Mundani ciklusi

  • 362 Odgovora
  • 154202 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Mundani ciklusi
« poslato: Novembar 28, 2012, 11:07:04 pre podne »
Mundani prediktivni ciklusi koji se porede sa referentnim natalnim mundanim kartama, koje se dele na karte osnivanja i pocetaka i karte politickih i pravnih akata, su:

1.Karte velikih planetarnih konjunkcija. Od najveceg prakticnog znacaja su JU-SA konjunkcije i MA-JU konjunkcije.
2. Karte planetarnih ingresija koje se prave za trenutak ulasak relevantnih signifikatora u neki znak.
3. Karte planetarnih stanica koje se prave za retrogradne i direktne stanice relevantnih signifikatora.
4. Karte godisnjih solarnih ingresija koje se prave za trenutak Suncevog prelaska ekvinocijalne ose, odnosno, ulaska u znak Ovna.
5.Karte periodicnih solarnih ingresija koje se prave za ulazak Sunca u ostala tri kardinalna znaka.
6. Karte velikih eklipsi koje se razmatraju u sirem kontekstu prethodnih ciklusa (nikada izolovano) i u kontekstu opstih tradicionalnih pravila za ovaj astronomski dogadjaj. U ovu grupu spadaju i karte lunarnih faza koje prethode nekom vece ciklusu.
7. Konvencionalne prediktivne metode poput luminarnih povrataka, progresija, tranzita, firdarija itd.



Iako nisu prve i najvaznije u ovim analizama pocecu sa solarnim eklipsama jer upravo je jedna blisko prethodila ruskoj intervenciji. Ciklusi eklipsi nikada se samostalno ne tumace bas kao niti jedan mundani ciklus vec u kontekstu referentnih karti i drugih mundanih ciklusa. Referentna karta koju ovde imamo je karta nezavisnosti Rusije od 12.6.1990. u 13.45. po lokalnom vremenu u Moskvi. Solarne eklipse najjaci "uticaj" imaju na ona podrucja na kojima dostizu vidljivost iznad polovine maksimalne skale koja se moze rangirati na vise nacina. Jedan od njih je podela na 10 delova maksimalne 1. U Srbiji poslednja totalna solarna eklipsa gotovo da nije bila vidljiva i rangira se na oko 0.1 od ukupne vidljivosti. Maksimalna vidljivost zahvatila je centralni deo azijske Rusije, manji deo Mongolije i veci deo Kine preko cele njene sirine sve do Sangaja. Teritorija poslednjeg ratnog sukoba izmedju Rusije i Gruzije potpada pod 0.7 od maksimalne vidljivosti sto je cini vrlo snaznom na ovom podrucju. Solarna eklipsa traje onoliko sati koliko ekvinocijalnih sati obuhvata njeno konvencionalno vreme. Dakle, pogresno je izjednacavati trajanje opste eklipse i godina. Najpre je potrebno konvencionalne sate pretvoriti u ekvinocijane (otprilike 15 stepeni preko horizonta za odnosno mesto). Ovo se izracunava na taj nacin sto se izracuna trajanje opste eklipse, a to je ulazak Meseca u senku do njegovog izlaska i nije isto sto i potpuna eklipsa za cije vreme se razmatra posebni releventni horoskop. Poslednja eklispa trajala je 4h34m s pocetkom za Moskvu u 12.04 i svrsetkom u 16.38. Prvo vreme izbacuje 13. stepen Vage na asc, a drugo 29. Skorpije. Razlika iznosi 42,5 stepeni longitude sto, pretvoreno u ekvinocijalne sate, otprilike, vrlo grubo, iznosi oko tri godine, odnosno dve godine i devet meseci. Ovo je vreme uticaja ove eklipse na evropski deo Rusije, tacnije Moskvu. Za svako mesto na Zemlji neophodno je posebno izracunati vreme trajanja pomracenja jer nije isto za sve tacke na Zemlji. Ptolomej, takodje, kaze da je dejstvo eklipse najjace u onom periodu od ukupnog trajanja u koji ugao horoskopa eklipsa pada. Kvadrant od asc do MC-a simbolicki se vezuje sa prvu cetvrtinu ukupnog vremena, odnosno za prvih 9 meseci od trenutka ove poslednje eklipse. Ova eklipsa za Moskvu pada u IX kucu sto bi trebalo da znaci da joj se maksimum ostvaruje negde na prolece sledece godine. Vreme totalne eklipse za Moskvu je 1.8.2008. u 14.14. po lokalnom vremenu. Ono sto je kod eklipsi mozda najteze za analizu tice se predikcije i razumevanja gde ce se ona ostvariti, na kojim delovima planete. Dva su prduslova za njeno dejstvo. Prvi se tice stepena pomracenja i tu je totalna jedino sigurna za predvidjanje. U vezi sa ovim prduslovom je i njena vidljivost. Eklipsa najvise deluje na podrucja na kojima je vidljiva i to iznad polovine maksimalne vidljivosti. Gore sam vec napisala da je ova eklipsa vidljiva bila na podrucju Rusije, Kavkaza, centralne Azije sve do Kine i to su podrucja koja ce najvise trpeti njen uticaj. Kada se utvrdi putanja vidljivosti dalje se ide na opstu simboliku tripliciteta kojem eklipsa pripada. Kako se poslednja desila u Lavu, ceo vatreni trigon je pod njenom dominacijom. Prema Ptolomejevoj podeli starog sveta, cela Evropa do Urala, pripada ovom trigonu s tim sto Rusija u svom evropskom delu potpada pod vladavinu Ovna i Marsa. Ovo ce mozda neobicno biti za mnoge koji Rusiju vezuju za Vodoliju, ali taj znak vise ima veze sa kartama nekih politickih dogadjaja i pravnih akata nego sa prirodnom zodijackom vladavinom nad ovim podrucjem. Zasto i Rusija i Balkan i Srbija potpadaju pod isti element kao i Francuska, Spanija ili germanske teritorije recimo? Ptolomej primarno posmatra rasu i antropoloske specificnosti iste i ispravno konstatuje da evropski varvari pripadaju jednoj rasi koju danas nauka naziva kavkaskom ili belom. U okviru tog prvog, vatrenog tripliciteta, koji obuhvata celu Evropu, Balkan i Rusija spadaju u njegov rub zbog cega poprimaju simboliku susednih trigona sto je za azijski deo Rusije vazduh, a za Balkan zemlja. U okviru ovoga deo koji pripada danasnjoj Srbiji vezuje se za Jarca. Dakle, od Ptolomeja potice veza SA i Srbije s tim sto se zaboravilo da je primarna priroda ovog dela Evrope vatrena, a ne zemljana. Zemlja nosi sekundarnu simboliku pa se ovaj prostor vezuje za kombinaciju vatre i zemlje, specificno Ovna i Jarca, odnosno, Lava i Jarca za juznije i primorske delove Balkana. Da se vratim Rusiji. Asc njene poslednje karte nezavisnosti pada na oko 25 Vi sa MA u Ar u VII i SO blizu Mc-a na nekretnici Belatriks koja ima direktnu simbolicku vezu sa ratom. Ovo je karta osvajacke drzave sto bi jos pre 10 godina bilo smesno za prognozirati jer tada u ovo niko vise nije verovao. Vladar horoskopa, ME, je izuzetno snazan u domicilu, a SO mundano dostojanstveno. Izuzetno snazan je i vladar VII kuce, egzaltirani JU u X iz cega je lako zakljuciti da danasnja Rusija ima veoma, veoma mocne neprijatelje i u to se Gruzija svakako ne uklapa. Ta veza izmedju MA i JU navodi na zakljucak da je iza celog ovog sukoba neko neuporedivo mocniji od Gruzije. Prema tradicionalnoj podeli ovaj deo Kavkaza pripada Blizancima i Merkuru pa je Gruzija primarno pod ovom simbolikom, sekundarno pod zemljanom jer nije daleko od arabijskog i juznoazijskog kvadranta koji se vezuje za zemljani element. Poslednja eklipsa pada tacno na cvornu osu horoskopa Rusije u znak Lava sto bi direktno upucivalo na neki evropski narod na cijoj teritoriji je eklipsa bila vidljiva u vecoj meri. To je u slucaju poskednje eklipse Rusija. Eklipsa zahvata i Mesec Rusije na 5 Aq jer je on blisko povezan sa cvorom. Razmatranje eklispe i njene simbolike dalje se nastavlja preko tzv. pratecih planeta. Pratece planete eklispe su one koje su sa njom blisko povezane preko konjunkcije ili opozicije ili su orjentalne u horoskopu eklipse za odnosno podrucje ili se nalaze na nekom uglu istaknute. Za Moskvu u karti eklipse imamo samo ME u bliskoj konjunkciji sa stepenom pomracenja, vladarem horoskopa Rusije, i prirodnim vladarem Gruzije. JU iz horoskopa eklipse i natala Rusije su u egz. opoziciji sto naglasava pitanje VII natalnog polja, polja sukoba i otvorenih neprijatelja. Kako ce dejstvo eklispe za Rusiju biti najjace na prolece i leto sledece godine ovu kartu bi trebalo porediti sa buducim aktuelnim ciklusima za to vreme. Za ovaj period karta godisnje solarne ingresije (20.3.2008. u 9.49. u Moskvi) asc izbacuje na Aldebarana, prvu kraljevsku zvezdu koja se vezuje za MA simboliku i novi pocetak. Postavka asc u Ge uvlaci u simboliku veci deo Kavkaza. MO iz ruskog natala pada tacno na MC ove karte, Antares na dsc. Ova se nekretnica MA simbolike vezuje za stradanje i kraj, zavrsetak necega jer stoji direktno naspram prolecnog Aldebarana. MA iz karte ingresije pada preko antiscije na MC natala Rusije dok je MC ingresije na Altairu, maleficnoj nekretnici koja ima veze sa vecim stradanjima. Ovde detaljnije nabrajam sve nekretnice jer su od primarnog znacaja u mundanoj astrologiji. Osa III ingresije za Moskvu pada u konjukciju sa natalnim JU, vladarem VII, dovodeci bliskog suseda u poziciju otvorenog neprijatelja.

Karta letnje solarne ingresije (21.6.2008. 4h, Moskva). Merkur ponovo naglasen na asc ingresije. Antiscija ovog asc pada na natalno ruski JU, vladara VII. MC horoskopa ingresije tacno na MO Rusije, a MO ingresije na SA Rusije. Osa III ingresije na natalnom ruskom JU (ponovo veza suseda i neprijateljstva).

JU0SA ciklus (28.5.2000. 20.04. Moskva). Asc ciklusa tacno na osi III natala Rusije (pitanje suseda u prvom planu). MA, vladar ovog horoskopa, u VII uz jos 2 planete (pitanje rata i sukoba). MO ciklusa tacno na ruskom natalnom asc preko antiscije. Asc ciklusa tacno na Severnim skalama, vrlo znacajnoj fiksnoj zvezdi kraljevske grupacije. ME ponovo snazan u domicilu na Aldebaranu (ponovo simbolika novog pocetka, nove epohe kroz MA simboliku).

Karta R JU stanica, vrlo vazan ciklus jer ovaj hronokrator vlada ruskom natalnom VII. Dogadjaj pada 9.5.2008. 14.57. Moskva. Ponovo snazan ME, vladar natalnog horoskopa Rusije, na MC na Aldebaranu. Opet ista simbolika nove epohe kroz prvu nekretnicu vidljivog neba. MO R ciklusa tacno na natalnom ruskom JU, vladaru VII, VE ciklusa tacno na ruskoj fortuni, a JU, nosilac ciklusa egz.120 JU0SA stepen iz velikog hronokratorskog ciklusa.

Na kraju, prva konvencionalna metoda sekundarnih progresija dovodi natalni ruski dsc tacno na natalni MA u Ar. Jasnije i direktnije ne moze biti uz tranzitni MA na asc u vreme sukoba.

12.6.2008. zapocela je 13-godisnja vladavina ME iz ruskog natala, tzv. ME firdarija, ME 13-godisnji period. Firdarije su jos jedna zaboravljena prediktivna metoda kojoj cu posvetiti poseban topik. Ovaj periodicni izlazak ME, vladara natalne Rusije, u prvi plan kroz nekoliko velikih ciklusa uz vise puta ponovljen i istaknut Aldebaran i progresivni kontakt ose horizonta i natalnog MA direktno ukazuje na promenu u ruskoj spoljnoj pa i unutrasnjoj politici. Cinjenica da ova eklipsa tek treba da uzme svoj danak sugerise da bi sukob mogao biti intenziviran i obnovljen u naredne dve godine. Za ovo je neophodno analizirati naredne cikluse. Ponavljam, svaki ciklus se mora posmatrati kroz posebne karte za svaku tacku na Zemlji. Na isti nacin bi trebalo tumaciti cikluse za SAD, sve evropske drzave, EU, Kinu, Iran itd. ali to je preveliki posao za samo jednu osobu ako ona nije iskljucivo posvecena mundanoj astrologiji.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #1 poslato: Novembar 29, 2012, 09:24:34 posle podne »
Ako sam omačio premeštaj

Presude na Rx ME i Rx JU, a sad i RamušŠ
Que passa sa međunarodnim pravom, ili da se držimo one kad ne možeš da ih pobediš, pridruži im se pa da i mi usvojimo zakon Leke dukađinija, i da ga čvrsto prigrlimo crnom rukom
Izneo sam javno već, a ovde ću ponoviti, nekome ne odgovara mir na Balkanu, a ove presude to jasno govore, i zato uoči sledeće konjunkcije JU/SA verovatan je novi rat
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #2 poslato: Novembar 29, 2012, 09:43:20 posle podne »
 A meni je tek sad jasno sta je zapravo oznacio onaj MA Li ingresa na MO/Sco vlade u 9. mundanom polju ingresa do koga je juce stigao progresirani AC kvartala, djelujuci kao okidac zajedno sa ME koji je na toj konstelaciji krenuo direktno.

Ipak primarno medjunarodna "pravda"...
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #3 poslato: Novembar 29, 2012, 09:56:28 posle podne »
Upravo, meni ovo lici na umivanje lica zbog ulaska u novu devastaciju jer sa presudama ne bi imali javno opravdanje crno-bele slike. Vrlo upozoravajuca stvar, daleko vise nego sto je uvredljiva i ne znam sve kakva. Sledece prolece nam nosi kardinalne vrhove, MA na vrhu neba, a u vreme r SA koji ce starotvati ovaj deo helijackog ciklusa egzaktno 90 prema meridijanu katarhai karte vlade i SO, vladara juzne tacke. Nista mi se to ne dopada. Treba u narednim godinama solarne eklipse vidljive iznad Srbije pratiti i to dobro. Jos nisu omanule.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #4 poslato: Novembar 29, 2012, 10:07:06 posle podne »
Mislim da se nece dugo cekati do slijedeceg bombanja na Balkanu, s tim sto ce se ovi veoma brzo zakaciti i sa MKD, Grckom i CG jer na sve te teritorije polazu pravo da bi stvorili veliku Albaniju.

Ali ja znam da ce im to ostati samo san i znam sta slijedi ubrzo nakon tih sukoba ogranicenog intenziteta na Balkanu...ovo sto se trenutno desava, sto se do sada desavalo jezivom tacnoscu se uklapa u prorocanstva o kojima sam citao.

A vec zimski kvartal ima egzaltiranog MA u 10. To obecava pocetak primjetnog kuvanja u drzavi, kad se ima opsta situacija u vidu.



« Poslednja izmena: Novembar 29, 2012, 10:10:21 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #5 poslato: Novembar 29, 2012, 10:52:23 posle podne »
Prvo krizno pitanje koje će se pokrenuti jeste istočna Crna Gora, tj teritorija koja se danas naziva severna Albanija. Ovde se to ne zna ali 50% stanovništva je tamo naše, trpe represiju 100 godina i opstaju, a sad počinju i da deluju http://www.moraca-rozafa.org/
Ne može jedan narod da se satera/kompresuje na mali prostor a da se to završi bez posledica.
Sledećih par godina su AR ingresi vrlo "oštri"
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #6 poslato: Novembar 30, 2012, 01:20:08 posle podne »
Jesi li radio ingrese za ta mesta? Nije mi ovaj kraj pao na pamet, ali ima smisla. Ko zna. Ja plivam po povrsini, Makedonija i Srbija su mi najociglednije, ali, vidi, ima toga i zanimljivo je. Znam samo da mnogi Makedonci nas krive za sva s....koja im se desavaju jer, valjda, da nas nema, ne bi ni albanski problem egzistirao. Mi smo navodni generatori...Problem identiteta je najvazniji kolektivni kompleks koji losim momcima daje savrsen materijal za mlevenje ljudskog mesa u ratnim stihijama. Da toga nema, da su etnicke i druge kolektivne grupe "ociscene" od ovih problema, teze bi se sukobi pokretali. Kolektiv je glupav entitet i sve dok zaverenici budu gajili tu kompleksasku i frustriranu zver, nevolja ce biti.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #7 poslato: Novembar 30, 2012, 05:01:03 posle podne »
Ne mislim na sitne igrače AR ingrese sam gledao za već kritične prostore.
Konjunkcija MA/SO u 8 u ingresu za '13. Teheran, i Rx MA sa S.Čvorom na ASC-u ingres '14. Teheran, prava slika rata,
isto za Tel-Aviv, samo što je Mars '14. u 1. polju
Ingres za '13. Rx SA u 4.p, za Moskvu, a '14. i njima Rx MA u 1.p.
Ali zato '13. konjukcija MA/SO u 1.p. ingres za Washington90 MO!!!!!
a '14. ovaj Rx MA u 4. polju.......
moraće to i na Balkan da se reflektuje, ali bi ovde rađe radio ingrese i Marsove sinodičke konjunkcije i opozicije

http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #8 poslato: Decembar 02, 2012, 12:20:40 posle podne »
http://www.debka.com/article/22579/Unusual-activity-at-Syrian-chemical-weapons-sites-amid-rumors-Assad-is-dead-or-fled

 ???  :o
Momenat citanja vijesti 12:15
Zbog MO u praznom hodu i averzije ka AC, mislim da su glasine u najvecoj mjeri neosnovane.

Mada, ovo SU na Antaresu u 10...ipak smrt predsjednika???
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2012, 12:40:13 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #9 poslato: Decembar 02, 2012, 12:47:46 posle podne »
I to se ocekuje svaki dan, zar ne. SA je startovao orjentalnu fazu, da dodje do prvog usporavanja oko kvadrata sa SO i eto ti ciklusa skidanja glava solarnim likovima (vladarima). Ocekujem razresenje u vezi sa Asadom do naredne opozicije, a taj period pocinje za desetak dana kada SA u zoru postane vidljiv na istoku.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #10 poslato: Decembar 02, 2012, 12:53:15 posle podne »
Nije li vec sad SA vidljiv na istoku?
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2012, 12:56:10 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #11 poslato: Decembar 02, 2012, 01:16:16 posle podne »
Jeste i to ne samo SA vec poravnana trojka SA-VE-ME. Ukljucila sam starrynight sa sacuvanom slikom od pre mesec dana dok je SO bilo u Sc. Razumeli smo se.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #12 poslato: Decembar 02, 2012, 01:30:00 posle podne »
Jesmo  ;)

Nego, sad me zanima sta ce na to sve Iran reci, jer se u skorije vrijeme u Turskoj stacioniraju i "Patriot" rakete a pobunjenici su dobili protivvazdusne odbranu pa je Assadov glavni adut avijacija poprilicno neutralisan.

Isto tako, "pobunjenici" su nedavno uspjeli unistiti ruski radar  (sa kompletnom vojnom bazom) u juznoj Siriji koji je informaciono pokrivao teritoriju Izraela/Jordana kao i priobalje tako da su s tih strana slijepi i ogoljeni.

Hamas je u Gazi u rekordnom roku razbucan sto je poraz za Iran koji ih naoruzava i obucava. Dat im je rok do Marta da prekinu sa obogacivanjem uranijuma, dok su prije par dana izveli kompjutersku simulaciju nuklearne eksplozije nekoliko puta jace od bombe bacene na Hirosimu.

« Poslednja izmena: Decembar 02, 2012, 08:20:18 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #13 poslato: Decembar 02, 2012, 05:42:18 posle podne »
Ne verujem u brz rasplet, tek ingres za Teheran 2014. ima MA na ASC-u. "Pobunjenicima" dobro ide, velika je lova uložena u njih, ali ni Asadovi zaštitnici neće sedeti skrštenih ruku. Sad će nekome od bitnih ljudi sa druge strane da jednako bude glava na panju kao i Asadu
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #14 poslato: Decembar 04, 2012, 09:54:05 posle podne »
http://www.debka.com/article/22583/Assad%E2%80%99s-chemical-weapons-units-head-out-of-Damascus-toward-Aleppo

"Patriot" rakete mozda mogu zaustaviti druge rakete, ali protiv artiljerijskih projektila su nemocne.

Ma 'oce li to Sirija narednih dana stvarno otvoriti vrata pakla na Bliskom Istoku...?  :o
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom