Natalna svastara

  • 215 Odgovora
  • 124110 Pregleda
Re: Natalna svastara
« Odgovor #180 poslato: Novembar 01, 2013, 03:36:14 posle podne »
Na oba. Vladar asc je uvek personalni faktor uz znak na asc, MO i ME prema znaku i aspektima.
Hvala na odgovoru,verujem i da je bitno da li je u sekti ili van?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #181 poslato: Novembar 01, 2013, 11:51:35 posle podne »
Bitno ko i sve druge kvalifikacije. Meni, licno, je vaznija helijacka faza planete.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna svastara
« Odgovor #182 poslato: Novembar 14, 2013, 12:04:22 pre podne »
Imam jedno pitanje. Vec neko vreme razmisljam o tome cime bi u natalu bili predstavljni prijatelji sa kojima si se upoznao preko nekog posla ili radio zajedno na nekom projektu. Recimo kod mene na fakultetu je bilo obavezno raditi nesto u paru ili troje. Sa tim osobama kasnije vrlo cesto postanes i prijatelj. Pa me zanima da li bismo te osobe trebali gledati kroz 11. kucu ili 7. jer ako je saradnik/partner onda bi trebala biti 7. a ako je prijatelj onda 11. Ili mozda ta planeta mora imati neku vezu sa obe kuce ?

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna svastara
« Odgovor #183 poslato: Novembar 14, 2013, 09:09:11 pre podne »
Nema veze gde upoznas prijatelje, oni svi upadaju u svoje polje, ta ideja iz polja u polje  je tipican vid modernistickog ispiranja mozga. Nisi tii na rodjenju dobila  prijatelje koji su 11. polje a posle ostale da juris po horoskopu, svakoga si negde upoznala i ako od poznanstva stignes do prijateljstva to je 11.
7. polje su partneri sa kojima si u emotivno-partnerskom odnosu a ne u projektu na faxu, tako da tu nema nista od analogija.
Generalno se ostavi te komplikovane modernjacke logike jer ona fukcionise po sistemu:
TA kaze da su kocnice SA
MA na to: ne moze biti SA, jer su sve masine MA i ono kojima se ime ne pomonje, pa tu sledi nabrajanje svih nebeskih olupina, pa kocnice imaju hidrauliku, pa i tu sledi opet nabrajanje svega maloumnog sto se u MA svrstalo a nebom leti, pa onda opet neka budalastina...i tako se princip koji je osnov svega razvodnjava......sto je i prirodno jer je sama MA razvodnjena.
Poenta je makar prijatelja nasla u kontejneru, na putovanju, u mesari, na sportskom terenu, ili gde god on je u polju predvidjenom za prijatelje.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Natalna svastara
« Odgovor #184 poslato: Novembar 14, 2013, 02:30:35 posle podne »
Zasto u sve mora da se mesa ta prica o modernoj astrologiji? Ja sam isla nekom svojom logikom, nisam nikada praktikovala Ma da bi me to povuklo. Elem, posto je svaki vid udruzivanja, partnerstva prikazan 7. kucom koliko ja znam onda sam isla logikom da bi i ovo moglo to da bude. Naravno posto samo razmisljam a nisam sigurna zato sam i pitala. Kojom kucom su predstavljeni poslovni partneri? U smislu vas dvoje imate zajednicku firmu i zajednicki interes oko nekog posla? Jel bi to gledao kroz 10. kucu? Ili bi kroz 10. kucu gledao nadredjene a kroz 7. svaki vid udruzivanja. Ovaj vid partnerstva na projektu je nesto vrlo slicno poslovnom partnerstvu jer vas dvoje se potpisujete zajedno ispod vaseg rada koji kasnije mozete da saljete i na neke konkurse i eventualno dobijete neki posao itd. To nije prijateljstvo, to je cist poslovan dogovor koji kasnije moze prerasti u nesto vise a i ne mora. Mozes raditi to sa njim tada i nikada vise ne progovoriti sa njim. Prijatelje ipak biras po nekom drugom osnovu.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna svastara
« Odgovor #185 poslato: Novembar 14, 2013, 05:33:59 posle podne »
Nažalost, ali mora jer je to primer besmislenog pristupa astrologiji.
Mislim da ti ni sad neznaš koju astrologiju praktikuješ, i zato ti savetujem da ne primenjuješ pristup kojim si krenula jer ćeš se pogubiti u silnim "traženjima"
Poslovni partner i kolega sa fakulteta sa kojim radiš rad, je sabiranje babe+žabe
« Poslednja izmena: Novembar 14, 2013, 05:42:44 posle podne od strane Miki »
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Natalna svastara
« Odgovor #186 poslato: Novembar 14, 2013, 06:01:27 posle podne »
Ja nisam postavila pitanje sta mislite da li ja na dobar nacin praktikujem astrologiju nego kako se gledaju poslovni partneri/prijatelji i ocekivala odgovor iz ugla tradicionalne astrologije. Izgleda da tebi taj nacin rada na fakultetu nije poznat sto mogu da razumem, pretpostavljam da se sa tako necim nisi susreo ali to nije razlog da govoris kako su to babe i zabe jer veruj mi da nisu. Pretpostavljam da je odgovor ustvari bio da se svi prijatelji bez obzira na nacin na koji su to postali gledaju kroz 11 .kucu.

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna svastara
« Odgovor #187 poslato: Novembar 14, 2013, 06:09:07 posle podne »
Ja nisam postavila pitanje sta mislite da li ja na dobar nacin praktikujem astrologiju 
jesi postavila si, čim si krenula da mešaš osnovne principe pristupa simbolici
Izgleda da tebi taj nacin rada na fakultetu nije poznat sto mogu da razumem, pretpostavljam da se sa tako necim nisi susreo 

osim ako se kod tebe na fakultetu ne jebete dok radite taj rad, onda je isto kao što je bilo i kod mene na Pravnom kad se rade zajednički radovi, ali ako vam je u opisu i da se jebete, onda je definitvno uključeno 7. polje
da ne pomisliš kako te provociram ili ne daj bože vređan, podsetiću te da je Lili smatrao da svaki partner, i onaj za jedan dan, iliti noć i oni za duže periode spadaju pod domen 7. polja
Pretpostavljam da je odgovor ustvari bio da se svi prijatelji bez obzira na nacin na koji su to postali gledaju kroz 11 .kucu.

samo ako nije u opisu prijateljstva jebanje, ako jeste može se uključiti i 5. polje ali čisto u smislu tehnika koje se koriste, poza i slično
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Natalna svastara
« Odgovor #188 poslato: Novembar 14, 2013, 07:03:48 posle podne »
Jasno mi je sta zelis da kazes ali mi se nekako cini da je moglo sve to da se iskaze na malo ljubazniji nacin.

U svakom slucaju hvala na odgovoru. Pozdrav

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna svastara
« Odgovor #189 poslato: Novembar 16, 2013, 04:47:20 posle podne »
Jasno mi je sta zelis da kazes ali mi se nekako cini da je moglo sve to da se iskaze na malo ljubazniji nacin.
ovako je efikasnije
U svakom slucaju hvala na odgovoru.
nema na čemu, i drugi put
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna svastara
« Odgovor #190 poslato: Novembar 17, 2013, 12:06:19 posle podne »
Više puta se u nekim analizama spominjalo da je Škorpija pre svega nem znak, ali i da se na neki način smatra i vezuje za laž i neiskrenost. Mislim da sam to pročitala i negde u tekstu nekog autora, nekoj konsideraciji, a sa sigurnošču znam da je to Cor često isticao kad god bi se tako nešto nametnulo u pitanju. Jako me zanima koja je to konsideracija i ako ima neko obrazloženje zašto je tako?
« Poslednja izmena: Novembar 17, 2013, 12:08:39 posle podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #191 poslato: Novembar 17, 2013, 12:45:15 posle podne »
Ne znam o kojem se tacno i cijem aforizmu radi, ali Sc cesto jeste lose opisana. Od destrukcije, preko samodestrukcije, mrznje do pakla kao dusevnog stanja i pakla kao eshatoloske tacke. I sve se ovo moze izvuci od razlicitih TA autora. I to je normalno jer sta ocekivati od znaka u razvijenoj jeseni i kisnoj memli, sa malo SO i kratkom obdanicom i, na kraju, sa malefikom vladarom. U njoj je MO, prvi signifikator zivota, tacnije, ispravnog zivota, detrimentan i mrtav. Valens, interesantno, kaze suprotno, da je Sc iskrena:

"....easily upset and disturbed, unsteady, irascible, frank-speaking,
arrogant, with few children but many brothers, uneven in fortune, inflamed, very appropriate for nativities
which promise campaigns and travel abroad...The next 4° belong to Venus: /17K/ lucky in marriage,
pious, loved by everyone, loving children, wealthy, selected for every office, living graciously. The third
term, 8°, belongs to Mercury: military, competitive, prizewinning, and, where words are concerned, bitter,
contentious, not to be despised. These degrees are also prolific and fecund. In general they plan mischief,
especially against those who attempt evil or do it. The fourth term, 5°, belongs to Jupiter: talented, lucky,
high-priestly, glorified in gold, purple, and the high offices appropriate to the inherent greatness of the
nativity. This term is beneficent and as a whole loves men and gods. The last 6° belong to Saturn:
punitive, with few children or brothers, haters of their own relatives, poisoners, melancholic, and
misogynists, having secret wounds, and in general very punitive and cursing fate. They are hated by both
gods and men; they resist their superiors and are despised by their inferiors."

I ja se slazem da personalni faktor (ne i SO) u ovom znaku ume da zapetlja, sakrije istinu i namerno laze. Ume da bude i zavidljiv. Narocito ovo u vezi sa putovanjima na daljinu. Asc Sc voli da se krece i za razliku od ostala tri fiksna znaka najmanje je sedentaran. Zavist, to je moje iskustvo sa ovim znakom na asc ili MO u ovom znaku ili vladarem asc. Ne ljubomora, zavist. Zavisti ima i kod Li kada je asc tamo ili vladar asc. To, valjda, ima veze sa cinjenicom da se radi o mestima slabosti luminara. Naravno i Co ume da bude nakrivo nasadjen.

Hefestion uopste nije tako ostar prema ovom znaku, ali on posebno razmatra dekanate svakog znaka koji uopste ne moraju da imaju medjusobnih slicnosti. Prva dva dekanata Sc su lepo opisani i kod njega kroz ceo znak promice prica o putovanjima i nesedentarnosti. Treci deo znak je problematican. Taj deo je fizicki i psiholoski slab, zrtva zavera, nestabilan u emotivnim pitanjima ili u vezi sa, na neki nacin, slabim partnerom, ostecenim, u zalosti zbog dece, prvi deo zivota naopak i tezak, u drugom stice prilicno i solidno okoncava zivot. Vrlo je pohlepan, ne samo u materijalnom, vec i duhovnom i intelektualnom smislu. Slabijeg zdravlja i osetljiv na intoksikacije. Nigde nema price o neiskrenosti i lazi. Ako asc u ovom delu aspektuje VE, eto dobrog muzicara i sluhiste po Hefestionu.

Lili za asc u Sc kaze: "covek sklon suptilnom obmanjivanju".

« Poslednja izmena: Novembar 17, 2013, 01:05:22 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna svastara
« Odgovor #192 poslato: Novembar 17, 2013, 01:55:10 posle podne »
Odlican i detaljan opis kao i uvek Natasa.
Hvala,

Mota mi se po glavi, na starom Bilyevom forumu, to je pisalo negde, da li medju nekim pravilima za tumacenje horarnih pitanja ili slicno, sada ne mogu da se setim.
Cor bi znao na cega mislim...

Ja zaista mislim da Skorpija ume da bude veoma lazljiva. Naravno, ne mislim da je svaka lazov i prevarant, ali recimo, trazeci neke konsideracije naisla sam na ovu kod Bonatija:

Citat
128. da li je u natalima ASC u ljudskim znacima ili je njegov vladar u ljudskom znaku? Jer to signifikuje da je natus posten, drustven, i prijateljski nastrojen covek, narocito ako se oba tamo zadese. Ali, ako ASC nosi slicnost sa stvorenjima koja covek koristi za rad,kao sto su Bik, Ovan poslednji deo Strelca i Jarac, Natus je vrlo pokoran i ponizan pred ljudima, ali ipak vrlo drustven. A ako su to poludivlji znaci kao Rak i Ribe, bice manje drustven. Ali ako su to divlji, besni, ili surovi znaci, kao Lav i Skorpion bice zverske naravi, uzivace u sumama u lovu i zivotu od plena i pljacke nece mariti mnogo za druzenje sa ljudima pa ce retko ostajati dugo u kontaktu sa roditeljima ili najblizim rodjacima

Licno imam i MO i ME u Skorpiji. Niko za sebe nece reci da je lazov, i mislim da sam prevazisla tu potrebu da se "izvlacim" vec pre smatram da imam tu osobinu pohlepe i narocito je to ta vrsta "intelektualne pohlepe"

Nisam sigurna da li je to neka od konsideracija koju je pisao Lilly?
Ne mogu da tvrdim a forum je obrisan pa ne mogu ni da pronadjem sta je pisalo. Cini mi se da se odnosilo na horarna pitanja i situaciju kada se na ASC nadje Skorpija, da je pitanje nesigurno za tumacenje jer ovako polozen ASC ukazuje na laz.

Mozda se Tanja seti...

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #193 poslato: Novembar 17, 2013, 02:06:35 posle podne »
To je Lilijeva poslednja recenica s pocetka opisa znaka u Hriscanskoj. Evo sta Ezra kaze:

"“he is ugly, and has no voice nor pleasant speech, and he has many children, He is destructive, treacherous, irascible, liar a gossip, depressed and intelligent, cunning and deceitful."

Ja to nikada tako cisto ne gledam jer da gledam dosla bih u kontraditktornu zabludu da Ar, prema TA izvorima, u isto vreme moze biti kraljevski i pokoran pred ljudima prema ovoj Bonatijevoj konsideraciji. Ono sto je istina je da su TA astrolozi vise paznje poklanjali vladarima znakova, domicilnim, almutenskim, egzaltacijskim, triplicitetnim i ostalim, nego celini znaka. Kod Hefestiona i Valensa to je cak i detaljnije prezentovano. Ptolomej uopste ne bere personalnu brigu prema znacima, vec stanju planeta signifikatora. Ipak, znak na asc govori o prvoj motivaciji osobe koja se dalje distribuira prema domicilnom vladaru i ostalim vladarima. Ja nikada samo vladara asc ne gledam, vec i taj MO i ME, njihovo helijacko stanje, kucu, vezu sa asc, to mi je vrlo vazno, medjusobnu vezu...Neki vidim vole i almuten figuris da umetnu u opis licnosti, ja tu nisam sigurna, nisam dosla do definitivnih zakljucaka iako da teoretisem mogu unedogled. Zavisi i od dekanata znaka mnogo i vladara dekanata. Ma nivoa je mnogo.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna svastara
« Odgovor #194 poslato: Novembar 17, 2013, 03:02:08 posle podne »
Ma naravno, u mnogo cemu i po meni je dosta toga preterano.
I ne mislim da sve treba uzeti tako zdravo za gotovo, slazem se...mnogo je tu nivoa i svega upetljano da bi sve bilo tako prosto... :smiley: