Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635671 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1365 poslato: Februar 02, 2014, 11:41:43 posle podne »
Kakav je jos Ge osim sto je brbljiv? Kojim culom vlada SA?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1366 poslato: Februar 03, 2014, 12:35:11 pre podne »
Sluhista?
Sećam se da smo u jednom primeru imali opersku pevačicu sa SA kao signifikatorom profesije (ali ne znam tačno gde imasmo taj primer).
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1367 poslato: Februar 03, 2014, 02:53:50 pre podne »
Kako mogu da utvrdim tacno vreme rodjenja svoje sestre? U izvodu pise da je rodjena u 13;30,a mama kaze da je bilo 14:15? 

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1368 poslato: Februar 03, 2014, 08:19:16 pre podne »
Jeste, operska pevacica. Glasni znak na asc,

Ariena, mora se uraditi rektifikacija. To je slozen posao, ja gledam tacne detalje fizikusa, mladeze, belege, oziljke gde se nalaze, visina, prosecna tezina, tip gradje, lica, kose...To dalje uklapam u Ptolomejev metod rektifikacije. Pogledas stepen PNS (prenatalnog sizigijuma), nadjes almuten i pogledas na kom stepenu bilo kog znaka stoji. Uporedis taj stepen sa stepenom zvanicnog asc i pomeras. Ako je razlika prevelika i ne moze ukazati ni na kasnije vreme rodjenja, pogledas mc da li je pre ili posle broja stepena almutena PNS. Pomeras stepen asc ili mc-a, sta je logicnije, blize broju PNS.
« Poslednja izmena: Februar 03, 2014, 08:38:47 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1369 poslato: Februar 03, 2014, 03:16:59 posle podne »
Kasno videh. Elem, zanimljivo je ovo sa Saturnom i operskom pevacicom. Ja sam razmisljala o ovoj profesiji prilicno ozbiljno a eto Sa baca trigon na planete u 1. kuci. Nesto ne bih nikada povezala Sa sa umetnoscu ali da, ona klasicna, tzv. ozbiljna muzika svakako moze biti pod njegovom upravom , pogotovu ako je vezan sa Venerin znak. Verovatno bi se slicno prikazao i balet?

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1370 poslato: Februar 03, 2014, 09:23:06 posle podne »
Jeste, operska pevacica. Glasni znak na asc,

Ariena, mora se uraditi rektifikacija. To je slozen posao, ja gledam tacne detalje fizikusa, mladeze, belege, oziljke gde se nalaze, visina, prosecna tezina, tip gradje, lica, kose...To dalje uklapam u Ptolomejev metod rektifikacije. Pogledas stepen PNS (prenatalnog sizigijuma), nadjes almuten i pogledas na kom stepenu bilo kog znaka stoji. Uporedis taj stepen sa stepenom zvanicnog asc i pomeras. Ako je razlika prevelika i ne moze ukazati ni na kasnije vreme rodjenja, pogledas mc da li je pre ili posle broja stepena almutena PNS. Pomeras stepen asc ili mc-a, sta je logicnije, blize broju PNS.
Uh,znam da je tezak posao,odnosno znala sam za rektifikaciju,ali sam mislila da postoji malo olaksavajuca okolnost za tumacenje.  ;D  Ja bas i ne poznajem simboliku,medicinu jos manje,treba jos puno da ucim. PNS takodje ne znam,citam tekstove,ali nisam puno napredovala.Hvala na smernicama,barem cu znati sta se radi kada savladam neke stvari  :smiley:

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1371 poslato: Februar 04, 2014, 08:29:56 posle podne »
PNS je prenatalni sizigijum. Tacka u Zodijaku na kojem se desio mlad ili pun mesec koji je prethodio rodjenju. Nadje se u efemeridama ili u softveru pod SAN (syzigium ante nativitatem). Nadjes njegov almuten i pogledas na kom stepenu bilo kog znaka stoji i taj stepen uporedis sa stepenom asc ili mc, koji mu je po broju blizi.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1372 poslato: Februar 05, 2014, 03:13:28 pre podne »
 
PNS je prenatalni sizigijum. Tacka u Zodijaku na kojem se desio mlad ili pun mesec koji je prethodio rodjenju. Nadje se u efemeridama ili u softveru pod SAN (syzigium ante nativitatem). Nadjes njegov almuten i pogledas na kom stepenu bilo kog znaka stoji i taj stepen uporedis sa stepenom asc ili mc, koji mu je po broju blizi.
:applause:   Hvala  :thumbsup:

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1373 poslato: Februar 05, 2014, 02:52:36 posle podne »
I mene zanima rektifikacija kako se odredjuje. E sada, da li se njom postize tacan stepen Asc ili je to vise za one koji bas ne znaju ni priblizno? Recimo ako gledamo SAN u slucaju moje karte ona je na 1* Blizanaca, znaci almuten je Merkur koji je na 10 * a to je poprilicno daleko od mog stepena Asc po zvanicnom vremenu. E sada da li bismo mi na osnovu te metode da npr. ja nisam znala uopste da li sam Rak ili Blizanac na Asc mogla da zakljucim da to moraju biti Blizanci negde blizu 10* ili bi Asc stvarno trebao bas na 10* da bude?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1374 poslato: Februar 05, 2014, 05:20:21 posle podne »
Moras znati priblizno vreme rodjenja. Ponekad prelaz znakova moze da opredeli koji je zaista na asc, u slucaju 29. 30. Ne moras gledati samo almuten. Jesam li koliko juce ili koji dan ranije na fb negde rekla da Ptolomej nije izricit po pitanju almutena, da moze i domicil, odnosno, vladar egzaltacije, tripliciteta, termina, lica. U mom slucaju, MA je almuten PNS i natalno stoji na 24. Ta. Asc je na 12 Le, nema veze dakle, ali mc je na 29. Ar. Mogla bih da korigujem mc i time moj asc pomerim na 5 stepeni ranije, ali gledam dalje stepen PNS. Pada na 26. Pi, JU je domicilni vladar, on je na 6. Co, opet nema veze, gledam VE kao egzaltacijskog vladara, ona pada na 12. Ta. E, tu vec imamo egzaktno poklapanje i mogu uzeti da je asc zaista na 12 Le. Trebalo bi da bude egzaktno, ali niko ne tvrdi da je metoda stopostotna. Ja je obavezno kombinujem sa specificnostima izgleda, u vecim odstupanjima u podacima u vremenu rodjenja i znacajnijim dogadjajima u zivotu. Imam i 7 tipova lica u dokumentu za rektifikaciju i to koristim, recimo. Dakle, mozes pomerati horizont ili meridijan, sta je logicnije i mozes gledati, ne samo almutena stepena PNS, vec bilo kojeg koji se priblizno uklapa u stepen koji imas. Pomeris prema tom stepenu. Ako ni priblizno ne znas vreme rodjenja, ne mozes ovo koristiti jer asc moze da padne u bilo koji znak.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1375 poslato: Februar 05, 2014, 06:38:46 posle podne »
Uzeh tvoje podatke i sada gledam. Prvo pitanje, gde je tebi PNS? Meni program izbacuje da je na 24 * Riba, ne vidim koja je ta ciji je almuten Mars osim ove koja je bila nakon rodjenja  13.aprila?
« Poslednja izmena: Februar 05, 2014, 06:40:28 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1376 poslato: Februar 05, 2014, 10:31:35 posle podne »
PNS pada na 24.59 Pi. Koristim Ptolomejevu tabelu za almutena i tu imamo triplicitet, termin i dekanat MA na tom stepenu Pi. MA je na 23.5 Ta, ne odgovara bas, osim da ga poredim sa mc. JU ima domicil u Pi, on je na 6 Co, nista i VE nosi egzaltaciju, sama stoji na 11.5 Ta i dobijamo gotovo isti broj kao i stepen asc. Inace, provereno je tacno vreme mog rodjenja, ne samo po izvodu, vec i po svedocenju.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1377 poslato: Februar 05, 2014, 10:45:02 posle podne »
Ok kapiram :). Ja sam gledala egipatske termine. Sad mi je jasno. Pretpostavljam da kod mene ubedljivo vodi Merkur mada meni se nekako cini da bi eventualno stepen Asc moglo da se poravna sa stepenom Saturna mada on nije almuten, nije ni domicilni, egzaltacioni ne postoji ali jeste prvi tripl.  odnosno dnevni tripl. vladar i najblizi je stepenu Asc. Mc mi je bas na vecim stepenima ne verujem da njega treba da ravnjam.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1378 poslato: Mart 12, 2014, 05:42:19 posle podne »
Mi imamo jedan ozbiljan problem u kuci.
Pisala sam sa odusevljenjem o tome kako mi se brat verio, upoznao devojku i kako su se nasli, bas lepo...

Ali postoji ogroman problem koji se javio, doduse nazirao jos kada je ona prvi put otisla kuci ( zivi u inostranstvu ) a koji je sada kulminirao kada je ona dosla ovde i kada se sprema vencanje. Iznajmili su stan ali jos nisu otisli da zive tamo.
Juce je ispao haos koji traje vec dva dana.
Ona ocigledno ima neki ozbiljan psihicki problem, ne znam kako to drugacije da definisem. Mislim da ce sve biti jasno iz natala, ali mi smo u porodici svi u stanju soka. Dva dana i dve noci traje ovaj napad ludila, histerije...njeno kopanje po njegovom kompu, napadanje, optuzbe, histerija, plac, samaranje, ubila ga je u pojam on je izbezumljen i izgubljen kao dete, strasno sta mu radi. Iskreno se plasim za njega, smrsao je i osusio se kao grana, nema 50 kg u njemu a oci su mu unezverene od stresa i soka, sve joj ugadja i titra, ovo je pravi Stokholmski sindrom, ja ne znam kako drugacije da nazovem.

Govorila mu je najgore stvari, pred nama, udarila mu samar, ponasa se neuroticno i agresivno, visti i jauce, ima bukvalno napad ludila.
Ja sam odmah videla da nesto tu nije u redu sa njom jos kada sam videla natal ali nisam ni sanjala da moze da ispadne ovako strasno.

Ne znam kako da mu pomognem.

Ona je 28.12.1983. 12,00 h Zajecar
On je 02.10.1981. 14,10 h Sr.Mitrovica

Ako im vidite karte sve ce vam biti jasno, ali ja ne znam kako njemu da pomognem a vidim da tone i da ga ovo unistava.
« Poslednja izmena: Mart 12, 2014, 05:45:43 posle podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #1379 poslato: Mart 12, 2014, 07:40:18 posle podne »
Nema tu veike mudrosti. Nisam gledala obe karte, cemu to posle ovoga sto si ispricala. Takvi histericni i agresivni ispadi ljubomore, bez trunke stida i zadrske, navode na samo jedan zakljucak koji si i sama izvela. Reci mu da prekida na vreme i okoncava pricu jer nista se vremenom nece resiti i ona nece naprasno postati uracunljiva. Dakle, reci mu otvoreno da ce biti samo gore i da zavrsava sa njom. Nista drugo ni ne mozes. Jasno je i njemu. Zena ima Ar na asc i MA na uglu i to debilitiranog kao jednog od signifikatora duse. MA je vladar asc, ona je patoloski slucaj, aktivno zavisna od svoje predstave o vezi u kojoj je i osobi sa kojom je u vezi. Vladar 7. ugrozen, pod dispozicijom vladara 1. u deksternoj poziciji...Ona ce kolo da vodi i to na vrlo dominantan i agresivan nacin. Vladar 7. je u 8. On je u njenom natalu ovom katastrofalnom VE predstavljen, ne samo jer dolazi iz 7. vec zato sto je i 1. triplicitetni vladar SO. I epizoda se desila u vreme r MA ciklusa na natalnom MA i MO...
« Poslednja izmena: Mart 12, 2014, 07:45:42 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com