Hajz

  • 77 Odgovora
  • 41965 Pregleda
*

Van mreže Cor scorpii

  • *****
  • 244
  • ARS LONGA VITA BREVIS
Re: Hajz
« Odgovor #30 poslato: Decembar 01, 2012, 10:40:43 posle podne »
Sve to stoji Goxi, ali koliko si video natala sa gomilom kvadrata i loših postavki i teških konjunkcija vladara istih polja pa im ništa ne fali?
Vrlo je klizav ovaj horoskop, prebroj samo sekstile i trigone spram jedne opozicije. Iskreno nisam očekivao tako drastičan problem kad sam dobio podatke

Jbg, mozda ima i toga sto od nekih stvari ocekujemo suvise i gledamo ih dramaticnije nego sto realno zasluzuju a druge potcjenjujemo isto iz nekih starih ubjedjenja, npr. kao duade  ;)

A oni sto im gledamo tako lose natale, pune opozicija/kvadrata su mozda samo dosli u vrijeme kad im te lose konstelacije jos uvijek miruju...

'Ocu da reknem, ima da se ucimo i cudom cudimo dok smo zivi.
Provjeravam sad onu tabelu stepena i vidim SU na losem jamnom(dubokom) stepenu, a tu bi lako mogao biti i sam AC jer je Ar ionako brzouzlazni znak. Osim toga eto i duade AC u 6.

SA duada na uglu 7. povredjuje oba faktora najodgovornija za zdravlje, AC i svjetlo vremena, SU. SA je vladar ugaone tacke bolesti u Co.

Vladari ose bolesti u napredovanju ka uglovima AC/DC time postaju dominatni principi karte, dok ih MO aplikacija/separacija jos dodatno akcentuira.

Ima dovoljno razlicitih nacina da nam karta sugerise isto, caka je "samo" u hvatanju poruke i sticanju povjerenja u tacnost interpretacije onoga sto ti prikazuje.

Ni ja na prvi pogled u ovu kartu sigurno ne bh ocekivao nesto tako dramaticno.
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2012, 11:11:26 posle podne od strane Cor scorpii »
https://klasicnaastrologija.wordpress.com/
https://7heavenastrology.wordpress.com/
Psalm 14:1  The fool hath said in his heart, there is no God.
Proverbs 9:10 The fear of the LORD is the beginning of wisdom

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Hajz
« Odgovor #31 poslato: Decembar 07, 2012, 03:58:39 pre podne »
U nezgodnu babu rasteš, bogami sam sa Dorotejem na istom stavu, mnogo ženske pokvarenosti nosi SA u sebi, i tu mimikriju dvojnostti, muški je po pripadnosti sekti, ženski po ponašanju, pravi manipulant

Mislim da je ovo vrlo dobro zapažanje. Osobeno ako se sa ovim Saturnom izmeša Merkur u Saturnovskim znakom, to daje trikađije, fintaše i ljudi koji su opasno Lukavi.
Ja koji imam izrazito kardinalnu prirodu, i delujem često spontano, naivno (kao neko sa Mesecom Almutem Figuris u kardinalnim ljudskim znakom), sam nekoliko puta u životu nasrljao na ljude tog Merkuro-Saturnovog tipa.

To je onaj tip ljudi koji če te naterati da igraš njihovim pravilama, i ako ih pitaš reči če ti: "to ti kažeš, ne kažem ja".
Neko ko je psihički slab, takav tip ljudi mogu da dovedu do nervnog sloma jer če ih naterati da misle kako s njima nešto nije u redu.

Mislim da se upravo ovaj deo molitve "Oče Naš" odnosi na takav tip ljude (između ostalog):
i ne uvedi nas u napast, nego izbavi nas od zla.
Na staroslovenskom to je: "ne vovedi nas vo iskušenije, no izbavi nas ot lukavago", što baš pasuje sa takvim lukavim ljudima, putem koje Lukavi deluje [ako verujete u Hriscanskim dogmama i ideologiju].





« Poslednja izmena: Decembar 07, 2012, 04:02:20 pre podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #32 poslato: Decembar 07, 2012, 09:41:18 pre podne »
Ima nas ovde i verujucih, ali, obzirom na astrologiju, dodjemo mu hriscani-platonisti, jereteici, gnostici ???Baba roge. Ipak, SA kod nas jeste prvi univerzalni simbol prvopalog andjela. Ako Marcijan Kapela kaze da je SA Demijurg (covek je platonista), hriscani zna se, Demijurgu dodeljuju luciferijansku ulogu pa mu dodje na isto. I VE u orjentalnoj fazi je simbol Lucifera. Kada je Danica, luconosa...Sve planete, prema simbolici 7 smrtnih grehova, jednako simbolizuju zlo i dobro, prema 7 vrlina, a to ima veze sa egzaltacijama i detrimentima valjda pa tako svako princip ima dva lica. Kako sa SA sve pocinje, odnosno, pocinje prostor-vreme oblast, u njemu se sublimiraju sve ontoloske gadosti jer je prva sfera koja coveka odvaja od etericnog porekla.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Hajz
« Odgovor #33 poslato: Decembar 07, 2012, 10:34:37 pre podne »
Čekaj, jel se delimo na dedaroge i babaroge, ili smo svo babaroge. U prirodi materjalnog sveta je podela, te ja stojim na tom stanovištu ;)
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #34 poslato: Decembar 07, 2012, 10:50:36 pre podne »
Ne cuh za dedaroge ;) Gledaj, kako je zenski princip produzio greh ka manifestaciji (ne i inicirao), za sva zla ovog sveta vise odgovaraju deskripcije u zenskom rodu. Tipa, Luna, negativno, pasivno, zensko, zudno, zemaljsko, banalno, pacenicko, prozdrljivo, gresno... ;) Zar nije tako ;) Evo, ja se veoma trudim da se istaknem prema solarnom principu i MO na mc-u zategnem prema dominaciji SO (MO u Ar) iako mi je SO zalosno u Pi i pod dominacijom zenskog principa. Ipak, radim na tome da se centriram prema SO i tako, ceo zivot svoj, kopam po astrologiji za koju verujem da je solarna stvar.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Hajz
« Odgovor #35 poslato: Decembar 07, 2012, 05:48:19 posle podne »
Ima nas ovde i verujucih, ali, obzirom na astrologiju, dodjemo mu hriscani-platonisti, jereteici, gnostici ???Baba roge. Ipak, SA kod nas jeste prvi univerzalni simbol prvopalog andjela. Ako Marcijan Kapela kaze da je SA Demijurg (covek je platonista), hriscani zna se, Demijurgu dodeljuju luciferijansku ulogu pa mu dodje na isto. I VE u orjentalnoj fazi je simbol Lucifera. Kada je Danica, luconosa...Sve planete, prema simbolici 7 smrtnih grehova, jednako simbolizuju zlo i dobro, prema 7 vrlina, a to ima veze sa egzaltacijama i detrimentima valjda pa tako svako princip ima dva lica. Kako sa SA sve pocinje, odnosno, pocinje prostor-vreme oblast, u njemu se sublimiraju sve ontoloske gadosti jer je prva sfera koja coveka odvaja od etericnog porekla.

Da, oficijalna bi nas Crkva proglasila za jeretike. Meni je stvarno žao zbog toga, jer sam bio posvečen pravoslavni hriščanin nekoliko godina (ono baš, duhovni otac, ispovedanje, često idenje na liturgiju, katehizam, euharistija itd).
Mislim da je Crkva stavila veto tumačenja zvezde zbog nekoliko faktora, a to što su neki "paganski" astrolozi smatrali planete za bogove, je jedan od najbitnijih faktora za zabranu takve prakse.

Kad sam posle neko vreme opet otišao kod svog duhovnika, sad več totalno opsednut astrologijom, on se nije protivio otvoreno na to, ali je shvatio i to se dalo videti po njegovom licu da sam ja "več izgubljen" lol
Stvarno, teško da se mogu spojiti praksa astrologije i življenje u Crkvi, jednostavno se čovek mora odlučiti za jedno, a čini mi se da je moja strast prema astrologiju veča, ne od ljubav prema Bogu, več od organizovanu religiju; pa sam zato sad usamljeni vernik  ;D

P.S. razgovarao sam sa Stivenom na ovoj tematici, da pronađem njegov citat postiraču ga tu jer znam da večinom ovde gajimo poštovanje prema ovog izvrsnog astrologa (koji je takođe hriščanin i dugi niz godina bio hriščanski misioner po celom svetu).

Citat
I think if you really read closely what God had to say to astrologers you will see that God did not frown on astrology but he did get upset when astrologers compromised their message and just told rulers what they wanted to hear which very often contradicted what God had already said through his profets.... (see Jeremiah for example)

One of the Tribes of Isreal, Isachar, had as there job discerning the signs of the times... now it doesnt specifically say Astrology but Astrology's first role in history was just that role... mundane and discerning the signs of the times.

As a christian i have no problem with astrology and i am convinced that neither does God as long as we as astrologers dont begin to contradict what he has already established and promised!
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2012, 05:57:38 posle podne od strane Ile »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #36 poslato: Decembar 07, 2012, 05:58:01 posle podne »
Nisi usamljen Ile, ima nas :) Problem nije u tome sto su nekada neki astrolozi prepoznavali bogove u planetama (ovo je vrlo diskutabilna tvrdnja) vec, na prvom mestu, to sto, prema hriscanskoj doktrini univerzum nije uredjen na nacin i prema kvalitetu koji obezbedjuje funkcionisanje "sudbine" prema planetarnim ciklusima. Sudbine nema, jer nema ni te povezane uredjenosti univerzuma prema kojoj se nize sadrzi u visem. Duhovno u coveku se ne ogleda u uredjenosti pale prirode vec u njegovom iskupljenju iste i vracanju u predjasnje stanje. Ako nema sudbine, i nema harmonije medju sferama, nema ni astrologije. Razlika je daleko dublja od pukog formalizovanja planetarnog statusa. Kod njih to veze nema sa nama i zodijak sluzi jedino u svrhu merenja vremena.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #37 poslato: Decembar 07, 2012, 06:05:48 posle podne »
Da dodam samo da im je ovaj "argument" najslabiji od sest cuvenih "osudjujucih teza" Tome Akvinskog. Verujem da ce svako na svoj nacin ovde kontraargumentovati ovu tvrdnju.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Ile

  • *****
  • 313
    • Beyond The Heaven
Re: Hajz
« Odgovor #38 poslato: Decembar 07, 2012, 07:56:05 posle podne »
Nisi usamljen Ile, ima nas :)

Opasna smo družina jeretika  ;D

Citat
Problem nije u tome sto su nekada neki astrolozi prepoznavali bogove u planetama (ovo je vrlo diskutabilna tvrdnja) vec, na prvom mestu, to sto, prema hriscanskoj doktrini univerzum nije uredjen na nacin i prema kvalitetu koji obezbedjuje funkcionisanje "sudbine" prema planetarnim ciklusima. Sudbine nema, jer nema ni te povezane uredjenosti univerzuma prema kojoj se nize sadrzi u visem. Duhovno u coveku se ne ogleda u uredjenosti pale prirode vec u njegovom iskupljenju iste i vracanju u predjasnje stanje. Ako nema sudbine, i nema harmonije medju sferama, nema ni astrologije. Razlika je daleko dublja od pukog formalizovanja planetarnog statusa. Kod njih to veze nema sa nama i zodijak sluzi jedino u svrhu merenja vremena.

Da, doktrina Crkve je da covek ima Slobodnu Volju i da on time izabira ili zlo ili dobro, pa otud i ne postoji Sudbina, vec Bozja Promisao.
Cini mi se da je Avgustin prvi polemisao o ovoj tematici.

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #39 poslato: Decembar 07, 2012, 08:26:01 posle podne »
Jeste, u "Ispovestima" jer je pre nego sto je postao hriscanin, bio astrolog. Svasta je nesto o tome govorio, kako je bio srcani zaljubljenik u zvezde, kako se trudio da shvati, bio uporan, a onda zkljucio da je astrologija prevarna laza i da nikakvu pouzdanu zakonitost ne drzi. Da nase "opstenje" sa zvezdama jeste opstenje sa demonima, jer u medjusferi (prostor izmedju kristalne sfere nekretnica i sublunarnog prostora) obitavaju pali andjeli i poneki ispravni iz reda andjela koji neposredno komuniciraju sa covekom (andjeli cuvari) i da mi, na ovaj nacin, bivamo zavedeni od djavola i tako prodajemo dusu nepovratno...Da napusti pagansko magijanje uticali su biskup Nebridije i neki lekar Vindicijan sto je vrlo cudan podatak obzirom na tesnu povezanost astrologije i medicine na kraju antickog perioda, pred srednji vek.
« Poslednja izmena: Decembar 07, 2012, 08:41:32 posle podne od strane Natasa »
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Tora

  • ***
  • 27
Re: Hajz
« Odgovor #40 poslato: Januar 23, 2013, 01:25:21 pre podne »
Takodje, koliki znacaj ima vladar casa rodjenja. Teorija tu i tamo stidljivo i mestimicno istog dize na pijedestal, ravnopravno uz vladara asc. Ovde namerno sirim pricu zbog intervencija i procena koje im prethode i tako dolazim i do drugog pitanja, a to je, da li osecate vladara casa rodjenja u sopstvenoj licnosti i zivotnim okolnostima, kakav je on po pitanju dualne kvalifikacije i da li pomaze/odmaze ispravnoj integraciji vladara asc. Da li mozete da razlucite jedan od drugog?

Kakva su vasa iskustva? Pocnite od sopstvenog natala.


Haj svima od hayzonosnog MA (dispozitor vladara ASC-a, a ujedno i vladar sata rođenja)  :)


Promatrajući debilitirane MO0VE (VE je vl. ASC-a) položene u VI. polju (uz ME i SO), teško da bi, barem onaj dosadašnji, ishod njihovih signifikacija bio pozitivan da se MA (uz harmoničan utjecaj benefičnog JU na spomenutu konjukciju), iako slučajni malefik, nije našao u Co u IX.polju i time podupro ''slabe&potlačene'', a čini i 120 sa ASC-om...Pa, evo, kad razmišljam o toj sprezi, svaka teškoća ili žrtva (VI.) biva preko ovog MA povezana sa nekim ''višim ciljem'' i shvaćena kao izazov, a trudim se pritom dati maksimum.

Čitamo se, lp još jednom

''Kada preko vode prelaziš, s tobom sam; ili preko rijeke, neće te preplaviti. Pođeš li kroz vatru, nećeš izgorjeti, plamen te opaliti neće.'' ~ Izaija 43,2
http://www.youtube.com/watch?v=NdYWuo9OFAw

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #41 poslato: Januar 23, 2013, 11:03:32 pre podne »
Bas me interesuje iskustvo osobe rodjene u MA cas jer je i moja devojcica rodjena usred noci, u MA vreme, a ima VE u 1. Ono sto me najvise interesuje jeste da li jednostavno mozes da opredelis koji od dva principa tebe direktnije i tacnije opisuje, VE, vladarka asc ili taj MA iz casa rodjenja. Ja, recimo, vrlo zivim svog MA svakodnevno iako sam rodjena u VE cas, VE dan, VE almuten, VE finalni dispozitor i VE 90 asc gotovo egzaktno sa zenita. MA je signifikator moje duse, prema Ptolomejevoj delineaciji, jer dispozituje ME i MO i u recepciji je sa MO (ne aspektu, vec izmeni dostojanstva). Da bih bila do kraja iskrena prema sebi i drugima, moram priznati da me MA nosi i uznosi :D
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Hajz
« Odgovor #42 poslato: Januar 23, 2013, 11:16:15 pre podne »
Ne bi vladaru časa dao više od okolnosti u životu. Ipak je vladar ASc-a daleko ličniji faktor, pa možda čak i almuten figuris od vladara sata.
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Hajz
« Odgovor #43 poslato: Januar 23, 2013, 11:40:34 pre podne »
U koji si ti cas rodjen?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Miki

  • *****
  • 587
    • Astrologija.online
Re: Hajz
« Odgovor #44 poslato: Januar 23, 2013, 01:08:51 posle podne »
SO, zar sumnjaš???
http://astrologija.online/

Robert Zoller:But in order for that to happen, I had to clear a lot of rubbish out of the way. The rubbish was New-Age astrology, New-Age ideas about magic, New-Age ideas about alchemy, and things of that sort. Which are all cul-de-sa