Karijera i posao u natalnoj karti

  • 197 Odgovora
  • 123984 Pregleda
*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #150 poslato: Januar 28, 2013, 09:03:05 posle podne »
Istina je da je slika neba bleda, ali kod ovakvih sudbina valja pogledati neke tacke, fortunu, duh, tacku dostignuca, kraljevanja...i te neke prenatalne cikluse, pa uporediti sa natalom. Sam natal zaista nema taj prvi nivo prominencije prema osnovnim pravilima, ali nije jedini da je takav primer. Ima tu jos ponesto, dodekatemorija koje nisam pogledala, 3. MO dan...
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže Abyss

  • ***
  • 33
    • Abyss
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #151 poslato: Januar 28, 2013, 09:25:09 posle podne »
Kad smo kod loših natala i uspešnih ljudi, evo natal žene koju mnogi smatraju najboljom teniserkom svih vremena. Tokom života suočavala se sa brojnim povredama, pre tri godine joj je čak i život bio ugrožen. Uprkos povredama, uvek se vraćala i pokazivala ko kosi a ko vodu nosi.


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #152 poslato: Januar 28, 2013, 09:37:47 posle podne »
Ona barem ima vladara asc izmedju dve Skale, VE, koja vidi svetlo vremena i triplicitetno ga dispozituje i obratno (iako su u naizmenicnim debilitacijama). Vladarka joj je u aspektu sa orjentalnim dispozitorom, egzaltacionim vladarem mc-a. Vrlo je moguce da joj je sam stepen asc na stepenu luanarne egzaltacije, presao je tek 11 lucnih sekundi izvan tog prostora. Fortuna, kako god da je racunamo, prima aspekt od vladara. Ja nikad ne obrcem luk pa je tako ona u 12. ali aspektirana od orjentalnog MA. Ne znam odokativno gde joj je stepena SAN-a, trebalo bi da je na liniji Pi-Vi, pa je ME vladar solarne strane ugaon, ali je zato JU, vladar dnevne strane u konjunkciji sa vladarem mc-a. VE, egzaltaciona vladarka prenatalnog stepena punog MO je, ujedno, i njena prva planeta, vladar asc. VE je, verovatno, i almuten karte (radim na prvi pregled, bez racunanja) i, kako vec rekoh, pozicionirana je izmedju Vaginih skala.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #153 poslato: Maj 18, 2013, 06:25:33 posle podne »
Ja imam nedumicu oko mog vladara profesije.
Ovaj posao kojim se bavim, mi je drugo radno mesto, i potpuno razlicito od onog cime sam se bavila pre toga. Naime, radila sam u Sindikalnoj organizaciji 6 godina, a zatim, nakon diplomiranja sam se zaposlila u banci, gde i sada radim, evo vec 6 godina.
Medjutim, nisam sigurna sta bi bio signifikator profesije u mom natalu?
Vladar 10. i almuten je ME u Skorpiji, u 11 p. ali je on po polozaju dosta slab, spor, kadetan i peregriniran, mada vidi MC.
Drugi vladar, tj. vladar veceg dela 10. p koje pada u Vagu je VE, koja je u svom triplicitetu i terminu, direktna i prva orijetnalna planeta, koja opet vidi i 10 p. ali i ME, ali ne vidi JU i ASC.
Opet, VE je koliko znam simbol novca ( uz JU ) i bankara.
Ako bih gledala svoju profesiju, kako i kroz koju planetu bih je mogla gledati?


*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #154 poslato: Maj 18, 2013, 06:39:29 posle podne »
A kako ti natal izgleda? Imas li ista na izlasku iz SO zraka ili u bliskom aspektu sa SO u orjentalnoj poziciji? Gde ti pada luk fortune odbijen od mc-a i tacka profesije?
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #155 poslato: Maj 18, 2013, 06:40:23 posle podne »
Natasa, dodala sam kartu u potpis! Nadam se da se vidi!

Zanimljivo je da sam ja zavrsila Gimnaziju jezickog smera, pa Pedagosku akademiju, a sa 30 sam se preorijentisala na ekonomiju i bankarstvo, zbog mogucnosti zaposlenja. U sustini, to je bila da ne kazem "sudbina" ja sam odlican "prodavac" jer umem sa ljudima, ali recimo nisam nikakav matematicar, sto je potpuno kontradiktorno. Volim humanisticke nauke i posebno umetnost, skroz sam kontraditkorna po tom pitanju. Da mi je neko rekao da cu se obresti u ovakvom zanimanju, ne bih mu verovala, jer sam recimo, od matematike bezala celo skolovanje.
« Poslednja izmena: Maj 18, 2013, 06:44:55 posle podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #156 poslato: Maj 18, 2013, 06:44:29 posle podne »
VE u 2. jer vlada drugim znakom 10. a i vrlo je moguce da ti je mc na pocetku Li. VE je prilicno daleko od SO u okcidentalnoj fazi.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #157 poslato: Maj 18, 2013, 06:47:33 posle podne »
VE u 2. jer vlada drugim znakom 10. a i vrlo je moguce da ti je mc na pocetku Li. VE je prilicno daleko od SO u okcidentalnoj fazi.

I ja sam tako mislila, jer, u godini kada sam dobila ovaj posao ( oktobar 2007. ) VE mi je bila veoma istaknuta.

Inace, mozda se povezanost izmedju VE i JU vidi ( nekako, ne znam da li ima veze ) jer je JU u njenom licu i terminu, a ona antiscijom pada u 1 p.? ( ne znam da li to ima ili nema nekog znacaja? )
« Poslednja izmena: Maj 18, 2013, 07:16:15 posle podne od strane alea »

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #158 poslato: Maj 18, 2013, 06:50:54 posle podne »
Manje je to od znacaja. Moguce cak da i aplikacija ME, vladara mc-a i tacke posla (kada odbijes fortunu od mc-a), ka toj VE u 2. kuci (novac) direktno opisuje to sto radis. Interesantno je da VE vlada i 6. a ME 7. a 6. ima veze sa radnicima dok 7. sa udruzenjima, a ti si prvo radila u sindikalnoj organizaciji.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #159 poslato: Maj 18, 2013, 06:55:43 posle podne »
Vidis, bas sam se pitala kako se taj Sindikat vidi kod mene, jer mi se nekako ME u Skorpiji sa tim ne uklapa?!
A VE koliko sam citala, opisuje bankarstvo i novac.
Zanima me to zato sto pokusavam da promenim posao, tj. mesto zaposlenja, pa gledam da li za to ima ili nema sanse ove godine, jer se jako uzdam u tranzit JU u Raka, posto mi je JU vladar godisnje profekcije ali i solarnog 10 p.

Inace, kako sam napomenula, u godini kada sam dobila posao u banci ( a dobila sam ge neverovatno lako, mesec dana posle diplomiranja! ) u solaru sam imala JU0SO i VE na solarnom i natalnom ASC u Strelcu, JU ( koji mi je almuten ASC, POF i cele karte ) tranzitirao je Strelcem, i prelazio preko moje POF, SO i ASC, a godisnja profekcija mi je pala bas u Devicu i natalno 10 p! Tako su se aktivirali i ASC, ME i VE.
« Poslednja izmena: Maj 18, 2013, 07:14:46 posle podne od strane alea »

Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #160 poslato: Maj 19, 2013, 01:12:09 posle podne »
Natasa, kada kazes u okcidentalnoj fazi mislis na to da je ona okcidentalna a ustvari je u orijentalnoj fazi ili ja nesto nisam shvatila te pojmove kako treba ...?

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #161 poslato: Maj 19, 2013, 01:26:36 posle podne »
Mislim to sto sam rekla. Njena VE je okcidentalna (zapadna) jer izlazi posle SO u primarnoj rotaciji sto znaci da je Vecernjaca, ne Danica jer se vidi na zapadu posle zalaska SO, a ne na istoku pre svitanja. Orjentalna bi bila da je u znaku pre SO ili prosto na ranijim stepenima od SO. U njenom natalu je, koliko vidim, u 2. kuci, a SO je u 1. I okcidentalne planete mogu biti signifikatori profesije ako su u specificnom polozaju prema SO (od 12 stepeni pa nadalje u zapadnom smeru, a u vezi sa 10. kucom recimo ili vladarem 10. ili tackom profesije). I bez toga, kada tek izlaze na zapadu postaju prvi nosioci profesije. Kao u mom slucaju gde ME na 17,5 stepeni od SO ostvaruje taj svoj zapadni helijacki izlazak u 9. polju.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com

Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #162 poslato: Maj 19, 2013, 04:08:53 posle podne »
Da da, pretpostavila sam da je "problem" bio u izrazu faza :) jer smo na starom Bilijevom forumu inferiorce koji su levo gledali kao okcidentalne od Sunca ali da je to njihova orijentalna faza po kvalitetu. Hvala na pojasnjenju.
« Poslednja izmena: Maj 19, 2013, 04:22:10 posle podne od strane LadyInRed »

*

Van mreže alea

  • *****
  • 160
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #163 poslato: Septembar 27, 2013, 12:46:45 posle podne »
Kako se u karti moze videti da li neko ima sklonost, ili mogucnost da zapocne i bude uspesan u nekom privatnom poslu?
Neko uvrezeno misljenje bi bila povezanost vladara 10. i vladara 4.?  :confused:

*

Van mreže Nataša

  • *****
  • 1570
    • www.tradicionalnaastrologija.com
Re: Karijera i posao u natalnoj karti
« Odgovor #164 poslato: Septembar 27, 2013, 02:05:40 posle podne »
Sta je to privatan posao danas? Ako radis u nekoj poslovnoj banci, u privatnom si sektoru. Akcenat je ovde na samostalnom postu, sam svoj majstor situaciji pa je regularno tragati i za cvrstim vezama izmedju vladara asc, 10. ili pak one planete koja je nosilac profecionalne signifikacije u prvom redu. Takodje, imajuci svoju praksu kao izvor, 4. se kuca ne javlja uopste, vec pre znak, planeta i mundana kuca koja taj privatni posao najbolje opisuje.
astrološki tekstovi, izrada horoskopa, škola astrologije
www.tradicionalnaastrologija.com