Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti

  • 118 Odgovora
  • 83820 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #30 poslato: Februar 14, 2013, 11:31:54 posle podne »
I kako stoji po ovim pravilima? Sta ste zakljucili, sta ima jos na ovu temu?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #31 poslato: Februar 14, 2013, 11:32:27 posle podne »
Meni ne treba nikakva detaljna prognoza samo cinjenica da cu naci nekog sa kim cu izgraditi porodicu. A kontam valjda ce neko na kraju pasti na moje cari hahah kad tad :)

 ??? ja mislila da ipak zelis vremensku odrednicu...

Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #32 poslato: Februar 14, 2013, 11:33:12 posle podne »
Da, to je ta. Ja sam čak u svojoj glavi stvorila sliku da je bundica u pitanju a ne kaput, jer mi baš ide uz tu sliku :)
Pa kratko je, kao pelerinica, mislim siri se i rukavi se sire prema saci . To je moj model hehe , sila sam . Imam jos jedan mnogo simpatican na neke sivo bele kockice kao od cebenceta neki materijal. On vise lici na bundicu.

A ok Cor ( cudan mi ovaj nik ) , nije mi secanje najbolje :).

Ma jok Mina, samo da ne bude kasno za decu, sve ostalo mi je prihvatljivo.

Mozemo da probamo i na Jessiki Alba kad je vec postavljena karta.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 11:35:26 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #33 poslato: Februar 14, 2013, 11:35:35 posle podne »
I kako stoji po ovim pravilima? Sta ste zakljucili, sta ima jos na ovu temu?

Stoji dobro, donijeli smo zakljucak identican onom nasem na starom forumu  :)
A stao mi mozak sto se tice onoga sto je Ile tamo pisao i odakle mu.
On ce se toga vjerovatno bolje sjecati.
« Poslednja izmena: Februar 14, 2013, 11:38:41 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #34 poslato: Februar 14, 2013, 11:43:15 posle podne »
Možda je neki znak: drugarica mi je upravo javila da je dečko verio  :) :)

Ja stvarno mislim da je bolje da se ne zna vreme. Tj. bar ja ne želim da znam, mislim da bih se opteretila. Prošla sam prošle godine sa drugaricom kroz to, ona se razume u astrologiju, ja nešto više od nje, i taman sam kao i naučila profekcije i lociram ja tu godinu i neke mesece, a ona je bila dugo sama. I onda kako smo to locirali, a krenuli smo na mesečnom nivou, nije mogla do prodavnice da ode, a da je ja i drugarica još jedna ne pitamo: I? jel si nekog upoznala? ::)
To je postalo toliko opterećujuće da sam rekla da neću nikom da prognoziram na mesečnom nivou više.
jeste malo off topic al eto

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #35 poslato: Februar 14, 2013, 11:44:50 posle podne »
Citat
Ma jok Mina, samo da ne bude kasno za decu, sve ostalo mi je prihvatljivo.

Apsolutno razumem, ali ono sto iskustveno znam jeste ono cuveno 'da mi je neko rekao...ne bih mu verovala'...odnosno bolje bi mi bilo cini mi se da su mi rekli cuj ostaces sama pa mozda u 50...nego se svaki jubilarni istripujem...i ponadam...ovako bi imala neku vremensku odrednicu...i bilo bi mi lakse onda kad sam se porodila, a ne nadala da cu se preudati eventualno roditi i drugo dete bla bla

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #36 poslato: Februar 14, 2013, 11:45:35 posle podne »
i cherry jel upalilo...jel nasla nekoga, ili ste omasili sa predikcijom?

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #37 poslato: Februar 14, 2013, 11:50:24 posle podne »
Pa u suštini nije, ona se užasno zaljubila, ali od toga nije ništa bilo..Mada ona je Riba a one što znaju da iskomplikuju :)
Našla sam joj i za sledeću godinu, nadam se da će imati više sreće..

Ovoj drugoj što podseća na tebe, dobar solar, ima primarnu u 29 vladari I i VII se susreću, trantitni Sa u VII i na tački Fortune, u solaru Ve na mestu natalne i evo još dva meseca do rođendana, ona ako ne nađe nekog ja ne znam šta ću. :)

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #38 poslato: Februar 15, 2013, 01:42:33 pre podne »
OK, cure, kakve veze imaju ovi vaši zadnji postovi sa temom?
Je li mora svaki forum i svaka tematika imati za predmet partnerstva, muvanja, brakove i sl.?
« Poslednja izmena: Februar 15, 2013, 02:03:25 pre podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #39 poslato: Februar 15, 2013, 08:02:05 pre podne »
Gledao sam putem Tačke Stabilnosti (između ostalog).
Tačka Stabilnosti (Istrajnosti), Pars Durabilitatis, Pars Veneris, Pars Fiduciae Ascendentis (održavanje ascendanta) je tačka koja ukazuje na fizičku lepotu između ostalog.

To je tačka koja se računa od Tačku Sreče do Tačku Duha po danju i ta se razdaljina projektira od ascendanta (Asc + Tačka Duha - Tačka Sreče), obrnuto po noči.
To je tačka koja proishodi od dve najsnažne tačke u horoskopu, tačke luminara, Fortuna (Sreča) kao Tačka koja naliči Mesecu, i Daimona (Duha) kao Tačka koja naliči Suncu. Kao što su Sunce i Mesec, duša i telo, tako i ove dve tačke reflektiraju isto. Eto zašto je Pars Durabilitatis veoma bitna tačka u horoskopu i ima mnogo značenja. Regiomontanus u svojoj čuvenoj analizi caru Maksimilijanu, je koristio ovu Tačku u analizu svake kuče pojedinačno. Kad god je viđao neki problematični segment povezan sa te kuče, on bi posmatrao Tačka Stabilnosti i njen vladar, i ako su oni na dobro mesto i nekako povezani sa tematikom koja se obavlja, rekao bi da zato što je Vladar Tačke Stabilnosti sa tim faktorom u karti, onda če se stvari stabilizovati i neče otiči u krajnosti.
Abu Mašar kaže da ova tačka ima nešto što nijedna druga tačka nema, iako se ona poistovečuje po formulom sa Tačkom Venere ili Pars Veneris; Bonatti dodaje da je ovo tačka koja ima veliku metafizičku ekselentnost.

Kad je ova tačka - ili njen vladar - dobro postavljena u karti, osoba če biti fizički lepa, lepa u licu i u svaki deo njenog tela.
Osoba če ne samo biti lepa, več če biti opkružena lepim stvarima, osobeno ako su Tačka Sreče i Tačka Duha i njeni vladari, takođe, dobro pozicionirani. Ovo nam daje indikacije da shvatimo kako su stari ovu tačku zaista ozbljno uzimali, svrstavajuči je odma posle Fortune i Duha.

Onda suprotno od ovo, ako tačka i njen vladar budu loše postavljeni, recimo, aspektovani loše od neki malefik, ili u neki znak što ne ukazuje baš na fizičku lepotu, onda če natus biti ružan, a možda i fizički deformisan; ali takođe i nesretan (još jednom, akcenat na dušu i telo, a ne samo na telo).

Ovo i ima logike, pošto znamo da je lepota povezana sa unutarnjem stanju čoveka, i kako stresovi mogu od najlepše lice da učine groznjaka. Stari su znali dosta toga što današnji psiholozi misle da znaju. Ustvari, ono što današnji psiholozi ne znaju, može se napuniti u čitavu enciklopediju.

U mojoj praksi ja često, pri analizi prve kuče, analiziram i ovu tačku. Ova tačka često daje naznake i na koji če roditelj natus više ličiti, da li na majka ili na otac. Ako je povezan sa signifikatorom majke u natalnoj karti, onda osoba više liči na majku (osečam da če se razviti ponovo ista ona diskusija kojoj smo, mislio sam, završili na Riznici), ako sa signifikatorom oca, na ocu.

Svakako, ne sudi se samo na jedno svedočanstvo. Na primer, fizičku lepotu može dati, i često to da, vladar ascendanta u ljudski znak (vazdušni znaci, devica i prva polovina strelca). Kao i to da li osoba liči na oca ili majku, može da ukaže i vladar dekana ascendanta, ako je muška planeta često ukazuje na ličenje ocu, ako je ženska, ličenje majci. I opet, ne radi se o jednom svedočanstvu samo. Ako vidite muški planet kao vladar dekana, ne žurite da karakterišite kako tehnika ili astrologija ne valja, pogledajte u Tačku Stabilnosti i ka kojim signifikatorom inklinira, da li onaj na majci ili na ocu, pa onda donesite zaključak, ako nemate još koju tehniku da bi potvrdili svoj sud.

Kod Monike (ne sečam se sad na analizi koju sam dao na Riznici, možda je drugačija), vidimo da je Tačka Stabilnosti u 29Bik. I neko če reči da je Saturn dominira kroz kvadrat partilno i da joj to šteti, ali brze zaključke, u astrologiju se nikad ne smeju davati. Saturn je Vladar Ascendanta i u ekselentno zodijačko stanje u Kuča Života (2.)! Saturn kao L1 je u ljudski znak, pa evo vam još jedno svedočanstvo lepote.
Jupiter koji je vladar Duha, je zajedno sa Tačkom Stabilnosti, a i njen Vladar Venera je aspektira kvadraturno.
Tačka Stabilnosti je Angularna i od asc i od Fortune, a njen se vladar Venera nalazi u 10 od Fortune!
Vladar Akvizicije (11 znak od Fortune, ukazuje na mesto uzdizanja u životu kao i na akvizicije koje primamo) je Merkur u svoj znak i aspektira Tačku Trigonalno, što nam povezuje njenu lepotu sa akvizicijama, što i jest deo njenog života, jer ju je ljepota uzdigla, pored talenta.

Itd.. znači SVE se treba uzeti u obzir.
P.S. Ako primetite, i duada Venere pada u taj znak u dostojanstvo, a Venera je vladar Tačke Stabilnosti.
Primetite kako su Venera i Mars dorifori Meseca, a po Hefaistiu, dorifori daju indikacije ne samo za prosperiteta več i afinitete duše: "stvari koji se odnose na sreča u ranku, su povezani sa afinitete duše", i zato kaže da za to trebamo pogledati u stanje Svetla i njihove Dorifore. Merkur je Dorifor Sunca u ekslentno stanje i posmatra Pik Mesto (MC), trigonalno aspektira Tačku Stabilnosti. Opet, viđamo kako je ova Tačka povezana sa doriforima oba svetla (Mars je terminski vladar tačke i vladar Fortune i MC-a).


« Poslednja izmena: Februar 15, 2013, 08:29:44 pre podne od strane Ile »

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #40 poslato: Februar 15, 2013, 08:34:29 pre podne »
Ako sam dobro izracunala meni je na 18*32 Sg znaci u konjukciji sa So...ima li to ikakvog znacenja u smislu konjukcije sa luminarom?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #41 poslato: Februar 15, 2013, 10:19:05 pre podne »
Ile, ne bilo ti zapovedjeno. Ajde sada, sve ove tacke sukcesivno izlistaj kroz formule. Za jednu od pomenutih tacaka znam, ali ne kroz naziv koji si dao. To je i nebitno u sustini, formule su najvaznije. Znaci, samo formule, nista vise. Moji aforizmi su sakupljani bukvlano iz svakog izvora na koji sam naisla, onaj koji bih uspela da pohvatam, a koji je direktno, cesce indirektno, govorio o fizickim atributima. Kod Ptolomeja, Bonatija, Ezre, Lilija, cak i Kalpepera i Sondersa, moze se naci ponesto o ovome jer su, narocito ova poslednja dvojica, bili i medicinari, odnosno, praktikovali su terapije.
« Poslednja izmena: Februar 15, 2013, 10:22:51 pre podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #42 poslato: Februar 15, 2013, 10:36:38 pre podne »
Ile, ne bilo ti zapovedjeno. Ajde sada, sve ove tacke sukcesivno izlistaj kroz formule. Za jednu od pomenutih tacaka znam, ali ne kroz naziv koji si dao. To je i nebitno u sustini, formule su najvaznije. Znaci, samo formule, nista vise. Moji aforizmi su sakupljani bukvlano iz svakog izvora na koji sam naisla, onaj koji bih uspela da pohvatam, a koji je direktno, cesce indirektno, govorio o fizickim atributima. Kod Ptolomeja, Bonatija, Ezre, Lilija, cak i Kalpepera i Sondersa, moze se naci ponesto o ovome jer su, narocito ova poslednja dvojica, bili i medicinari, odnosno, praktikovali su terapije.

Radi se o jednoj jedinoj tački, koja nosi razna imena i ima razne upotrebe  ;D

A več sam dao formulu:
Asc + Tačka Duha - Tačka Sreče (po danju)
Asc + Tačka Sreče - Tačka Duha (po noči)

Tačka Sreče, mislim na Fortuna.
Tačka Duha, mislim na Daimon.

Znači sve su to jedna formula:
Pars Veneris, Pars Durabilitatis, Pars Fiducae Ascendentis, čak i Part of Love. Sve je to jedna formula.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #43 poslato: Februar 15, 2013, 10:41:01 pre podne »
Jesi, dao si, ali za citaoce, lepo da se udzbenicki sortira i da bude pregledno.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #44 poslato: Februar 15, 2013, 10:42:17 pre podne »
Zato sam ja prepoznala samo jednu.  :smiley:
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com