Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 639844 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #375 poslato: Februar 14, 2013, 11:28:58 pre podne »
Citat
Promjena koju si osjetila isto tako(pored sijaset drugih stvari) moze imati veze sa progresijom stepena godisnje profekcije koji u toku godine pravi aspekte sa natalnim planetama i tako ukazuje na varijacije unutar glavne teme. Ali to nema veze sa promjenom znaka profekcije koji tako toboze dobija novog vladara - koji god da je autor u pitaju, predstavio je pogresno izvorno ucenje, pobrkao stvari u tome je caka. Kladio bih se da je to jedan od ovih "savremenijih", nama vremenski blizih.

To je to (thumb up).

Evo da pojasnim, pošto sam malo pre isto ovo objašnjivao jednom klijentu.
Znači ono što Cor priča se naziva Progresiranje Godišnje Profekcije, ili kako su to stari zvali Maiora Esse.
Uzmimo da je ascendant u 15Blizanci. U 26 godini života, ili 25 rođendan, taj godišnji profektivni ascendant dolazi u 15Rak. Segment te godišnje profekcije je 30°, znači od 15Rak do 15Lav. Da bi se znao Maiora Esse (Veliko Stanje, čini se razliku od direkcije mesečnih profekcija, ili Mali Esse) u toj godini, taj se Godišnji Profektivni Ascendant progresira po dnevnim faktorom 12,1667 jer 1° godišnje profekcije progresira za 12,1667 dana. 12,1667 x 30 (°) = 365.001. Znači jedna godina manje-više.
Sve što se u taj segment od 30° uhvati aspektom ili konjukcijom, je planeta koja postaje PARTICIPATOR Vladara Godine. Znači to nije vladar več participator. Recimo da imamo planetu u 18 Škorpija. Onda od 15 do 18 imamo 3°, pa onda množimo 3 x 12,1667 i dobijamo oko 36 dana. Znači 36 dana posle rođendana aktivira se taj trigon i planeta u 18 Škorpija i ta planeta postaje participator Meseca koji je Vladar Godine. Kad progresije dođu u 5Lav, to ne znači da Sunce umesto Mesec postaje Vladar Godine. Sunce može samo postati Participator ako aspektira segment godine.
Postiraču praktičniji primer kasnije ako vam ne bude jasno od ovo što sam priložio.

« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 11:31:05 pre podne od strane Ile »

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #376 poslato: Februar 14, 2013, 11:32:30 pre podne »
Citat
Recimo da imamo planetu u 18 Škorpija.

Ile jel mislis na natalnu planetu na 18 Sco ili profekcionu?

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #377 poslato: Februar 14, 2013, 11:39:50 pre podne »
Citat
Recimo da imamo planetu u 18 Škorpija.

Ile jel mislis na natalnu planetu na 18 Sco ili profekcionu?

Ilustriracu primerom, uskoro :)

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #378 poslato: Februar 14, 2013, 11:54:52 pre podne »
Citat
Recimo da imamo planetu u 18 Škorpija.

Ile jel mislis na natalnu planetu na 18 Sco ili profekcionu?

Ilustriracu primerom, uskoro :)

Da me ne shvatis pogresno, slobodno ti prikazi na nekom primjeru ali o tome smo tupili na drugom forumu poprilicno opsirno pa opet nema vajde i opet se ne konta o cemu pricamo, nakon relativno kratkog vremena...ja sam to objasnjavao na primjeru karte Colica.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #379 poslato: Februar 14, 2013, 12:06:04 posle podne »
Ja sam ovo bila skapirala da ima veze sa asc primarne simbolicke direkcije odnosno solarni luk. Na taj nacin se pomera Asc kroz termine i terminski vladar je distributor a planeta na koju prilikom pomeranja naidje i stupi u aspekt je participator i participuje sve dok asc ne stupi u aspekt sa nekom drugom planetom.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #380 poslato: Februar 14, 2013, 12:11:56 posle podne »
Citat
Da me ne shvatis pogresno, slobodno ti prikazi na nekom primjeru ali o tome smo tupili na drugom forumu poprilicno opsirno pa opet nema vajde i opet se ne konta o cemu pricamo, nakon relativno kratkog vremena...ja sam to objasnjavao na primjeru karte Colica.

haha a znam, nego sebi cinim uslugu sa ponavljanjem, da mi se ureze u pamet.



Jessica Alba. Na 25 rodjendan joj godišnje profekcije ascendanta (koji se natalno nalazi u 27°Lav) dolaze u 27°Devica.
Znači Merkur je Vladar Godine i to ostaje čitavoj godini a znak godišnje profekcije čitavoj godini takođe ostaje Devica.
Pošto nemamo nijedna planeta u taj stepen 27Devica, niti aspekt neke planete u isti taj stepen, onda je prvi participator terminski vladar, t.j. Mars.
Znači imamo Vladara Godine Merkur, i participator Mars. Mars če biti participator sve dok progresivni ascendant ne dodirne telom, ili aspektom, neki planet unutar taj segment od 30°. Prvi aspekt, kako vidimo, je telesna konjukcija sa Jupiterom u 1°Vaga.
Od 27Devica56 do 01Vaga40 imamo 3°44' pa to množimo sa 12.1667 da bi dobili dane koliko če Mars participirati i kad počinje participacija Jupitera. To nam dolazi oko 41 dan posle rođendana. Onda idete na internet gde imate fino lepo Date to Date Calculator i računate kad taj dan pada tačno. Pošto znam da čete me pitati gde je taj date to date calculator, i da če se ova diskusija umesto danas završiti posle 30 dana, evo da skratim:
http://www.timeanddate.com/date/dateadd.html

Kako se koristi, saznačete manjim trudom oko čitanja uputstva unutar stranice.
Znači Jupiter počinje participatorstvo posle 41 dan od rođendana. To znači da če njegovo stanje u Solaru osobeno aktivira i posmatra, u kojoj je kuči, aspekte koje čini, u kom je znaku itd itd. Znači on treba surađivati sa Merkurom koji je Vladar Godine. Da li če to činiti je druga tematika.

Sledeči aspekt je opet telesna konjukcija sa Saturnom u 4°Vaga i opet množimo razdaljinu od Jupitera do Saturna sa faktorom 12,1667 i dobijamo potrebne dane. Saturn če vladati skoro čitavu godinu, zato što sledeči aspekt progresivnog ascendanta je sa Mesecom u 26Vodolija, a to je negde pre završetak godine, pošto kad ascendant stigne do 27Vaga, to je več iduča godina.

Uglavnom to je to, nema neke nadri filozofije.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 12:17:23 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #381 poslato: Februar 14, 2013, 12:15:16 posle podne »
Ja sam ovo bila skapirala da ima veze sa asc primarne simbolicke direkcije odnosno solarni luk. Na taj nacin se pomera Asc kroz termine i terminski vladar je distributor a planeta na koju prilikom pomeranja naidje i stupi u aspekt je participator i participuje sve dok asc ne stupi u aspekt sa nekom drugom planetom.

Nije solarni luk u pitanju, vec primarne direkcije(ekvatorijali), inace je princip taj koji si spomenula.

Ile je opisao princip u prethodnom postu radi se o progresiji profekcionog AC po kljucu 1 stepen=12.1667 dana i odnosi se na jednu godinu dok kombinacija distributor/participator koja se dobija primarnom direkcijom vazi na duze staze.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #382 poslato: Februar 14, 2013, 12:17:48 posle podne »
Ja sam ovo bila skapirala da ima veze sa asc primarne simbolicke direkcije odnosno solarni luk. Na taj nacin se pomera Asc kroz termine i terminski vladar je distributor a planeta na koju prilikom pomeranja naidje i stupi u aspekt je participator i participuje sve dok asc ne stupi u aspekt sa nekom drugom planetom.

Nije solarni luk u pitanju, vec primarne direkcije(ekvatorijali), inace je princip taj koji si spomenula.

Ile je opisao princip u prethodnom postu radi se o progresiji profekcionog AC po kljucu 1 stepen=12.1667 dana i odnosi se na jednu godinu dok kombinacija distributor/participator koja se dobija primarnom direkcijom vazi na duze staze.

Aha ok. U sustini princip je isti koliko ja vidim.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #383 poslato: Februar 14, 2013, 12:18:26 posle podne »
Citat
Onda idete na internet gde imati fino lepo Date to Date Calculator i računate kad taj dan pada tačno. Pošto znam da čete me pitati gde je taj date to date calculator

Dobar je sajt, redovno sam koristio njegove usluge za ovu rabotu sve dok nisam skontao da i moj kalkulator na kompu obavlja sve te radnje  ;D
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #384 poslato: Februar 14, 2013, 12:19:30 posle podne »
Meni stvarno nije problem da tumačim tako, ako kažete da je vladar progresije profekcionog Asc participator, a da ne može preuzeti vlast. Sigurno ste u materiji više od mene, tako da verujem da je tako.
Konkretno u tom mom slučaju koji sam pomenula da sam osetila razliku, nije mogao neki aspekt tome da doprinese jer nemam planetu koja pravi aspekt sa prvim stepenom Riba, ali verovatno je onda bilo reči o promeni termina. Nekako sam osetila promenu, iako sam Saturna takođe računala kao vladara godine..Mogao je biti i neki tranzit, mada mislim da ga nije bilo..

Znači da ne računam da mi u martu profekcioni vladar postaje Mars..tj. da li da ga posmatram kao dodatnog vladara ili potpuno isključim, pa računam tek od rođendana?
edit: da videla sam primer, dakle cele godine vladar je Ju

@Mina,
da setih se opsade..ali opet Mars ti i nije tako loš a sa Sa ima nekakvu recepciju..

A npr. ako ne mogu nikako da se povežu vladari I i VII, a vladar geniture je Mars u Jarcu, šta ona Mini dati kao savet, da zarađuje pare, da se posveti karijeri (duada Marsa na Mc)..da li time onda i ostale oblasti života dolaze nekako vremenom na svoje..ako se okrenemo vladaru geniture, koji nije neposredno povezan sa problemom? To smo pominjali ali ti si rekla da si to godinama radila, e sad kada si to radila ti si imala vezu. A kako si se okrenula Me/Ju/Mo stvarima, gde bi negde moglo da se uklopi i posvećivanje religiji jer je Mo vladar IX, počela si da aktiviraš loš odnos I/VII..
Čak ono što je rekla Š.(jedan astrolog koji je tumačio), ako se uzme u kontekstu Marsa u Jarcu možda ima smisla. Naime, insistirala je na nekom seksualnom oslobođivanju..Odmah mi je palo na pamet da misli na Marsa, mada nisam sigurna da je išla tom logikom, možda je jednostavno nalupala..




« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 12:24:33 posle podne od strane Cherry »

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #385 poslato: Februar 14, 2013, 12:22:38 posle podne »
ZNaci samo se konjukcije prate , ako ih nema onda je participator vladar termina i to je to. Lepo si ovo objasnio, vrlo precizno :)

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #386 poslato: Februar 14, 2013, 12:22:58 posle podne »
Citat
Aha ok. U sustini princip je isti koliko ja vidim.

Da, kad se radi o kombinaciji distributor/participator ali je bit u razlicitim racunicama da bi se do njih doslo.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #387 poslato: Februar 14, 2013, 12:24:54 posle podne »
ZNaci samo se konjukcije prate , ako ih nema onda je participator vladar termina i to je to. Lepo si ovo objasnio, vrlo precizno :)

Sada ču ti odgovoriti u Corov stil (nadam se) lol:
Lepo sam objasnio ali me ti nisi razumela.
(hahaha)

Znači i ASPEKTI igraju ulogu, ne samo konjukcije.

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #388 poslato: Februar 14, 2013, 12:26:02 posle podne »
ZNaci samo se konjukcije prate , ako ih nema onda je participator vladar termina i to je to. Lepo si ovo objasnio, vrlo precizno :)

Opet ne  ;D ;D ;D

Prate se aspekti svih natalnih planeta na koje progresivni AC naleti unutar segmenta od 30 stepeni koji obuhvata godisnja profekcija.

https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #389 poslato: Februar 14, 2013, 12:26:56 posle podne »
A da li mogu lepo da se koriste profekcione karte u Morinusu( i ima ih Solar fire ja mislim), koje tačno izbace koji je stepen profekcionog ascedenta za određeni datum..
Zašto računati preko ovog calculatora?