Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 640773 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #915 poslato: Mart 01, 2013, 01:51:07 posle podne »
Naopako joj je jer ga SA stepenski blisko vidi iz solarnog detrimenta (SA su belezi i mladezi, a SO zaista pada, obrce se u Li).
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #916 poslato: Mart 01, 2013, 01:55:36 posle podne »
Pa dobro Miki, nisam taj tip i to je to, možda postanem, radiću kako osećam da treba.
Zanimljivo je meni da nameštam Asc, da tražim pravo vreme, uklapam i sl., 

Ja imam beleg od vakcine na neuobičajenom mestu, umesto na ramenu meni je na sred ruke, od lakta prema šakama..ne znam što su mi tu stavljali vakcinu...čak su se i sestre koje su mi vadile krv posle čudile, odakle tu..
I dva baš mala mladeža, na nosu i ušima, inače ih nemam skoro uopšte..
Nije nezanimljivo, ali moras se "pustiti" malo od striktnih granica, kao kad učiš da plivaš
A i tebi ništa bez konzilijarnog pregleda :smiley:
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #917 poslato: Mart 01, 2013, 01:56:14 posle podne »
Moja mama na desnom obrazu blizu uha ima ovalni, ali potpuno pravilan mladez dok je kod mene na istom mjestu velicine zrna rize okrugao i mogu ga zakamuflirati sminkom, zanimljivo iako nevezano za temu mama i ja imamo ve u djevici dok je sestri u sco

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #918 poslato: Mart 01, 2013, 02:03:21 posle podne »
Citat
Pusti ti Minu sa novogrčkim prevodom, ta reč ima dublje metafizično značenje i povezana je sa sudbinom, a ne sa nekakvim "stepenom" ili "temperaturom". Takođe ousia. Zato čovek koji ne razume filozofiju a ponajmanje astrologiju, ne treba se baktati prevodima.

Nemoj tako olako...kao prvo novogrcki je izveden iz starogrckog i POTPUNO ALI POTPUNO ISTO ZNACENJE IMAJU i onda i sada...dakle brkas pojmove. Ako pricas o filoSofiji onda moras razumeti da 'ousia' ima svoje znacenje koje je 'sustina' i lepo tih dadoh primer filosofsko-teoloski koji glasi 'jedinosusnost' 'omoousia' dakle kada se ousia MATERIJALIZUJE dobija se MATERIJA iliti  SUPSTANCA gledao ti to filosofski, hemijsi, fizicki...poenta je itekako prisutna...

Dalje, MOIRA na koju se pozivas fakat znaci SUDBA, SUDBINA ali ne mozes reci da je meni MESEC na 25. sudbini Blizanaca jer to nema smisla...niti ondasnji niti sadasnji Grci/Heleni/Jelini uopste razmatraju da je 'sudbina' isto sto i 'stepen'. Dakle moras prihvatiti da JEDNA REC ima vise znacenja...glava tvoja i glava na motoru i glava kupusa. Sve su to glave...hteli mi to ili ne...

Primer sa temperaturom je dat da bi shvatio da nece upotrebiti rec 'moira' kada MERE temperaturu vec 'vathmos'...jer je poenta da je 'moira' negde FIKSNA FIKSIRANA STATICNA NEPROMENLJIVA...ako razumes filosofski ili ne...a stepenovanje postoji kao GRADACIJA, u svakom poimanju odredjenih sto pojmova sto stanja...i onda se ne koristi nista derivatno od reci 'moira' vec od reci 'vathmos' pa imamo 'vathmologo' 'vathmologisi' itd...kao meru uspeha necega iliti rasta/pada....

Dakle 'moira' u krugu JE FIKSNA i moj Mo je fiksan tu gde je nece se pomeriti (ako ne gledamo direkcije) vec je ZADAT SUDBINSKI TU GDE JE...to je poenta cele ove price.

i ne mislim da smo ista pametniji sada da budem iskrena :D :D :D


btw mojoj cerki se negde u 4/5 godini pojavio (nije mladez) nego kao polip spoljni tacno ali tacno na pupku (ja to vezivala za Mo/Ma egzaktnu konjukciju i vremenom je potammeo, kad se prvo pojavio vodila sam je hitno misleci da je ujeo krpelj i oni meni - Majko pa zar ne vidite da je to mladez...znaci ziva nisam...necu ni da znam odmah da kazem...(tumacim prenatalnu patnju za majkom koja samo place i ocem koji psihicki maltretira majku do ivice ludila).

I moja majka ima ogroman mladez na obrazu ali ubijte me ne znam na kom..
« Poslednja izmena: Mart 01, 2013, 02:06:11 posle podne od strane mina »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #919 poslato: Mart 01, 2013, 02:04:34 posle podne »
E Cherry, nije taj beleg od vakcine nista cudno jer se prvo vakcina daje na tom delu ( i ja imam beleg na delu od uvale lakta prema saci, blizu te uvalice ( ne znam kako drugacije da objasnim ). Kod vecine ljudi se vakcina ne primi i onda se daje u delu na ramenu. Meni se primila a izgleda i tebi tu dole i onda je zato nemamo na ramenu iako je 90% ljudi tamo ima. I ti si izgleda naopaka hahah. Smesno nesto vezano za tu vakcinu jao zivote. Kad su dosli da nam daju tu vakcinu ja nisam htela, bila sam prestravljena i onda je mama morala posebno da me vodi u dispanzer a tamo sam jos veci haos napravila. Jurili su me po ordinaciji da mi je daju i negde me uz neki zid saterali u cosak i tako dobih vakcinu. To je bilo vristanje kao da ce da me kolju ne dao Bog hahah. Sva sreca pa se primila odmah inace ne znam na sta bi licilo to davanje u rame  :D

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #920 poslato: Mart 01, 2013, 02:05:23 posle podne »
meni su te vakcine u Rio de Janeiru davali u petu...da se ne vidi na ramenu... ;D

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #921 poslato: Mart 01, 2013, 02:06:42 posle podne »
Citat
dakle brkas pojmove

Mina, tu sam prestao da čitam tvoj post jer je totalno gubljenje vremena.
Pošto si za astrologiju totalni blanko list, nemam šta dalje raspravljati sa tobom. Ajt.

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #922 poslato: Mart 01, 2013, 02:09:10 posle podne »
ja sam kao mala zamisljala da je taj mladez beleg njene patnje u braku ... i kod moje je dosta velik dug oko 2cm

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #923 poslato: Mart 01, 2013, 02:10:05 posle podne »
Hvala ja i nisam astrolog i time ne mislim da sam niti bolja niti gora, ali tvojim stavom heleniziranja negde me podsecas na novotarce koji pokusavaju da isheleniziraju i crkvenoslovenski..ne shvataju ousiu niti moiru svega i do cega do moze dovesti.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #924 poslato: Mart 01, 2013, 02:13:34 posle podne »
Hvala ja i nisam astrolog i time ne mislim da sam niti bolja niti gora, ali tvojim stavom heleniziranja negde me podsecas na novotarce koji pokusavaju da isheleniziraju i crkvenoslovenski..ne shvataju ousiu niti moiru svega i do cega do moze dovesti.

ja i nisam astrolog
Onda pokušaj da se ne mešaš gde ti nije mesto. Osobeno, nije kulturno, kad dvoje diskutiraju i polemiziraju, da svojim neznanjem i nekvalifikovanosti, podržavaš nečiju stranu i razvodenuješ diskusije.

ali tvojim stavom heleniziranja negde me podsecas na novotarce koji pokusavaju da isheleniziraju i crkvenoslovenski.
E, to se zove Paranoja: is a thought process believed to be heavily influenced by anxiety or fear, often to the point of irrationality and delusion.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #925 poslato: Mart 01, 2013, 02:15:57 posle podne »
Citat
Zašto bi grčki Ζεύς (Zeus ili Zevs) promenio sa Jupiterom? Zašto bi, u ime Boga, molim te, grčko Ἀφροδίτη (Aphrodite, ili Afrodite) zamenio sa Venera??

Zato što su se latiniski izrazi ponajviše implementirali u većini svetskih jezika, za razliku od grčkih. Pa kad se spoje grčki izrazi i savremeni način govora i pisanja (računajući i engleski) to nekako para uši, deluje veštački i odbojno.

"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #926 poslato: Mart 01, 2013, 02:18:23 posle podne »
Citat
Zašto bi grčki Ζεύς (Zeus ili Zevs) promenio sa Jupiterom? Zašto bi, u ime Boga, molim te, grčko Ἀφροδίτη (Aphrodite, ili Afrodite) zamenio sa Venera??

Zato što su se latiniski izrazi ponajviše implementirali u većini svetskih jezika, za razliku od grčkih. Pa kad se spoje grčki izrazi i savremeni način govora i pisanja (računajući i engleski) to nekako para uši, deluje veštački i odbojno.



u pravu si ali ovde je poenta ishelenizirati da bi se dobilo na kredibilitetu. Pocevsi od tih istih Amera/Engleza koji nemaju svoje izraze pa u dubokoj tmini traze nedokucivu dokucivost prostih cinjenica.

Ile, Ile, opusteno...ti si na gcrkom Helios iliti Ilija, pazi samo da ne bude 'przenja' ;)

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #927 poslato: Mart 01, 2013, 02:19:28 posle podne »
a da mi smislimo ovde naša imena na šatrovačkom al sa dobrom filološko-filozofskom podrškom, pa da nas niko živi na ovom svetu ne razume ič
jupiter-piterju
saturn-turnsa
merkur-kurmer
mesec-secme
sunce-cesun
venera-nerave
mars-sarm
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #928 poslato: Mart 01, 2013, 02:21:17 posle podne »
a da mi smislimo ovde naša imena na šatrovačkom al sa dobrom filološko-filozofskom podrškom, pa da nas niko živi na ovom svetu ne razume ič

Obavezno...i to da bude ono: pričaj srpski da te ceo svet razume...il nikako...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #929 poslato: Mart 01, 2013, 02:22:59 posle podne »
Ahaha ali ja sam negde stvarno bila tipično Ma u Lavu dete za te stvari. Recimo u zubarskom kartonu imam: onemogućen rad, ujela zubarku.  ;D Mada me je zubarka volela, posle mi se javljala uvek kada me vidi na ulici.
Pa sam pomislila možda sam odbijala da mi daju vakcinu tu gde treba, pa oni jadni lupili bilo gde, samo da mi daju.  :D

Imala sam tako te tipične Ma ispade kada god mi nešto ne odgovara, čak i za to krštenje nisam se smirila već sam odmah u dvorištu crkve oplela po popu i crkvi (srećom prema Bogu sam uvek imala poštovanje, pa se ne ogreših toliko).. ::)
A dete tako malo kada ima te momente verovatno je baš smešno, još pogotovo kada blentavo izgleda i ima plave lokne.. :D


A šta označava mladež na vratu? Mama ima vidan mladež tu. Ima Mars u Škorpiji u I kući, samo nisam sigurna da li je Vaga podznak ili Škorpija. Pa ja negde da bi Mars bio u drugom znaku mislim da je Asc Vaga.
Inače, kao dete je uradila nešto što mislim da samo izražene Škorpije mogu, ima beleg na licu (nije doduše primetan, ali ako se napregneš vidi se), od noža, jer je kao malo dete uhvatila nož i tako se povredila nekako :applause:, skroz morbidno)