanje vlastitog stava prema astrologiji. Dakle, meni nije problam da kažem: ja to gledam tako i tako, a na osnovu tog i tog.. Dakle, tu nema dileme. Ali, najiskrenije, nemam inspiraciju da se teram sa pojedinima, ni blago, ni agresivno, do 101 i nazad. Dokle vidim smisao da napišem nešto - pišem, kad uočim da to što pišem nema nikakav efekat - oladim. Naprosto takva mi je priroda, a ne bih volela da mi oni sa kojima delim mišljenje "prebacuju" nedovoljno agresivnosti....
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #83 poslato: Januar 19, 2013, 04:26:18 posle podne »
Ih, Ile, ko zna, možda smo i mi nečije "anegdote" na spisku za knjigu, ali to nije nešto o čemu brinem previše.

Nego da razjesnim ono što sam pitala. Podela na "blago" i "hard-core" se odnosila isključivo na način iznošenja stava, a ne i na definisanje vlastitog stava prema astrologiji. Dakle, meni nije problam da kažem: ja to gledam tako i tako, a na osnovu tog i tog.. Dakle, tu nema dileme. Ali, najiskrenije, nemam inspiraciju da se teram sa pojedinima, ni blago, ni agresivno, do 101 i nazad. Dokle vidim smisao da napišem nešto - pišem, kad uočim da to što pišem nema nikakav efekat - oladim. Naprosto takva mi je priroda, a ne bih volela da mi oni sa kojima delim mišljenje "prebacuju" nedovoljno agresivnosti....

Ma ni ja nisam po prirodi tipican agresivac, niti fizicki niti verbalno [cak sto vise postoji potencijal za ovo drugo] iz "prve ruke". Ali ako budem isprovociran i budem poceo onda tesko stanem (Mars u fiksnoj Skorpiji vlada Akcijama 10. i dominira Merkur sekstilom).
Sad kad mi je Mars Vladar mesecne profekcije u Skorpiji, uostalom i Godisnje profekcije u Skorpiju, i kad se u Mesecnim Revolucijama nalazi u 10 u Jarac, onda je njegovo ispoljavanje ni malo fino i veoma dominantno. U globali Mars u skorpiju deluje Protektivno, pa on sobom vuce tu simboliku a u Godisnjoj Solarnoj Revoluciji imam Merkur na MC u uzajamnoj mix recepciji sa Marsom Vladar Godine. Pa su eto, mesecne profekcije i revolucije samo aktuelizirale ono sto je natalno i godisno obecano. Moj Uran u 5 nema veze sa tim  ;D

Cek da i tebi zavlada Mars sa dozom Merkura, pa cemo i tebe videti  :P
« Poslednja izmena: Januar 19, 2013, 04:28:47 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #84 poslato: Januar 19, 2013, 05:21:03 posle podne »
Oni kradu, razvodnjavaju autorska dela pa ista prisvajaju sebi, a onda dalje, to pomesaju, vise ili manje direktno, sa totalno ateistickim i nedefinisanim sranjima i sve skupa prospu kao tradiciju pred publiku koja, najcesce, pojma nema o cemu se radi. Ne moze svako, a tako i ne treba da bude, da se sa njima grubo verbalno tuce, ali oni kojima je to svojsteno, imaju pravo da se nose kako im je dato.

Sto se publike i zarade tice, kada se sve sabere i oduzme, to uopste nisu impozantne cifre, tako da mi se cini da neki sve ovo rade jedino da bi postali gurui kakvih malih, socijalno totalno inferiornih kultova. Nisu to cak ni kultovi, ali nemam adekvatnu rec za opisati te grupe. Ono sto negde jeste istina je da na takve inferiorce mozda i ne treba previse reci trositi. I verujte, uopste ne zaradjuju mnogo i cesto su vrlo ocajni. Znate, cak i novac ume da nadje pravi put.

« Poslednja izmena: Januar 20, 2013, 11:10:22 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #85 poslato: Januar 19, 2013, 05:43:18 posle podne »
Oni kradu, razvodnjavaju autorska dela pa ista prisvajaju sebi, a onda dalje, to pomesaju, vise ili manje direktno, sa totalno ateistickim i nedefinisanim sranjima i sve skupa prospu kao tradicija pred publiku koja, najcesce, pojma nema o cemu se radi.
Ovde možemo biti nedefinisani, pa reći, ok to je njihova stvar, ili možemo biti opredeljeni pa reći to nije samo njihova stvar, već i naša i nedamo da se pravi svinjac relativizacijom svega.

Ne moze svako, a tako i ne treba da bude, da se sa njima grubo verbalno tuce, ali oni kojima je to svojsteno, imaju pravo da se nose kako im je dato.
E ja Boga mi mogu, a i u skladu je sa mojom prirodom. A gde neki hoće umesto verbalnog može i fizički. Mada, iz iskustva, to su što bi se na Dorćolu rekolo, čkipice, pa se obično ukake pred fajt i postanu "miroljubivi ratnici"-paz šizofrenije modernizma čak i u ovome.

Sto se publike i zarade tice, kada se sve sabere i oduzme, to uopste nisu impozantne cifre, tako da mi se cini da neki sve ovo rade jedino da bi postali gurui kakvih malih, socijalno totalno inferiornih kultova. Nisu to cak ni kultovi, ali nemam adekvatnu rec za opisati te grupe. Ono sto negde jeste istina je da na takve inferiorce mozda i ne treba previse reci trositi. I verujte, uopste ne zaradjuju mnogo i cesto su vrlo ocajni. Znate, cak i novac ume da nadje pravi put.
O tome se i radi. Oni misle da mi sve ovo radimo zbog para, zato je recimo ovaj najnovi MAjmun(naziv koji smo Cor i ja patentirali za sledbenika moderne astrologije), našao za shodno da na temi o stepenima na fejsu, ne napiše niti jedan post o monomoiri, već da prosere glupost o tome kakav će horoskop biti kad se neko rodi na Marsu. Na Mars ga i nabijem, dobio je na kraju pravi odgovor na njegovu "mangupsku" ponudu. No motiv njegov i njihov je strah da ćemo im rasterati stado. Jbg, jesu to mali inferirni kultići, ali i najmanje stado šluži za šišanje. Da se razumemo, nisam ja idealista, pa da mislim da stado spašavam. Ne, nek ih šišaju do mile volje, ali neću da dozvolim da privatizuju jednu od najplemenitih veština koja zaslužuje da bude svetska baština, jer je u svom neiskavrenom obliku esencija čiste istine.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #86 poslato: Januar 19, 2013, 07:44:27 posle podne »
13 guests-Unknown Action ;) Sta rade ovo?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #87 poslato: Januar 19, 2013, 07:52:42 posle podne »
pokušavaju da se loguju provaljujući šifre, hahaha
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #88 poslato: Januar 19, 2013, 08:07:07 posle podne »
Sta ce im sifre do moga.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #89 poslato: Januar 19, 2013, 08:44:52 posle podne »
Ile, posalji meni Masarove Solare. Ja ti sigurno necu vratiti knjigu. :) To bi bilo svetogrdje.

astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com