Habemus papam

  • 31 Odgovora
  • 20485 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Habemus papam
« Odgovor #15 poslato: Mart 20, 2013, 05:57:09 posle podne »
Upravo Miki. To pokusavam da objasnim. Astrologijom, u ovom slucaju, ne mozemo mnogo po pitanju prorocanstva, ali mozemo po nekim drugim pitanjima koje sam u prvom delu navela. Taj JU na Aldebaranu, ne samo da dispozituje vladara asc u karti objave, vec vlada 9. u Co ingresu. Ponovicu da u tim opstim mundanim kartama 9. pripada svim crkvenim pitanjima, a u katarhe, prema navodima Doroteja, asc uz univerzalnog signifikatora predmetne stvari. JU se tri puta javlja, prvi put posredno kroz dispoziciju u 9. drugi put kroz vladarstvo u 9. i treci put kao univerzalni signifikator duhovnih velikodostojnika. Kako vi tumacite taj Aldebaran, zatim poziciju u promenljivom znaku, r u ingresu...?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Habemus papam
« Odgovor #16 poslato: Mart 20, 2013, 06:00:07 posle podne »
Vrlo je zanimljivo da ce pomenuta eklipsa marta 2015. poslednja velika, totalna vidljiva za narednih 11 godina nad Evropom, pasti tacno na asc ingresa Vatikana za 2012. (godisnji ingres izbora) i vrlo blizu SO samog izbora. I u Ar ingresu JU vlada 9.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Habemus papam
« Odgovor #17 poslato: Mart 22, 2013, 03:07:23 posle podne »
Ja se u religijska pitanja ne butam previše, a ni mundana mi nije baš preterano "bliska", ali s obzirom da se o ovom izboru toliko piše po astrološkim krugovima nisam mogla da odolim, a da ne pogledam karte. Iz svega ja nekako dođoh do zaključka da je ovaj papa na neki način namešten.

Asc Ar ingresa je promenjiv i kao takav mi ne daje pokazatelje na neke iznenadne i neočekivene događaje, već više promene koje su osmišljene. Ako tome dodamo da je u pitanju sam kraj znaka onda bi moglo da se kaže da je cela priča smišljana i vagana poprilično dugo.

Oslanjajući se na malo što sam o mundanoj čitala, kada je promenjiv Asc za Ar ingres onda se gleda još Li ingres, tj nema potrebe posmatrati svaki kvartal, a ta karta je sa Asc u Aq, sa vladorm SA u IX znaku Li. I upravo je u Li bio Asc karte belog dima. VE je smeštena u VII i to u Le, što meni deluje kao da je cela ova priča oko odlaska prethodnog i dolaska novog pape bila jedna lepa predstava za narod.

Ako gledamo kartu događaja, VE je spaljena pa samim tim prikazuje nekog ko je u sneci drugog čoveka ili bolje reči ljudi jer je u pitanju dvostruki znak. Na Dsc-u je MA pa tako da je moguće da će dotični biti izložen napadima javnosti, nešto poput žrtvenog jarca, jer mnoge kritikovane odluke neće biti potpuno njegove. Ipak, činjenica je da će biti dešavanja u Vatikanu već od naredne godine, od čega će mnoga biti neočekivana, jer Ar ingres za 2013 je u Ca.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Habemus papam
« Odgovor #18 poslato: Mart 22, 2013, 05:21:52 posle podne »
Namesteni su, nenamesteni svi izbori. Sta znaci namesten? Izbor pape nije lutrija vec racionalna odluka vecine doneta na osnovu procene donosenja neophodnih odluka ili balansiranja situacija prema optimalnom kandidatu. Dakle, da, svi su izbori namesteni ako se tako gleda. Mislim da tako mora. Mene daleko vise zanima da li astrologija moze da objasni prorocanstva o poslednjem papstvu i sta bi to konkretno moglo da znaci. JU na Aldebaranu (ponavlja se u tri karte) valja prevesti iz simbolike u razumljiv jezik....
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Habemus papam
« Odgovor #19 poslato: Mart 22, 2013, 05:39:08 posle podne »
Iz svega ja nekako dođoh do zaključka da je ovaj papa na neki način namešten.
Da se nadovežem na Natašu, nije na neki, nego utvrđen pravilima dogovoreni izbor. Iako se to spolja ne vidi u pitanju je organizovani dogovor sa jednom vrstom pravila.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Habemus papam
« Odgovor #20 poslato: Mart 22, 2013, 08:57:02 posle podne »
Mislila sam da se uklopi u neka proročanstva, a neka možda da se opovrgnu. Kako-god, mislim da su manipulisali ovim izborima više nego obično, jer ipak je odlazak starog pape bio presedan u katoličkoj crkvi.
« Poslednja izmena: Mart 22, 2013, 09:17:36 posle podne od strane Tanja »
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Habemus papam
« Odgovor #21 poslato: Mart 23, 2013, 09:41:11 pre podne »
Aha, mislis da su magijali elekcionim intervencijama? E to bih volela da dokazem  :D Ne znam, mislim da mi podcenjujemo crkve sa neke strane misleci da su oni lazovi koji lazu kada kazu da je okultizam zabranjena stvar. Ne verujm ako je suditi po nasoj jer oni zaista osudjuju astrologiju i ti su razlozi vrlo duboki, nimalo naivni i svetovni i imaju veze sa demonima nizeg reda. Necu o tome ovde, ne osecam se lagodno u toj prici. Ok, shvatila sam. Ajmo onda da provucemo njegov natal (jos uvek ne znam sta tacno stoji u objavljenom svedocanstvu o rodjenju, kontradiktorni su navodi i prevodi) ;D kroz kartu prvog dima i Ar i neki drugi ingres po izboru.

17.12.1936. 21h Buenos Aires
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Habemus papam
« Odgovor #22 poslato: Mart 23, 2013, 12:33:16 posle podne »
Citat
oni lazovi koji lazu kada kazu da je okultizam zabranjena stvar.

ovo je sustina :

Citat
imaju veze sa demonima nizeg reda

zato je i zabranjeno jer ne znas odakle ti dolaze spoznaje i misli...a da ne pricam o ritualima itd...jer sam covek ne moze da se izbori sa palim demonima...bez pomoci Bozije i crkve...

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Habemus papam
« Odgovor #23 poslato: Mart 23, 2013, 01:18:24 posle podne »
Magijaši se u crkvi naveliko. Katramunać je specijalitet ovih naših, a zapadnjaci imaju i egzorcizam i ostale rabote. Ja sam lično ubeđen da je cela ujdurma povlačenja Benedikta 16. i izbor Franciska bila jedna debela obredno magijaška rabota, oslonjena na astrologiju, ali na njihovu žalost modernu.
 Franj natal:

http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Habemus papam
« Odgovor #24 poslato: Mart 23, 2013, 01:45:35 posle podne »
I, kako vam se cini isti?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Habemus papam
« Odgovor #25 poslato: Mart 23, 2013, 11:19:57 posle podne »
Citat
a zapadnjaci imaju i egzorcizam i ostale rabote. Ja sam lično ubeđen da je cela ujdurma povlačenja Benedikta 16. i izbor Franciska bila jedna debela obredno magijaška rabota, oslonjena na astrologiju, ali na njihovu žalost modernu.

Nemaju samo zapadnjaci, i kod nas na Ostrogu se vrsi i zove se -zaklinjanje- dakle isti princip, isterivanje necastivog ukoliko je neko djavoiman. Ima pojedinih monaha i svestenika koji imaju blagoslov da to rade...ali retko...

Cela fora oko dima je magijaska nije samo oko elekcije i moderne...da ne zalazim u krvavo potpisan pakt sa Necastivim...jos ko zna od kad...


Citat
Magijaši se u crkvi naveliko
U svakoj, nazalost, nista novo...tanka granica vrlo tanka...barata se ipak 'silama'...

Kad gledam njegov horoskop, laicki doduse, Strelac , Ve u Vodoliji Sa u Ribama...rek'o bi co'ek da mi je rod :scared: daleko bilo pu pu...

Ovo So sa Cvorom u 6. i ovaj Me/Ju mi upadaju u oci kao i Mo u 8p kao vladar Asc...
« Poslednja izmena: Mart 23, 2013, 11:23:51 posle podne od strane mina »

*

Van mreže Tanja

  • *****
  • 310
    • AstroSensa
Re: Habemus papam
« Odgovor #26 poslato: Mart 24, 2013, 12:06:09 pre podne »
Papa sa velikim malefikom u IX znaku, a vladar u padu na vrhu VII, zanimljivo...

Ako su podaci tačni njegov natalni Asc se poklapa sa izlazećim znakom Ar ingresa za 2013 (Vatikan), i to u konjunkciji sa MO iako ne bih znala da li to ima ikakvog značaja (samo sam primetila).

Temperament mu je vrlo šarenolik, mada  parcijalno gledano prevladavaju hladni i vlažni humor. Vladar ponašanja bi mogla biti ova VE, pa tako štagod da bude radio "pucaće" na finoću, ne na agresivnost.
"Ljubav je valjda jedina stvar na svijetu koju ne treba objašnjavati ni tražiti joj razloge." M. Selimović

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Habemus papam
« Odgovor #27 poslato: Mart 24, 2013, 11:19:44 pre podne »
Temperament flegmaticno-sangvinican. Rodjen na juznoj hemisferi pa mu je SO T.V. Vazduh i voda dva suprotstavljena humora koji u kombinaciji svedoce o borbi za ravnotezu izmedju racionalnog i emocionalnog dela licnosti. Dispozitor vladara vodenog asc, SA, zavrsava u vodenom znaku, u 9. sto bi moglo znaciti da on prednost, ipak, daje emocionalnom delu u pogledu vere, u smislu da se pre srcem nego razumom neke stvari mogu razresiti iako mu je nastup (ponasanje) vrlo sangvinican, tj. vadusan, obizorm na MA u Li koji je jedan vladar ponasanja. Drugi je SA u Pi jer mu ME sa ugla aplicira. Intimno on najvise veruje u odricanje po svakom osnovu i u zrtvu, licnu pre svega (SA u Pi). SA je vladar casa i almuten karte i, mozda i najvaznije, dispozitor vladara asc u vazdusnom znaku. Zavrsava u 9. sto znaci da je prilicno fokusiran na znacenje ovog polja kroz simboliku SA koja se moze tumaciti kao tvrdo krilo, povratak tradiciji, ispravnom tumacenju i proverljivoj verskoj praksi. SA je u ovom slucaju nesto vrlo staro, izvoriste, jer je okcidentalan, u zavrsnoj fazi...U Pi, koja se u arapskoj tradiciji naziva jos i "sobom zrtve", ovaj SA deluje prilicno hriscanski u punom kapacitetu. Vrlo vazna stavka je taj odnos SA, almutena i dispozitora, prema prvoj referenci, tj. SO. Da je SA oko opozicije sa SO ovo bih tumacila kao revoluciju, nove ideje, intervencije, netradicionalnost....

Kod njega, meni je najzanimljiviji ME, na dsc je primogenituran (ima termin i ugao). U zapadnom je izlasku, najvaznijoj fazi, vidljiv sledece noci od rodjenja na zapadnom nebu, dispozitor tacke vere na 9 Ge, istom onom stepenu na koji pada JU, dispozitor vladara asc katarhe objave i to u 9. kuci. JU vlada i 9. Co ingresa i 9. Ar ingresa. Dakle, afirmacija vere u punom kapacitetu, insistirace na tome i na skromnosti, odnosno, odricanju u kontekstu pomenutog SA u natalu, u 9. znaku.

On nema previse ubedljive pokazatelje "kraljevaja" i uspona, ali ima MO, vladara asc i nosioca anaube (svetlo vremena) u aplikaciji prema vladaru 10. znaka, MA, superiornoj planeti u svom egzilu u mundanom sektoru koji simbolizuje kraj zivota. Dakle, kraljevanje na kraju zivota kroz simboliku promena, nesklada, sukoba, povredjivanja...MO u 8. Prilicno lose i moze znaciti sve i svasta. Setimo se da je karta dogadjaja (belog dima) karta sa MA na kardinalnom dsc, a LI u znaku natalnog MA, prvoj planeti ka kojoj natalni MO aplicira u sledu. On napusta VE (MO separacija) i ide ka MA. Kod Al hajata i Masalaha stoji vaznost MO separacije i aplikacije. Ovaj ce papa nesto pokrenuti, insistirati, drmati jer karta dogadjaja je vrlo kardinalna, sve sa MA na uglu i natalnim MA na uglu katarhe.

Covek je rodjen sa kvalifikovanim SAN-om na 22. Sa. Pomracenje pre rodjenja desilo se 13.12.1936. u 20.24.51. u Buenos Airesu. Dsc eklipse pada tacno na mc Ar ingresa za 2012. u Vatikan. Pratece zvezde te eklipse (Ptolomejev faktor) jesu ME i JU koji stoje oko njegovog helijacki ispravnog ME, vladara tacke vere, na uglu natala i uglu eklipse. Imamo neko poklapanje sa mundanim ciklusima i jedno natalno ubedljivo svedocanstvo kraljevanja na kraju zivota (MO 120 MA u znaku 4.).

Posle eklipse je rodjen, vrlo verovatno je da ce posle eklipse i umreti i tu se vracamo na pomenutu iz price o katarhe eklipsi iz marta 2015. koja ce biti istorijski znacajna jer za 11 buducih godina nad Evropom ce biti jedina vidjiva. Nisam je za sada radila, njen ciklus ce trajati do kraja 2017. mozda predje i u 2018. tako da period od 2015. do 2018. je peirod moguceg kraja njegovog zivota koji je u natalu simbolizvoana sa SA i MA. SA jer isti vlada dsc i 8. i u 9. zaista moze znaciti kraj zivota u Vatikanu ( drzava-crkva), a MA jer on vlada ic-om natala i zato sto ka njemu MO iz 8. aplicira. Ponovo kontekst MA na uglu objave, njegovog MA na asc objave 180 MO objave i MO Co ingresa...Zakljucite sami na koji se nacin to moze desiti. MA su jednako udari svih vrsta, povrede svih vrsta i ataci na telesni integritet od strane drugih, svih vrsta. U ljudskom je znaku u natalu, ali ne mozemo biti sigurni da li je Li samo kardinalana osnova za nenadanost ili implicira i ljudski faktor kao ljudski znak.

Mnogi su, vidim, bili fokusirani na njegov MO u Aq kao nekakav simbol humanizma na njuejdzovski nacin pa su se mogle naci interpretacije tipa kako to da covek sa MO u Aq nije tolerantan prema homoseksualizmu i tome slicno. Stvar razumevanja astroloske simbolike koja se ne moze prilagoditi nasim intimnim uverenjima. Pravilo pre svih finih astorloskih pravila je da se sve u kontekstu mora tumaciti. Sta je kontekst ovde. Pa hriscanin valjda i to profesionalni. Sled dispozicija je put otkrivanja sifre. Sta je Aq u koji MO, univerzalni zenski signifikator pada? Aq je SA znak, znak SO egzila, dakle, znak pubune pa ovaj MO u Aq, pre i iznad svega, ukazuje na njegovo razumevanje zenske uloge u svetu. Tu je i VE, drugi zenski signifikator. Papa je vrlo dosledan primarnim postulatima vere. Zena je nosilac pobune i inicijator pada (MO i VE u znaku pobune) i nosilac povratka i iskupljenja koje podrazumeva cvrsto drzanje tradicionalne zenske uloge i podredjenosti zarad iskupljenja. Dispozitor VE i MO je onaj helijacki matori, tradicionalni SA u 9. znaku od asc. I ovo je negde bitna stavka njegove sustine i poimanja sveta. Nacin na koji se zensko ispravno integrise u univerzalnu celinu je taj SA u znaku zrtve i odricanja (Pi) jer SA dispozituje MO i VE u Aq. Vrlo je moguce da je rano u zivotu bio suocen sa zenskom neposlusnoscu i nezavisnoscu. Dispozicija odlucuje gde se utisak artikulisao kroz licnu filozfiju i svetonazor. SA dispozicija je JU u Co, znaku MO pada, prvom SA znaku, znaku lose integrisanog zenskog principa i tu je onaj njegov primogeniturni ME, vladar tacke vere. Oko prvih postulata se vrti veci deo njegovog razumvanja vrlo prakticne vere. Nije dovoljno imati MO u Aq da bi se zakljucilo da se radi o tolerantnoj osobi prema antiontoloskim intervencijama u koje, svakako, spada i razumevanje homoseksualizma.
« Poslednja izmena: Mart 24, 2013, 12:23:11 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Habemus papam
« Odgovor #28 poslato: Mart 24, 2013, 01:29:15 posle podne »
Temperament flegmaticno-sangvinican. Rodjen na juznoj hemisferi pa mu je SO T.V.
Zarad lakšeg praćenja temperamenta po hemisferama


Intimno on najvise veruje u odricanje po svakom osnovu i u zrtvu, licnu pre svega (SA u Pi). SA je vladar casa i almuten karte i, mozda i najvaznije, dispozitor vladara asc u vazdusnom znaku. Zavrsava u 9. sto znaci da je prilicno fokusiran na znacenje ovog polja kroz simboliku SA koja se moze tumaciti kao tvrdo krilo, povratak tradiciji, ispravnom tumacenju i proverljivoj verskoj praksi. SA je u ovom slucaju nesto vrlo staro, izvoriste, jer je okcidentalan, u zavrsnoj fazi...U Pi, koja se u arapskoj tradiciji naziva jos i "sobom zrtve", ovaj SA deluje prilicno hriscanski u punom kapacitetu. 
Mislim da ovakav SA neće prikazati povratak korenima već ispoljiti svu svoju bogatu mogućnost mimikrije, i da će se zaklanjati iza tradicije ali raditi u cilju prevlasti reda kome on pripada nad ostalim frakcijama, te se tu slažem za tvrdo krilo, ali vrlo jezuitski ne hrišćanski.

Posle eklipse je rodjen, vrlo verovatno je da ce posle eklipse i umreti i tu se vracamo na pomenutu iz price o katarhe eklipsi iz marta 2015. koja ce biti istorijski znacajna jer za 11 buducih godina nad Evropom ce biti jedina vidjiva. Nisam je za sada radila, njen ciklus ce trajati do kraja 2017. mozda predje i u 2018. tako da period od 2015. do 2018. je peirod moguceg kraja njegovog zivota koji je u natalu simbolizvoana sa SA i MA. SA jer isti vlada dsc i 8. i u 9. zaista moze znaciti kraj zivota u Vatikanu ( drzava-crkva), a MA jer on vlada ic-om natala i zato sto ka njemu MO iz 8. aplicira. Ponovo kontekst MA na uglu objave, njegovog MA na asc objave 180 MO objave i MO Co ingresa...Zakljucite sami na koji se nacin to moze desiti. MA su jednako udari svih vrsta, povrede svih vrsta i ataci na telesni integritet od strane drugih, svih vrsta. U ljudskom je znaku u natalu, ali ne mozemo biti sigurni da li je Li samo kardinalana osnova za nenadanost ili implicira i ljudski faktor kao ljudski znak.
Po mom skromnom mišljenu, zasnovanom na proročanstvu Sv. Malahije udar je neminovan, a kakav god bio iza njega mora biti ljudska ruka

http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Habemus papam
« Odgovor #29 poslato: Mart 24, 2013, 01:35:45 posle podne »
Evo karte eklipse iz marta 2015. za Vatikan. 20.3.2013. 9.45.36 am

Asc eklipse na istom stepenu i znaku kao i asc njegove SAN eklipse, na 29 Ge. Stepen razlike, zapravo. Neverovatno poklapanje dve lunarne kvalifikovane faze u vezi sa ovim covekom, sa dva kontinenta posmatrano i kroz 79 godina vremesnkog razmaka. Ovo se nekako mora manifestovati u vezi sa njim licno i njegovom vladavinom.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com