Vezba cini majstora

  • 483 Odgovora
  • 220041 Pregleda
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #375 poslato: Oktobar 30, 2013, 02:37:09 posle podne »
Ja bih rekla da hoce jer Mesec aplicira Jupiteru u 7oj uz obostranu recepciju. Doduse preko kvadrata ali to mi se cini moze biti samo otezavajuca neka okolnost pre nego da ponisti mogucnost. Promena znaka Asc takodje ukazuje na skorasnju promenu. E sada Merkur se odvaja od Saturna ( njega ) pa pretpostavljam da je taj Merkur bivsi momak na koga on i dalje misli jer je Mesec u terminu Merkura. E sada, zanimljivo je sto i Mesec i Merkur idu ka Jupiteru ali Merkura pravi zaokter pa mi ovo deluje kao da su obojica zainteresovani za tog nekog novog ali da se Merkur predomislja i vraca svom bivsem ( decku koji pita). Mislim da ce taj bivsi probati da se pomiri sa njim ali mislim da to nece uspeti odnosno da ce mladic koji pita zapoceti novu vezu. Zbog kvadrata mozda moze biti i neko naglo ulazenje u to nesto novo bez adekvatnog promisljanja ali s obzirom da je Jupiter benefik i to u znaku koji mu prija pritom mu daje recepciju mislim da moze samo povoljno od te osobe da ocekuje. Mali je problematicno sto Jupiter takodje usporava i polako se i on sprema za zaokret pa tu kao da ima dosta neresenih stvari iz proslosti i sa njegove strane. Uz Jupiter je i Fortuna, mislim ako treba dati neki savet ja bih ga savetovala da ide u novu vezu da ne pokusava da se pomiri sa bivsim . Mada, konjukcija je uvek jaca od drugih aspekata ali s obzirom da nema tu recepcije mislim da nema nista od tog pomirenja.

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #376 poslato: Oktobar 30, 2013, 06:24:09 posle podne »
Evo je i karta:


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #377 poslato: Novembar 01, 2013, 08:06:00 pre podne »
Za oko sest dana od dana postavljanja pitanja uleteo je u kratku, vrlo kratku vezu sa jednom mladicem. Ja sam mu rekla sledece:

"Asc je u Jarcu, to si ti, a tvoji partneri su u naspramnom znaku Raka, pod primarnom signifikacijom Meseca, vladara tog znaka. Sunce, opsti muski signifikator, jednako moze prezentovati i tebe i tvoje partnere, gledamo sta karta kaze. Mesec aplicira ka Suncu preko 6 kardinalnih stepeni i recepcije. Za sest vremenskih jedinica, moguce cak i dana, eto tebi nekog kratkog, prolaznog kontakta. Da je kratak svedoci kardinalna pozadina aspekta i ta opozicija koja je retko kada srecan znak. Dakle, brza i kratka veza sa moguce svetlijim covekom. Znak Ovna u kojem je Mesec obicno daje svetlije. Uza brada, uzi bokovi, vitak, mozda cak i mrsav, naglasenog cela ili obrva...posle toga, za oko 5 do 6 meseci vidim ti vezu sa nekim iz proslosti, mladjim od tebe. Na ovo ukazuje retrogradni Merkur u skorasnjoj perspektivi koji se spaja sa tvojim vladarem Saturnom. Pre toga je bio u konjunkciji sa njim sto znaci da ga vec poznajes i da si, moguce, bi u vezi sa tom osobom. Merkur vlada znakom pre 7. kuce pitanja, znakom koji prethodi, sto se moze tumaciti kao prethodna prica. Dalje od ovoga ne vidim. Tu se negde pitanje iscrpljuje i ne bi ga trebalo ponavljati dok se okolnosti ne promene i nesto konkretno ne desi."

Zanimljivo je da je taj madic iz prve price izgledao upravo kako sam ga opisala. Ja sam apstrahovala JU, odnosno, nisam ga apstrahovala, vec "stopila" sa MO i po osecaju usredsredila se na MO u Ar 180 SO.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #378 poslato: Novembar 01, 2013, 09:21:03 pre podne »
Ja nešto nisam bila raspoložena da pišem, ali jesam gledala kartu.
Ono što je meni bio pokazatelj da nema baš nekog izgleda za stabilnu vezu jeste upravo taj JU u VII znaku, a koji vlada XII (prednost dajem sistemu celih znakova). Takođe, ja sam VE razmatrala kao univerzalni signifikator partnerastva, jer u datim okolnostima nije moguće razdvajati muško i žensko, a i ona je u XII (znaku). MO se odvaja od te VE da bi u momentu pitanja bio u partilnom aspektu sa JU, tj. prenosi svetlost.  Kad je XII u igri to je obično neka tajna afera ili nešto usputno radi zadovoljenja požude.

Uz sve to imamo ovo "šetkanje" ME između SA i JU sa svim tim okretima u najavi što sam tumačila kao "oće bit - neće bit", te na kraju "ništa ozbiljno", posebno uz ovo što je Nataša pomenula - opozicija MO-SO sa jednostranom recepcijom.

Nisam išla na traženje vremenskog okvira dešavanja, mada uključenost kardinalnih znakova nagovešatava neku brzinu, ali opet i nestabilnost i kratkotrajnost.
« Poslednja izmena: Novembar 01, 2013, 09:34:17 pre podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #379 poslato: Novembar 04, 2013, 04:19:48 posle podne »
Jedno moje koje cu do kraja meseca moci da proverim i dam feedback. Na narednom roditeljskom sastanku treba da odlucimo da li ce nam deca ici na ekskurziju u maju ili ne. Obzirom da se radi o 1. razredu mnogi roditelji po tom pitanju nisu sigurni i ne osecaju se lagodno da na nedelju dana puste decu. Destinacija je Sokobanja, manje vazno za celu pricu. Dakle, kako ce roditelji odluciti? I ja ucestvujem, naravno, ali ne znam kako ce ispasti na kraju, kako ce u krajnjem skoru biti na nivou celog odeljenja.

4.11.2013. 16.12. Beograd
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #380 poslato: Novembar 04, 2013, 06:39:06 posle podne »
Iskreno, ti si prva protiv....
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #381 poslato: Novembar 04, 2013, 07:40:11 posle podne »
Sa ovim spaljenim SA na Dsc-u, retro ME i stacioniranim JU na IC, nekako mi deluje da se odluka neće doneti jednostavno.
A opet, sa tom "opterećenošću" VII, kao da neko forsira odlazak.

Postoji li mogućnost promene dužine trajanja ekskurzije, neke promene u celoj priči? Na to mi ukazuje ova VE koja je na kraju znaka  i ovaj retro ME.

Iskreno, sa ovakvom kartom pitanja ja baš i ne bih lako pristala da pustim dete...
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #382 poslato: Novembar 04, 2013, 09:24:15 posle podne »
Nisam protiv iako po karti ispada. Nemam jasan odnos prema tome. Ne znam. Vladar 5. aplicira ka vladaru 9. i to lici na zakljucak da ce deca ici, ali VE iz asc ne radi nista prema SA, kao ni MO u praznom hodu. Na nivou skole je odluceno gde, kada i koliko dugo ce ta rekreativna trajati. Ne bi trebalo da bude bilo kakvih promena jer je ugovor sa agencijom sklopljen. Ostaje na svakom odeljenju da odluci da li ce odeljenje ici i ako hoce, koliko dece tacno.
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2013, 09:26:50 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #383 poslato: Novembar 05, 2013, 09:44:57 pre podne »
Vladar 5. aplicira ka vladaru 9. i to lici na zakljucak da ce deca ici...

Tu imamo razlike u pristupu tumačenju karte pošto ja uzimam cele znakove, pa tako vladar V je ovaj retro ME.

Nego, jesi li ovu solarnu eklipsu ukalkulisala u celu priču? Bonati ima vrlo zanimljivu konsideraciju (67.) vezanu za nekih 12° od stepena eklipse. Ako se dodatno uzme da je SO vladar V (prema većini kvadrantnih sistema) onda bi ta eklipsa mogla da se tumači manje-više u bukvalnom smislu: "deca neće videti put". Evo nam prilike da proverimo.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #384 poslato: Novembar 05, 2013, 09:49:56 pre podne »
Videcemo. Nevidljiva je sa ovih prostora pa je uopste nisam razmatrala. Zakacila Grcku malo. Vec su me za nju pitali, ali je jos uvek nisam uzela u obzir. Vise u mundanim za podrucja vidljivosti. Javicu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #385 poslato: Novembar 08, 2013, 07:57:42 pre podne »
Sinoc je odluceno, pacurlija ide u Sokobanju. Od 24, 17 je glasalo za, 7 protiv. Ja sam glasala za na kraju balade iako jesam bila neodlucna.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #386 poslato: Novembar 08, 2013, 08:12:34 pre podne »
Dakle, ništa eklipsa, ništa ovaj rME blizu Dsc-a  ;D
Ali izgleda da ima nešto u onome da SA na Dsc utiče na lošu procenu tumača....

Aj' nek je deci sa srećom taj boravak u Sokobanji za koji mesec!
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #387 poslato: Novembar 08, 2013, 08:31:34 pre podne »
Tek u maju idu sto je dobro. Nema sanse da bih glasala da idu zimi ili na samom startu proleca. Maj mi deluje fiksno. Sve im je tamo potaman, dvoje do troje u sobi, svaka soba svoje kupatilo, cetiri obroka, bazen, stoni tenis, kosarka, skola na livadi...  :smiley:
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #388 poslato: Novembar 16, 2013, 04:09:44 posle podne »
Zena je pitala da li ce imati jos jedno dete. Kasno je rodila prvo, prosle godine, kasno se udala i sada zeli jos jedno. U julu je imala spontani pobacaj i sada pita da li ce roditi ponovo. Ja sam radila i natalni segment fertiliteta i potomstva sa ciklusima i rektifikacijom, ali za to nemam dozvolu za javno objavljivanje. Dakle, pitanje od 6.11.2013. u 12.49. pm, u Beogradu. Asc pitanja na 14. Aq.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Vezba cini majstora
« Odgovor #389 poslato: Novembar 16, 2013, 04:45:47 posle podne »
Ne, MO je ph, vladar V je Rx....dan ME, sat takođe
Jel prva trudnoća priridnim putem bila?
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa