Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640773 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1200 poslato: Jun 15, 2013, 06:50:31 posle podne »
Sve sto cinimo ili odlucimo da ne cinimo, u okvirima je zadate sudbine. Nebitno zaista. Ako ce poziveti 84 godine do njih ce doci na nacine na koji jedino ona ume da prepozna da su pravi, makar to bilo i odstranjivanje dojki. Nisu to slobodne odluke do kraja jer je sve uklopljeno taman kako treba. Ako joj nije dato da pozivi koliko je pozelela, mozda je neka embolija udari gde se ni u najcrnjim mislima nadala nije. Kao da mi smrt mozemo zajebati. Opet, ok je to kada racionalno cistimo puteve svojih strahova dok privremeni mir na taj nacin sebi obezbedjujemo. Ipak, mozda je bolje i zdravije za svakog coveka da se bavi vise svrhom svoga zivota nego zivotom samim. 40, 60, 80 godina nemaju nikakvu tezinu iz perspektive vecnosti. Prica o smrti nekada je bila pozeljna tema, danas to nikako nije.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1201 poslato: Jun 15, 2013, 06:51:36 posle podne »
Ipak dželat :o i to sa bogatim skorom.
JBT SA u 1. zlo i naopako.......

Jao što ste ocrnili Sa u I :)
Imam ga i ja..u škorpiji u I, almuten je karte ubedljivi i vladar sata..takođe je u antisciji sa SAN-om..ako to ima neke veze..
Čak mi se ne uklapa ni u temperament koji je negde između sangviničnog i koleričnog..

Što se mojih nekih zaključaka tiče, ne nalazim njegov uticaj toliko u karakteru..najviše vidim njegov uticaj u tome što sam sklona da "redukujem" neka ponašanja...da nije njega verovatno bih imala više seksualnih partnera, više bih novca trošila na gluposti, više bih jela i manje bila sposobna da razmišljam na duže staze...ali ovako sam sposobna da odlažem zadovoljstva i mislim da je to baš do Saturna..
I nekad umem da budem onako ženski plašljiva, i tu takođe vidim taj uticaj...
Ambiciozna jesam ali ne po svaku cenu..i to bi bilo to što se tih osobina Sa tiče..možda i to da sam negde opasan igrač kada se neko sa mnom kači, ali to izbegavam da koristim..ipak realno taj poriv možda postoji...

I najrealnije gledano mislim da je kod mene vladar geniture jači..iako nije u ugaonoj kući..vidi se to po svemu..ja toliko sve gledam tm Ju očima..mislim da nikad ne odustajem od toga da nije sve tako crno i stalno nalazim neke primere, bilo u natalima, bilo u životu, nekih ljudi kod kojih se sve dobro završilo..ja sam od onih likova što će Minu svaki put ubeđivati da nema razloga da se nervira..i stvarno to mislim..

Što se onih tipičnih Sa osoba sa njima nikako ne mogu..imala sam dve bliske osobe i sa njima je moralo doći do prekida kontakta. Tog jednog dečka sa Sa ponašanjem nisam mogla da zavolim nikako, jer sam odmah detektovala da je taj tip, a sa jednom drugaricom sam se godinama družila, mislila sam da se otvorila vremenom a onda kada mi je pokazala pravo Sa lice morala sam da se odreknem tog prijateljstva..Čak ti Sa ljudi ne bude u meni ni želju da ih rastavim i ponovo sastavim tako što ću im izneti istinu u lice i prodrmati njihov ego..samo nekako želim da se povučem jer smo dva sveta..ja sam egoistična samo najpovršnije gledano, a oni su živ ego suštinski gledano..

Onda ako uzmemo onu teoriju koju su iznosili Ile i Cor da mi vidimo u karti svakog partnera (u šta ja ne verujem, mislim da se vidimo samo u karti bračnog), posebno je zanimljivo da mene momci koji su imali Sa kao vladara VII ili vladara VII u aspektu sa Sa nikako nisu mogli da prihvate..mislim sve to lepo krene svidim se na njima fizički, al kada dođe do produbljivanja, e tu na kraju se uvek svede na to da nisam njihov tip. I onda ja kao budem u čudu: kako kada je meni Sa u I, a i bila sam stalno nadrndana, kako ja nisam ovaj Sa, kako bre nisam taj tip  8)
Al zato ovi kojima je Ju vladar VII oni vide u meni nešto super i nikad nisu hteli prvi da raskinu vezu..

Tako da mi zaista nije jasno šta je tu jače, zašto vladar geniture pored tako jakog almutena..
A uticaj Sa je dosta vidljiv u mom detinjstvu, bila sam jako povučeno dete van kuće, nisam se snalazila, mnoge stvari su mi išle teško i još uvek idu, samo nisam taj tip da pričam o tome, a i kad se setim nekih drugih ljudi kojima je gore od mene, onda mi bude nekako glupo da se žalim..
Mislim ko zna šta me sve Sa prirode čeka, ali sam nekako uvek stvarima pristupala na taj Ju (ili Ve) način..
Pošto nemam prilike da mnogo mislim o almutenima drugih ljudi onda sam tako mislila o svom i ovako se reflektovao kod mene, pre na neke životne okolnosti nego na karakter..mada ga verovatno ima i tu u nekoj meri..ali kako je u Škorpiji, trebalo bi da budem baš zloća..i nemam ništa protiv toga da je tako ali toga nešto realno nema. :)

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1202 poslato: Jun 15, 2013, 07:02:20 posle podne »
Ipak, mozda je bolje i zdravije za svakog coveka da se bavi vise svrhom svoga zivota nego zivotom samim. 40, 60, 80 godina nemaju nikakvu tezinu iz perspektive vecnosti.

Pa i to je opet relativna stvar..za neke ljude "svrha života" kao pojam ne postoji, i ne mogu se njome ni baviti.
Opet, ne može ona sebe izopštiti iz svih uloga u kojima se nalazi kao majka i supruga..teško je uopšte tu odluku doneti a ne razmišljati o posledicama na živote tih još skoro desetoro ljudi (deca i Bred Pit). Moguće je, ali nije realno da to nije bio glavni motiv te odluke.
Ljudski je imati volje za životom..iz bilo kakve perspektive, pa i Božanske greh je izgubiti tu volju...a ne boriti se za produženje života..iako bi naravno trebalo da se ima u vidu da to najmanje zavisi od nas..

Meni bi bio totalno mazohistički čin reakcija da ne uradi ništa..ionako već jede samo organsku hranu, i relativno zdravo živi, ne znam šta je novo mogla da uvede u svoj način života..

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1203 poslato: Jun 15, 2013, 07:07:22 posle podne »

Pa i to je opet relativna stvar..za neke ljude "svrha života" kao pojam ne postoji, i ne mogu se njome ni baviti.


Tako nekako, samo se postavlja pitanje da li im je i to sudbina da se time "ne bave". Verovatno jeste jer prema kabalistickom verovanju potomstvo Adamovo je nepovratno podeljeno na dve loze koje mozemo prepoznavati u svim jeste-nije, crno-belo, gore-dole situacijama.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1204 poslato: Jun 15, 2013, 07:46:21 posle podne »
Citat
ja sam od onih likova što će Minu svaki put ubeđivati da nema razloga da se nervira..i stvarno to mislim..
;)

Sudba, klet, determinizam, stavec...ukoliko nas vode do u detalja, onda nemamo ni za sta odgovornost, a ni krivicu, pa ni dar prepoznavanja bilo vere bilo nevere...apropo 2 kolena Adamova Kaina obelezenog i Seta neobelezenog...pomesasmo se odavno kroz krv, i vrlo je tesko razluciti do konacne cistke sta ko i kako...


Vala Cherry da mi je da mi neko izanalizila pa i do 55. hoce li...ili nece...a posle neka mrem :thumbsup2: no niko nece da se bakce, a ja cu nastavljati sa horarcima jerbo mi nista pametnije i ne preostaje...

Sto se tice da se prepoznajemo u svacijem natalu...hmmm...obzirom na 'mnostvo' nazalost mogu samo da u teoriji donekle to potvrdim ali samo kroz prizmu da npr. kad sam bila sa komsijom, tada sam i lepse izgledala i bila mladja, i bila rasterecenija, on je dupla Sco, znaci ja bi bila Ve...sto kod mene kao mene nigde nije istaknuto, a veza je trajala...kod cerkinog oca  sam onda Sa, kod Grka muza ako je tacan podznak onda Ma...dakle sve planete mogu da negde ubrojim...ako gledamo na okolnosti+trenutno psihofizicko stanje ajde mozda...ovako ipak nemoguce...




*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1205 poslato: Jun 17, 2013, 11:20:31 posle podne »
Njen natal sam davno na artu dala kao primer dela natalne analize. Zena je sama lekar po profesiji i depresija nije novo njeno stanje. Kod nje se sve vrti oko partnera i cinjenice da ga nema i da, prakticno, vise od decenije nije imala nikakvu vezu. Kao devojka se rano udala i brak je brzo okoncan posto je ona rodila sina. Taj bivsi suprug je i sam lose okoncao i sam bio psihicki bolesnik. Njena je sudbina, svakako, astroloski zanimljiva i ljudski zanimljiva jer se radi o lepoj, mladoj, skolovanoj zeni koja oseca veliku intimnu nesrecu koju, opet, nije moguce racionalizovati. Iako mislim da stvar nikada nije u tome sto se nema partner, vec u sudbini dusevnog nasledja, njen fokus je vec veliki broj godina pozicioniran u domenu ljubavnih partnerstava i cinjenice da je "niko nece" kako to ona kaze. Kako sam njen natal javno vec iznosila, dacu i ovde ponovo podatke pa kome je interesantno neka gleda.

19.4.1975. 00.05. Subotica (asc 5 Co).

SO-MO kvadrat, MA-VE kvadrat, SA u VII...jeste teško da ostvari ona nešto valjano...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1206 poslato: Jun 25, 2013, 02:23:44 posle podne »
Dva brata, jednojajcani blizanci, ali sa solidnim razmakom u vremenima rodjenja, jedan je poginuo u 11. godini zivota, drugi je i danas ziv. Decak je stradao u saobracajki. Sta mislite koji od dva brata?

22.4.1974. 22.02. San Francisko
22.4.1974. 21.32. San Francisko

Tema je zanimljiva zbog blizanackog konteksta, mada ovde imamo pristojan razmak u vremenima rodjenja. Imam jos primera blizanaca, ali su oni svi zivi i zdravi iako im zivot nije istog kvaliteta.

Ascendenti su u Sc, jedan na poslednjem stepenu znaka, drugi na 24.
« Poslednja izmena: Jun 25, 2013, 11:13:11 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1207 poslato: Jun 25, 2013, 07:17:02 posle podne »
Hm, ja mislim da je poginuo mladji brat jer Asc profekcije dolazi na solarni Saturn te godine a kod ovog drugog ne jer mu je asc na 24* Skorpije a Saturn je u tom solaru bio na 26* Skorpije i to krajem februara/pocetkom marta 1986. Inace sam Saturn je natalno u 8oj sto ga verovatno kvalifikuje za anaretu ( taj deo astrologije ne zelim da znam ali otprilike znam :)) a 1985 dolazi u znak Asc obojici. Isto tako ako gledamo da je karta starijeg bitnija odnosno da se u njoj vidi mladji, on je predtavljen tim Saturnom u 8oj. Znaci smrt brata onako prosta simbolika.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1208 poslato: Jun 25, 2013, 07:42:47 posle podne »
Zanimljivo, jer ja imam primer iz svoje porodice, moja majka i moj ujak, blizanci.

Njemu je poginuo sin, u 13-oj godini zivota, u saobracajnoj nesreci. ( pisala sam o tome na drugom forumu, pa ce neki mozda i prepoznati o cemu se radi, ali su im karte stvarno teske ).  Moja majka imala dva infarkta, Otac im je umro kada su imali 4 godine, majka u svojim 50-im...mlada, od raka.

Mozda ce nekome biti zanimljiv primer:






*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1209 poslato: Jun 25, 2013, 08:00:23 posle podne »
Hm, ja mislim da je poginuo mladji brat jer Asc profekcije dolazi na solarni Saturn te godine a kod ovog drugog ne jer mu je asc na 24* Skorpije a Saturn je u tom solaru bio na 26* Skorpije i to krajem februara/pocetkom marta 1986. Inace sam Saturn je natalno u 8oj sto ga verovatno kvalifikuje za anaretu ( taj deo astrologije ne zelim da znam ali otprilike znam :)) a 1985 dolazi u znak Asc obojici. Isto tako ako gledamo da je karta starijeg bitnija odnosno da se u njoj vidi mladji, on je predtavljen tim Saturnom u 8oj. Znaci smrt brata onako prosta simbolika.

I jos jedna stvar, koja je meni odmah upala u oko:

Obojica su rodjena u danu MO, s tim sto je mladji brat je rodjen i u satu MO, a stariji u satu ME! Obojici su to vladari 8 p., a MO im je obojici almuten karte!

Mladjem je MO i almuten 8 p. sto mu daje maleficnost, iako je sam MO egzaltiran, pod zracima je SO i kadetan u 6 p.
MA, kao almuten i vladar njihovog ASC je obojici na vrhu 8. ali mladjem taj MO, kao almuten 8 p. pravi gotovo egzaktnu opoziciju sa POF! To mi se nekako ne dopada...mada stvarno ne znam sada, ali ima nekih konsideracija kod Bonnatija bas o tome, kada natus nece dugo ziveti. Ali ja naravno, nisam zapamtila.  :thumbsdown:
 
« Poslednja izmena: Jun 25, 2013, 08:06:21 posle podne od strane alea »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1210 poslato: Jun 25, 2013, 08:19:37 posle podne »
i ja sam tipovala na mladjeg brata gledajuci kroz kartu starijeg ali nemam bas nikakvog iskustva niti predznanja sto se tice blizanackih karti pa moze biti da sam i fulila

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1211 poslato: Jun 25, 2013, 08:30:16 posle podne »
Ma i ja samo nagadjam.
Bice veselo ako nista od ove nase teorije ne bude tacno... :-[

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1212 poslato: Jun 25, 2013, 08:40:49 posle podne »
Dva brata, jednojajcani blizanci, ali sa solidnim razmakom u vremenima rodjenja, jedan je poginuo u 11. godini zivota, drugi je i danas ziv. Decak je stradao u saobracajki. Sta mislite koja od dva brata?

Stariji
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1213 poslato: Jun 25, 2013, 08:49:32 posle podne »
Umorna sam i ne mogu da sagledam trenutno obe karte, ali prva ima SA baš na Asc-u te zato verujem da je to nastradao brat.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1214 poslato: Jun 25, 2013, 09:06:14 posle podne »
Umorna sam i ne mogu da sagledam trenutno obe karte, ali prva ima SA baš na Asc-u te zato verujem da je to nastradao brat.

Izgleda da sam unela zabunu sa onim kartama.
To su primeri moje majke i ujaka, a ne ovi Natasini!  :-[