Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640767 Pregleda
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1230 poslato: Jun 25, 2013, 11:34:45 posle podne »
Ma znam, Di Kaprio u glavnoj roli. Neverovatan karakter, tipican ME u kvalifikaciji. Vest, sarmantan, obmanjiv, veseo sa hronicnom mimikrijom. Uspeo je da ubedi ljude da je lekar specijalista, a on ni srednju zavrsio nije. Svasta nesto, radio kasnije za FBI kao konsultant za prevare i falsifikate.
Da,manipulator,jedino vidim da je Me spaljen.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1231 poslato: Jun 25, 2013, 11:36:48 posle podne »
Nema vremena rodjenja, a spaljen ME, taman deformisan, ali nedovoljno jer je to cesta stvar. Simbolika se moze pokazati i kroz znak na asc, pomenuti almuten, vladara ponasanja...Uobicajeno, ali, nemamo vreme pa ne vredi. Ja ne radim bez vremena, ne umem tako.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1232 poslato: Jun 25, 2013, 11:39:02 posle podne »
Naravno,ne moze se nista bez vremena,a pitanje je i da ga ima na net-u koliko je pouzdano.Mislila sam da mozda neko ima u arhivi,naci cemo druge primere. :smiley:

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1233 poslato: Jun 26, 2013, 08:58:29 pre podne »
Umorna sam i ne mogu da sagledam trenutno obe karte, ali prva ima SA baš na Asc-u te zato verujem da je to nastradao brat.

Izgleda da sam unela zabunu sa onim kartama.
To su primeri moje majke i ujaka, a ne ovi Natasini!  :-[

A ja se ponadala da je neko okačio karte  :D Jasno je onda koliko sam bila nekoncentrisana da nisam ni pogledala datume na kartama.

Sad me zanima ko je ovde ujak.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1234 poslato: Jun 26, 2013, 10:23:35 posle podne »

Citat
A ja se ponadala da je neko okačio karte  :D Jasno je onda koliko sam bila nekoncentrisana da nisam ni pogledala datume na kartama.

Sad me zanima ko je ovde ujak.


Ja sam htela posle da okacim, ali sam zurila.
Evo, radi preglednosti, kacim i karte Natasinih primera:

Mladji brat:



Stariji brat:



A, sto se tice mog primera, eto ako ste raspolozeni, mislim da su im horoskopi bas upecatljivi.

Pa kada budete raspolozeni...koje je cija karta?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1235 poslato: Jun 26, 2013, 10:28:54 posle podne »
Ko je stariji, tvoja majka ili ujak?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1236 poslato: Jun 26, 2013, 10:36:59 posle podne »
Ko je stariji, tvoja majka ili ujak?

Pa ako kazem ko je stariji, onda cete znati koje je cija karta?  :smiley:
Ja sam mislila da je sustina da pokusamo da odgonetnemo po nekim specificnostima u karti, ali ako hocete, mogu ja i da kazem, pa cisto da ovo bude kao neki primer...

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1237 poslato: Jun 26, 2013, 10:39:43 posle podne »
Ne, ok, nisam razumela.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1238 poslato: Jun 26, 2013, 10:41:43 posle podne »
Iskreno, i ja pokusavam da proniknem u te njihove karte, ali nisam uspela u tome. Meni su obe podjednako teske.  ???

Jos jedan podatak, mozda je i kljucan. Brat je poginuo 28.06.1991.
« Poslednja izmena: Jun 26, 2013, 10:45:49 posle podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1239 poslato: Jun 26, 2013, 11:06:43 posle podne »
Uopste nisam ulazila u periode za dogadjaje. Isla sam samo na SA na asc i dvanaestinu, mada ne vidim tacno na kojim stepenima su ascendenti. Stariji bi mogao biti ujak zbog dvanaestine asc u Sc ili Sa eventualno, gde stoji malefik MA. Samo to, nisam ulazila dublje. Na prvu loptu. Inace, obe karte imaju nesto bolje pozicije zenskih signifikatora zbog MO u 10. i VE u 11. sto zenskoj deci daje prednost, beneficiju. MA, signifikator sinova, je sukcedentan dok u njegovom znaku stoji prvi malefik.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1240 poslato: Jun 26, 2013, 11:23:49 posle podne »
Samo to, nisam ulazila dublje. Na prvu loptu. Inace, obe karte imaju nesto bolje pozicije zenskih signifikatora zbog MO u 10. i VE u 11. sto zenskoj deci daje prednost, beneficiju. MA, signifikator sinova, je sukcedentan dok u njegovom znaku stoji prvi malefik.

Neces verovati koliko se istine krije u ovim recenicama!!!
Jedino zensko dete sam ja.

Imaju stariju sestru, moju tetku. Svo troje su imali velike probleme i smrtne opasnosti muske dece!
Mojoj tetki je umrla beba u 7 mesecu, a stariji sin je bio jako bolesljiv. Stariji je od mene, zivi sa zenom 10 godina starijom i nema svoje dece!
Ujak izgubio sina u 13-oj godini zivota, u saobracajnoj nesreci, mladji sin je jako problematican i pomalo nestabilne psihe. Dobili su jos jednog sina kasnije, koji je par moje kcerke, on je ok.
Moj rodjeni brat, kao beba imao 7 operacija na crevima i jedva je ostao ziv...i on je nesredjen, dovoljno je da kazem da je Vaga/Jarac, sa SA0SO u Vagi. Ne zna sta ce od sebe i svog zivota...

Ovo si skroz dobro videla. Ja sam se jedina udala i imam decu.

Citat
Stariji bi mogao biti ujak zbog dvanaestine asc u Sc ili Sa eventualno, gde stoji malefik MA.

Mozemo li da ostavimo da jos neko da svoje misljenje pre nego sto kazem ko je ko?
« Poslednja izmena: Jun 26, 2013, 11:28:45 posle podne od strane alea »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1241 poslato: Jun 26, 2013, 11:52:10 posle podne »
Ja mogu samo da posmatram jer ne mogu ni jedan program da otvorim posto mi komp radi nesto :( tako da znate da mene ne cekate.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1242 poslato: Jun 27, 2013, 12:09:22 pre podne »
Mozemo jos nekoga sacekati, ne zurimo, Bogu hvala, nigde.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1243 poslato: Jun 27, 2013, 01:31:08 posle podne »
Nakon ove price da li bi mogle da se postavljaju karte gde se tumaci sam karakter odnosno eto kada dobijemo kartu pa nas zanima kakva se osoba krije i za toga, sta joj je bitno, cime se vodi u zivotu i tako to. Toga cini mi se najmanje ima a mene to jako zanima. Znaci odakle se krece, kako vrsiti procenu itd. na nekim konkrtnim primerima.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1244 poslato: Jun 27, 2013, 02:00:44 posle podne »
Krece se od asc, znaka na asc, kojem elementu pripada, kvalitetu, planeti u vladarstvu. Posle toga uzmes vladara asc, pogledas u kojoj je kuci i sta radi sa aspektima. Ja koristim Ptolomejevo uputstvo za MO i ME kao prve signifikatore manifestovane duse (psiholoskog dela duse) pa se tu gledaju znak u koji padaju koji se dalje procenjuje prema elementu i kvalitetu i aspekti, normalno i to bliski do 5 stepeni. Ovo je Ptolomejevo. Ipak, dodaje tradicija tu i taj cuveni almuten i vladara casa rodjenja, a ranija tradicija cak i tacku fortune. Kao sto vidis, previse faktora pa se drzi u prvom krugu asc, vladara, MO i ME. Dobices pristojnu sliku o osobi. Bitno je samo koncentrisati se na sustinu znaka i aspekta, odnosno, kuce. Ja necu o sebi pricati, glupo je, na artu sam dosta primera svojevremeno iznela. Pokusaj ti u kratkim crtama, daj neki primer, kreni od asc i za pocetak opisi sustinu tog znaka kako je dozivljavas prema elementu, vladarstvu i kvalitetu. Posle toga idi na vladara asc i kucu i znak u koji pada. Zoler sugerise i almutena asc, ali mozes i bez toga, preopsirno je. Ja narocito gledam taj odnos MO i ME, kvalitet 9. kuce i tacke vere, ali o tome kasnije. Ovo gore ti je vaznije. Vazno je ne rasplinjavati se, par kljucnih reci, nista vise. Kada se kaze asc, misli se i na planete u 1. znaku kao i na planete do 3 stepena u aspektu sa stepenom asc.
« Poslednja izmena: Jun 27, 2013, 02:45:23 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com