Natalna svastara

  • 215 Odgovora
  • 123291 Pregleda
Re: Natalna svastara
« Odgovor #60 poslato: April 24, 2013, 04:40:58 posle podne »
mislim na to kada su u kvadratu ili opoziciji pritom bez recepcije. a recimo posebno kada domicilni vl . ne vidi asc/desc pa onda ovaj egzaltirani ima vecu ulogu u zivotu.

Re: Natalna svastara
« Odgovor #61 poslato: Maj 08, 2013, 02:21:20 pre podne »
Da li moze mala pomoc,imam nedoumicu. Posto sam rodjena u 6;45 ujutru,nisam potpuno sigurna da li je dnevno ili nocno rodjenje,jer mi je So egz.na asc. Na ovom sajtu sam nasla podatak da je tog dana sunce izaslo u 6;53,medjutim to je samo za Ameriku. Ja sam uvek mislila da mi je dnevno rodjenje,sada vise nisam sigurna.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna svastara
« Odgovor #62 poslato: Maj 08, 2013, 08:00:17 pre podne »
Imaš u Morinusu (a verujem i u većini drugih programa) podatke kada SO izlazi i kad zalazi tog dana za mesto u kome je natus rođen.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Natalna svastara
« Odgovor #63 poslato: Maj 08, 2013, 10:59:04 pre podne »
Da, evo bas pogledah. Imas u Morinusu na Tables pa Rise/Set times.

Re: Natalna svastara
« Odgovor #64 poslato: Maj 08, 2013, 01:20:32 posle podne »
Sad sam pogledala,nesto se tu ne podudara.Pise 5:37 s obzirom da sam rodjena u novembru,mislim da u to vreme sunce ne izlazi tako rano.

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna svastara
« Odgovor #65 poslato: Maj 08, 2013, 01:25:20 posle podne »
Pogledaj u tabeli planetarnih sati  ::)
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Natalna svastara
« Odgovor #66 poslato: Maj 09, 2013, 11:05:22 pre podne »
Sad sam pogledala,nesto se tu ne podudara.Pise 5:37 s obzirom da sam rodjena u novembru,mislim da u to vreme sunce ne izlazi tako rano.
ne moras mnogo da mozgas, ako ti je SO iznad horizonta rodjena si danju i obrnuto
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

Re: Natalna svastara
« Odgovor #67 poslato: Maj 09, 2013, 11:40:56 pre podne »
Pa problem je sto joj je Sunce tacno na Asc i onda ne zna da li spada u dnevno ili nocno rodjenje.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna svastara
« Odgovor #68 poslato: Maj 09, 2013, 12:19:40 posle podne »
Dnevno je jer je kolicina svetlosti iznad polovine.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna svastara
« Odgovor #69 poslato: Maj 09, 2013, 01:21:46 posle podne »
Zanimljivo je da je za planetu bolje da bude ugaona odnosno u 1. kuci a eto kod Sunca recimo ispada da posto je dnevna planeta i u sekti je kada je iznad horizonta bolje da bude u 12. mundanoj kuci. Ali onda ispada da ima slabiji uticaj nego kod osoba kojima je Sunce u 1. kuci zar ne? 

Re: Natalna svastara
« Odgovor #70 poslato: Maj 09, 2013, 01:45:47 posle podne »
asc mi je na 25*27' sco,a So je na 25*01'. Definitivno pripada prvoj kuci,i nekako mi je logicno da je dnevno rodjenje,svidelo se to meni ili ne. ::)

Re: Natalna svastara
« Odgovor #71 poslato: Maj 09, 2013, 04:55:01 posle podne »
A zasto ne bi volela da je dnevno rodjenje? Imas Sunce na Asc koje je u sekti sto definitivno daje vitalnost. To moze biti samo dobra stvar.

Re: Natalna svastara
« Odgovor #72 poslato: Maj 09, 2013, 05:12:58 posle podne »
A zasto ne bi volela da je dnevno rodjenje? Imas Sunce na Asc koje je u sekti sto definitivno daje vitalnost. To moze biti samo dobra stvar.
Pa onda MA ne bi bio tako spaljen :D A za vitalnost je tacno,zaista sam uvek mislila da je dnevno rodjenje,ali sto sam se vise zapetljavala i pokusavala cinjenicno da dokazem,vise nisam bila sigurna. Thanks Lady :smiley:

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna svastara
« Odgovor #73 poslato: Maj 09, 2013, 08:04:17 posle podne »
Ček, ček.... kakve sad ima veze spaljenost?
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Natalna svastara
« Odgovor #74 poslato: Maj 09, 2013, 09:11:03 posle podne »
Ček, ček.... kakve sad ima veze spaljenost?
To onako pride,posto sam citala da je spaljena planeta manje ostecena kada je nocno rodjenje.