Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti

  • 118 Odgovora
  • 83826 Pregleda
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #60 poslato: Februar 15, 2013, 02:47:26 posle podne »
Da Valensova tacka ljubavi ne braka. Mislim treba pogledati lepo formulu jer za Tacku stabilnosti i ovu Valensovu tacku ljubavi figurisu POF i POS a za brak Venera i Saturn .

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #61 poslato: Februar 15, 2013, 03:06:06 posle podne »
Ima jos tih tacaka za spajanja. Recimo, u Carmen A. se navode:

Pomenuta SA-VE tacka, pa SO-MO+VE za muske i SO-MO+MA za zene i tacka udaljenosti VE od asc prema broju stepeni od dsc, u hemisferi VE.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #62 poslato: Februar 15, 2013, 03:09:03 posle podne »
Tacke za brak?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #63 poslato: Februar 15, 2013, 03:11:53 posle podne »
Za brak.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #64 poslato: Februar 15, 2013, 03:19:47 posle podne »
Dzon je na davno odrzanom predavanju Pavlovu tacku ljubavi predstavio kroz formulu asc+VE-duh i doveo je u vezu sa istoimenom VE tackom prema formuli asc+duh-fortuna. Obe svrstava u veliku sedmorku deleci tako tacke na esencijalne i izvedene (derivativne).
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #65 poslato: Februar 15, 2013, 04:44:36 posle podne »
Mina, poima nemam kako si poistovetila formule Tacku Stabilnosti i Valensova Tacka Braka?! Potpuno razlicite formule.
Tacka Ljubavi, nije Tacka Braka.

ne znam negde sam se zabunila kad je Lady rekla ista formula i onda sam po inerciji mislila da je to formula Asc + Fortuna - Duh...

e sad posto vidim da pominjete tacke braka, ljubavi itd...koje se razlikuju po Carmenu, Pavlovu, itd...jel moze  :king:stvarno sto rece Natasa citav spisak na jednom mestu? Za nas koji smo retrogradni   :scared:  :applause:

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #66 poslato: Februar 15, 2013, 04:53:33 posle podne »
Citat
:stvarno sto rece Natasa citav spisak na jednom mestu?

Đabe Mina, sutra če se opet tražiti isti takav spisak. Postirao sam ranije več sve tačke braka.

BTW Nataša nije potražila nikakav "kompletni spisak", več formula toj jednoj tački, što sam i dostavio.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #67 poslato: Februar 15, 2013, 08:25:16 posle podne »
Gledala sam juče fgilm Liz & Dick, i sad baš hoću da se nateram da uradim analizu sinastrije, a palo mi je na pamet da bi mogli da pogledamo kartu Elizabet Tejlor i što se tiče ove teme:
Po čemu se vidi da je bila toliko lepa..

« Poslednja izmena: Februar 15, 2013, 09:35:16 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #68 poslato: Februar 15, 2013, 08:53:20 posle podne »
Cherry, kad aploadiras sliku, postavi je u 640x480:


*

Van mreže Abyss

  • ***
  • 33
    • Abyss
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #69 poslato: Februar 15, 2013, 09:42:20 posle podne »
Kod nje je bar situacija očigledna. Podznak Strelac inače daje lepe ljude, pri tome oba benefika prave trigon na podznak (ne vidim stepene ali mi se čini da su aspekti baš baš bliski) pri čemu su i međusobno u trigonu. Dodatno je i podznak u terminu Venere. Sunce je isto u terminu Venere, Saturn takođe, jedino Jupiter nije, ali je u trigonu sa Venerom. Da pomenem još da je Venera u sekti, na IC-u. Saturn i Mars ne prave ni jedan jak aspekt na podznak ili vladara podznaka...

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #70 poslato: Februar 15, 2013, 09:46:11 posle podne »
Cherry lol
Sad treba da uskladis tvoje secenje slike sa dimenzijom prikacivanja  ;D
Sta ti radis kad sejvujes sliku na PC iz Morinusa? Samo Save as bitmap? To nije bas dobra opcija jer kako vidis, daje mnogo siroki opseg slike. Dobro je da sebi spustis neki od ove Snag It programe pa da Snagujes sliku.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #71 poslato: Februar 15, 2013, 09:49:58 posle podne »
Interesantno je da joj asc pada u prvu polovinu Sa, ljudsku polovinu, a da je vladar asc u aspektu sa VE koja dodekatemorijom dolazi u znak mc-a. Ipak, da, dovoljno je i to sto VE sa ugla aspektuje asc skupa sa drugim benefikom.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #72 poslato: Februar 15, 2013, 09:55:13 posle podne »
Cherry lol
Sad treba da uskladis tvoje secenje slike sa dimenzijom prikacivanja  ;D
Sta ti radis kad sejvujes sliku na PC iz Morinusa? Samo Save as bitmap? To nije bas dobra opcija jer kako vidis, daje mnogo siroki opseg slike. Dobro je da sebi spustis neki od ove Snag It programe pa da Snagujes sliku.

Da, to sam radila pre ali sam onda počela sa save as bitmap jer mi je brže  ::)
Ajde sledeći put ću tako raditi, sada me mrzi da menjam po treći put  :smiley:

Ja sam tu Ve na uglu, opet nekako mi je to malo za takvu njenu lepotu..mada, da verovatno je dovoljno..

Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #73 poslato: Februar 16, 2013, 11:42:11 pre podne »
Moja mama je bas lepa ona ima Veneru na Mc-u, takodje i starija sestra, a i mladjoj je tu negde i pritom vl. Asc. Tako da svakako jeste uticajna sa te pozicije i uopste sa ugla.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #74 poslato: Februar 16, 2013, 12:38:29 posle podne »
Verujem da je tako kako kazes jer osnovna astroloska pravila dovode do takvog zakljucka. Ipak, moram biti iskrena i reci da VE vrlo cesto nikakve veze nema sa ociglednom lepotom, cak i kada je na uglu i u vezi sa asc. Bilo koja planeta moze manifestovati svoj princip kroz lepotu, cak i SA, ako je skladan prema SO i znaku u kojem se nalazi iako, najcesce, SA kvari simetriju. Nije sve tako jednostavno. Veliki broj lepotica ima MA istaknutog u vezi sa asc ili JU, recimo. Prosto, primetila sam i cini se da veza MA i VE prema znaku, aspektu i asc imaju neke veze sa tom simetrijom koja prethodi vizuelnoj percepciji. Istaknuta VE se moze ostvariti i van ocigledne lepote tela i lica (narocito prema savremenim standardima), kroz esenciju necije pomirljive i sustinski dobre prirode (da ne kazem humanosti, rec je izlizana od nesvrsishodne upotrebe). Kako je lepota ona karakteistika koja objekt, osobu, situaciju, delo koje percipiramo pokrece u pravcu izazivanja osecaja zadovoljstva na najdubljem nivou, apstraktne ideje da je ona kvalitet unutrasnjosti jednako kao i spoljasnjosti, zapravo, prestaju da budu apstraktne. Mislim da ljudi sa istaknutom VE u vezi sa licnim faktorima jesu ljudi koje je lako voleti mozda i vise nego sto su lepi prema nekim objektivnim kateogorijama. Svaki se princip moze manifestovati na razlicite nacine. VE ne mora imati uvek direktne veze sa lepotom lica i tela. Jedan moj kolega sa fakulteta, secam se kada sam prvi put videla njegov natala, VE mu je bila na asc tacno u Ca, a on izrazito asimetrican u licu. Ipak, taj tada jos uvek momak je vrlo lako ulazio u veze, uvek imao devojku, on je bio taj za kim se pati itd. Naravno, danas je ozenjen, ima stabilnu porodicu, decu, srecne okolnosti ga prate jer ima fantasticno placen posao i poziciju autoriteta. Ta VE je kod njega donela sve lepo osim lepote u najuzem smislu te reci. Mnogi savremeni modeli danas verujem da mozda i nemaju istaknutu VE uopste.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com