Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti

  • 118 Odgovora
  • 84325 Pregleda
*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #45 poslato: Februar 15, 2013, 11:20:19 pre podne »
Jesi, dao si, ali za citaoce, lepo da se udzbenicki sortira i da bude pregledno.

Ma to če ionako zahtevati ponovno postiranje i sortiranje.  ;D

Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #46 poslato: Februar 15, 2013, 12:08:21 posle podne »
Ova prva tacka koju spominjes ima istu formuli kao Valensova tacka ljubavi ili mi se samo cini ?

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #47 poslato: Februar 15, 2013, 12:15:09 posle podne »
Ako sam dobro izracunala meni je na 18*32 Sg znaci u konjukciji sa So...ima li to ikakvog znacenja u smislu konjukcije sa luminarom?

pogresila posto sam nocu rodjena...elem ispada da mi je 17*46 Sco...ccc...u 12, vladar Ma...hmmm

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #48 poslato: Februar 15, 2013, 12:23:33 posle podne »
Ova prva tacka koju spominjes ima istu formuli kao Valensova tacka ljubavi ili mi se samo cini ?

Jeste, jedna od sedam velikih lotova.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #49 poslato: Februar 15, 2013, 12:47:12 posle podne »
By the way Valensova tacka braka kod mene koju su pominjali ranije Cor i Ile se sa pomeranjem Asc unazad pomera u Skorpiju, ne ide u znak Strelca. Sada gledam tablicu pa zapazih da im prenesem.

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #50 poslato: Februar 15, 2013, 01:12:49 posle podne »
By the way Valensova tacka braka kod mene koju su pominjali ranije Cor i Ile se sa pomeranjem Asc unazad pomera u Skorpiju, ne ide u znak Strelca. Sada gledam tablicu pa zapazih da im prenesem.

Ja sam isto to prek-juce napisao. Valjda nisi procitala.
A to sto ide od 7 u 6, je jos jedna negativna signifikacija sto se braka tice, jer je samo mesto akrematistikos (neprofitabilno), cak sto vise, vladar ga Mars ne vidi. Venera je takodje akrematistikos u 12. Jupiter ne vidi Sedmi domicil itd. Eto nam goimlu svedocanstva u jednom pravcu.

Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #51 poslato: Februar 15, 2013, 01:14:49 posle podne »
Mislim da si rekao da je tacka onda u Strelcu pa vladar Jupiter i tako dalje sve ovo sto si nabrojao. Ne kazem da je ista bolje sto je u Sco nego samo htedoh da kazem da nije na pocetku Sag. Da je lose lose je kako god obrnes  :thumbsup:

« Poslednja izmena: Februar 15, 2013, 01:17:22 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #52 poslato: Februar 15, 2013, 01:16:24 posle podne »
To je Venerina tačka koju izbacuje Janus. Ja inače, da ne bih nešto zapetljala (šta se okreće, šta ne) sve tačke gledam u Janusu, pošto baš ima te tradicionalne tačke.

Meni je u VII, dispozitor Mars u Lavu. Više ličim na tatu, sa mamom baš nemam veze ni po čemu, možda jedino su nam oči slične..
Dekanat Asc- vladar Saturn..imam i na dedu dosta toga, psihički kao da sam kombinacije tate i dede (koji su pa totalno suprotni tipovi), opet Sa je vladar IV pa možda generalno da se zaključi da pre ličim na oca i njegovu familiju..

Dok moj brat mislim da je više na mamine, mada sa druge strane dosta liči i na mene. Njemu je vladar dekanata Mars ili Sunce, opet muška planeta, a tačka je u VII, dispozitor u IV, opet IV kuća..jedino možda što je to Ve u Raku..(ne liči fizički na mamu uopšte ali mislim da ima malo na tu familiju, na babu sa mamine strane..u stvari kod njega je baš teko da se proceni)..
« Poslednja izmena: Februar 15, 2013, 01:30:41 posle podne od strane Cherry »

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #53 poslato: Februar 15, 2013, 01:23:04 posle podne »
Mislim da si rekao da je tacka onda u Strelcu pa vladar Jupiter i tako dalje sve ovo sto si nabrojao. Ne kazem da je ista bolje sto je u Sco nego samo htedoh da kazem da nije na pocetku Sag. Da je lose lose je kako god obrnes  :thumbsup:

Dokaz zaboravljanja i nepazljivog citanja.
13 Februar, 2013, 21:40

Ile,
Citat
Eto Taćka Braka ti pada u 0° Strelac. Ako je rektifikacija Cora tačna, i ako ti je vreme rađanja nekoliko minuta nazad, onda i ona ode u Škorpiju, a to je 6 znak, pa se negativne signifikacije strahovito množe, što se bračne zajednice tiče.

Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #54 poslato: Februar 15, 2013, 01:28:55 posle podne »
OK, lose sam procitala, izvini. Verovatno me je zbunilo sto prvo kazes da je na 0 Strelca a onda da ode u Skorpiju, mislila sam da se odnosi na vladara tacke ( Jupiter ).

Htedoh da se nadovezem na temu izgleda. Ja svakako licim na oba roditelja jer inace sam srednje dete a starija sestra lici na oca, mladja na majku a ja sam neka sredina. Pokupila sam i na jednu i na drugu familiju. Ova Tacka Stabilnosti mi se nalazi negde na 6* Device a vladar je ujedno i vladar Asc, zajedno sa Suncem na Asc i zajedno sa duadom Venere. Sunce je otac a Venera majka u zenskim kartama pa eto licim na oboje. Pritom tu tacku blisko aspektuje i Venera i Mesec0Jupiter pa i sam Merkur i Sunce. Znaci bas miks svega i svacega.
« Poslednja izmena: Februar 15, 2013, 02:05:58 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #55 poslato: Februar 15, 2013, 01:39:20 posle podne »
OK, lose sam procitala, izvini. Verovatno me je zbunilo sto prvo kazes da je na 0 Strelca a onda da ode u Skorpiju, mislila sam da se odnosi na vladara tacke ( Jupiter ).

Vidi, kako god da okrenes, dobro si rekla, nijedan vladar ne vidi tacku.
Kako i da je, malo je bolje imati je u 7. nego u 6. Mada, Doroteus, cini mi se, pominje da ni u 7 nije bas najsjajnija. 6 i 12 su problematicni, neprofitabilni, sve sto je tamo je nekako 'gurni me da proradim", to su zlikobna mesta, mesta u koje se malefici raduju. 12 je Kuca Loseg Duha, a 6 Kuca Lose Srece. E sad, zamisli da je Venera u kuci loseg duha, Tacka u kuci lose srece, a njen vladar, pored to sto je zodijacki slab, ne vidi tacku da je "spasi", da joj pomogne. Jupiter ne vidi 7 domicil da vodi stvari sa lakocom, a ujedno ni L1 ne vidi L7, u znacima koji nemaju ama bas nikakvu srodnost. Cak su i luminari u averziju. Jedna od poteskih karata za brak, ali ajde, nadajmo se da postoji neka svetla iskrica.  ;)



Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #56 poslato: Februar 15, 2013, 01:54:35 posle podne »
Ma da, uzas u svakom slucaju ali dobro, sta da se radi. Tnx  :smiley:

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #57 poslato: Februar 15, 2013, 02:27:04 posle podne »
Jesam dobro razumela

Citat
Asc + Tačka Duha - Tačka Sreče (po danju)

znaci ujedno i tacka Stabilnosti i tacka braka po Valensu...(bez obrtanja po Valensu ili ne)?

i kazes 6 i 12 ne valjaju, naravno, znaci ako mi je tacka Stabilnosti u 12, vladar Mars ima sekstil sa dispozitorom Ma u Jarcu, ima li to neku olaksicu?

(ako je ona formula Valensova za brak ta koja je navedena kao ova tacka stabilnosti za dnevne geniture, onda je meni ona na 18 i nesto Strelca...i ostah sama ahahahah)

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #58 poslato: Februar 15, 2013, 02:31:03 posle podne »
Mina, poima nemam kako si poistovetila formule Tacku Stabilnosti i Valensova Tacka Braka?! Potpuno razlicite formule.
Tacka Ljubavi, nije Tacka Braka.

*

Van mreže Cherry

  • *****
  • 258
Re: Astroloski pokazatelji fizickog izgleda i specificnosti
« Odgovor #59 poslato: Februar 15, 2013, 02:37:08 posle podne »
Samo je ista ova formula kao i formula za jednu varijantu tačke Erosa, čini mi se.
Može jedino sa njom da se pomeša.