Mundani ciklusi

  • 362 Odgovora
  • 156101 Pregleda
*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #105 poslato: Februar 12, 2013, 10:16:08 posle podne »
Zato što su to dve paralelne priče : Gog/Magog i Armagedon. Pri tom Rusi su po Promislu bili jedini pravoslavni narod koji je imao stotinaše...(druga priča)...

Armagedon - ? Šta misliš gde je?

Jok, nema teorije. Armageddon je "bitka" na samom kraju, zapravo i nije bitka nego opusten pokolj golemih armija koji se zbiva drugim dolaskom Hristosa jer ne moze s Gospodom niko da se "bori".

Gog - Magog je veliki rat sto se desava ranije, prije sedmogodisnjeg perioda velikog stradanja  kome je Armageddon kruna :)

Al' odosmo u eshatologiju suvise, ja sam ovim ionao dojadio i Bogu i ljudima jer stalno guslim o toj tematici.
« Poslednja izmena: Februar 12, 2013, 10:19:08 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #106 poslato: Februar 12, 2013, 10:16:30 posle podne »
Kaži mi astrološki Jevreji spadaju u Saturnov domen, a Rusi? Modernjaci ih vezivali za Uran...a inače?
Obzirom na cikluse itd...mora mi imati neku astrološku dramaturgiju samo što nisam dovoljno tu potkovana znanjem...

Citat
Al' odosmo u eshatologiju suvise

Znaš kako kažu - vidimo se u eshatonu :D :-\
« Poslednja izmena: Februar 12, 2013, 10:21:33 posle podne od strane mina »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #107 poslato: Februar 12, 2013, 10:21:55 posle podne »
Rusi su Ar, prema Ptolomeju. Istocni deo zapadnog kvadranta, ali, obzirom na veliki uticaj mongolskog, u rasnom i kulturoloskom smislu, moramo dodati i vazdusni element savremenom ruskom sveukupnom kontekstu. Deo su tzv. kavkaske rase i zato su pod vatrom primarno, kao i Germani i Romani.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #108 poslato: Februar 12, 2013, 10:24:30 posle podne »
Kaži mi astrološki Jevreji spadaju u Saturnov domen, a Rusi? Modernjaci ih vezivali za Uran...a inače?
Obzirom na cikluse itd...mora mi imati neku astrološku dramaturgiju samo što nisam dovoljno tu potkovana znanjem...

Da,Ibn Ezra je svoj narod tako okarakterisao, kao SA. Prognani, odbaceni, svuda prezreni i satirani, uvijek iznova nepokorno tvrdoglavi u neprihvatanju Gospoda. Ali sve u svoje vrijeme, jer se On njih nikad nije odrekao.

Rusi...ja njih nekako najvise vidim kao MA a i Natasa je o tome pisala na starom forumu.


 

https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #109 poslato: Februar 12, 2013, 10:29:20 posle podne »
Gledaj, poput nekih protestantskih denominacija, Jevreji sa subotom, Bozjim danom, zaista imaju veze sa SA. To mi je prva asocijacija. Takodje, prvi su nosioci prave objave (prvi monoteizam) pa i to mozemo dovesti u vezu sa SA kao simbolom davnih pocetaka i prapocetaka. U ovom kontekstu njima pripada monoteisticka istorija, vrlo vazna u smislu jasne artikulacije jer se monoteizam nazirao i pre Starozavetne objave. Sa druge strane i solarni kapacitet se prepoznaje u nekim karakteristikama, ali obzirom da je SA uglavnom mimikrican prema solarnom principu, ima veze.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #110 poslato: Februar 12, 2013, 10:32:13 posle podne »
Da, cini mi se da kod Abu Ma'shara nadjoh da su oni SA jer su generalno veoma zatvoreni prema drugim vjerama i kao SA sto nikom ne aplicira, ni oni ne "prilaze" drugima  :)

A Rusi kako ne bi bili simbolizovani bogom rata kad nema ludjih i hrabrijih boraca od njih - narocito kad se naliju votkom(opet MA)  ;D
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #111 poslato: Februar 12, 2013, 10:39:17 posle podne »
Rusi su ludi ko struja. Moje iskustvo potvrdjuje tu vezu sa Ar. Brzi, nestrpljivi, paljevine, neorganizovani, impulsivni, drcni, srcani, inspirisani...
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #112 poslato: Februar 12, 2013, 10:42:02 posle podne »
Sve tačno, samo nisu baš neorganizovani toliko...bar koliko ja imam prilike da ih znam, npr. crkva, škola, itd...vrlo imaju "red, rad i disciplinu"...a kad se opuste...:) druga priča...

Pa opet mi je neka paralela u glavi, ispravite me ako grešim, Jevreji moraju opstati do "eshatona" kao predstavnici poslednje planete Saturna...i vremena...zar to nije logično? Posle njih ide vanvremenost...:) ali do tada...

A mešavinu Rusa sa Vikinzima opet bi svrstali itekako pod Marsom...

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #113 poslato: Februar 12, 2013, 10:50:25 posle podne »
Obzirom da se prostiru prema svim stranama sveta, s juga imaju veze i sa kavkaskim Turcima, ali i oni izvorno dolaze iz centralne Azije pa vazduh sigurno "duva" iz pravca najsire kapije (istoka). U vreme kada je Klaudije delio svet, narodi u danasnjem smislu reci, nisu ni postojali, odnosno, nisu postojale jasne diferencijacije izmedju hiperborejskih (sve preko dunavske granice) plemena. Iz tog nekog starovekovnog supstrata im je ostao MA u osnovi, a Rusi, savremeni Rusi su konglomerat svega i svacega. Aq zaista delom ima veze sa njima, ali ne zbog Ur i revolucije vec zbog SA i revolucije, a jos vise zbog prirodne veze mongolske rase sa vazdusnim triplicitetom.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #114 poslato: Februar 12, 2013, 10:55:51 posle podne »
Mislim da su veoma neorganizovani i stihijski u svakodnevnom funkcionisanju. Njihova organizovanost ni izbliza nije cvrsta kao zapadnjacka, nemacka narocito. Kako prvo vidimo formu, utisak nam je cesto pogresan. To je srcan narod i vrlo kolerican pa takav temperament lose izlazi na kraj sa saturnijanskom strukturom. Istina, i Germani su MA i starovekovni Germani daleko vise lice na savremene Ruse nego savremeni Nemci na Nemce od pre 2000 godina. Sta je tacno opredelilo promene ka sadasnjem pravcu je vec slozeno istorijsko i socio-kulturolosko pitanje za koje uopste nisam strucna, ali neka pitanja se, zaista, namecu kao nelogicna. Iako bi morali imati i vazdusnog u sebi, cini se da sa SA ne izlaze na kraj. Moja licna percepcija tog naroda je takva.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #115 poslato: Februar 12, 2013, 10:56:48 posle podne »
Sve tačno, samo nisu baš neorganizovani toliko...bar koliko ja imam prilike da ih znam, npr. crkva, škola, itd...vrlo imaju "red, rad i disciplinu"...a kad se opuste...:) druga priča...

Pa opet mi je neka paralela u glavi, ispravite me ako grešim, Jevreji moraju opstati do "eshatona" kao predstavnici poslednje planete Saturna...i vremena...zar to nije logično? Posle njih ide vanvremenost...:) ali do tada...

A mešavinu Rusa sa Vikinzima opet bi svrstali itekako pod Marsom...
Tacno, oni moraju ostati iako opet tesko satrveni - dvije trecine ce nestati u ratovima.
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #116 poslato: Februar 12, 2013, 11:00:41 posle podne »
Teoretsko pitanje: Obzirom na pomenute cikluse Sa/Ju da li bi osim konjukcija koje su važne, ingresa itd. mogli uzeti u obzir i rase u ovom slučaju Sa=Jevreji, ko bi onda bili Ju?


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #117 poslato: Februar 12, 2013, 11:04:20 posle podne »
Veliki planetarni ciklusi se odnose na sve na Zemlji. Eventualno, konjunkciju mozes okvirno locirati prema elementu u koji pada, mada je i to astroloski nekorektno jer jedan element pokriva na desetine prostora. Recimo, Ta u koji je poslednja takva hronokratorska prica pocela, tradicionalno pripada Persiji, ali i celom bliskom istoku, obzirom na zemljani element. Tesko da bi Ta ekskluzivno mogli da dodelimo samo Izraelu.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže mina

  • *****
  • 192
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #118 poslato: Februar 12, 2013, 11:10:53 posle podne »
To razumem da nikako Ta ne možemo povezati samo sa Izraelom...i logično mi je ....a opet ako gledamo da odande počinju  dešavanja ne samo vezana za Izrael već i Siriju, itd...onda opet i ima neku logiku...šta znam...

Znači ako shvatam dobro te konjukcije Sa/Ju ne bi imali onda mnogo veze sa rasama/narodima...to tipa Sa=Jevreji, ili već neki drugi pripadnici drugih rasa koji isto spadaju pod Saturnovu vladavinu, a da su istorijski u datom trenutku imali određenu ulogu kada i ove konjukcije?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Mundani ciklusi
« Odgovor #119 poslato: Februar 12, 2013, 11:16:45 posle podne »
SA moze imati veze sa rasom, ali ne u kontekstu univerzalnog ciklusa koji pripada svemu i svakome. Paradoksalno, Ta moze pripadati Izraelu jer je prvi znak zemljnog tripliciteta, ali ne samo njemu vec i celom regionu.  Prosto, ovakvo  gledanje na prvu signifikaciju nije dovoljno precizno iako se u teoriji TA javlja kao opsta uputnica.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com