Natalna astrologija (primeri)

  • 1425 Odgovora
  • 635526 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #165 poslato: Januar 26, 2013, 09:52:28 posle podne »
Jasno, kao prirodni benefik svakako ima veze sa svim dobrim/korisnim stvarima koje nam se mogu desiti samo eto, i svaki drugi planet moze oznaciti prosperitet i akviziciju kad je odgovarajuce polozen  :)

Upravo, Saturn u Vodoliju na IC, moze donjeti dobro nasljeđe i sl.

Nego pre neki dan sam našao natal jedne poznate makedonske pevačice (nemam dozvolu nažalost da natal postiram) koja se udala za mnogo bogati čovek. Kad sam video natal po ko zna koji put sam se uverio u istinitost Astrologije, ima Jupiter u Ribe tačno na DC a Fortuna u 8 (novac muža)!  ;D
« Poslednja izmena: Januar 26, 2013, 09:55:38 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #166 poslato: Januar 26, 2013, 10:02:00 posle podne »
Vidite ovu kartu. Rupert Mardok, medijski magnat, nasledje od oca, maksimalno uvecanje istog. JU u Ca, na dsc, vlada 3. znakom od asc (bogatstvo od medija), a 4. prema meridijanu gde stoje ME i SO. SA na vrhu 2. U Co.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #167 poslato: Januar 26, 2013, 10:19:22 posle podne »
Vidite ovu kartu. Rupert Mardok, medijski magnat, nasledje od oca, maksimalno uvecanje istog. JU u Ca, na dsc, vlada 3. znakom od asc (bogatstvo od medija), a 4. prema meridijanu gde stoje ME i SO. SA na vrhu 2. U Co.


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #168 poslato: Januar 26, 2013, 10:20:14 posle podne »
Umorna sam vec. Stavim pricu, a link zaboravim.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #169 poslato: Januar 26, 2013, 10:30:01 posle podne »
Ako je vreme tačno (a kategorizirano je kao B rating na astro data bank) onda ima još nešto interesantno, a to je da je Jupiter vladar Tačku OCa u 1°Ribe. Takođe, Jupiter je Almuten Figuris, a u konjukciju sa Tačkom Smrti Oca u 12°Rak, što jest povezano sa njegovo nasledstvo od oca, jer je sigurno posle smrti dobijo još više. Vladar Tačke Substancije u Jarcu je u sam znak, što je takođe još jedna pozitivna signifikacija.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #170 poslato: Januar 26, 2013, 10:39:44 posle podne »
U zadnjih sam dana počeo da čitam Rectification Manual od onog astrologa koji se predstavlja sinonimom Regulus Astrology. Delo je oko 800 strane i nudi rektifikaciju 32 američkih predsednika. On je Zolerov učenik i u globali sviđa mi se njegov pristup rektifikacije putem životnih događaja i tehnike starih kao što su Profekcije, Distribucije, Solare, Direkcije itd..

BTW evo jedno "preljepo" objašnenje Rupertove karte:

Citat
On Wednesday June 6th the world will see a transit of Venus across the Sun. It only happens twice every 243 years in lots of two. It takes place at 15 Gemini, exactly on Rupert Murdoch’s Apollo at 15 Gemini.
;D
« Poslednja izmena: Januar 26, 2013, 10:50:47 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #171 poslato: Januar 26, 2013, 11:57:23 posle podne »
*eb'o ga Apollo i svi ostali planetoidi i hipoteticka tijela tako kretenasta... >:( >:( >:(
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #172 poslato: Januar 27, 2013, 12:05:50 pre podne »
*eb'o ga Apollo i svi ostali planetoidi i hipoteticka tijela tako kretenasta... >:( >:( >:(

Na kraju analiza zavrsava recima:

Citat
So this is fate. It’s written in the stars above Melbourne.
:-X

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #173 poslato: Januar 28, 2013, 09:41:38 posle podne »
Poveo se razgovor na jedan forum (engleskog jezićnog područja) gde sam pisao o Firdarijama. Došla je osoba koja je pokazala interes da nauči o Firdarijama i pitala kako da inkorporira transaturne u taj sistem. Odgovorio sam, nikako. Odgovorila je zbunjenim tonom da joj nije jasno zašto?! Rekla je da voli da proučava tradiciju a i da koristi moderni pristup koji kako ona vidi, daje dobar rezultat nekim ljudima.
Oni koji me poznaju, znaju da mi je dugme reaktivne aktivacije Eklekticizam i pristupa da "sve može dok radi".
Znači, ja nemam problem, u tolikoj meri, sa modernim astrolozima, koliko sa ovim kvazi tradicionalnim astrolozima koji mešaju, miksaju, podmeče, i prave banicu od principa. Mi stalno ratujemo sa modernim astrolozima, a čini se kako niko ne dira ove Eklektičare, oni se tako dobro šunjaju i podmeče svoje eklektičko smeče u ime tradicionalne astrologije što vrlo često ne zna čovek na čije se strane nalaze..
Ovo je moj apel do Mikiju, da u sledečom epizodom prepukavanja, podhvati malo i one Eklektičare, a ne samo moderniste  ;D

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #174 poslato: Januar 28, 2013, 09:45:23 posle podne »
Ile, kasno je za apele, vidiš da su ih inkorporirali u Lots  ::)
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #175 poslato: Januar 28, 2013, 09:52:03 posle podne »
Pa i to su modernisti, ti sto mesaju. Modernisti su i oni koji deklarativno koriste vrlo ciste TA tehnike, ali na jedno oko zmure, a na drugo prate trandze (transsaturne). To su svi oni koji negiraju TA kosmologiju. Bez toga nema ni TA. Tehnike su od sekundarnog znacaja. Ta osoba sto gura transice gde im mesto nije se ne razlikuje od onih koji u malom prstu drze TA tehnike, a ovamo tolerisu transsaturne. Da se razumemo, uopste nije problem ako je neko moderni astrolog, ali on, da bi bio ozbiljan, mora da potegne ono sto niti jedan njegov prethodnih za dva veka nije potegao. Mora da sredi taj njihov novoastroloski kosmos i da ga tako skockanog svima nama prezentuje. I to bih prihvatila kao neku vrstu nove prve filozofije. Moraju da daju istu vrstu argumentacije kakvu pruza i TA iz nove perspektive. Ja, kada ih napadam, napadam ih zbog toga, a ne zato sto brane MA. Ne brane je kako treba jer se to odbraniti i ne moze, ali ostavljam buducnosti da me neko demantuje. Ako se to desi, ja cu mu javno skinuti kapu i reci da je otvorio novu astrolosku postmodernu epohu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #176 poslato: Januar 28, 2013, 10:23:39 posle podne »
Nataša, mudro zboriš...Ni ne pokušavaju je obraniti jer su transsaturne smjestili u ''sivu zonu'' - ''djeluju iz sjene na razini kolektivnog nesvjesnog'', čime dolazimo do jungovskog pristupa, a time posredno i do ideje sinkroniciteta koja suštinski izvire iz teorije kaosa, tj. kaotičnog djelovanja, na kojoj očigledno počiva i moderna astrologija.
« Poslednja izmena: Januar 28, 2013, 10:35:50 posle podne od strane Tora »
''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #177 poslato: Januar 28, 2013, 10:44:25 posle podne »
Jeste, haos je u pitanju i za taj haos su najodgovorniji teozofi. Dva su hermeticka postulata gradjevinska osnova tradicionalne kosmologije. "Kako gore, tako i dole". Povezivanje visih i nisih nivoa prema jednom jedinstvenom zakonu (koji Aristotel naziva prvim pokretom) ispoljava se kroz simpaticki princip koji se danas prevodi kao sinhronicitet dok jasno naglasavanje da postoji vise nivoa otkriva drugi postulat ove maksime, postulat reda i hijerarhije. Svi vec znamo za one crteze kosmickih sfera, sa Zemljom u centru, haoticnim predelima ispod nje, elementalnim iznad i tako dalje, preko planeta unutrasnjeg i spoljasnjeg sektora, nekretnica, Zodijaka...Stvar se dalje, kod neoplatonista, razvrstava u tri totalno nepojmljiva nivoa bozanskog obitavalista, a kod Grka kroz, uglavnom Aristotelovu sferu prvog pokreta i sferu nepomicnog pokretaca (Boga). Tako je astrologija iznedrila ovakvu kosmologiju ili je ovakva kosmologija iznedrila nju (ovde vazi ona ko je stariji kokoska il' jaje). Modernjaci su ovu kulu srusili na jednu horizontalnu ravan i kod njih planete vise nisu jedna iznad druge, vec jedna iza druge do u beskonacnost, prema standardima moderne astronomije. Naravno, simpaticki (sinhronicitetni) princip zadrzavaju jer kako bi jos i bez toga ista mogli da objasne, ali sada vise nema transcendentnih sfera i jos gore, nema ni onih ispod Zemlje jer to vise nije politicki korektno. Ko jos normalan jelte o paklovima zbori. Mozda i nije normalan, ali onda cela astrologija nije normalna pa je bolje odustati od iste nego je unakazavati. Znate onaj cuveni stih ludog Kroulija, veoma vaznog ucesnika u formiranju moderne astrologija iako toga vecina, koji danas zastupaju modernu, nije ni svesna, niti hoce da prihvati. Stihovi idu, otprilike, ovako, iznosila sam ih na starom Astro-artu, u vreme prvog astroloskog rata koji sam ovde pokrenula.

"Pokreni se dete novog Eona,
uzdigni Uran ka Skorpijskom znaku
jer niceg nema van vremena ovog
prihvati da je nebo u paklu"

Ovo a propo Ur egzaltacije u Sc. Totalna degradacija tradicionalnog kosmosa. Ur je do tada bio sfera zvezda nekretnica, ona sfera koju covek treba da transcendira na putu povratka. Stari satanista, pakao koji u raspodeli zodijackog potencijala, prema Ibn Arabiju, zaista pripada znaku Sc, sjedinjuje sa Ur, visokom sferom potencijalnog spasa i tako, ne samo da relativizuje svaki tradicionalni ontoloski smisao, vec direktno poziva na pobunu. To sto toliki ljudi ovo pasu danas i prihvataju uopste nije za iznenaditi jer danas vise niko ni u sta ne veruje. Jedino mi nije jasno zasta ce im astrologija uopste sa takvim svetonazorom.
« Poslednja izmena: Januar 28, 2013, 11:09:37 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #178 poslato: Januar 28, 2013, 11:09:10 posle podne »
Citat
Jeste, haos je u pitanju i za taj haos su najodgovorniji teozofi. Dva su hermeticka postulata gradjevinska osnova tradicionalne kosmologije. "Kako gore, tako i dole"

Upravo, a kako kaze Milan Uzelac, pogresno shvacanje Kanta je jos jedna prica sama po sebi koja vodi udolnim putem.
BTW dobar je Uzelac, hvala na link  ;)

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Natalna astrologija (primeri)
« Odgovor #179 poslato: Januar 28, 2013, 11:14:11 posle podne »
Nije los  ;)
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com